Sign in to follow this  
Followers 0
talekjuve

TRANSFERURI 2005-2006

2,069 posts in this topic

Toti cei care sunt interesati de Lotul Actual al Stelei sa-si spuna parerea si ce transferuri ar crede si ar vrea ei sa se faca pentru ca Steaua sa se califice in Grupele UEFA CL.

din tara vad doar pe Olah, de la National, Gigel Coman si poate Mansur, de la Timisoara!

In rest daca vrem sa facem performanta peste nivelul romanesc avem nevoie de straini!

TRANSFERURI cerute de mine

NUMELE JUCATORULUI PRET

Gueye MANSOUR 450.000$ (Poli Timisoara)

Gigel Coman 400.000$ (Poli Timisoara)

Gigel BUCUR 450.000$ (Sportul Studentesc)

Tiberiu Balan 250.000$ (Sportul Studentesc)

Cosmin PASCOVICI 300.000$ (Farul Constanta)

George Curca 300.000$ (Farul Constanta)

Adrian OLAH 350.000$ (FC National)

----------------------------------------------------

Echipa de UEFA CL 2 500 000 $ (Steaua Bucuresti)

1-4-4-2

Martin Tudor/George Curca

George Ogararu-Mirel Radoi-Sorin Ghionea-Cosmin PASCOVICI

Florentin Dumitru/Banel Nicolita- Sorin Paraschiv/Adrian OLAH/Tiberiu Balan - Dorinel Munteanu - Nicolae Dica/Gigel Coman/Gabriel Bostina

Daniel OPRITA/Laurentiu Dinita/Gigel BUCUR - Andrei Cristea/Gueye MANSOUR/

Steaua no sa ia pe nimeni din tara, eventual doar de la bacau. Cu publicitatea pe care si-a facuto Gigi o sa ne refuze si jucatorii, nu doar antrenorii. Pe Olah la luat deja Timisoara, iar pe Coman si mansour nu-i va da Timisoara nici in ruptul capului. Gigi trebuia sa-l ia pe mansour iarna, nu sa il impuna sa-si schimbe religia (mare timpit). Eu sper sa-l luam pe Bucur, dar cred ca totul depinde de Dan Petrescu. Nu cred ca Bucur va veni la Steaua dupa ce Petrescu a refuzat sa vina.

Poate mijlocul ar mai merge dar in atac avem sigur nevoie de un strain. Bucur e prea marunt pentru fotbalul "mare" plus ca el e gogeter dar nu a marcat nici un gol echipelor mari! Mansour..........merge de umplutura...stii ce vreu sa zic!!! Pentru div A!

TRANSFERURI cerute de mine

NUMELE JUCATORULUI     PRET      

Gueye   MANSOUR       450.000$ (Poli Timisoara)

Gigel   Coman         400.000$ (Poli Timisoara)

Gigel   BUCUR         450.000$ (Sportul Studentesc)

Tiberiu Balan         250.000$ (Sportul Studentesc)

Cosmin  PASCOVICI     300.000$ (Farul Constanta)  

George  Curca         300.000$ (Farul Constanta)  

Adrian  OLAH          350.000$ (FC National)

Visezi frumos.Vrei ca aproape toata echipa nationala sa joace pentru Steaua.

Eu m-as multumi cu ce avem,plus un antrenor bun,August Delgado-varf la Barcelona Guayaquil,un conducator de joc(care cica va fi Bugri) si eficacitatea lui Neaga.Ca golgeter si siguranta data echipei.Plus un Ciobanul cu mintea lui Gino Iorgulescu.

Vad ca nu se prea vorbeste de atac! Daca apararea e cat de cat potenta, mijlocul, in cazul ramanerii lui Munti si aducerea inca unui jucator, ar mai merge........atacul il avem "varza". Cristea care nu a mai aratat nimic in ultima vreme, Dinita .......actiuni pers. fara finalizare, singurul care mai lupta dar nu e "omul de gol" e Oprita. Noi nu avem pe cineva care sa traga din afara careului. Noi vrem sa inscriem doar intrand cu mingea-n poarta.... Unde e Neaga.......!!!

TRasferurile mele:

Alin Stoica

Mansour

Cristocea

T Balan

McKain

Gigel Bucur

Daca aduce macar 1 din jucatori astia e mare minune

Iar ca antrenor nu vreau altu decat Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] nu ma intereseaza altu

Mai avem nevoie de un portar sau chiar doi ,trei daca pleaca Tudor , avem nevoie de doi fundasi , cam 3 mijlocasi si cel putin 2 atacanti , asa ca nu vom vedea nimic , sa visam frumos , vom vedea ciuciu.

Ce parere va face Iacob, de la Galati ? Sincer, mie mi se pare mai util decat atat de mediatizatul Gigel Bucur. Sa nu uitam ca totusi ii avem pe Oprita si Cristea, in lotul actual, asa ca nu ne trebuie 100 de atacanti.

Nu va mai orientati numai dupa vedete, ca uite, ne pleaca Dorinel si mai trebuie si d-astia cu sapa... :wink:

V Iacob cum sa vina ala la STEAU e omu lu Netoiu cu Dinamo a stat si a dormit in teren asta ne mai trbuie acu caini spurcati

KOBIY SELIST PAN' LA MOARTE ...... SI DUPA :lol: :lol:

In stirile sportive de la Pro TV din aceasta seara,pe langa faptul ca s-a dat ca posibila venirea lui Protasov,Gigi a spus ca va aduce si 2-3 jucatori.

Pai unul ar fi Francis Bugri un jucator provenit din Liga secunda germana,in chip de conducator de joc.Al doilea ar fi Alexandru Tudose,caruia i s-a dedicat un topic pe acest forum,un tanar international under 18.Al treilea se vorbeste ca ar fi Sorin Izvoreanu,nu retin la ce echipa de divizia A a jucat,care e sub contract cu cainele rosu Gigi Netoiu.

eu zic ca aducerea cuplului Mazilu-bucur de la sportu ar aduce un plus atacului! ar mai pute veni si Adi Ilie ! sau Ovidiu Petre de al Timisoara acre are o rautate in joc care se potriveste cu a Stelei!oate si Victoras Iacob de la galati! sau de ce nu readucerea lui aliuta sau Neaga ar putea fi binevenite in Ghencea!

oricum ar fii bine sa nu mai dam voie jucatorilor de valoare sa plece si sa luam mai multi mai ales mijlocasi si atacanti ca sa nu mai ramanem ca anul asta!

Mai avem nevoie de un portar  sau chiar doi ,trei daca pleaca Tudor , avem nevoie de doi fundasi , cam 3 mijlocasi si cel putin 2 atacanti , asa ca nu vom vedea nimic , sa visam frumos , vom vedea ciuciu.

Cica vine Hamu inapoi :lol:

Pt transferuri ar fi bun un Pascovici pt aparare, un A.Stoica la mijloc si un Mazilu ca atacant de forta

Alin Stoica - coordonator

Claudiu Raducan - omul cu golul(binenteles avandul pe Oprita langa el)

O mare MARE intrebare am si eu ...... Mirel Radoi- in legatura cu comportamentul lui Radoi in vestiarul Stelei, cu presupusa sa impotrivire la aducerea lui 7acatus, plecarea lui Hamu, indepartarea lui Rica Neaga, sifonul lui Gigi din vestiar, prime de 150% primite samd.

Ar fi timpul ca Radoi sa plece sau ar mai putea fi cu adevarat util in incercarea de a sparge granitele fotbalului???

Un lucru e clar.Ca in afara de Rapid si Dinamo,nici alte echipe sustinute puternic financiar si cu pretentii de a juca intr-o cupa europeana,nu vor mai vinde jucatori.

Sa ne luam asadar gandul de la un Gigel Coman,Mansour,Pascovici,etc.,cel putin pentru perioada in care se afla sub contract cu respectivele echipe.

Trebuie sa ne indreptam ochii tot mai mult spre tari mai sarace decat ale noastre,unde se pot gasi jucatori buni la preturi cu mult sub cele de pe piata romaneasca.

Sa incercam sa ne explicam de ce totusi pe piata romaneasca sunt preturi atat de mari in comparatie cu puterea de cumparare si nivelul scazut al competitiei.Mi se pare simplu.E vorba de cerere si oferta.Cu cat cererea de jucatori buni va fi mai mare,iar acestia tot mai greu de gasit,e normal ca pretul va fi mare,la discretia celui care vinde.

Asadar solutia de a gasi jucatori buni si ieftini e tot afara.

Un punct de reper ar fi America Latina.

Sigur ca e destul de complicat si Ciobanul nu e regele Spaniei sa-si trimita corabiile,conduse de un cautator de talente,altul decat Tzitzi Dumitriu,sa descopere America...

Cine poate si doreste/Sigur,sigur reuseste.

vorba lui Boloni "cu 200.000$ imi iau campion mondial de 19 ani din America de S." Sigur e greus a furam valori de la Boca, River Plate, Santos. Dar eu cred ca am putea sa luam pe cel mai bun jucator din Chile (tara foarte saraca din toate punctele de vedere) la un pret de max. 250-350.000$.

Cum naiba gaseste Gino de la National, jucatori gen McKain, cind ei au buget de 1 mil $., iar noi cu 5 mil $ nu suntem in stare sa aducem ceva bun din strainatate

Steaua s-ar putea orienta la jucatori liberi de contract care au mai si jucat la Steaua: Adrian Ilie

MARIAN ALIUTA , Adrian PITU, Claudiu Raducanu(pe care il tot imprumuta ESPANYOL la diverse echipe de DIVIZIA B) ++++ 3-4 jucatori din Divizia A care si-au afirmat dorinta de a juca la Steaua : Victoras Iacob

Adrian OLAH JOHNATTAN MCKAIN TIBERIU Balan si Gigel BUCUR

...+ 3-4 jucatori din Divizia A care si-au afirmat dorinta de a juca la Steaua(Campioana Romaniei 2005) : Victoras Iacob

Adrian OLAH  JOHNATTAN MCKAIN  TIBERIU Balan  si Gigel BUCUR

Daca ar fi dupa dorinta,cred ca divizia A,ar trebui sa se numeasca divizia Steaua ! :)

cred ca daca ar fi America Latina vecina cu noi la Sud, Nord sau Est, sau Vest si tot nu ar avea ochi ciobanu sa aduca jucatori de acolo. E un ultranationalist care ar fi in stare sa isi bage neamurile in teren sa joace decat sa aduca straini. :lol:

Protasov ar vrea sa-l aduca la Steaua pe Predrag Georgevici,actualul capitan al lui Olimpiakos Pireu.Sarbul ar veni pentru un an daca Steaua i-ar plati 1.500.000 euro,in situatia in care echipa s-ar califica in grupele Ligii si ar castiga campionatul.

Suma evident prea mare pentru posibilitatile actuale ale clubului.

Daca transferam dupa perioada de pregatire pe langa faptul ca este tarziu o sa luam si ceea ce ramane!

Nu cred ca GB v-a accepta sa transfere jucatori care vor salariu mai mare de 150.000 USD.

Iar asemenea jucatori poti sa gasesti in Romania, America de Sud sau Africa.

In Romania nu prea mai ai ce sa iei...iar in rest nu stiu cate contacte avem.

Solutiile cred ca sunt: scooting si contacte in Africa si America de Sud

As dori sa luam pe Mansour, Emil Dica, Catalin Munteanu, Surdu si Bucur.

Ce parere va face Iacob, de la Galati ? Sincer, mie mi se pare mai util decat atat de mediatizatul Gigel Bucur. Sa nu uitam ca totusi ii avem pe Oprita si Cristea, in lotul actual, asa ca nu ne trebuie 100 de atacanti.

Nu va mai orientati numai dupa vedete, ca uite, ne pleaca Dorinel si mai trebuie si d-astia cu sapa... :wink:

(asta era din data de 16.06.2005 :lol: )

------------------------------------

Victoras Iacob a semnat pentru Steaua

FC Steaua l-a transferat in aceasta dupa-amiaza pe Victoras Iacob, atacantul semnand un contract pe trei ani cu ros-albastrii. Fostul jucator al Otelului Galati este nascut pe 14.10.1980 si va fi trecut pe lista cu care Steaua va ataca preliminariile Ligii Campionilor.

Sursa: SteauaFC.COM

----------------------------------

Sincer, este o lovitura surprinzatoare, avand in vedere ca Iacob ar fi jucatorul lui Netoiu (cel putin presa asa sustine).

Ma bucur pentru ca avem multi jucatori buni care stiu sa centreze, dar nu aveam pe cineva care s-o bage in ate.

si ce credeti ca reuseste Steaua prin aducerea unui singur jucator in conditiile in care Dinamo aduce 2 pe saptamana si rapid cam la fel? Am cumparat un atacant uraaaaaa si ce facem de portari??? sau am uitat ca am ramas in retur cu doar 1 portar de valoare???

revine Oprita bravo dar ce o sa faca Oprita singur?? spuneti sa cautam jucatori in america latina dar de ce?? am fost acum 3 saptamani la sibiu din intamplare si am ajuns pe stadion la un meci acasa al echipei locale!! am vazut acolo o extrema dreapta care are loc la Steaua macar ca speranta tinand cont ca are doar 20 de ani deci e inca tanar!! de ce sa nu ne uitam la noi in ligile inferioare de ce sa aruncam bani pe la straii si sa luam un jucator care poate nu se adapteaza in Romania!!!????

hai sa fim realisti Steaua mai are multe de cumparat ca sa faca echipa!!! ECHIPA DE Liga CAAMPIONILOR!!! Steaua in momentul de fata nici macar nu stie daca are sau nu antrenor!!

Singurul lucru de care poate Steaua sa fie sigura e ca are suporteri!!!

Imi pare rau ca nu mai sunt la zii cu tot dar de 1 luna si ceva sunt plecat prin tara cu munca!!! oricum :Steaua doua culori, noua milioane de suporteri un singur suflet ros-albastru!!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0