xDaJACKALx

Echipament 2008/2009

188 posts in this topic

Steaua își schimbã tricourile. Echipamentul principal: roș-albastru, al doilea, verde fosforescent.

Din sezonul viitor, suporterii steliști vor mai avea încã un prilej sã își compare favoriții cu Barcelona. Echipamentul de rezervã va semãna cu tricourile similare ale extratereștrilor

Steliștii au hotãrât sã schimbe linia și modelul echipamentului, Nike fãcând o propunere concretã în acest sens, acceptatã deja de conducãtorii din Ghencea. Astfel, tricourile de joc vor avea nouã dungi verticale roșii și albastre și vor fi mulate. Al doilea rând de tricouri sau așa-numitul echipament pentru meciuri în deplasare va fi în întregime verde fosforescent și va avea aceleașelemente distinctinctive

Fosforescenți pentru douã sezoane

Interesant este cã în afarã de aceste douã rânduri de tricouri de joc nu vor mai exista altele, dar mai ales faptul cã verdele fosforescent va fi menținut douã sezoane, cel principal urmând a fi schimbat în sezonul 2009-2010 în aceeași combinație de roșu și albastru, dar cu mai puține dungi.

prosport

Cred ca ceva de genu asta vor arata

steaua2008awayfl0.th.jpg

steaua2008os0.th.jpg

Foarte tari tricourile. Doar ca din ce am "auzit" eu, verdele va fi mult mai verde decat cel facut de tine, iar echipamentul principal va avea 9 dungi, nu 6-7 cate ai pus tu :)

Repet, foarte tari! Pacat ca la cel de rezerva copiem Barca... Mai bine le faceau albe, ca in '86

ala verde e de rahat

mai bine tricouri albe cu dungi rosii si albastre la fel ca cele de la Sevilla(atunci erau cu dungi rosii.dar acum sa fie cu dungi rosii si albstre.ca cele albe ale frantei)

Eu sper ca dupa 10 ani sa avem si noi echipament de FOTBAL.

doamne ce rahat de patron avem, dupa ce ne-a facut de kakat in toata lumea, nu e in stare de 7 ani de zile sa faca un echipament reprezentativ pt echipa, ca in anii 90... vad tot felul de echipamente hibrid care n-au legatura cu istoria si clubul nostru....

acest fecali trebuie mazilit

Edited by Matteo

Foarte tari tricourile. Doar ca din ce am "auzit" eu, verdele va fi mult mai verde decat cel facut de tine, iar echipamentul principal va avea 9 dungi, nu 6-7 cate ai pus tu :)

Repet, foarte tari! Pacat ca la cel de rezerva copiem Barca... Mai bine le faceau albe, ca in '86

Nu am gasit nici un template de la nike cu 9 dungi.Asta avea cele mai multe, e acelasi folosit si de Inter.Buzaul a avut la inceputul sezonului un tricou Nike in multe dungi, dar era foarte urat.

ar fi frumos , dar verde ... hmmm lasa de dorit mai bine foloseste albul cu dungi ros albastre , a si oricum nu cred ca Becali ne alege echipamentul .... ;)

Tricourile sunt frumoase , insa nu mi-a placut de la inceput patratu ala alb pe care scrie citi financial , fiindca strica tot tricoul . Mai bine scria citi financial cu o culare care sa se vada pe tricou , de exp galben pe tricourile ros-albastre si rosu sau albastru pe cele verzi. De echipament ne facem noi grija... ca echipa avem! (?)

frumos cel pentru acasa dar eu zic ca nimic nu s`ar compara cu un echipament de genul celui de dinainte de `89,ar fi ceva super,o mostra de istorie! eu zic ca cel din meciul cu Anderlecht ar fi genial,are ceva aparte,ceva definitoriu si ar fi ideal sa`l avem pe asta si gata.O mare echipa are si un echipament aproape permanent(Man Utd,Liverpool,Juve,Milan,Inter,Boca,River,Lazio,Real,Barca,Psv,Ajax,etc.) Plus ca cel fosforescent mi se pare o mare prostie. Nu are treaba cu istoria clubului nostru,nu are nimic cu Steaua,nici macar nu`s culorile echipei,macar sa fi fost alb sau negru cu doua dungi ros-albastre ca cel al lui Lyon. Repet: asta fosforescent e bataie de joc,ceva in genul celuia de la meciu cu Rapid II din cupa,ala galben :|

Edited by ultrash

@ultrash

Pe vremurile acelea aveam ca sponsor Adidas, care, dupa parerea mea, bate Nike-ul la fundulet la orice capitol.

nu ma intereseaza echipamentul , atat timp cat nu avem jucatori care sa poarte acel echipament.

Pacat ca un club de talia noastra nu foloseste propriul stil de echipament , ci il plagiaza pe al altei echipe . Sunt tare curios cine le alege ? Pentru ca am impresia ca baietii si fetele de la Nike vin cu o mica oferta , prezentand cateva modele iar cineva din staff-ul clubului le alege .

Pacat ca un club de talia noastra nu foloseste propriul stil de echipament , ci il plagiaza pe al altei echipe .

macar de ar plagia ceva de bun gust si calitate. Mie, in general ,mi-au placut tricourile care au avut o dominanta albastra (rosie) si un accent rosu (albastru). Astea tarcate, nu mi se par reprezentative pentru Steaua, la fel ca si tricoul secundar, acea vanila.(asa-l vad eu in poza aceea) Pana si neutrul alb mi s-ar fi parut mai potrivit. Iar daca nu e culoarea din poza ci fosforescent, mi se pare de-a dreptul groaznic ... or sa arate ca niste agenti de la circulatie.

@ultrash

Pe vremurile acelea aveam ca sponsor Adidas, care, dupa parerea mea, bate Nike-ul la fundulet la orice capitol.

Ai dreptate,pe atunci era adidas ,cred ca echiamentul acela a fost si va ramane cel mai frumos din istoria clubului,cred ca acela e stilul de echipament propriu al Stelei:tricoul de culoarea rosie,chiloti albastru inchis,jambiere rosii sau albastre! rosul acela din poza 3 :X

@ dee

exact ca niste agenti de circulatie! ca dracu` astia nu apartin MIului? deci sunt javre :( hai sa spunem mai bine ca niste maturatori

sincer nici asta in dungi nu e tipic Stelei,dar ce sa`i faci,unde nu`i cap,vai de istorie

Edited by ultrash

exact ca niste agenti de circulatie! ca dracu` astia nu apartin MIului? deci sunt javre :( hai sa spunem mai bine ca niste maturatori

mai lipseste sa-l imbrace pe Zapata in roz bombon :)

eu sper, totusi, ca se vor razgandi si vor opta pentru alb sau macar un verde army.

mai lipseste sa-l imbrace pe Zapata in roz bombon :)

eu sper, totusi, ca se vor razgandi si vor opta pentru alb sau macar un verde army.

din pacate e prea tarziu.. se pare ca decizia e luata.. asa e, mi se pare ciudat ca echipamentul alb nu este la loc mai de cinste la noi in club... e totusi echipamentul in care Steaua a castigat Cupa Campionilor (as vrea sa spun io mai multe aici, dar as iesi off-topic) ma rog, un alb complet cu niste inserari ros-albastre mi se pare ideal ca si echipament in deplasare..

frumos cel pentru acasa dar eu zic ca nimic nu s`ar compara cu un echipament de genul celui de dinainte de `89,ar fi ceva super,o mostra de istorie! eu zic ca cel din meciul cu Anderlecht ar fi genial,are ceva aparte,ceva definitoriu si ar fi ideal sa`l avem pe asta si gata.O mare echipa are si un echipament aproape permanent(Man Utd,Liverpool,Juve,Milan,Inter,Boca,River,Lazio,Real,Barca,Psv,Ajax,etc.) Plus ca cel fosforescent mi se pare o mare prostie. Nu are treaba cu istoria clubului nostru,nu are nimic cu Steaua,nici macar nu`s culorile echipei,macar sa fi fost alb sau negru cu doua dungi ros-albastre ca cel al lui Lyon. Repet: asta fosforescent e bataie de joc,ceva in genul celuia de la meciu cu Rapid II din cupa,ala galben :|

din cate stiu eu, man utd a avut echipament albastru, barca verde fosforescent sau portocaliu, juve a avut echipament roz....

si ma refer la cele de deplasare...

Treaba cu echipamentul alb la Sevilla a fost o smecherie de a noastra , pentru ca a fost o problema cu tricourile de joc pe care baietii trebuiau sa le foloseasca asa ca s-au hotarat sa joace in alb , culoarea echipei locale ca sa atragem simpatia fanilor din Andaluzia .

Dupa Sevilla 86 nu imi amintesc sa mai fi fost utilizat pe undeva , dar echipamentul asta de rezerva al nostru e prea de tot, deja parca si vad Steaua in verde fosforescent :thumbdown:

Alb in deplasare il au javrele, daca nu ma-nsel...

nu stiu, probabil, dar ce conteaza ce au aia? pentru noi albul inseamna mult mai mult..

sau daca e sa ne luam strict dupa culorile din stema, atunci de ce nu galben?

In deplasare o sa aratam ca o selectionata a agentilor de circulatie. :wall:

In deplasare o sa aratam ca o selectionata a agentilor de circulatie. :wall:

In deplasare o sa aratam foarte bine, cu conditia sa invingem.