weeezer

Trebuie Lacatus Sa Demisioneze?

Vreti demisia lui Lacatus?   200 members have voted

1. 1. Trebuie Marius sa demisioneze, avand in vedere jocul constant submediocru al echipei?

• Da - nu pare capabil sa duca Steaua spre performanta
      110
    • Nu - trebuie sa ramana pentru a redresa echipa
      90

Please sign in or register to vote in this poll.

215 posts in this topic

Vedem cu totii ca nu prea jucam nimic. Nu idei de joc, nu scheme, doar sclipiri individuale sau gafe ale adversarilor. Din asta traim. Nu este posibil asa ceva la o echipa ca Steaua, cu lotul Stelei (care chiar daca n-o fi cel mai bun din campionat, este printre primele oricum - peste cel al vasluienilor sau brasovenilor). Si atunci unde e problema?

Lacatus a fost un jucator talentat, muncitor si devotat Stelei trup si suflet. Ca antrenor nu a reusit sa ne scoata la liman. A avut un retur de campionat reusit din punct de vedere al rezultatelor (in sensul ca a avut multe victorii, chiar daca obiectivul a fost ratat), insa nici acele victorii nu pot spune ca au venit "pe barba lui". Si-atunci, ce-i de facut?

Sunt unul dintre cei care sustin ca Marius ar trebui sa demisioneze. Si pentru binele Stelei (poate urmatorul ar putea sa o redreseze - el nu este capabil), si pentru al lui (incet incet tot mai multi suporteri il contesta, nu cred ca vrea sa ajunga hulit in propria "casa"). Am vorbit cu mai multi amici ai mei, stelisti si nu numai, si am vazut ca parerile sunt impartite. Unii spun ca-i vina lui, altii ii gasesc scuze.

Prin acest thread incerc doar sa aflu parerea forumistilor. Propun ca sondajul sa ramana deschis vreo 2-3 saptamani (eventual fara comentarii, conteaza mai putin), pentru a ne face o idee.

da, dar trebuia sa o faca inainte de inceputul sezonului. nu e un antrenor slab, dar nu e de Steaua. decat sa il schimbam acum cand deja a inceput campionatul si sa avem haos la echipa (Dinamo) mai degraba mai induram pana in iarna. daca si-ar da demisia acum, da dovada de lasitate nu de onoare.

Edited by se7en

Binenteles ca nu Laca e problema Stelei ... dupa cum nici Hagi nu era problema ...

Se pare ca in afara de Marele Antrenor prieten cu ciobanul si anume Olaroiu ... nimeni altcineva nu e dorit in Ghencea si nu prea face purici pe aici ...

Echipa joaca prost pentru. ca lotul nu e valoros si omogen ... Am transferat ori foarte tineri si cat de cat de perspectiva, ori jucatori mediocri si pe bani putini .

Dupa mine , cu lotul asta daca prindem locul trei anul acesta sa fim multumiti ...

Cat despre Liga Campionilor ... sa fim seriosi : ,,e doar pentru. cunoscatori '' !

Nu si nici nu e momentul potrivit sa plece.Singurul care trebuie sa plece e Jiji!Atata timp cat la conducerea acestui club sta incultul asta nu cred ca vor aparea mari schimbari prin plecarea lui Laca.

Nu vad de ce s-ar pune aceasta problema a demisionarii de indata ce jocul echipei pare in crestere. Daca Laca pleaca, atunci cine sa mai vina ? Dan Petrescu ?! Cine ?

cred ca acum sunt alte probleme mai importante decat daca Lacatus trebuie sau nu sa demisioneze.

el are o misiune si o pozitie ingrata. iar Becali, care nu mai moare odata, nu il lasa deloc in pace.

cred ca ar trebui sa ne sustinem echipa, si chiar fiecare jucator in parte. pentru ca si in meciul de astazi s-a vazut ca jucam fiecare meci impotriva intregii federatii romane de fotbal. ne asteapta un campionat extrem de greu si ar fi bine ca macar noi sa fim alaturi de jucatori si antrenori!

raman la parerea mea ca Liga I nu merita o echipa ca Steaua, in fotbalul asta mizerabil noi nu ne gasim locul, nu ne potrivim aici!

Inainte de meciul cu Galatasaray asta ne mai lipseste sa demisioneze Lacatus.

Lacatus nu are inca o buna viziune a meciurilor.ar fi trebuit sa inceapa in Ghencea ca secund si antrenor principal sa fi fost ;ex(Protasov) ca asa ar fi invatat ce inseamna sa joci la victorie.Trebuie un antrenor sa se impuna in fata lui Gigi ,ca aici e marea problema.Singura data cand Steaua juca footbal 90 de minute a fost cand era Protasov in Ghencea. Gigi FA-NE UN BINE SI LASA ANTRENORUL SA ISI FACA TREABA CA TU NU AI CE INDICATII SA L-E DAI.SI INCA CEVA,OARE AI DE GAND CA Steaua SA MAI CASTIGE CEVA ANUL ASTA? fular-campionii

Inainte de meciul cu Galatasaray asta ne mai lipseste sa demisioneze Lacatus.

Si cum un necaz nu vine niciodata singur se pare ca ramanem si fara Radoi la meciul cu Galata.

Edited by Fane_casieru'

daca si-ar da demisia acum, da dovada de lasitate nu de onoare.

Iar daca sta pana in iarna, se compromite si in ochii suporterului stelist (garantez ca dupa inca 3-4 meciuri de genul asta se va auzi in tribune "demisia"), si vor exista reprecursiuni si asupra cariereri lui ulterioare. Nu zic ca nu ai dreptate cu ce ai zis, dar exista plusuri si minusuri pt fiecare varianta, fie ca pleaca acum, fie ca pleaca dupa dubla cu Galata, fie ca pleaca in iarna.

@weeezer

Nu pana in iarna, dar macar sa stea pana dupa meciurile cu Galatasaray. Daca ar pleca acum la o saptamana si ceva inainte nu stiu daca ar putea sa-si revina echipa. Mai ales ca ar dura mult pana sa gasim un antrenor care sa accepte sa lucreze cu Becali si Pedrazzini s-a vazut sezonul trecut cat de bun e ca principal.

Nu categoric! Lacatus e cel mai bun antrenor care putea fi la Steaua.

@weeezer

Nu pana in iarna, dar macar sa stea pana dupa meciurile cu Galatasaray. Daca ar pleca acum la o saptamana si ceva inainte nu stiu daca ar putea sa-si revina echipa. Mai ales ca ar dura mult pana sa gasim un antrenor care sa accepte sa lucreze cu Becali si Pedrazzini s-a vazut sezonul trecut cat de bun e ca principal.

Is de acord cu tine. Asta ar fi si varianta pe care mi-ar placea sa o vad.

Asta inseamna sa nu fii abonat la rds.

Nu poti vedea meciurile, nu vezi cat de infect joaca echipa si ce porcarii face Lacatus, nu ai cum sa gandesti!

Am doar o intrebare pt domnul C.Ronaldo17:

Ti-a placut cum le facea Laca cu mana jucatorilor in ultimele minute sa vina in aparare, sa se APERE pe Ghencea, sa tina de rezultat in fata unei nou promovate?

Ti-a placut cum le facea Laca cu mana jucatorilor in ultimele minute sa vina in aparare, sa se APERE pe Ghencea, sa tina de rezultat in fata unei nou promovate?

nu cumva atunci cand aveam 3 jucatori in aparare si brasovul avea 7 jucatori in terenul nostru?

Categoric DA!

Daca acum nu-i momentul,cand este?Dupa ce ratam toate obiectivele?

Voi nu vedeti ca jucam penibil,iar golurile noastre vin doar ca urmare a valorii lui Moreno/insistenetelor lui Arthuro?Am vazut in doua meciuri maxim 2-3 jumatati de faze lucrate...

Jumatate din echipele din prima Liga joaca mai mult fotbal decat noi.

Apo,uitati-va la schimbari si la jucatorii folositi...Parca face totul impotriva oricarei logici.Numai el nu vede ceea ce vede toata lumea.

Daca ramane acum,totul va ramane neschimbat.Lacatus e un antrenor fricos,nu are cojones.Vezi tactica de la meciul cu Dinamo,vezi schimbarile de aseara,vezi reprimirea lui Lovin in lot la comanda stapanului sau...

mountytoma

Nu.

Asta se intampla imediat dupa golul nostru.

Si intrebarea e, de ce erau brasovenii in partea noastra?

Steaua trebuia sa dea 4-5 goluri si gata.

Nu sa se chinuie cu un 2-1 norocos.

Nu stiu daca ati observat, dar in a 2 repriza, stralucescu junior a scos pe Cristi ionescu(fundas stanga) si a bagat in locul lui un mijlocas despre care eu stiam ca e de picior drept(Roman), mijlocas care a venit cu sut din partea stanga spre centru si a dat gol.

Deci practic stralucescu a scos un fundas si a bagat un mijlocas.

De ce?

Pt ca pe partea dreapta a noastra, nu mai era Szekel(mutat pe Stanga) si pt ca nu mai era el acolo, a cam cazut flancul.

S-a vazut pe final ca mutarea nu a fost prea stralucita.

Lipsa unui fundas stanga de meserie a facut ca Dayro sa faca ce vrea pe partea aia si sa centreze lui Arthuro.

Dar totusi, miscarea a aratat un curaj aproape nesimtit al lui stralucescu.

Prostul chiar voia sa faca treaba!

Asta inseamna sa nu fii abonat la rds.

Nu poti vedea meciurile, nu vezi cat de infect joaca echipa si ce porcarii face Lacatus, nu ai cum sa gandesti!

Am doar o intrebare pt domnul C.Ronaldo17:

ti-a dat cumva asa din greseala prin cap ...ca nu e Lacatus in spatele schimbarilor haotice din timpul meciului? adica ...Lovin cel care l-a jignit pe Lacatus a fost reprimit la lot asa doar ca domnul oier a zis ca e :citez: "baiat bun" , oare de ce intra Radoi in aparare langa Goian care mai nou a reintrat in gratiile "domnului" Becali deoarece Piturca i-a soptit ca e jucator bun si ca trebuie sa joace...

Te intreb eu de unde atatea coincidente ...intre spusele lui Becali din ziare si ceea ce se intampla in teren?

Partea trista aici e ca Lacatus accepta asa ceva...

Edited by ULTRASSICK

@ULTRASSIK, atunci, si o spun cu greutate, este o sluga si TOT TREBUIE SA PLECE.

ti-a dat cumva asa din greseala prin cap ...ca nu e Lacatus in spatele schimbarilor haotice din timpul meciului? adica ...Lovin cel care l-a jignit pe Lacatus a fost reprimit la lot asa doar ca domnul oier a zis ca e :citez: "baiat bun" , oare de ce intra Radoi in aparare langa Goian care mai nou a reintrat in gratiile "domnului" Becali deoarece Piturca i-a soptit ca e jucator bun si ca trebuie sa joace...

Te intreb eu de unde atatea coincidente ...intre spusele lui Becali din ziare si ceea ce se intampla in teren?

Partea trista aici e ca Lacatus accepta asa ceva...

Aunci care e rolul lui Lacatus la Steaua?

Ultrassick

Si de ce nu pleaca atunci?

Sta doar ca sa ne bage noua pumnul in gura sa nu putem zice noi nimic de cioban.

Si daca totusi se trezeste careva sa zica ceva, hop sare Laca si zice ca aia nu sunt stelisti adevarati.

Si masele pun botul.

Nu face altceva decat sa il apere pe berbec.

Daca nu el face schimbarile la echipa atunci sa plece!

Se umileste singur si ne umileste si pe noi!

da sunt de acord...e sluga oierului ...a fost adus de berbec sa calmeze putin spiritele intre el si suporteri...si practic il ingroapa ca si pe Hagi....NU trebuie sa plece...el trebuie sa se impuna in fata oierului si sa ia "hartiutele" si se le arunce la cosul de gunoi...ca daca pleaca precum Hagi nu rezolva niciun kkt...si nici alt antrenor de acum in 10-15 ani nu o sa rezolve nimic daca pleaca...pur si simplu trebuie luat exemplul lui Oleg sau Zenga care l-au ignorat complet pe oeier...poate de-aia au plecat asa repede....(1 an cel putin avem rezultate, sau eventual o sa se termine fabrica de antrenori o sa se termine...ce o sa faca o sa aduca antrenori de div C? sau ma gandesc poate se pune chiar pe el A1)

un lucru e cert...Becali ne distruge miturile...ne distruge viata...cu el la "carma" noi nu o sa avem liniste...