Marius

Unde vedem meciurile din Liga I?

145 posts in this topic

Chiar daca nu sunt fan Antena 1 & Co., in acest caz sunt de partea trustului RCS/RDS& Antena 1.

Oamenii au oferit cea mai mare suma si au castigat. Beneficiare sunt cluburile. Acum acestia o folosesc drept o arma pentru a racola noi clienti, si bine fac. Oricine isi doreste un profit.

Asa cum am mai spus, Dragomir nu si-a incasat comisionul asa cum a facut-o la tranzactia cu Telesport, si de aceea se tot agita.

Practic avem:

1. RCS - nu este disperat inca sa vanda, pentru ca exclusivitatea ii aduce noi clienti

2. UPC si altii - pierd clienti, dar s-au coalizat cu Dragomir in speranta ca dupa ce expira termenul impus RCS/RDS, vor obtine meciurile din Liga 1 mult mai usor.

Practic avem de-a face cu un RCS care nu vrea sa vanda si un UPC care nu prea vrea sa cumpere. Cei care nu sunt abonati la RCS cad la mijloc.

Chiar daca nu sunt fan Antena 1 & Co., in acest caz sunt de partea trustului RCS/RDS& Antena 1.

Oamenii au oferit cea mai mare suma si au castigat. Beneficiare sunt cluburile. Acum acestia o folosesc drept o arma pentru a racola noi clienti, si bine fac. Oricine isi doreste un profit.

Asa cum am mai spus, Dragomir nu si-a incasat comisionul asa cum a facut-o la tranzactia cu Telesport, si de aceea se tot agita.

Practic avem:

1. RCS - nu este disperat inca sa vanda, pentru ca exclusivitatea ii aduce noi clienti

2. UPC si altii - pierd clienti, dar s-au coalizat cu Dragomir in speranta ca dupa ce expira termenul impus RCS/RDS, vor obtine meciurile din Liga 1 mult mai usor.

Practic avem de-a face cu un RCS care nu vrea sa vanda si un UPC care nu prea vrea sa cumpere. Cei care nu sunt abonati la RCS cad la mijloc.

Pey din surse sigure va spun ca ce-i care au cablu de la UPS sau Antene Focus Sat , sa-si ia adio de la UPC pt ca nu se vor cumpara drepturile anul asta.

Voi unde vedeti meciurile, cei fara RCS? Ca nici online vad ca nu mai merge...

@weezer,pe scurt nimeni nu prea mai vede meciurile online,cel putin nu live stream,poate doar scoruri. Datorita sesizarilor unor baieti de la gsptv si a unui articol imbecil din prosport in care se mentionau site-urile ce transmiteau live stream meciurile din Liga,nu mai putem vedea online acele meciuri. Eu unul am incercat toate acele site-uri,am mers si pe rojadirecta si nu imi merge gsptv,nici cu sopcast,tvants sau tvuplayer.

Doar in Romania se poate intampla asa ceva,ca doar o treime din tara sa vada meciurile din prima Liga de fotbal. Si ma enerveaza faptul ca se oripileaza toti deontologii ca vai ce pirateaza astia pe net. Sa fie clar,eu nu sunt un mocagiu,nu ma doare mana sa mai dau 60.000 pe luna sau cat ar fi ca sa vad meciurile la TV,dar ce sa fac nene daca nu am aceasta optiune. Prefer sa nu vad nici un meci din Liga 1(oricum ma intereseaza doar Steaua) decat sa imi schimb abonamentul TV,si nu zic asta pentru ca am vreo mare iubire fata de upc dar nu vrea sa fiu manipulat de caracatitat anteno-voiculesciano-rcs-ista. Vad(sau mai bine zis vedeam) meciurile pe net pentru ca nu am cum altfel,panaramelor care ne criticati ca piratam. Stiu ca e ilegal dar nu avem cum altfel,pur si simplu.

Credeti ca oamenii care se uita la calc nu prefera sa vada meciul la televizor in loc sa se uite la monitor rugandu-se sa nu pice conexiunea,insa ce sa-i faci,vorba aia,n-ai cu cine ma.

Mesajul subliminal este "vrei fotbal,treci pe rcs". Daca erau oameni corecti,negociau inainate de vreme cu toti distribuitorii de cablu astfel incat sa fie o optiune pentru gsptv oriunde in tara,astfel isi faceau si imbecilii astia audienta. Apropo,sa stiti ca amicalul Stelei cu Roma a facut audienta la Pro TV cat toata prima etapa din liga1. Misto,nu?

Mitica le daduse un termen sa-si rezolve probleme cu acoperirea pe tara pana in etapa a 7-a,insa nu vad ce parghii are mitica astfel incat sa puna in aplicare vreo metoda punitiva pentru gsptv-uri. Totusi mi se pare ciudat ca astia dau meciurile Stelei pe Antena1,poate vor si ei sa faca audienta cat de cat,desi astfel gsptv pierde bani.

Sper ca oamenii sa nu fie prostiti si sa nu isi schimbe abonamentul si de asemenea mai sper ca gsptv sa dea faliment pana la sfarsitul anului urmator. Le-as ura numai bine insa vazand cat rau au facut multor oameni negandu-le ceea ce e pentru unii singura placere in aceasta tara mizerabila,sper sa crape acest post TV.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Pai chiar si aia fraieriti sa treaca pe RDS nu prea au cum.

Trebuie sa astepte peste o luna pentru conectare.

Dar astia de la Intact sunt culmea tupeului: interesul lor ar fi sa dea GSP TV gratis, sa scoata bani din reclama, nu sa ceara abonatilor din toata tara taxa pe vizionare de publicitate (taxa pe taxa).

Norocul meu ca am RCS ca daca nu imi bagam ceva in mamicutele lor :D

E nasol. Hai sa zici ca pentru Steaua e mai usor, ba ne mai da Antena, ba mai iesim la o terasa, ba mergem pe stadion daca e...

Dar daca vrem sa vedem si alte meciuri, ale contracandidatelor... am belit-o. Ca n-om iesi tot weekendul pe la terase... iar io unul pe Ghiulesti sau in Groapa nu calc...

@Maldini, pune si tu un tunner si fa livestreaming pentru cunoscuti, asa pe ne ve :D

Edited by weeezer

daca as avea tuner as face asta dar nu am ... faceti cheta si imi luati unu :))))))

Edited by MALDINI

Io ma bag, daca promiti ca imi dai sa aleg preferential ce post vreau, cand vreau, dintre cele 3 gsptv-uri :P

Edited by weeezer

:)))))) Da vezi ca nu am pachetu extins deci Space Platinum si Hot Girls nu vezi :))))))

:clap: daca ai 18 ani mai vb

Va dau un link catre un site pe care se poate vedea live stream gsptv-urile:

http://fanfotbal.net/gsptvlive.html

Profitati cat inca mai merge pentru ca va deveni popular site-ul si va fi inchis de soldateii lui felix motanu. Folositi cu moderatie altfel site-ul va avea soarta site-ului cooltv. Poate e vorba doar de calculatorul meu dar dati sunetul mai tare ca se aude destul de incet,insa de vazut se vede bine.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Aseara mi-a mers pe freetv.ucoz.com. Si la fel am patit si eu acolo, cum zice predatorpulse7, in sensul ca se auzea incet, trebuia sa tin sonorul cam la 60-70% ca sa aud decent... Oricum e bine si-asa, e foarte bine, numai sa reziste...

Edited by weeezer

O familie fericita acolo :D

weeezer sper sa mearga solutia aia :D

Aseara mi-a mers pe freetv.ucoz.com. Si la fel am patit si eu acolo, cum zice predatorpulse7, in sensul ca se auzea incet, trebuia sa tin sonorul cam la 60-70% ca sa aud decent... Oricum e bine si-asa, e foarte bine, numai sa reziste...

Mie nu imi merge siteul ala... :thumbdown: imi apare "The chanal is offline now" si asa mi se intampla pe toate siteurile unde vreau sa vad GSPTV inainte de etapa asta(4) mergea cool-TV da acum nu a mers nici cool-TV :angry:

Partea nasoalã cã etapa asta se joacã dinam0-rrrapid, și, foarte probabil, o sã fie pe Antena 1. De aici rezultã cã Steaua va fi pe GSPTV.

Edited by 1on

Io ma bag, daca promiti ca imi dai sa aleg preferential ce post vreau, cand vreau, dintre cele 3 gsptv-uri :P

Nu mai sunt decat 2 gsptv-uri: gsptv1 si gsptv2.

programarea etapelor pe 3 zile da posibilitatea ca meciurile sa fie transmise pe cele doua gsp-uri+antena1...

Mie nu imi merge siteul ala... :thumbdown: imi apare "The chanal is offline now" si asa mi se intampla pe toate siteurile unde vreau sa vad GSPTV inainte de etapa asta(4) mergea cool-TV da acum nu a mers nici cool-TV :angry:

Asa am patit si eu zilele trecute, insa aseara, stupoare, mi-a mers. Nu stiu de ce sau in ce fel, dar a mers.

P.S. La bulgari prin satelit se vad posturile romanesti?

Asa am patit si eu zilele trecute, insa aseara, stupoare, mi-a mers. Nu stiu de ce sau in ce fel, dar a mers.

P.S. La bulgari prin satelit se vad posturile romanesti?

Pe mine ma intr sa mearga cand sunt mecirile, ca in rest nu ma uit eu pe GSP :biggrin:

Partea nasoalã cã etapa asta se joacã dinam0-rrrapid, și, foarte probabil, o sã fie pe Antena 1. De aici rezultã cã Steaua va fi pe GSPTV.

Eu cred ca Rapid - dinam0 o sa fie pe GSP cum a fost si cu CFR, si bisdtrita cu Steaua sa fie pe antena 1 :steag_sah_mic: pentru ca am observat ca derbyurile le da pe GSP1

Din pãcate, e cum am zis eu. dinam0-rrrapid pe antena 1, Bistrița - Steaua pe gsptv.

Din pãcate, e cum am zis eu. dinam0-rrrapid pe antena 1, Bistrița - Steaua pe gsptv.

Pacat... sper sa mearga GSP-ul in timpul meciului cu Bistrita... :worthy: