Adrian

Sistemul Ticalosit Arunca In Lupta Cainii De Razboi

29 posts in this topic

Probabil ati aflat si voi pana acum cea mai socanta stire a zile: Sorin cârpodean a fost numit sef peste arbitrii romani!

Intr-o vreme in care razboiul Steaua-ferefe a devenit total, au inceput sa fie folosite de amandoua partile, armele de distrugere in masa.

Inceputul

Totul a inceput in momentul cand Steaua a ajuns in semifinala Cupei UEFA si practic, prin punctele stranse, a scos Romania din rahatul fotbalistic in care a fost bagata de ani multi de blaturi si hotii.

Faptul ca Romania putea sa trimita 2 echipe in CL dintre care 1 direct in grupe si a 2a in turul 3 preliminar, a crescut mult valoarea campionatului. Si prin valoare nu ma refer la faptul ca Liga 1 ajungea egala campionatelor puternice din vest.

Nu.Valoarea despre care vorbesc eu e reprezentata de cold hard cash,BANI,BANI si iarasi BANI.

Intai Dinamo a investit enorm(si nu neaparat in echipa) ca sa isi asigure primul loc(care tot in rusine i-a dus desi ei voiau CL) si a venit apoi randul cefereului.

Sezonul recent incheiat a inceput cu Steaua in razboi cu Gheorghe Constantin de la CCA, pe care il acuza pt campionatul castigat de Dinamo.Ce a urmat? lupescu s-a ocupat de delegari si cefereul nu a mai avut chiar nici o problema in a castiga campionatul.(pe langa arbitraje, ferefeul a inchis ochii si la faptul ca unele echipe nu prea jucau cu clujenii...)

Finalul de campionat ne-a prins depunctati pt ca se dorea ca un meci sa fie jucat corect si cu Mircea Sandu, lupescu si ceilalti mizerabili frecandu-si mainile in asteptarea sumelor de la EURO(o competitie la care Steaua a dat 6 jucatori-OvPetre inclus).

Armele

Din pacate pt Steaua, singura arma cu care poate lovi in ferefe e retragerea jucatorilor de la Nationala.Si se pare ca aceasta arma e destul de puternica probabil datorita castigurilor aduse de participarea Romaniei la euro.

Si ca raspuns, ferefeul a scos armele biologice! Sorin cârpodean a fost numit sef peste arbitrii romani!

Poftim?Adica ai pus sefi peste arbitrii pe cel mai corupt dintre arbitrii?

Raspuns: Da!

De ce? Ca asa vor muschii ferefisti.

Intai licitezi campionatul.Apoi te ocupi chiar tu de delegari(lupescu).Apoi depunctezi o echipa ca sa iti arati muschii.

Si in cele din urma iti pui coroana pe cap si te autoproclami rege-zeu peste fotbalul Romanesc numind ca sef al arbitrilor cel mai murdar dintre arbitrii.

Si ne intoarcem de unde am plecat...

Steaua a demonstrat in mod repetat ca e singura care poate sa faca fata in Europa.Ca a jucat bine sau rau,spectaculos sau pragmatic, nu a contat. Doar Steaua a facut fata acolo unde celelalte echipe romanesti s-au facut de rusine(3-1 cu Anorthorsis, 1-2 cu Elfsborg,etc)

Dar Steaua nu a cotizat la prietenii de la ferefe...si atunci nu prea e corect ca ea sa faca performanta.Nu?

Dinamo, rapid, cefere si restul platitorilor de taxe federale de ce nu ar juca la nivel inalt?

Vor juca de acum inainte.In locul Stelei.Se vor asigura de asta prietenii nasului.

Cat?

Pana cand va fi nevoie iar de Steaua sa scoata din nou fotbalul romanesc din rahatul in care tocmai a intrat iar...

P.S.

Cateva lucruri haioase despre Sorin cârpodean.

La finalul meciului Dinamo - Steaua 1-0 din anul 2006(sezonul 2006-2007), meci arbitrat de cârpodean(facut varza mai bine zis-Nicolita si Thereau eliminati din nimic/margaritescu scutit de eliminare la 0-0,etc), la balconul apartamentului din Alba Iulia al aceluiasi cârpodean era atarnat un steag al echipei catelandre.

Inainte de meciul cefere-Steaua din anul 2007(sezonul 2007-2008), la sediul cefereului si-a facut aparitia un anumit personaj al fotbalului romanesc, ca sa faca rost de bilete.Cine era? cârpodean!

Nu am ales titlul degeaba. cârpodean e cel mai mare caine. Rosu sau de razboi...tot acolo...

Daca a ajuns jegul asta de Corpodean sef peste arbitrii e clar....la anul vom trebui sa jucam 11 la 14 cu CFR, dinam0, Rapid, etc.

Iar vor ajunge in cupele europene echipe ajutate de arbitri si vor distruge de tot coeficientul nostru european, facut pe munca Stelei(in principal) si a sub-podarilor..

Si-asa presimt ca anul asta va fi un fiasco comparativ cu cel de anul trecut: CFR va fi probabil campioana golurilor luate in CL; Fulgerul Timisoara, dinam0, Vaslui(probabil va trece de finala Intertoto) nu ii vad sa treaca de primul meci in Cupa UEFA.

Consider ca ar fi o greseala retragerea jucatorilor stelisti de la nationala, mai ales ca s-ar putea lasa cu suspendari nedorite. Daca tin minte bine si prin 2005 a fost un episod asemanator si s-a lasat cu suspendari.

Probabil ati aflat si voi pana acum cea mai socanta stire a zile: Sorin cârpodean a fost numit sef peste arbitrii romani!

Intr-o vreme in care razboiul Steaua-ferefe a devenit total, au inceput sa fie folosite de amandoua partile, armele de distrugere in masa.

Inceputul

Totul a inceput in momentul cand Steaua a ajuns in semifinala Cupei UEFA si practic, prin punctele stranse, a scos Romania din rahatul fotbalistic in care a fost bagata de ani multi de blaturi si hotii.

Faptul ca Romania putea sa trimita 2 echipe in CL dintre care 1 direct in grupe si a 2a in turul 3 preliminar, a crescut mult valoarea campionatului. Si prin valoare nu ma refer la faptul ca Liga 1 ajungea egala campionatelor puternice din vest.

Nu.Valoarea despre care vorbesc eu e reprezentata de cold hard cash,BANI,BANI si iarasi BANI.

Intai Dinamo a investit enorm(si nu neaparat in echipa) ca sa isi asigure primul loc(care tot in rusine i-a dus desi ei voiau CL) si a venit apoi randul cefereului.

Sezonul recent incheiat a inceput cu Steaua in razboi cu Gheorghe Constantin de la CCA, pe care il acuza pt campionatul castigat de Dinamo.Ce a urmat? lupescu s-a ocupat de delegari si cefereul nu a mai avut chiar nici o problema in a castiga campionatul.(pe langa arbitraje, ferefeul a inchis ochii si la faptul ca unele echipe nu prea jucau cu clujenii...)

Finalul de campionat ne-a prins depunctati pt ca se dorea ca un meci sa fie jucat corect si cu Mircea Sandu, lupescu si ceilalti mizerabili frecandu-si mainile in asteptarea sumelor de la EURO(o competitie la care Steaua a dat 6 jucatori-OvPetre inclus).

Armele

Din pacate pt Steaua, singura arma cu care poate lovi in ferefe e retragerea jucatorilor de la Nationala.Si se pare ca aceasta arma e destul de puternica probabil datorita castigurilor aduse de participarea Romaniei la euro.

Si ca raspuns, ferefeul a scos armele biologice! Sorin cârpodean a fost numit sef peste arbitrii romani!

Poftim?Adica ai pus sefi peste arbitrii pe cel mai corupt dintre arbitrii?

Raspuns: Da!

De ce? Ca asa vor muschii ferefisti.

Intai licitezi campionatul.Apoi te ocupi chiar tu de delegari(lupescu).Apoi depunctezi o echipa ca sa iti arati muschii.

Si in cele din urma iti pui coroana pe cap si te autoproclami rege-zeu peste fotbalul Romanesc numind ca sef al arbitrilor cel mai murdar dintre arbitrii.

Si ne intoarcem de unde am plecat...

Steaua a demonstrat in mod repetat ca e singura care poate sa faca fata in Europa.Ca a jucat bine sau rau,spectaculos sau pragmatic, nu a contat. Doar Steaua a facut fata acolo unde celelalte echipe romanesti s-au facut de rusine(3-1 cu Anorthorsis, 1-2 cu Elfsborg,etc)

Dar Steaua nu a cotizat la prietenii de la ferefe...si atunci nu prea e corect ca ea sa faca performanta.Nu?

Dinamo, rapid, cefere si restul platitorilor de taxe federale de ce nu ar juca la nivel inalt?

Vor juca de acum inainte.In locul Stelei.Se vor asigura de asta prietenii nasului.

Cat?

Pana cand va fi nevoie iar de Steaua sa scoata din nou fotbalul romanesc din rahatul in care tocmai a intrat iar...

P.S.

Cateva lucruri haioase despre Sorin cârpodean.

La finalul meciului Dinamo - Steaua 1-0 din anul 2006(sezonul 2006-2007), meci arbitrat de cârpodean(facut varza mai bine zis-Nicolita si Thereau eliminati din nimic/margaritescu scutit de eliminare la 0-0,etc), la balconul apartamentului din Alba Iulia al aceluiasi cârpodean era atarnat un steag al echipei catelandre.

Inainte de meciul cefere-Steaua din anul 2007(sezonul 2007-2008), la sediul cefereului si-a facut aparitia un anumit personaj al fotbalului romanesc, ca sa faca rost de bilete.Cine era? cârpodean!

Nu am ales titlul degeaba. cârpodean e cel mai mare caine. Rosu sau de razboi...tot acolo...

I-a uite bai, altul care vede conspiratii peste tot ! Nu exista dom'ne asa ceva, ne-am molipsit si noi de la altii ! Ce poate sa-ti faca Corpodean, sa-ti scoata mingea din poarta? Nu-i nimic, mai dam unul, si inca unul, ce n-ati vazut ca alte echipe (la Euro ) pot sa lupte si impotriva arbitrajelor? Cum poti sa amintesti de episodul acela din 2006 cu Dinamo ? Bun, sa zicem ca ne-a dezavantajat, dar eu nu cred ca intentionat, dar sa nu uitam ca in meciul urmator, arbitrii s-au revansat , ne-a dat un penalty usor cu Bistrita.

(si Vochin a spus-o, ca roata s-a intors, Vochin e stelist si deci noi ne inchinam la el) .

Apoi vorbim de manevrele lui Dinamo si CFR ? Dar de ale noastre ce ziceti ? Cum e posibil dom'ne sa umblam cu valiza cu bani dupa alte echipe ? Ce conteaza ca "erau pentru a se juca corect" . Eu stiu legea ,am o gramada de experienta de viata ,sunt student la drept (la particulara, ca la Stat e mai greu sa intru ),tot de MITA e vorba, n-ati auzit ca toti ziaristii de la televitor asa au zis si ei .Chiar toti sa fie prosti, dom'ne , chiar toti sa aiba ceva cu Steaua ?

Deci nu trebuie sa ne intereseze arbitrajul, o spun eu suporter cu mii de meciuri vazute, noi trebuie sa fim intodeauna superiori , sa luptam, sa luptam, sa luptam si sa castigam!

Deci nimeni n-are nimic cu Steaua, ci doar cu Becali, altfel toti ne-ar iubi, daca n-ar mai fi el la Steaua. Uitati-va la MM, cand era la Steaua toti il injurau in ziare, apoi dupa ce a plecat, ....l-au injurat si mai tare, normal! (semn ca totusi respectatu functia de manager general la clubul nostru).

A, si la final ,vreau sa spun ca totusi am incredere in echipa ! Chiar daca Becali e vinovat pentru toate scandalurile astea ( repet, daca n-ar fi el , toti ne-ar iubi si ne-ar respecta) ,totusi a facut si un lucru bun : L-a adus pe Laca si ii da incredere in continuare! Laca e mereu in inima noastra, indiferent de ce face, sunt sigur ca are o viziune pentru noul sezon. Laca e singurul antrenor care ne respecta, ati vazut ce bine stie sa faca cu pumnul in sus la salut ! ( chiar daca unii spun ca nu se documenteaza deloc, ca a preferat concediul in loc sa ia notite din Elvetia si Austria, eu nu cred acest lucru ). Deci indiferent de arbitraje, de conjuncturi, Laca le va insufla spiritul sau de invingator ( In Groapa, el a pregatit excelent meciul, dar a venit ciobanul si a stricat totul ).

Chiar daca Becali e vinovat pentru toate scandalurile astea ( repet, daca n-ar fi el , toti ne-ar iubi si ne-ar respecta)

Chiar si daca nu ar fi Becali tot ne-ar ataca aceste personaje infecte ca Jabba, Muresan si mai stiu eu cine. Problema este ca Becali prin declaratiile lui cretine le da apa la moara si le face minciunile credibile.

Trebuie sa plece cat mai repede ciobanul pana nu ne distruge clubul iubit de tot, dar asta nu inseamna ca daca nu ar fi el toti ne-ar iubi si ne-ar respecta

The Radical

Trebuie intai sa te intrebi de ce a fost Steaua nevoita sa umble cu valiza cu bani dupa echipe ca sa joace corect.

Fratele meu nu iti scoate cârpodean mingea din poarta.

Doar nu o lasa sa intre ca zice ca era fanta de lumina.

Sau iti da un rosu si inca unu si inca unu si tot asa in cateva meciuri.

Si te face varza.

Cine mai da un gol si inca unul si inca unul cand tu ai toti atacantii suspendati?

Si daca mai zici ceva iti mai suspenda unul pe declaratii.

Ai uitat ca acum 2 ani aveam cate un jucator eliminat in fiecare meci o perioada buna de timp?

Ai zis ca vad conspiratii.

Pai asa si e. Nu vezi ca totul se decide inainte sa inceapa campionatul?Cine castiga, cine retrogradeaza, etc.

Steaua a fost depunctata pt coruptie desi motivarea nu e coruptie.

Baietii au ales insa sa ii spuna asa pt ca suna mai grav.Si poate asa vor renunta ceilalti daca vad ca e grav...

ferefeului nu ii place sa nu poata controla fotbalul romanesc.Controleaza arbitrii, licentele, si chiar si unele echipe.Dar nu poate controla banii conducatorilor de cluburi.

Si asta vor ei sa descurajeze.

Mesajul lor e clar.

Daca vreti sa dati bani, nu ii dati altor echipe ca sa le motivati, dati-i-ni noua!

Pana la un punct, asa e.

Dar sa nu fim totusi ipocriti. In tur, cand am fost noi furati? Crezi ca din cauza comisiilor am terminat la 11 puncte de CFR? E vina comisiilor ca noi ne-am chinuit sa dam un gol in fiecare meci? OK, au beneficiat de unele erori de arbitraj, mai mult ca sigur intentionate. Dar hai sa recunoastem: nu meritam cele 3 puncte cu Rapid-ul. Cel putin nu pe teren. Daca se dorea atat de mult ca baietii de la Cluj sa ia campionatul, nu ne dadeau atunci o decizie favorabila. In plus, trebuie sa recunoastem ca in meciul direct cu feroviarii, chiar daca am jucat bine, am fost avantajati.

Trebuie sa privim obiectiv lucrurile, pentru ca altfel vom ajunge frustratii campionatului.

Bogdan

In tur am fost furati cu cefereul(neeliminarea lui Semedo in min 5 la 0-0) si cu Timisoara(2 goluri valabile anulate).

Am mai fost furati cu cu Vasluiul desi am batut.Trebuiau aia sa aibe vreo 3 eliminati.

Mai tre sa ma gandesc ca nu imi vin acum alte meciuri.

Imi place mult acest topic.

The Radical are si el ceva dreptate in acel post.Multi urasc aceasta echipa pentru faptul ca este condusa de oierul Jiji.Si este si normal.Cand esti conducator de club nu ai voie sa apari tu la televizor incepand sa vorbesti de fotbal,de ce transferuri mari faci,de ce "hahalere" sunt unii arbitrii.Pentru ca asa incep sa ne urasca toti: si ferefeul si echipele rivale si toti.

Cat despre corectitudinea noastra,s-a vazut in ultimul meci din tur.Cand jucand cu echipa a doua nu am fost in stare sa castigam 3 puncte.

Referitor la meciul Dinamo-Steaua din septembrie 2006,nu ai cum sa nu il consideri blat.Thereau eliminat doar pentru faptul ca l`a atins pe Moti.Banel eliminat dintr`un motiv inexistent si asa mai departe.Acelasi Corpodean,caine "pana la moarte" si arbitrul cel mai spurcat,este acum sef peste arbitriilor.Ghiciti si voi cine va lua campionatul anul acesta...

Iar in legatura cu retragerea jucatorilor de la Nationala,mi se pare cea mai buna solutie pentru a le da peste nas celor de la ferefe.Acum Piti va juca cu Moti in locul lui Goe,poate va fi nevoit sa il bage si pe Cristea la mijloc si sa vedeti cum ne calificam noi la CM 2010 de pe penultimul loc din grupa.

The Radical

Trebuie intai sa te intrebi de ce a fost Steaua nevoita sa umble cu valiza cu bani dupa echipe ca sa joace corect.

Fratele meu nu iti scoate cârpodean mingea din poarta.

Si te face varza.

Cine mai da un gol si inca unul si inca unul cand tu ai toti atacantii suspendati?

Si daca mai zici ceva iti mai suspenda unul pe declaratii.

Ai uitat ca acum 2 ani aveam cate un jucator eliminat in fiecare meci o perioada buna de timp?

Ai zis ca vad conspiratii.

Pai asa si e. Nu vezi ca totul se decide inainte sa inceapa campionatul?Cine castiga, cine retrogradeaza, etc.

Steaua a fost depunctata pt coruptie desi motivarea nu e coruptie.

Baietii au ales insa sa ii spuna asa pt ca suna mai grav.Si poate asa vor renunta ceilalti daca vad ca e grav...

ferefeului nu ii place sa nu poata controla fotbalul romanesc.Controleaza arbitrii, licentele, si chiar si unele echipe.Dar nu poate controla banii conducatorilor de cluburi.

Si asta vor ei sa descurajeze.

Mesajul lor e clar.

Daca vreti sa dati bani, nu ii dati altor echipe ca sa le motivati, dati-i-ni noua!

Nu-mi vine sa cred ca nu m-am facut inteles ! Nu cred ca era nevoie sa-mi citesti vreo postare din urma si pe ce line merg eu cand vreau sa scriu serios ([...]) ca sa-ti dai seama ce gandesc de fapt !

E f. bun articolul initial, din pacate f. putini gandesc asa, eu am vrut doar sa intru in pielea noului tip de suporter "political correctness" , incredibil de naiv, si care de fapt nu intelege nimic din lumea din jurul lui. Acesta sigur va fi impotriva modului cum ai pus problema!

Deci citeste-ma mai atent ,alta data !

Edited by Bogdan4Steaua
Atentie la limbaj. Moderatorii

The Radical

Imi pare rau ca nu am inteles ironia fina...era prea fina.

Edited by AdrianUltras25

E f. bun articolul initial, din pacate f. putini gandesc asa, eu am vrut doar sa intru in pielea noului tip de suporter "political correctness" , incredibil de naiv, si care de fapt nu intelege nimic din lumea din jurul lui. Acesta sigur va fi impotriva modului cum ai pus problema!

Absolut corect.

Si "AdrianUltras25" absolut corect pentru:

1. "Fratele meu nu iti scoate cârpodean mingea din poarta.

Si te face varza."

2. "Cine mai da un gol si inca unul si inca unul cand tu ai toti atacantii suspendati?

Si daca mai zici ceva iti mai suspenda unul pe declaratii.:

3. "Ai zis ca vad conspiratii.

Pai asa si e. Nu vezi ca totul se decide inainte sa inceapa campionatul?Cine castiga, cine retrogradeaza, etc."

4. "Steaua a fost depunctata pt coruptie desi motivarea nu e coruptie.

Baietii au ales insa sa ii spuna asa pt ca suna mai grav.Si poate asa vor renunta ceilalti daca vad ca e grav... ferefeului nu ii place sa nu poata controla fotbalul romanesc.Controleaza arbitrii, licentele, si chiar si unele echipe.Dar nu poate controla banii conducatorilor de cluburi.

Si asta vor ei sa descurajeze. Mesajul lor e clar.

Daca vreti sa dati bani, nu ii dati altor echipe ca sa le motivati, dati-i-ni noua!"

Edited by fsorini

The Radical

Adevarul este ca suporterii despre care vorbesti tu nu sunt naivi.Sunt doar spectatori.

Si nu prea pun suflet.

Se uita la meci, ii intereseaza spectacolul, rezultatul,etc.

Poate nici nu ii intereseaza cine castiga.Doar sa se relaxeze.

Nu sunt de acord ca sunt naivi.

In tara asta sunt lucruri mult mai rele ca si coruptia din fotbal.Oamenii au probleme mai mari.Nu ii intereseaza fotbalul pt ca nu e asa de important.Pana la urma chiar nu e...

In stresul provocat de ce se intampla in tara asta nu cred ca mai vrea cineva in plus si niste stres din fotbal.

Oricum.Aici e site-ul suporterilor Stelei.

Suporteri care sunt interesati direct de soarta Stelei si carora ce se intampla pe la noi prin fotbal le-a scos cateva fire albe.

curpodeanul sef peste arbitrii... asta inseamna ca Dinamo va castiga campionatul asta. mi-e sila deja de ce vom vedea in Liga lui mitica.

Steaua in conditiile astea ar trebui sa se axeze pe constructia unei echipe puternice, renuntand la obiectivul castigarii campionatului, caci are mult prea multi dusmani. daca va invinge pe teren, va fi depunctata din cauza declaratiilor becakatului.

ar fi frumos ca jucatorii chemati la nationala sa se retraga de la echipa nationala, solutia asta ne-a transmis-o chiar m Sandu. asa nationala va avea mari probleme. iar dupa ce toate echipele romanesti se vor face de becakat in cupele europene, cand in sfarsit ferefeii vor intelege ca fara Steaua adio puncte in Europa... atunci poate Steaua va redeveni respectata si lasata sa joace fotbal si sa castige daca e mai buna.

nu cred ca Steaua este urata doar din cauza ciobanului prost. asta e doar pretextul. de fapt toti urasc performantele Stelei, invidia nu ii lasa sa doarma! nu vedeti cati incearca sa minimalizeze performanta INTANGIBILA a Stelei, castigarea Cupei Campionilor? ar trebui sa avem pe fiecare steag cu Steaua un simbol cu acea cupa, sa moara de ciuda toti cainii, toti croncanii, toti ungurii si puscariasii de 200kg bucata! sa le aducem aminte de asta in fiecare clipa!

ca din cauza faptului ca Steaua a castigat vreo 20 milioane de euro in doi ani de Liga Campionilor sunt sigur ca nu pot dormi toti cacatii din fotbalul romanesc!

Edited by mountytoma

The Radical

Adevarul este ca suporterii despre care vorbesti tu nu sunt naivi.Sunt doar spectatori.

Si nu prea pun suflet.

In tara asta sunt lucruri mult mai rele ca si coruptia din fotbal.Oamenii au probleme mai mari.Nu ii intereseaza fotbalul pt ca nu e asa de important.Pana la urma chiar nu e...

In stresul provocat de ce se intampla in tara asta nu cred ca mai vrea cineva in plus si niste stres din fotbal.

Suporteri care sunt interesati direct de soarta Stelei si carora ce se intampla pe la noi prin fotbal le-a scos cateva fire albe.

Nu sunt naivi ? Sunt doar spectatori fara pasiune ? Atunci cati dintre eiau motto-uri "stelist pana la moarte" sau ceva de genul asta !

Iti spun eu , asta-i marea problema a noastra : O numire ca a lui Corpodean,scandaloasa,abominabila si adjectivele pot continua , nu va fi intampinata de catre cei mai numerosi suporteri (teoretic) din Romania ,cu vreo forma de protest ! NICI UNA, iti spun eu . La fel ca decizia cu depunctarea pentru "mita" si "coruptie" .Se punea atunci problema pentru o ipotetica "iesire in strada" ,iar multi au reactionat : sa ies eu pentru Gigi? no way !!! De parca anti-Gigi, atunci cand acesta merita asta, se striga vreodata ceva !

Crezi ca intereseaza pe cineva, sa faca vreun banner, vreo lozinca pe care s-o preia apoi tot stadionul ? Nu, se vine la meci pentru ca mediocrul de antrenor sa le faca cu pumnul in aer ,iar ei sa urle ca disperatii, desi daca ar fi sa analizam meciul din Groapa, buboosul de Talnar s-a [...] pe el,culmea !!!

Deci stai linistit ,ura pentru Becali si spalaturile de creier ale presei ,vor fi mai puternice decat talhariile lui corpodean pe care le va suporta Steaua in noul sezon!

Asa ca ...meritam tot ceea ce ni se va intampla !

Edited by Marius

Si oricum, chiar daca ar iesi in strada, tot nu ar face nimic nimeni.

Atat timp cat cei de la federatie se aleg intre ei, suporterii nu au nici o putere.

Daca intr-adevar ura pt Becali va face ca suporterul stelist sa nu mai vada ce se intampla in acest fotbal atunci e pacat...

Eu m-am saturat de toti plangaciosii care vad numai vinovati in federatie, Liga, echipe adverse, coalitii, conspiratii, sistem ticalosit. Parca suntem t.iganii, "singuri impotriva tuturor".

Andyro

nu ti se pare ca incet, incet acolo ajungem?

Sa recapitulam:

Goian zice dupa meciul cu Otelul ca galatenii au jucat tare pt ca au fost motivati de ceferisti.

Ce s-a intamplat?

Afost suspendat 2 etape.

trica a comentat tot returul.

A insultat, si-a batut joc, a acuzat...nu a patit nimic.

S-a terminat campionatul, l-a facut "sluga" pe antrenorul secund al nationalei.

Tot nimic.

Nu ti se pare nimic ciudat aici?!

The Radical

Si nu prea pun suflet.

Nu sunt naivi ? Sunt doar spectatori fara pasiune ? Atunci cati dintre eiau motto-uri "stelist pana la moarte" sau ceva de genul asta !

Iti spun eu , asta-i marea problema a noastra : O numire ca a lui Corpodean,scandaloasa,abominabila si adjectivele pot continua , nu va fi intampinata de catre cei mai numerosi suporteri (teoretic) din Romania ,cu vreo forma de protest ! NICI UNA, iti spun eu . La fel ca decizia cu depunctarea pentru "mita" si "coruptie" .Se punea atunci problema pentru o ipotetica "iesire in strada" ,iar multi au reactionat : sa ies eu pentru Gigi? no way !!! De parca anti-Gigi, atunci cand acesta merita asta, se striga vreodata ceva !

Crezi ca intereseaza pe cineva, sa faca vreun banner, vreo lozinca pe care s-o preia apoi tot stadionul ? Nu, se vine la meci pentru ca mediocrul de antrenor sa le faca cu pumnul in aer ,iar ei sa urle ca disperatii, desi daca ar fi sa analizam meciul din Groapa, buboosul de Talnar s-a [...] pe el,culmea !!!

Deci stai linistit ,ura pentru Becali si spalaturile de creier ale presei ,vor fi mai puternice decat talhariile lui corpodean pe care le va suporta Steaua in noul sezon!

Nu meritam cel putin o parte, lucru pe care-l observ si din postarile tale. Problema este de manipulare si ca sa rezisti unei manipulari trebuie sa vrei sa o faci si sa ai minte sa te prinzi de ce vrea manipulatorul. Pentru mine este clar ce se intampla cum vad ca este si pentru tine dar si pentru altii de pe forumul acesta.

Eu m-am saturat de toti plangaciosii care vad numai vinovati in federatie, Liga, echipe adverse, coalitii, conspiratii, sistem ticalosit. Parca suntem t.iganii, "singuri impotriva tuturor".

Si daca aprobam toate deciziile pe care le ia ferefeul impotriva noastra unde o sa ajungem?In felul asta nu vom face decat sa le permitem sa isi bata joc de Steaua si de noi.Si pana cand?Se pare ca ei nu sunt constienti ca prin tot ceea ce fac,nu il ranesc in niciun fel pe Becali.Pentru ca Becali nu poate pierde decat bani.Noi,suporterii ramanem cu nervii ca pe langa faptul ca echipa nu joaca nimic,mai suntem si furati.

Chiar crede cineva ca am fost furati in returul asta ? Sau ca echipele care au jucat impotriva noastra au facut-o "cu rautate" (in fine, majoritatea lor) ? Ca am ajuns pe locul 1 in conditiile in care nu am jucat mai nimic ? Hai sa nu-l maniem pe Dumnezeu, vorba unui prieten.

Altele sunt problemele noastre, nu Corpodean. Faptul ca transferam in continuare atacanti si vom juca tot cu Nicolita si Lovin, de exemplu. Faptul ca exista inca semne de intrebare in privinta capacitatii lui Lacatus de a motiva jucatorii si/sau de a adapta tactica in functie de adversar. Faptul ca avem in cioban care ne face de ras de fiecare data cand deschide gura.

Sa fie clar, returul l-am pierdut pe mana noastra, in 2 meciuri - cu Timisoara si Dinamo. Nu pe mana arbitrilor, nu datorita indirectelor, nu datorita Federatiei. Ce au facut ceilalti nu trebuie sa ne intereseze. Noi trebuia sa castigam, si atat.

Returul nostru a fost unul de exceptie, dar am clacat in meciurile importante(Rapid, Dinamo si Poli). De la mandatul lui Oli incoace(inclusiv), cand am dominat autoritar intr-un derby?

Strict din punct de vedere fotbalistic, nu am meritat nici cele 3 puncte cu Rapid. Am depins doar de noi sa castigam acest campionat. Am primit punctele cu Rapid, iar cei de la CFR s-au incurcat in repetate randuri, vazandu-se deja campioni. Daca era o conspiratie la nivel de federatie, atunci cand clujenii erau in deriva, trimiteau un arbitru care sa ii ajute, pentru a-i scoate de pe trend-ul descendent. Aaaa, ca frustratii de la Rapid si Dinamo s-au dat la o parte... asta nu mai e treaba FRF-ului. Ce sa faca federalii? Sa retrogradeze echipele? Pe ce motiv? Daca nu ai dovezi, si aici am mai spus-o, Muresan este mai inteligent decat Becali, nu au cum sa te salte.

Problema a fost, si o repet obsesiv, turul. Sunteti multumit de jocul prestat in tur? Am marcat 16 goluri in 17 etape!!! Cate goluri ne-au anulat? Am jucat in inferioritate numerica? De ce nu am marcat? De ce am pierdut atatea puncte? Nu cumva am avut un lot incapabil sa practice un joc ofensiv?

Nu trebuie sa ne lasam calcati in picioare de FRF... daca in acest sezon vom observa furturi, ar trebui sa luam atitudine in mod organizat. Insa pana la acel punct, trebuie sa fim atenti la "bucataria proprie", pentru ca in timp ce altii se intaresc, noi dam jucatorii exponentiali pentru a lua tot felul de experimente pe cateva sute de mii de euro.

Sunt si eu de acord, ca principala problema este echipa si jocul ei. Daca avem 22 de jucatori care pot face fata cu brio in primu 11, daca jucam fiecare meci extraordinar, nici un arbitru, federal, dinamovist, rapidist sau ceferist nu ne poate opri. Uitati-va la turci. Au fost condusi, au ramas in 14 jucatori, UEFA nu le-a permis sa aduca altii, au jucat insa extraordinar cu Germania si au fost aproape sa castige.

Daca vom face si noi la fel in sezonul viitor, fac pariu ca nimeni nu ne va sta in cale.