I.N.Money

Ciprian Tatarusanu

185 posts in this topic

zapada am pierdut puncte cu el farte importante orcu tatarasunu nr 1

Ce dialect folosesti,omule? :stupid:

La multi ani Tatarusane!Speram sa iti revii si sa joci in mai multe meciuri!

La multi ani cu sanatate, ca-i mai buna decat toate!

Totusi, un mic respect pentru ce a reusit in meciul cu CFR.

Totusi, un mic respect pentru ce a reusit in meciul cu CFR.

A reusit sa-si faca datoria pt care e platit si pt care e pus in poarta Stelei!

A scos 4-5 mingi,bravo lui,dar nu asta e meseria lui?

Zoltan Ritli, fostul goalkeeper al Stelei, crede că ex-bistriteanul va fi in curind numarul 1 in fotbalul romanesc

Ciprian Tatarusanu a avut cea mai bună evolutie a lui din acest sezon după 5 luni si jumatate de pauza Fostul bistritean a fost titular ca urmare a gafei decisive pe care a facut-o Zapata contra Ceahlaului (1-3) si e printre remarcatii derby-ului de la Cluj. Monitorizarile firmei italiene DSP arată că Tatarusanu a fost mai bun la toate capitolele impotriva lui CFR, față de prestatiile pe care le avusese in debutul sezonului.

"Calm si reflexe"

Zoltan Ritli, fost goalkeeper al Stelei, a comentat jocul lui Tatarusanu: "M-a impresionat! Ciprian a avut o stapinire de sine fantastică pentru un fotbalist tinar, dată fiind si importanta meciului cu CFR. Iar la faza golului inscris de clujeni, el scosese prima oară in lateral, cu un reflex grozav! sunt uimit că un portar cu o asemenea alonjă se poate descurca atit de bine la mingile joase!".

Salvator

Goalkeeperul de 24 de ani si-a salvat echipa la una dintre ultimele faze ale meciului, cind a parat din apropierea barei lovitura de cap a lui Bud. În rest, Tatarusanu a excelat la iesirile pe centrari, in conditiile in care CFR a presat in repriza secunda A prins in total 15 mingi, adică de trei ori mai multe decit media pe care o inregistrase in celelalte 6 partide in care aparase in acest sezon din Liga I.

"Cred că Tatarusanu va fi portarul «nationalei» Romaniei in cel mai scurt timp! Mi se pare un goalkeeper complet"

Zoltan Ritli, fost portar Steaua

Parametrul Tatarusanu cu CFR Media lui Tatarusanu in acest sezon

Mingi aparare 3 3

Mingi prinse pe sus 5 2,8

Baloane retinute pe jos 10 3,8

7 goluri a primit Tatarusanu in cele 6 partide in care a aparat poarta Stelei in campionat.

11 goluri a incasat Zapata in 13 meciuri. Columbianul are media notelor superioară: 6,38 față de 6,00.

gsp

A facut un meci bun cu CFR. Nu pot spune daca in acest moment este mai bun decat Zapata,dar in orice caz este cu o clasa peste Pantelimon.

Din martie nu s-a mai scris ceva pe topicul sau?! Pai daca facea gafe,ii saream toti in cap,printre care si eu.Macar acum sa il laudam un pic.Elvetienii l-au facut portar mare ! 3 ocazii de ''unu-la-unu'' ale elvetienilor incheiate pozitiv pentru un Tatarusanu asa cum nu am mai vazut!

Sa-l vedem si in continuare ce face,sa nu ne grabim cu laudele... :)

Inca raman la parerea ca e un portar mediocru.. Un simplu meci bun pentru intrarea in Europa League nu poate sa-l faca erou.

Zapata este cu siguranta peste Tatarusanu, probabil ca daca Rufay ar fi avut inaltimea lui Ciprian, nu mai existau gafele care ne-au disperat pe toti. Oricum , cate gafe a facut zapata , eu unul mereu o sa-l simpatizez, n-o sa uit cum ne-a castigat atatea si atatea meciuri.

ZAPATA NO.1 ,Tatarusanu a prins si el meciu asta mai bunicel si cu asta basta se crede mare porcar:))sa il wedem la lucru si in urmatoarele meciuri.

Ciprian Tatarusanu, salvatorul Stelei de la Zurich, e obisnuit cu statura de premiant incă din scoala generala cind a luat premiul intii si coroniță in clasa a II-a in 1995.

La un an si 6 saptamini de la primul meci jucat pentru Steaua, anul trecut impotriva lui Ujpest, Tatarusanu iși traieste cel mai fericit moment ca portar al roș-albastrilor. A fost MVP-ul partidei retur cu Grasshopper, insă postura de premiant nu e o premieră pentru goalkepeer-ul din Ghencea.

Gazeta vă prezintă citeva fotografii care il infățisează pe Tatarusanu premiant in clasele I-IV, pe care le-a urmat la Școala Nr. 142 din Bucuresti, situată in cartierul Militari. Avind-o ca invățătoare pe Sevastita Dumitrache, Tatarusanu a luat premiul intii si coroniță in clasa a II-a, fiind unul dintre elevii model dintr-o clasă cu 25 de elevi, in care doar 9 erau baieti.

gesepe.ro

Am vazut si in meciul cu Poli ce mare portar e Tatarusanu.De perspectiva , mare talent , a confirmat cu Zurich , salvatorul Stelei in Elvetia...cuvinte spuse de oameni care nu stiu daca fotbalul e un sport sau un animal cu 4 picioare care bea apa din rau si mananca crengi si rame.Si asta s-a vazut inca o data , de parca mai era nevoie sa facem experimente pe noi la lovitura libera batuta de Contra , unde Tatarusanu cred ca vroia sa futa bara , si sa nu uitam de meciul cu Dinamo in care a iesit sa boxeze mingea , pe drum s-a razgandit si cand s-a intors inapoi...auuu gol Tamas Red Label sau de cel cu Rapid in care se gandea numai la hi5.

N-o fi Tatarusanu mare portar,dar nu din cauza lui n-am castigat astazi.

Daca se pozitiona bine reusea sa scoata mingea aia , deci e greseala lui

Daca se pozitiona bine reusea sa scoata mingea aia , deci e greseala lui

N-am zis ca n-o fi gresit la gol,doar ca nu din cauza lui n-am castigat meciul.Trebuia sa fortam cand a fost cazul sa avem 2-0,mai ales cu o echipa care a evoluat slab,care era de batut categoric.

n-are tatrusanu nicio vina la gol...poi ganditi-va...zicu i-a facut "jaloane" efectiv pe Surdu,Angelov,Pacurar,Emghara,Abrudan si ultimul care l-a blocat a fost Geraldo ... saracul cu mainile ca la handbal...asta e problema...lui Tatarusanu ii era foarte greu sa scoata mingea,cu toate ca daca ramanea pe coltul lui o lua fara probleme...insa si contra a executat foarte bine...

Tatarsuanu a dovedit inca o data ce mare portar e...ma refer la golul 2 al lui Hamsik.Daca se mai intindea putin o lua , dar nuu el e mare tanar talent , aproape face 25 de ani si tot tanar de perspectiva e..

este erou.. am fi luat un sac de goluri daca nu era el.. pacat. pacat ca ne fura un evreu spurcat