Adrian

Fenomenul Ultra In Imagini

1,117 posts in this topic

:biggrin: "Dreptate pt UROS" era mesajul. Nu era in maghiara. Uros Misic e sarbul condamnat la 10 ani de inchisoare pt "tentativa de omor".

nu inteleg... de obicei la mesajele gen "dreptate pentru ... " sau "libertate pentru ... " inseamna ca s-a facut o nedreptate lui "...".. dar in cazul asta ?

In cazul asta incadrarea si sentinta sunt considerate exagerate, deci nedrepte :)

Mariuse vezi ca ti-am trimis un pm

nu inteleg... de obicei la mesajele gen "dreptate pentru ... " sau "libertate pentru ... " inseamna ca s-a facut o nedreptate lui "...".. dar in cazul asta ?

tentativa de omor nu ti se pare o incadrare exagerata?cert e ca au vrut sa dea un exemplu prin aceasta condamnare...insa dupa cu sunt cunoscuti sarbii nu cred ca se vor schimba nici macar dupa acest eveniment

Totusi, nu-mi pare ca a vrut sa-l omoare, dar cel mai probabil au vrut sa dea un exemplu

personal,nu mi se pare exagerata

atunci explica-mi si mie cum poti sa omori un om cu o torta?doar daca i-o bagi pe gat,dar nu cred ca asta a fost intentia...sau asa ti s-a parut?

da,ai dreptate,my bad...

totusi,cei 10 ani sunt pe deplin meritati :)

mai astept pm-uri :>

Edited by puyol

am trait s-o vad si pe asta, Depou Klan -CFR Cluj

:clap:

Daca nu ma insel, sunt fostii Gruppo Gara, disparuti dupa o intalnire cu prietenii de la U...

Mie imi place mult mesajul.Cu atat mai mult avand in vedere conditiile in care a fost facut.Pacat ca au cam lipsit mesaje din partea brigazilor din Bucuresti.

Pentru ce era nevoie de mesaje ? Ce rivalitate exista intre suporterii stelisti si cei din Cluj ? ce treaba avem noi cu unii care practic nu exista ? de ce sa le dam importanta ? de dragul 'derby'-ului nascocit de ziare si a unor suporteri care tin cu echipa aia de maxim 2 ani ?

Pai poate este o echipa cu care ne batem an de an,ba pentru locul I,ba pentru locul II.

Pentru ce era nevoie de mesaje ? Ce rivalitate exista intre suporterii stelisti si cei din Cluj ? ce treaba avem noi cu unii care practic nu exista ? de ce sa le dam importanta ? de dragul 'derby'-ului nascocit de ziare si a unor suporteri care tin cu echipa aia de maxim 2 ani ?

Ne-au furat din cantece si scandari.

A trebuit sa ii pedepsim cumva.Nu puteam sa ii lasam in pace.