Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Nu se mai poate

19 posts in this topic

VREM SA AJUNGEM IN Champions League SI INCEP SA PLECE JUCATORI, ANTRENOR NU AVEM. Dorinel AR FI POSIBIL SA PLECE ,Martin Tudor LA FEL. va rugam nu plecati avem nevoie de voi

Se vede treaba ca nu mai au ei nevoie de noi.

Cine nu vrea sa fie la Steaua inseamna ca nu merita.

Intr-adevar nu se mai poate...Cine nu vrea la Steaua , sa plece! Dragoste cu de-a sila nu se poate! GG sa-si bage mintile in cap ( asta daca inca le mai are)...Iar pentru cei ce au refuzat Steaua, indiferent pentru ce considerente, nici sa nu mai aiba pretentia vreodata sa o antreneze...Stelistii adevarati s-au vazut in aceste zile...Un singur nume poate sta in acest moment pe banca Stelei ...Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]

Intr-adevar nu se mai poate...Cine nu vrea la Steaua(Campioana Romaniei 2005) , sa plece! Dragoste cu de-a sila nu se poate! GG sa-si bage mintile in cap ( asta daca inca le mai are)...Iar pentru cei ce au refuzat Steaua(Campioana Romaniei 2005), indiferent pentru ce considerente, nici sa nu mai aiba pretentia vreodata sa o antreneze...Stelistii adevarati s-au vazut in aceste zile...Un singur nume poate sta in acest moment pe banca Stelei ...Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]

Toti cei care refuza Steaua la momentul acesta o fac din cauza ciobanului. El e singurul vinovat.

Marius in conditiile in care a spus ca antreneaza Steaua si fara a fi platit.

Sa ne gandim totusi ca in editia 97/98 cand Steaua a castigat titlul,el se afla pe banca alaturi de Stoichita.

Ei si ce mare scula era Stoichita,care provenise antrenor principal din secund al lui Tzitzi.

Deci s-ar putea.Incercarea moarte n-are.Mai ales ca de mult Steaua nu a mai castigat doua titluri consecutiv.Dar cine stie,poate castiga cu Marius.

Toti cei care refuza Steaua(Campioana Romaniei 2005) la momentul acesta o fac din cauza ciobanului. El e singurul vinovat.

De akord cu tine.GG e cat se poate de vinovat....Dar milioanele de suporteri ai Stelei, CU CE SUNT DE VINA? ...De fapt Steaua ne apartine, un refuz adresat ei este un refuz adresat noua...Asa incat nu exista momentul acesta si alt moment , la care vezi Doamne, li sa redesteapta sentimentele lor de stelisti !

[sa ne gandim totusi ca in editia 97/98 cand Steaua(Campioana Romaniei 2005) a castigat titlul,el se afla pe banca alaturi de Stoichita.

Ei si ce mare scula era Stoichita,care provenise antrenor principal din secund al lui Tzitzi.

Deci s-ar putea.Incercarea moarte n-are.

Exact, Virgil...Avem NEVOIE de Marius...Nu conteaza ca nu are mare experienta...O solutie sentimentala SE IMPUNE acum, cand toti "adevaratii stelisti" REFUZA Steaua...Pana mai de curand nu eram de acord cu venirea lui Marius tocmai din considerentul experientei...Insa evenimentele ultimelor zile m-au facut sa-mi schimb opinia...AVEM NEVOIE DE STELISTI ADEVARATI, NU DE PREFACUTI...

Toti cei care refuza Steaua(Campioana Romaniei 2005)(Campioana Romaniei 2005) la momentul acesta o fac din cauza ciobanului. El e singurul vinovat.

De akord cu tine.GG e cat se poate de vinovat....Dar milioanele de suporteri ai Stelei' date=' CU CE SUNT DE VINA? ...De fapt Steaua(Campioana Romaniei 2005) ne apartine, un refuz adresat ei este un refuz adresat noua...Asa incat nu exista momentul acesta si alt moment , la care vezi Doamne, li sa redesteapta sentimentele lor de stelisti ![/quote']

Da.. ai dreptate... Steaua e a noastra, a suporterilor si pt asta trebuie sa plece ciobanul din Ghencea.

Nu sunt adeptul antrenorilor de genul Hagi(omul impresarilor), Petrescu( carpa visinie). Eu consider ca singurii antrenori capabili sa antreneze in Ghencea sunt Zenga si [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]. Dar cum sa vina acestia la Steaua... cand ciobanul-urs-Mihai Viteazul-Razboinicul-Comandantul etc. declara ca pt un jucator ar schimba si 10 antrenori?

ce draq o dati asa cu cine nu vrea la Steaua nu merita sau ma i stiu eu ce rahaturi din astea subiective? pana una alta nu ei8 au luat campionatul? sau mai bine zis si ei. Stim noi ce se intampla in vestiarele Stelei? stim noi cat de idiot e Gigi? stim doar ca e idiot dar nu stim pana unde poate merge!!!! nu vedeti ca toata lumea refuza Steaua ? ma refer la antrenori, Zenga a dovedit ca e caracter desi facea un bine imens Stelei si suporterilor dak venea. Va pun intrebarea; in conditiile in care nici un antrenor cat de cat bazat nu vrea la Steaua, ce siguranta au acei jucatori? inca o data il dau draq pe GG pentru ca strica tot ce poate, din cate vad il strica si pe Radoi care nu mai poate de fumuri si pleaca de la nationala cum vrea el si ar trebui sa retina ca daca e doar finu lu Jiji si un fotbalist bun care ar putea deveni un ratat mofturos. asa ca va rog fi ti obiectivi

E incredibil ce se intampla la clubul nostru:nu avem nici o strategie pentru anul viitor , multi jucatori pleaca, de venit abia vine cate unul, si cea mai tare chestie nimeni nu vrea sa accepte sa antreneze Steaua dintre cei ofertati de oier.

Retardatul asta credea ca daca oferteaza pe cineva ala si imediat accepta.Eu credeam ca atunci cand vrei sa schimbi antrenorul cauti si tu unul cu o luna inainte de finalul campionatului ,stabilesti cu el ce jucatori raman ,care ar trebui sa mai vina, unde faci pregatirea cu echipa.

Va dati seama ce an de groaza ne asteapta?

Dumnezeu sa binecuvanteze Steaua!!

ce draq o dati asa cu cine nu vrea la Steaua(Campioana Romaniei 2005) nu merita sau ma i stiu eu ce rahaturi din astea subiective? pana una alta nu ei8 au luat campionatul?

Si acum ce sa facem, sa ne apucam sa plangem dupa ei ? Noi, suporterii, i-am aratat lui Munti ca il iubim, dar nu-l aud sa spuna clar si raspicat "CFR Cluj ? O aberatie !!!". Cat o fi Gigi de idiot si de nashpa in vestiar cu Radoi, sa iei in calcul ca ai putea sa pleci la CFR Cluj ?! Las-o dreq !

Martin Tudor ? Cine zicea ca la emisiunea de pe Europa FM a declarat ca isi prelungeste contractul ? Acum nu mai vrea ? in trei zile de vacanta i s-a parut lui ca Steaua e prea putin pentru el ?

Ganditi-va la toti pustii din tribuna care striga pe langa voi. Ar da toata viata lor pentru a juca un meci in tricoul Stelei, in templu, pe gazonul asta mocirlos in care am eliminat Valencia !

I-am incurajat tot returul in conditiile in care n-au jucat nimic. I-am iertat si pentru ca ne trateaza de sus. I-am inteles ca le place de noi doar cand suntem 30000 in tribune si ei sunt cu cutitul la os. L-am incurajat pe Zenga desi vedeam ca echipa nu mai joaca nimic si el nu-i in stare sa-i readuca pe drumul cel bun, ne-am intristat si infuriat cand a fost demis si ne-am bucurat foarte tare cand s-a pus problema readucerii lui. I-am inteles, desi ni se rupea inima, cand ni s-a spus ca trebuie sa faca un fel de blat pentru ca si altii procedeaza la fel.

Acum ce mai vreti si ce mai vor de la noi ? Sa ne bucuram ca ne compara si ne-ar da pe CFR Cluj ?! :evil: Sa-i intelegem ca isi vor binele lor personal sa plece la niste anonimi din Grecia ? :evil: Sa-i intelegem si cand refuza sa se intoarca pentru ca nu au fost solicitati primii ? SA-I SUSTINEM SI CAND NE PARASESC ???? Ei, bine, NU ! Eu refuz sa fiu OBIECTIV !!! :evil: Vor sa plece ? N-au decat, dar sa nu astepte sa-i aplaud pentru asta !!! :!: :!: :!:

bai...Gabi...dar ce vorbe ai spus.....merg direct la inima!!!! Pe bune.....

Dar cine pleaca de la Steaua de placere? Sa stea si sa se umple de ridicol langa un patron penibil? Pe undeva sunt de inteles daca pleaca, mai ales cei care si-au facut datoria fata de club. Insa semnalul de alarma tras trebuie perceput ca atare. Cei mai multi pleaca datorita politicii clubului si a iesirilor patronului. Hai sa nu ocolim buba.

da da,absolut tot raul care este acum in Ghencea se datoreaza exclusiv jegului asta care a scapat total de sub control.

Declaratia lui Munti pe TV Sport: Nu vreau sa antrenez Steaua. amanunte la stirile TV Sport de la 6 jumate . voi ce crede-ti pleaca la Cluj sau ramane in Ghencea doar ca jucator???

Iarasi ma vad nevoit sa fiu de o alta parere cu voi... :?

De ce va puneti problema ca cine refuza Steaua ne refuza pe noi suporterii ? Si ca de fapt, vezi Doamne, Jiji nu trebuie sa conteze, ci doar numele si traditia... Am mai spus-o si in alt topic, astea conteaza doar pentru noi suporterii ! Un antrenor care vine la Steaua nu vine asa, din iubire, ci vine cu niste obiective, analizeaza mai intai ce i se ofera, daca poate indeplini acele obiective cu ce i se ofera, dupa care refuza sau accepta ! Pai credeti ca ciobanul are atata minte in cap incat sa poata sa faca un plan pe termen MACAR scurt pentru echipa asta ??? Sau poate voi in locul lui Hagi ati fi avut incredere in cuvantul lui Jiji si ati fi sperat ca va fi baiat bun si va da bani la echipa...

Cat despre partea cu "lipsa de respect fata de suporteri", as vrea sa va intreb cati dintre voi veniti la meciuri ? Si dintre cei care veniti, cati i-au strigat sezonul asta numele lui "nea Gigi", furati de "valul" din tribune si de euforia vreunei mari victorii ?... Si cati v-ati complacut in a fi de acord cu acele multe mii de suporteri care au facut asta ? Si cati l-au asteptat pe cioban in spatele tribunei 0 ca sa se zgaiasca la spectacolul penibil din seria "Catarat pe Maybach" ?

Vi se pare usor sa cereti respect si fidelitate de la altii pentru "suporteri"... Dar ganditi-va mai bine care sunt suporterii Stelei ! :oops:

Un mod de a vedea lucrurile,logic,bine intemeiat,care plastic se poate exprima astfel:dragostea trece prin stomac.

Si evident prin creier.