Adrian

Fenomenul Ultra In Imagini

1,117 posts in this topic

pfff.. ai dreptate. poza am gasit-o uploadata pe un blog imediat dupa derbyul lor din campionatul asta.

si conteaza asta, pentru ca in ziua de azi nu mai vezi asa ceva in italia, chiar daca mi se pare ca sunt in crestere

samp-roma13dic09_2136.jpg

sper sa nu imi iau teapa si cu poza asta. de remarcat 2 mesaje foarte bune jos. "against occasional fans" - asta se potriveste pentru fanii romani in general. si "against modern ultras" - asta e culmea. italienii vorbesc despre asta. ei care fac afaceri cu materialele grupurilor.

dupa cum arata peluza pare a fi la Sampdoria in deplasare.sau Genoa..ca oricum e acelasi stadion.

sper sa nu imi iau teapa si cu poza asta. de remarcat 2 mesaje foarte bune jos. "against occasional fans" - asta se potriveste pentru fanii romani in general. si "against modern ultras" - asta e culmea. italienii vorbesc despre asta. ei care fac afaceri cu materialele grupurilor.

Nu ti-ai luat teapa. E din sezonul asta, deplasarea la Genova, meci impotriva Sampdoriei.

se pare k rivalitatea creste si la cupa liceelor, avem aici 2 capturi si un mesaj genial spun eu , la adresa fetelor din licee

1264104873d0ed9745.jpg

1263759675ca819abe.jpg

12635467434f10385d.jpg

se pare k rivalitatea creste si la cupa liceelor, avem aici 2 capturi si un mesaj genial spun eu , la adresa fetelor din licee

Ai naibii stelisti, au lasat vreo 5 licee fara stegulete =))

Steaua Rangers - Barcelona 9-4

Mesaje scrise din durere doar de glorii respectate / Fara cioban performantele voastre vor fi egalate

mesajescrisedindureredo.jpg

felicitari pt mesaj,e un inceput ok...

data viitoare incercati sa inlocuiti spray-ul cu pensula si sa impartiti mai exact materialul in 2 parti...folositi o ruleta si trasati niste linii subtiri de despartire cu creta sau creion...

lasati mai mult spatiu intre cuvinte ca sa se inteleaga ce vreti sa transmiteti pe panza si printati-va niste litere model pe o foaie ca sa fie mai caligrafica treaba...

bafta!

pentru inceput a fost ok, incercam sa ne tinem de treaba si sa o facem cat mai bine

lasa Adi..ca pentru inceput e ok.pana sa isi formeze mana mai dureaza.

Derby-ul orasului Liverpool din weekend nu putea să ramină neexploatat la maximum de fanii celor două mari rivale.

Suporterii din celebra peluză de pe Anfield, Kop, nu au scapat nici de această dată prilejul de a o ironiza pe Everton. "Cormoranii" au afisat un banner pe care scria "Steaua Bucuresti, 1986", un mesaj aparent surprinzator. Totusi, motivul este usor de identificat.

Campioană a Angliei in 1985, gruparea de pe Goodison Park nu a putut participa in C1 din cauza suspendarii aplicate cluburilor din Albion după tragedia de pe Heysel din acelasi an. Fanii "caramelelor" erau convinsi că se puteau impune in cea mai importantă competitie europeană intercluburi dacă ar fi avut dreptul de a participa si i-au acuzat pe rivalii de la Liverpool pentru dezastrul petrecut in urmă cu 25 de ani.

Ce frumos... :rolleyes:

1060216698steaua1986.jpg

Nu prea inteleg de ce au afisat mesajul

Pentru ca in anul cand Steaua a luat CL, Everton trebuia sa joace si ea in Liga (fiind castigatoarea Premier League), dar a fost exclusa.

Pentru ca in anul cand Steaua a luat CL, Everton trebuia sa joace si ea in Liga (fiind castigatoarea Premier League), dar a fost exclusa.

Perfect adevarat. Daca e sa fim mai catolici ca papa, era vorba de Cupa Campionilor Europeni, nu de Liga. Dar nu suntem.

In rest, ai dreptate.

Edited by Stanici

De apreciat că au scris BUCUREȘTI, nu Bucharest sau Bucuresti.

Edited by 1on

tare si mesajul cu 'don't buy The Sun'. Oarecum echivalent cu mesajul pentru prosport de mai sus.