Guest SteauaToronto

Claudiu Ionescu

24 posts in this topic

ionescu_thumb.jpg

Nascut: 20 martie 1983, Bucuresti

Claudiu Ionescu este unul dintre cei mai talentati atacanti din Romania, fiind comparat, de multe ori, cu Gheorghe Hagi, datorita stilului sau de joc. A debutat in Liga I pe 31 iulie 2004, cu Politehnica Iasi, intr-un meci pierdut de moldoveni cu 2-1, pe teren propriu, in fata celor de la Rapid. A inceput fotbalul la Electromagnetica Bucuresti, satelitul Rapidului si a mai trecut pe la Rocar, Cimentul Fieni, Poli Iasi si Gloria Buzau, unde a fost vedeta echipei si a evoluat timp de doua sezoane.

Sursa: SteauaFC.com

E un jucator talentat , o sa faca fata, garantez asta, trebuie sa aiba ocazia sa-si demonstreze valoarea. E un adevarat mingicar.

e adevarat, talent are. sper sa puna osul la treaba si sa i se dea sansa sa joace. poate fi surpriza placuta a sezonului care vine. eu ii doresc mult succes!

l-am vazut de 3 sau 4 ori la Buzau si, chiar daca nu l-am urmarit in mod special, mi-a lasat este ca stie cu mingea dar este indisciplinat tactic si lipsit de altruism. Din cate imi amintesc nici cu fizicul nu sta prea bine.

Oricum, fiind in curtea Stelei, eu ii doresc mult succes si sper din toata inima ca va face treaba buna.

Sincer, sper sã mã contrazicã prin joc, dar cred cã va fi un Gigel Coman III (sau Surdu II, depinde cum o iei).

Are potential , la gloria era un fel de cristiano Ronaldo, poate castiga un meci de unul singur. O sa-i fie greu gloriei fara el.

Are potential , la gloria era un fel de cristiano Ronaldo, poate castiga un meci de unul singur. O sa-i fie greu gloriei fara el.

asta a fost tare

E un jucator care poate sa dribleze foarte bine. Si poate asta il va ajuta sa se impuna la Steaua. Trebuie insa sa joace mult mai mult in folosul echipei si nu numai pentru el.

asta a fost tare

Ma bucur ca te amuz . Bn , am gresit nu cristiano Ronaldo, da Steaua n-are un asemenea jucator, adica ma refer ca la Steaua nu e nimeni care sa scoata oameni din joc prin dribling. Sau stii tu vreunul ? :)

asta a fost tare

Ma bucur ca te amuz . Bn , am gresit nu cristiano Ronaldo, da Steaua n-are un asemenea jucator, adica ma refer ca la Steaua nu e nimeni care sa scoata oameni din joc prin dribling. Sau stii tu vreunul ? :)

nu are nici unul , nu te contra zic , dar asta cu cristiano Ronaldo e exagerata :biggrin:

@stelistul

M-a luat valul :whistle: .

@stelistul

M-a luat valul :whistle: .

dar nu ar strica echipei ca ionescu sa joace ca cristiano

Steaua n-are un asemenea jucator, adica ma refer ca la Steaua nu e nimeni care sa scoata oameni din joc prin dribling. Sau stii tu vreunul ? :)

Fara a intra in vreo polemica: Dayro Moreno, Adrian Neaga si, cu voia ta, chiar Ochirosii si Robert Neagoe. Nu unul, ci 4 oameni care pot sa scoata oameni din joc prin dribling.

@Marius..Rica nu a mai facut un dribling ca lumea de cand a revenit ..Ochirosii dribleaza in viteza...nu e un mingicar...despre Dayro si robert neagoe sunt de acord cu precizarea ca neagoe dribla la mioveni...va fi mai greu la Steaua..nu uita ca si Dinita dribla cand era la Sportul, Cristea rupea norii la Bacau si exemplele pot continua..

Exact. Ca și Gigel Coman la Timișoara și Surdu la Cluj

Edited by 1on

@Sebah

Exact! Asemenea si Ionescu, dribla la Buzau... si cu niste, hai le spunem semi-amatori din Austria. Sa nu ma intelegi gresit, sa dea Domnul sa ma insel si Ionescu sa fie noul Messi, Pele sau ce mai vrei, dar personal nu il vad asa mare jucator.

P.S. De Razvan am mentionat pentru ca se incerca o comparatie, mult fortata cu C. Ronaldo. Daca e cineva care aduce a Ronaldo ala e Ochirosii.

Edited by Marius

Sper ca Ionescu sa se impuna si sa-mi dati dreptate.

e la buzau dar si-a rupt piciorul zilele trecute parca. sigur e ceva acolo, si Ochirosii a patit-o. sper sa nu mai trimita dobitocii nici un jucator acolo!

Acum nici nu stiu daca avea rost sa aiba un topic baiatul asta...

Nu a jucat si probabil ca nu va juca niciodata la noi.Ma mir,geniul oier spunea ca este viitorul Hagi... :thumbdown:

Acum nici nu stiu daca avea rost sa aiba un topic baiatul asta...

Nu a jucat si probabil ca nu va juca niciodata la noi.Ma mir,geniul oier spunea ca este viitorul Hagi... :thumbdown:

Asa cum el este Berlusconi,cam asa merge comparatia asta...