Adrian

Fenomenul Ultra In Imagini

1,117 posts in this topic

hai ca am urmarit Roma-Lazio...si a fost cam altceva !

vreo 6-7 minute a fost intrerupt din cauza fumigenelor din peluza si chiar s-a cantat !

hai ca am urmarit Roma-Lazio...si a fost cam altceva !

vreo 6-7 minute a fost intrerupt din cauza fumigenelor din peluza si chiar s-a cantat !

Meciul n-a fost intrerupt din cauza fumigenelor(care au fost putine fata de alte dati), ci din cauza zgomotului puternic produs de petardele(de fapt bombele) aruncate pe pista de atletism a stadionului Olimpico din Roma.

"recesiune ultra" si la roma-lazio , mai ales in curva nord.

Edited by IPR

..pirotehnie folosita cum trebuie nu aruncata in teren inutil !

284441.jpg

si eu care credeam ca pirotehnia a murit in italia. asta e poza de la ultimul derby al capitalei. oricum cred ca incep sa isi revina italienii. As Roma a avut cateva deplasari frumoase, de Bari nu mai zic...

Edited by dragos_ghinea

finala cupei la hochei..unde se joaca?se joaca un singur meci?sau gen tur retur?

Doamne da Brasov :D

mi'e indiferent, cei d la Brasov au cerut anularea finalei pana pe 7 feb. pt k patinoarul e in renovare

mi'e indiferent, cei d la Brasov au cerut anularea finalei pana pe 7 feb. pt k patinoarul e in renovare

De fapt pationarul e in constructie si, ca de obicei in Romania, nu pot asigura faptul ca va fi gata pana pe 30 ianuarie. Asta desi trebuia sa fie gata din octombrie.

pacat k e nou, il devastam =))

pacat k e nou, il devastam =))

la naiba acum nu mai pot sa merg..

daca e Brasov,prevad o deplasare in numar mare...Brasov,munte,meciul e sambata...

daca e Bucuresti,cred ca putem umple patinoarul avand in vedere miza meciului.

nici miercurea ciuc n-ar suna rau.

284441.jpg

si eu care credeam ca pirotehnia a murit in italia. asta e poza de la ultimul derby al capitalei. oricum cred ca incep sa isi revina italienii. As Roma a avut cateva deplasari frumoase, de Bari nu mai zic...

ultimul derby ?

cu collina arbitru si favalli capitam la lazio? :ce_oameni:

=)) chiar ma miram. Ultimul derby la care am asistat a fost destul de slab colorat.

ai fost pe stadion? ai participat la incidente? ca m-am uitat dupa tine prin poze :))

610x.jpg

=)) chiar ma miram. Ultimul derby la care am asistat a fost destul de slab colorat.

rumenoooooo zingaro oooooooo

ultimul derby ?

cu collina arbitru si favalli capitam la lazio? :ce_oameni:

pfff.. ai dreptate. poza am gasit-o uploadata pe un blog imediat dupa derbyul lor din campionatul asta.

si conteaza asta, pentru ca in ziua de azi nu mai vezi asa ceva in italia, chiar daca mi se pare ca sunt in crestere

samp-roma13dic09_2136.jpg

sper sa nu imi iau teapa si cu poza asta. de remarcat 2 mesaje foarte bune jos. "against occasional fans" - asta se potriveste pentru fanii romani in general. si "against modern ultras" - asta e culmea. italienii vorbesc despre asta. ei care fac afaceri cu materialele grupurilor.

e o buna metoda de finantare (cu materialele grupurilor), se cam practica prin toata europa, si grupurile de hool de prin rusia si ucraina fac la fel