I.N.Money

Ciprian Tatarusanu

185 posts in this topic

thumb_12_tatarusanu_2010.jpg

Nume : Ciprian Anton Tatarusanu

Nascut : 09.02.1986

Inaltime : 1,94

Greutate : 89 kg

Pozitie : Portar

Numar pe tricou: 12

Cluburi la care a activat : 2003-2004 Juventus Bucure�ti

2004-2005 Juventus Bucure�ti

2005-2006 Juventus Bucure�ti

2006-2007 Juventus Bucure�ti

2006-2007 Gloria Bistri�a

2007-2008 Gloria Bistri�a

2008-2009 Gloria Bistri�a

Din 2009 o sa imbrace tricoul Stelei , in urmatorul sezon ramand la Gloria Bistrita

Sunt onorat de faptul ca am ajuns la Steaua, cel mai mare galonat din fotbalul romanesc si sper ca, din momentul in care voi veni sa joc in Ghencea, sa demonstrez faptul ca merit sa evoluez la aceasta echipa. Desi va fi concurenta foarte mare, nu ma tem, deoarece si la Bistrita, si la echipa nationala de tineret am plecat din postura de al doliea portar si am reusit sa devin titular.

Edited by I.N.Money

Cea mai buna chestie in transferul asta e faptul ca-l lasa un an la Bistrita

Edited by dangeor

E bun! De vazut ce poze are pe haifaive! :rolleyes:

dai adresa sa vada toata lumea

Frate,am vazut si eu pe la stiri,atat...mi se pare curios,sa ceri tu(baiat) adresa lui de haifaive... :laugh:

Un portar foarte bun, joaca foarte bine la echipa de club, si la nationala de tineret, mai ales la echipa de tineret (ACEST MESAJ A FOST SCRIS IN TIMPUL MECIULUI DE TINERET BOSNIA - Romania 0-1 LA PAUZA, TATARUSANU A AVUT CATEVA INTERVENTII FANTASTICE IN ACEASTA PRIMA REPRIZA :thumbsup: )

nu e de mare valoare .. prea multe greseli :(

foarte tare frate daca si asta face multe greseli pentru 22 de ani cati are deci inseamna ca 80% dintre portarii din Romania sunt buni de recycle bin

Ma , la nationala apara bine..poate in campionat nu mai trage de el...e cu gandul la Steaua

E un portar extrem de valoros, eu nu-mi fac griji!

Si Bogdan Stancu si-a batut joc de Unirea Urziceni in ultimele luni acolo si acum nu mai putem de dragul lui... Ce mi-a placut a fost ca Dan Petrescu a avut "tupeul" sa-l tina rezerva.

Le incaseaza baiatul pe banda rulanta in ultimul timp, sper sa nu reuseasca performanta sa intre in gura noastra inainte de a imbraca tricoul echipei. Gloria 0-2 Dinamo :dry:

Are golul 2 pe constiinta, cel putin.

Edited by Melku

Iar a facut-o de oaie azi :)

Cred ca ar trebui sa fie imprumutat la o echipa mai buna din iarna. La Bistrita nu are cum sa mai progreseze, iar la Steaua nu are nici o sansa sa-i ia locul lui Zapata...cel putin momentan.

Cred ca ar trebui sa fie imprumutat la o echipa mai buna din iarna. La Bistrita nu are cum sa mai progreseze, iar la Steaua nu are nici o sansa sa-i ia locul lui Zapata...cel putin momentan.

mai buna??? la gloria s'a afirmat si acolo ar trebui sa ramana , dar cred ca a inceput sa faca fitze de portar mare

La o echipa care "tranteste" meciuri chiar nu vad cum ar putea progresa, iar la Steaua nu are nici o sansa sa-i ia locul lui Rufay! Daca va veni din iarna va avea soarta lui Vatca...

La o echipa care "tranteste" meciuri chiar nu vad cum ar putea progresa, iar la Steaua nu are nici o sansa sa-i ia locul lui Rufay! Daca va veni din iarna va avea soarta lui Vatca...

Mai grav e ca pare ca incepe sa preia si el meteahna de a tranti meciuri. Sper totusi sa fie doar o forma mai slaba

A 'trantit' cam multe meciuri in ultimul timp...mi se pare un portar cu potential,insa cam inconstant...ceva in genul lui Pardo!

mi se pare ca trebuie lucrat la mentalitatea jucatorului.Valoarea are sa vedem ce se va intampla mia bn il lasa la Bistrita decat sa l aduca in Ghencea pt ca locul lui Zapata nu poate sa l ia nimeni in momentu acesta

mi se pare ca trebuie lucrat la mentalitatea jucatorului.Valoarea are sa vedem ce se va intampla mia bn il lasa la Bistrita decat sa l aduca in Ghencea pt ca locul lui Zapata nu poate sa l ia nimeni in momentu acesta

...cred ca mai sta vreo doi ani la Bistrita imprumut