Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Rusine PITI!

17 posts in this topic

"Cit timp voi fi eu selectioner Mirel Radoi nu va mai convocat la echipa natională" a spus selectionerul socind intreaga asistență.

CUM I POSIBIL ASA CEVA , Radoi CARE I UNUL DIN PUTINI FOTBALISTII CARE ISI DA VIATA PE TEREN. RUSINE PITI!!

Imi pare rau pentru Mirel, dar Piti a demonstrat inca o data ca este un caracter puternic, este o personalitate puternica si acolo unde este antrenor el face legea: Pentru asta il respect!

Daca Mirel a gresit sa fie pedepsit, poate ii vor intra mintile in cap, ca in ultimul timp dezamageste suporterii: are deja fite de vedeta, alege antrenorii, da afara jucatori, e mina dreapta a lui Becali, da replici lipsite de respect fata de suporteri ("Si ce daca nu luam campionatul?")

Nu stiu ce pedeapsă va primi Radoi din partea comisiei de disciplina dar, atit timp cit eu voi fi selectioner, Radoi nu va mai fi convocat la echipa nationala asta dacă nu cumva va ajunge intre timp un fel de Maradona", a afirmat Victor Piturca

Cum e posibil ca

Piti sa spuna asa ceva despre Mirel jucatorul care chiar el l-a adus la Steaua(Campioana Romaniei 2005) ,nu pot sa cred au inceput si stelisti sa se manance intre ei ,am ajuns de kkt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

!!!!

Sunt tare curios ce se intampla luni cred ca o sa-i de lu' Radoi cel putin 56 luni de supendare!!

ceva clar s-a intamplat.... adik nu e o cearta asa de ochii lumii.... ciudat totusi cum faptul ca Mutu nu a jucat practic un an pt ca s-a drogat nu a contat si a fost reprimit cu bratele deschise de acelasi Piturca..... si daca Radoi nu ajucat un meci pt ca a simtit ca nu poate.... nu e iertat pe vechie? si inca nu stim daca nu cumva chiar era accidentat serios.... pt ca ceva avea, chiar si Pompiliu Popescu a sustinut asta... doar ca medicul nationalei sustine ca l-ar fi putut reface... acelsi medic care l-a "carpit" de atatea ori pe Adi Ilie pt ca acesta sa se rupa din nou dupa 1-2 saptamani maxim.... nu stiu ce sa mai cred... oricum e ciudat ce se intampla, iar Piturca ar trebui sa se abtina... pana si cei de la gsp care l-au tot acuzat pe Radoi de diferite faze spun lucrul asta"

P.S. Culmea! Antrenorul si-a incheiat astfel raportul care-l incriminează pe Radoi: "A dat dovadă de lipsă de disciplină si de respect față de echipa natională". Piturca tu vorbesti?

In aceasta povesta sunt 100% cu Radoi si cred ca a procedat corect,iar aia de la 'Gazeta' sa manance ce trebuie nu sa se ia de un jucator care si dat viata pe teren si la Steaua(Campioana Romaniei 2005) si la Nationala SI de Piti sa se apuce de barbut ca se pricepe mai bine decat sa vb prostii!!

KOBIY STELIST pan' la moarte.....si dupa!!!! :lol:

1. Nationala nu se refuza.

2.Nu e Piturca omul in masura sa vorbeasca de moralitate , sa nu uitam episoadele trecute ,asa ca : "PITI, PITI LASA-NE!"

nu-i piti de vina.

trebuie sa inteleaga odata si Radoi ca el deocamdata e doar jucator.si atat.

daca la Steaua poate face ce vrea poate doar datorita jafului ala de patron.si uite unde s-a ajuns.

nu mai trebuie sa-i inghitim atat mofturile.

si ma simt nevoit sa ma repet:performantele Stelei din sezonul asta nu lui Radoi i se datoreaza.compara turul de campionat(cu neaga capitan),cu returul campionatului(cu Radoi) capitan.

Mi se pare ca judecata lui onlySteaua e corecta.

Opinia mea e ca Radoi nu va fi pedepsit, pentru ca are un certificat de la policlinica din Bologna,care atesta ca pentru perioada in care a fost solicitat la nationala,nu era apt de joc.

NATIONALA NU SE REFUZA.

Radoi trebui sa revina cu piciorele pe pamant sa se gandeasca ca este un simplu jucator nu este un simbol inca si nu cred ca va fi vrodata .

Asta este razbunarea lui 7 . :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Gigi pleaca dracu din Ghencea

Da! Intr-adevar, rusine Piturca!!! Nu-i nici o problema .....daca vrea sa joace cu toti alcoolicii la nationala, nu are decat!!! Dar sa-l lase pe Radoi in pace sa joace pentru Steaua...

Mie singurul lucru care ma bucura la treaba asta e ca asa se cearta Becali cu Jiji!! Si-asa si-a bagat prea mult nasu in treburile Stelei Piturca.....(ofticatu')!! Asta nu inseamna ca nu-l respect, ca stelist, pe Piti!!!!dar....

Piturca e un ipocrit...pe el l-a suspendat cineva cand a refuzat sa-i trimita pe Radoi, Munteanu si Dica la nationala ?

Sa-i bage pa pancu, contra & co. In felul asta ajungem sa participam la campionatul european din moldova 2111

am vazut multi prosti in lumea asta insa Piturca ii intrece pe toti

cand s-a accidentat Oprita, Piturca a spus despre acesta ca e mut si ca nu a spus ca era accidentat, acum ca Radoi i-a spus ca e accidentat nu-l mai convoaca la nationala

oricum acesta nu pierde prea mult, deoarece la nationala vin betivi, drogati si fitosi, numai nationala DE FOTBAL nu se poate numi asta

cu astfel de atitudini si preferinte ale antrenorilor echipe nationale nu vom avea niciodata performante!

daca am ajuns sa nu primim la nationala un jucator de valoare doar din orgoliu(pentru ca piti se simte jignit) atunci meritam tot ceea ce primim!

eu nu cred ca Radoi s-a prefacut pentru ca cu totii stim ca Mirel e un luptator si ca nu ar putea niciodata simula o durere doar ca sa scape de un meci!doar a jucat si accidentat!

oricum aici e o lupta de interese,doar Victor Becali il vrea pe tamas la nationala!

oricum lasa sa se califice Piturca cu Lobont,tamas si contra la mondiale!

cu astfel de atitudini si preferinte ale antrenorilor echipe nationale nu vom avea niciodata performante!

daca am ajuns sa nu primim la nationala un jucator de valoare doar din orgoliu(pentru ca piti se simte jignit) atunci meritam tot ceea ce primim!

eu nu cred ca Radoi s-a prefacut pentru ca cu totii stim ca Mirel e un luptator si ca nu ar putea niciodata simula o durere doar ca sa scape de un meci!doar a jucat si accidentat!

oricum aici e o lupta de interese,doar Victor Becali il vrea pe tamas la nationala!

oricum lasa sa se califice Piturca cu Lobont,tamas si contra la mondiale!

Fetelor, nu mai judecati cu inima si incercati sa o faceti cu mintea. Jucator mai mare care sa sufere de "vedetism" ca Mirel nu este. El deja nu se mai crede doar jucator. Are un cuvant de spus in aducerea/demiterea antrenorilor, a jucatorilor etc.

In privinta nationalei, ea s-a distrus de cand a fost demis Piturca de catre Hagi si Popescu.

Daca stau bine si ma gandesc, Piturca l-a promovat pe Radoi si nu cred ca ar avea ceva personal cu el. Pur si simplu il vrea disciplinat ca un adevarat fotbalist.(Nu mi-a placut niciodata Piturca ca antrenor la Steaua, deci nu ii iau apararea)

Gigi du-te, lasa-ne sa castigam!