Adrian

Fenomenul Ultra In Imagini

1,117 posts in this topic

comunisti,comunisti...dar ce admosfera ceeaza sa nu mai vorbesc de atitudinea jucatorilor

uite un upgrade la acel articol: http://www.uncoltuitatdelume.net/2009/10/i...0-preliminarii/

iar poza asta mi se pare geniala: http://www.uncoltuitatdelume.net/wp-conten...tbal-poslko.jpg

daca polonezii sunt mineri, noi locuim in pesteri :))

iar aceasta deplasare este una dintre cele mai frumoase si colorate din cate am vazut in ultimul timp. sunt in mare forma alb-verzii vienezi.

http://www.uncoltuitatdelume.net/2009/10/w...ria-bundesliga/

Baietii veseli la Iasi (multumiri gsp, chiar daca ei nu stiu):

Iasi_1.jpg

Iasi_2.jpg

Iasi_3.jpg

Ala semana cu oaie.

Oricum mesajele sunt total diferite.

Dupa mine , alaturi de cei din Grecia , Germania si bineinteles Anglia cei mai tari fani - cei ai lui Galata

Dar si cei ai lui Panathinaikos , mai ales Gate 13

Chiar...inafara de Gate 13 la Panathinaikos si Ultraslan la Galata (care soc cica nu mai exista ca le-au capturat javrele bannerul , eu insa nu cred) ce brigazi tari mai are Panathinaikos si Galata.

Si daca mai stie cineva vreo brigada tare de la Arsenal sau Schalke...

Edited by razvan28

La Galata cea mai importanta factiune este ultrAslan (ce au capturat cainii a fost o ramura a acestei factiuni din Suedia). pe gard mai apar multe steaguri dar majoritatea au in componenta numelui si cuvantul ultrAslan. putem spune ca galeria lor se numeste asa. eu nu mai stiu alte grupuri

La PAO este Gate 13 1966. la greci este putin altfel. ei nu au un lider absolut al peluzei. sunt mai multe grupuri imprastiate in tot stadionul de aceea la derbyurile lor vezi torte aprinse oriunde pe stadion in orice moment.. fiecare aprinde cand vrea...

nu stiu sigur dae cred ca este un grup Ultras Athens.

Suporterii britanici nu m-au interesat niciodata. in afara de YNWA de la Liverpool nu imi place nimic la ei.... deci nu stiu nimic de la Arsenal doar ca la englezi aproape toate steagurile de gard sunt model cu drapelul Angliei si pe el scrie numele grupului..

Nici de la Shalke nu stiu dar sunt sigur ca altii de pe acest forum iti pot spune mai multe..

Hy :D cam cat ar costa un tub te graff sau un spary de masina ... ca am un blok de rapidisti si vreau sa le fak o si eu o surpriza dimineatza pe zidurile blokului :D:D