I.N.Money

Pantelis Kapetanos

334 posts in this topic

thumb_09_kapetanos_2010.jpg

Data nasterii: 8 iunie 1983

Locul nasterii: Ptolemaida (Grecia)

Inaltime: 188 cm

Greutate: 87 kg

Numar pe tricou: 9

International grec

A mai jucat la : 2000“2002 - Kozani

2002“2005 - Iraklis

2006“2008 - AEK Athens

FC Steaua anunta oficial faptul ca l-a transferat pe atacantul grec Pantelis Kapetanos, care a evoluat pana sezonul trecut pentru gruparea AEK Atena. Varful elen, care a implinit varsta de 25 de ani pe 8 iunie, a semnat un contract valabil pe un an cu Steaua, cu optiune de prelungire a intelegerii pentru inca doua sezoane. Varful de 1,90 metri a debutat in fotbal la Kozani, in 2001, de unde a fost transferat de Iraklis, grupare la care a evoluat timp de patru sezoane. In ultimii doi ani si jumatate a facut parte din lotul lui AEK Atena.

In continuare, puteti citi primul interviu acordat de noul jucator al Stelei, in exclusivitate pentru www.steauafc.com.

Pantelis, ce reprezinta pentru tine transferul la Steaua?

Sunt foarte bucuros ca am venit aici, deoarece stiu ca Steaua este o echipa mare. Le multumesc oamenilor de aici, fiindca mi-au oferit sansa sa evoluez pentru un club de asemenea anvergura. Sper sa raman la nivelul mare la care am evoluat in Grecia si voi face tot posibilul pentru a ajuta echipa sa-si indeplineasca toate obiectivele propuse.

Consideri ca acest transfer reprezinta o relansare a carierei tale?

Cu siguranta. Este cel mai important moment din cariera mea.

Ai vreun mesaj pentru suporterii Stelei?

O sa muncesc foarte mult, voi da totul pentru echipa si ma voi stradui sa le produc bucurii suporterilor prin golurile pe care sper sa le marchez. Sunt constient ca exista o concurenta mare la Steaua, insa ma voi lupta sa arat ca am valoare pentru aceasta echipa. Tin sa le multumesc domnilor George Becali, Adrian Ilie, Valeriu Argaseala si Marius Lacatus, deoarece au crezut in mine. Voi face tot ce tine de mine sa nu-i dezamagesc.

Edited by I.N.Money

Cine? :blink: A evoluat la Aek..doar a evoluat?!Niciun gol!?

Nici dracu n-a anticipat acest transfer "bomba".... :laugh:

Edited by MIREL6RADOI

A marcat de vreo 5 ori ( wikipedia ) , dar stiu ca a jucat titular in multe partide . Am inteles ca i-au dat drumul pentru ca la AEK a venit Diouf si inca un atacant sud american si risca sa nu mai prinda echipa .

A marcat de vreo 5 ori ( wikipedia ) , dar stiu ca a jucat titular in multe partide . Am inteles ca i-au dat drumul pentru ca la AEK a venit Diouf si inca un atacant sud american si risca sa nu mai prinda echipa .

...cred ca risca sa nu mai prinda autocarul echipei. ca de jucat nu juca mai deloc. ati vazut pe youtube cum a sutat el la poarta de a cazut mingea pe linia portii si s-a intors in teren, nevrand sa intre in poarta? asta e demna de o pozitie in istoria fotbalului langa autogolul lui Banel pe bernabeu!

La prima vedere, pare un transfer de umplutura, dar eu zic sa nu ne grabim.

Faptul ca nu are un CV impresionant nu inseamna neaparat ca nu stie fotbal. Il vom judeca abia dupa ce va vorbi in teren.

Bine ai venit, Kapetanos!

Ma tot intreb cind o sa transferam si noi jucatori?

Ce sa spun, in urma acestui transfer am ajuns spaima Europei!!! :naughty: Deja tremura toti ca vor da de Steaua! Macar daca facea o echipa de tineret aveam sperante pentru un viitor apropiat, cu achizitii din astea speranta ca poate luam campionatul Romaniei ... este destul de hazardata!

Alt transfer "BoOmBA"...cu jucatori dastia vrea Jiji sa ajunga in semifinala LIGII CAMPIONILOR:)))...sa fim seriosi,ciobanu' asta ori e naiv ori e prost.

Si dupa atatea transferuri ,,geniale",daca nu merge echipa,ghici cine-i vinovatul?

Si dupa atatea transferuri ,,geniale",daca nu merge echipa,ghici cine-i vinovatul?

antrenorul...dar cu cine dracului sa joci , cu "brazii" din atac?

Alt transfer "BoOmBA"...cu jucatori dastia vrea Jiji sa ajunga in semifinala LIGII CAMPIONILOR:)))...sa fim seriosi,ciobanu' asta ori e naiv ori e prost.

Nu e nici una , nici alta in cazul asta. In cazul asta se crede smecher. Crede ca bagandu-ne pe gat un grec , ne poate multumi.

cred ca si Surdu ii da clasa lu asta :wall:

surdu e brazilian pe langa panaramis kapetanos asta

Si te mai miri de ce a plecat Ilie .... fac pariu ca a plecat din cauza oierului ,care nu vrea sa dea bani pe jucatori , prefera sa i ia gratis...se tot lauda ca aduce jucatori de valoare si aduce numai petarde

Un filmulet ceva mai lung cu Kapetanos in actiune.Dupa parerea mea este un varf clasic de careu cu simtul portii,nu este spectaculos dar este eficient. :smile:

Dupa parerea mea e PRAF!Ne amgaim singuri...

Thereau cum ti s-a parut in cele 4-5 meciuri la inceput, in care nu a facut nimic?

Edited by f234567k

deci de acum inainte ar trebui sa comparam orice idiot* de 1.90 pe care il cumparam cu Thereau?

Kapetanos nu e nici 50% din Thereau ca jucator, si nici nu va fi. e un transfer de umplutura, sa speram macar ca Arthuro va fi in stare sa conduca linia noastra de atac altfel baza noastra ramane Vali "Nivea for Men" Badea.

edit: in termeni sportivi, idiot.

Edited by se7en

Dupa parerea mea e PRAF!Ne amgaim singuri...

prietene, nu te grabi. si eu m-am grabit cand am aflat ca l-a luat Becali gratis, dar cred ca totusi stie fotbal. ii trebuie totusi timp. tu cum crezi ca ai fi daca maine nu te-ai mai duce la munca unde o faci acum, ci in Suedia, sa zicem?

eu cred ca Iacob intarzia la antrenamente la Kaiserslautern pentru ca nu stia nici sa ajunga la stadion si nici sa intrebe cum ajunge acolo :-)

Cum puteti judeca un jucator dupa un singur meci si ala amical,atunci ce sa mai zic aia de la stuttgart sunt niste idioti ca l-au tinut un an intreg pe Marica fara ca acesta sa faca nimik concludent,io zic totusi sa asteptam cel putin o jumatate de sezon ca dupa aia avem timp sa ii reprosem daca nu a facut nimik. :thumbsup:

Edited by Cata23

@ INM

Vezi titlul: Pantelis Kapetanos, nu Patelis. :)

Nu prea am incredere in jucatori veniti gratis si care nu au prea jucat aproape un an de zile,dar e mai bine sa astept,poate face ceva parale...Bine,mai multe -sper eu- decat s-au dat pe el...