fcsteaua.ro

In momente grele se formeaza caractere

191 posts in this topic

Felicitari Catalin!

Live together ...die together...trebuie sa fim toti IMPREUNA...UNITI!!!

MANDRU CA SUNT STELIST!

asta e toti suferim din cauza acestui esec dar ce putem face ne ramine sa speram ca in viitor nu vom mai fi obligati sa trecem prin asta fularsteaua2

tot noi suntem defavorizati?atunci de ce nu te-ai dus pe luna sa vezi eliminarea lui bratu?daca tot erai acolo poate vedeai si penaltiurile cu CFR si golul de la Craiova din offside:D mai e cazul sa mai zic ceva de victoria la scor cu rrapidul?da si tu dovada de onoare.si recunoaste ca daca e o echipa defavorizata in campionatul asta...e clar ca nu e Steaua aia!sa fim obiectivi.am jucat bine in retur.ne-a lipsit atacul.nu critic nimic.cred ca mai mult nu putem.poate castigam titlul asta.daca nu avea grija Gigi sa se laude ca are campionatul asta in buzunarul drept si cheia de la maybach si de la palat in cel stang.nu stiu pt ce pacate platim ca sa avem un patron ca asta...dar in final...ce vina avem noi?lupta Steaua!!!

asa baieti hai toti miercuri sa le strigam numele eroilor Lacatus,Banel,Lovin,nesu.Dica....

haideti toti sa sustinem nonvalorile...cat putem de tare sa ii incurajam ca noi nu suntem echipa de fotbal suntem crucea rosie

m-am saturat de 2 ani acelasi joc de rahat aceiasi terminati in teren iar noi ii sustinem

nu mai vreau legende nu mai vreau jucatori care traiesc din amintiri...tin cu Steaua deci nu sustin nonvaloarea

la urmatorul meci daca tiganel o sa fie aplaudat inseamna ca nu degeaba ne fac astia oi

intr'adevar un articol senzational. "daca nu e ceva sa te ucida cu siguranta te va intari".exceptional,,ai facut sa tresara stelistul din mine in acest moment cu adevarat greu . FELICITARI !!!

MIERCURI PE STADION sa fie plin indiferent de rezultat INDIFERENT daca luam campionatu sau NU acesti jucatori chiar daca nu sunt cei mai buni pentru Steaua MERITA aplauzele NOASTRE iubirea NOASTRA pentru momentele in care urlam de bucurie (Steaua-CFR in seara aia nu am dormit) Steaua-Dinamo tur

TOTI PE STADION ei au nevoie de NOI

Ii frustrant sa recuperezi 11 puncte si sa le pierzi in fata gunoaielor din groapa.Cel mai frustrant ii faptul ca ungurii nu joaca mai nimic,sunt mult sub noi,vorbesc de butoane pe cand echipele cu care joaca fac figuratie sau stau capra.Cand minti fotbalul el te pedepseste.Steaua a incercat sa-l fenteze si s-a ars.Nu are rost sa critic echipa sa spun ca Dica a fost trompeta sau alte cele.Cel mai important ii ca am pierdut titlul pe mana noastra.

Mandru ca sunt stelist si voi fi mandru mereu orice s-ar intampla.

Forza Steaua capul sus.

Edited by raul stelistu

In momentele grele se formeaza caractere. Atunci de ce nu a fost disponibil site-ul imediat dupa incheierea partidei ?

Cred in titlu,cred in Steaua,in Lacatus.

Ce legatura are intrebarea ta cu titlul? Site-ul avea la un momment dat 1000 de useri. E normal sa mearga foarte greu pentru ca erau cateva mii de clickuri.

Catalin,stii legatura . Daca e adevarat ce spui cu cele cateva mii de clickuri,atunci imi cer scuze.Daca nu ...

As mai adauga ceva:

Steaua suntem noi (adica amintirile de care vorbeste Catalin , alea dureroase, dar si alea de la Sevilla, anii in care ne interesa cupa Romaniei, cand aveam Phillips pe tricouri etc. etc.).

FC Steaua SRL, gazonul cel nou, tabela noua, jucatorii actuali, sunt altceva, sunt Steaua lui Becali - un produs grotesc al unui capitalism salbatic, de cumetrie, de second hand, intr-o tara in care ierarhia valorilor este pervertia ca nicaieri altundeva sau nicicand altcandva.

Mi se pare esential sa se faca aceasta diferenta...si totusi doare ca draku ca nu vom lua campionatul...

De ce draku nu pot sa ma si comport in consecinta, odata ce mi-am lamurit lucrurile la nivel logic? Steaua lui Becali e alta si totusi imi pasa ce i se intampla?

Stiti de ce ? Pentru ca e posibil ca intr-o buna zi Steaua lui Becali sa nu mai fie a lui...desi nu prea cred sa fie prea curand asta...

Ca invatatura...nu poti pacali forma sportiva, tehnica si tactica la infinit...intr-o buna zi toate astea se vor intoarce impotriva ta...la noi s-a spart buboiul in cel mai prost moment posibil....

Edited by fsoica

Fir-ar a dreaq de viata, p-astia puteam sa-i incaltam fara probleme. Daca potaile ar fi avut vreo superechipa sau macar ar fi fost in forma mai era cum mai era. Da' sunt nemancati rau.

Si m-a mai ofticat si faptul ca singurul jucator care a incercat sa suteze pe jos a fost Dayro. Ce dreaq de profesionisti avem in lot daca nu stiu ca pana si-un portar de valoare cum e Lobont are mari probleme cand ploua si mingea atinge terenul in fata portii ?

Sunt nascut stelist si o sa mor tot stelist insa am o mare durere in suflet. De ce trebuie sa ma imbolnavesc privindu-i pe Dica, Lovin, habibou, Neaga, mendoza si Badea cum isi bat joc de clubul meu de suflet? De ce?

Dica: a ajutat de 100 ori mai mult pe adversari decat pe Steaua, foarte lenes, indiferent, arogant ( prin comportament ), delasator si as mai putea continua;

Lovin: campionul mondial absolut al paselor inapoi/gresite si a alergatului cu ochii in pamant. E un milog care ne face de ras pretutindeni. Cred ca l-a apucat pe Dumnezeu de picior ca a petrecut ceva ani la Steaua. NU IL SUPORT!

habibou: crede ca individualismul te poate face titular. Extrem de neinspirat si haotic. E vina lui Lacatus ca nu l-a folosit mai des si astfel sa se poata integra, nu il bagi intr-un meci capital, mai rau sa incurce;

Neaga: a jucat? nu exista termen de comparatie pentru el. L-am vazut pe viu la Navodari, cu Steaua II si mi-am dat seama ( inca o data in plus ) ca nu are ce cauta in viata vietilor lui, la Steaua;

mendoza: mister reluare ( ca asa se misca de cand a venit la Steaua ) rade ca prostul tot timpul. Nu mai este folositor, ci dimpotriva! Cred ca a fost intamplare ca ne-a ajutat in primele etape din retur;

Badea: ma rog la Dumnezeu sa plece cat mai repede de la noi. nu poate face diferenta nici intr-un meci under-10 daramite intr-un meci de titlu.

Peste toate astea mai am ceva de spus: Lacatus a fost, este si va ramane in inima mea, dar ca antrenor este ZERO absolut. Nu el a avut 10 victorii consecutive ci valoarea individuala a jucatorilor, norocul si adversarii au adus 10 victorii. Dupa fiecare basina a vreunui jucator, intoarce capul catre Massimo si cere sfaturi. Ce sfaturi sa ii dea si ala ca l-am vazut ce poate si el ca principal.

SOLUTIA: 7 jucatori OUT, 7 jucatori IN ( jucatori, nu umbre ) + un antrenor adevarat. Daca vrem sa nu ne mai mintim.

PS. Tot ceea ce am scris mai sus sunt parerei personale. Puteti sa nu fiti de acord cu ele, dar respectati-mi punctul de vedere. Eu il respect pe al vostru. Multumesc!

Pana la urma,ce rost are sa plangem pt acest meci ? Intr-adevar,e de plans pt ca echipa , sa fim sinceri,n a jucat mai nimic ..dandu-mi seama si de cat poate marele Habibou,pe care majoritatea il venerati dupa golul cu Urziceni..a fost doar un gol,atat ! in fine si eu ca toti ceilalti suntem necajiti dupa acest rezultat negativ care ne poate pune in pericol titlul [care sa fim cinstiti,il meritam] .

In concluzie,imi pare rau de acest meci,nu mai aveam mult si mi dadeau lacrimile dar..toti suntem la fel,toti suntem STELISTI ADEVARATI..si trebuie sa trecem mai departe ! Forza Steaua ..numai bine ! fularsteaua2

Nu avem nici o scuza ca am pierdut

Steaua de astaseara nui echipa care o vrem noi cu totii speram ca odata si odata vom deveni acea echipa

Forza Stwaua

Miercuri la meci

@IL Soldatino

:::::::::

Sunt 23 de ani de cand iubesc Steaua si am trecut prin zeci de astfel de momente. A fost Milan, a fost PSV Einhoven, Montpelier, au fost PSG sau Boro.

::::::::

Despre asta e vorba...noi am fost la portile raiului atat de des incat nu avem niciun dubiu ca exista, si ca este pentru noi...pentru Borci, Turci, Coposi si sustinatorii lor, nu a mai ramas decat chestia cu "sa moara capra vecinului"...ei habar nu au cum e sa fii deasupra norilor...

dar ceva imi spune ca Steaua va fi si anul asta in grupele Ligii, si ea va fi cea care nu va face Romania de ras...

martea ne vom uita cum CFR-ul e umilit, iar miercurea vom aplauda evolutiile destul de modeste, dar totusi datatoare de sperante, ale Stelei...

Ideea este ca dinamovistii au arbitrat lupta pentru campionat in timp ce noi am luptat pana la sfarsit. Faptul ca ultimile 25 de minute s-au jucat in jumatatea gazdelor ar trebui sa le aduca aminte unora de Steaua de altadat'. Personal sunt sigur ca acea echipa poate fi reconstruita dar la fel de sigur sunt ca aceasta strategie a domnului Becali trebuie sa inceteze. Asta pentru ca nu se poate sa iti expui jucatorii meci de meci, an de an unor asemenea presiuni. Se vede clar ca acest blocaj al fotbalistilor tine de sistem pentru ca am avut atatia jucatori de valoare (ma refer la Liga I) care au uitat sa joace fotbal atunci cand au fost adusi in Ghencea.

Sper ca aceasta pieredere a campionatului sa insemne o schimbare de atitudine si NU o vanatoare de vinovati. Sunt sigur ca acesti fotbalisti pot castiga detasat un campionat, pot juca un fotbal spectaculos, dar trebuie lasati si incurajati sa-si impuna personalitatea atat in joc cat si in cadrul sistemului de pregatire. Avem nevoie de caractere si nu de mimoze.

Cuvintele mari nu spun nimic pentru mine!

Sa plece toti, ca pentru km care i-am facut am suferit nejustificat.

uratttt...dc au castigat patrupedele? :(( pacat de acest retur in care am trecut de la agonie la extaz si de la extaz la agonie :(..pacat...miercuri umplem Ghencea si luam titlul fular-campionii

MIERCURI PE STADION sa fie plin indiferent de rezultat INDIFERENT daca luam campionatu sau NU acesti jucatori chiar daca nu sunt cei mai buni pentru Steaua MERITA aplauzele NOASTRE iubirea NOASTRA pentru momentele in care urlam de bucurie (Steaua-CFR in seara aia nu am dormit) Steaua-Dinamo tur

TOTI PE STADION ei au nevoie de NOI

ti se pare tie ca Dica,Banel si Lovin merita aplauze? as canta si in b sau sa fim condusi cu 3 0 acasa,dar pt jeguri ca astia mai bine ma uit la telenovele:D

Sper ca aceasta pieredere a campionatului sa insemne o schimbare de atitudine si NU o vanatoare de vinovati. Sunt sigur ca acesti fotbalisti pot castiga detasat un campionat, pot juca un fotbal spectaculos, dar trebuie lasati si incurajati sa-si impuna personalitatea atat in joc cat si in cadrul sistemului de pregatire.

Catalin... RESPECT si FELICITARI pentru aceste fraze!

Trist sa va vad pe toti gandind asa luand apararea unuia si altuia.E UN CAMPIONAT DE KKT,normal ca Lacatus poate sa stea o viata la Steaua ca marionetele bune in general le invartesti si manevrezi cel mai bine,iar el asta e acolo,imi pare rau ca dati vina pe altii pt tot ce se intampla in fotbal in general ignorand "monstri" cum bine spunea cineva,cand de fapt SINGURUL VINOVAT e jigodia asta de om,mizeria asta sclavul banilor acest Becali.

EL A FACUT ECHPA DE LA INCEPUT,EL FACE ECHIPA IN FIECARE ETAPA SI Laca....NU TREBUIA SA VII!!!!!!!!

Eu nu te consider antrenor,nu,pt ca sapt trecuta viermele asta ti-a dictat echipa la TV si te-ai supus si ai pierdut.

N-am JUCAT NUMIK,am castigat aproape toate meciurile cu bulan si manevre de culise,nu mai tot vb de CFR ca aia per ansamblu au jucat si sincer.....chiar merita campionatu asta.

IL URASC PE CIOBANU ASTA IMPUTIT!!!

Un articol foarte bun. Din pacate, suferim si oricat de mult ne-am dori sa trecem peste acest esec, in secunda urmatoare, e greu, sentimentele si trairile interioare nu pot fi comandate.

Referitor la meci, cred ca Steaua a incercat sa fenteze fotbalul a enspemia oara si iata ca de aceasta data nu s-a mai putut. Pe cat de mari sunt bucuriile aduse de acest sport, pe atat de amare sunt esecurile. E evident ca aceasta mentalitate vine de sus, din loja. Asta nu se va schimba prea curand.

Pe de alta parte, nu avem antrenor si ma doare ca spun asta, dar e un adevar verificat. Nu ne putem minti la nesfarsit, Steaua a castigat cu sansa multe puncte, iar calitatile de antrenor ale "Fiarei" s-au bazat pe noroc. Raman la parerea ca jucatori ca Nicolita, Lovin, Surdu, Badea nu au ce cauta in Ghencea, cu atat mai putin titulari.

Nu mai dati in Dica. Spre deosebire de altii el si-a facut treaba in cei 4 ani petrecuti la Steaua. Daca pe Lacatus il respectati pentru cariera fulminanta de jucator, nu vad de ce in cazul lui Dica ar fi altfel.

Becali e principalul vinovat, dupa el, antrenorul si acolitii lui.

Despre arbitraj nu pot sa mai spun nimic. Mi s-a facut greata. Marele Tudor, "romanul adevarat" conform spuselor lui Becali a condus meciul execrabil din primul pana in ultimul minut. Nu e posibil ca jegu' de Bratu sa nu fie eliminat dupa atatea simulari si ma bucur ca Dica i-a tinut piept la acea faza. Pe langa asta, acest imbecil barbos de la centru a fragmentat jocul, in special la 2-1 oferindu-le javrelor momente de respiro (nu ca Steaua ar fi atacat in valuri, pentru ca a facut-o fara pic de cap). Un alt moment important al jocului s-a petrecut in prima repriza cand Ropotan l-a atacat pe Neaga cu talpa, impunandu-se clar cartonasul rosu.

Iar ca finalul sa fie unul de vis pentru trupa maimutoilor, in cele 4 minute (asa-zise de prelungire, s-a jucat aproximativ 30 de secunde).

Imaginile surprinse dupa fluierul de final nu au aratat altceva decat frustrarea unor mici fapturi, batute de soarta si care se hranesc cu farame de bucurie, niciodata fericire.

Inca o data avem dovada clara ca rivalii nostri s-au nascut sa urasca Steaua, nu sa-si iubeasca propriul club. De asta suntem unici in Romania.

Steaua - mas que un club.

tot noi suntem defavorizati?atunci de ce nu te-ai dus pe luna sa vezi eliminarea lui bratu?daca tot erai acolo poate vedeai si penaltiurile cu CFR si golul de la Craiova din offside:D mai e cazul sa mai zic ceva de victoria la scor cu rrapidul?da si tu dovada de onoare.si recunoaste ca daca e o echipa defavorizata in campionatul asta...e clar ca nu e Steaua aia!sa fim obiectivi.am jucat bine in retur.ne-a lipsit atacul.nu critic nimic.cred ca mai mult nu putem.poate castigam titlul asta.daca nu avea grija Gigi sa se laude ca are campionatul asta in buzunarul drept si cheia de la maybach si de la palat in cel stang.nu stiu pt ce pacate platim ca sa avem un patron ca asta...dar in final...ce vina avem noi?lupta Steaua!!!

Prietene, aceasta forfecare a mea nu-si are rostul aici. Asteapta, te rog, articolele in care voi critica echipa si atunci iti vei putea revarsa asupra mea tot sarcasmul si criticile. Apoi, daca ai fi citit cronica meciului dupa Steaua - CFR (postata imediat dupa terminarea meciului) probabil ca nu te-ai mai fi obosit sa scrii atat de mult. Probabil....

Cat despre offside-ul de la Craiova vreau sa te intreb ceva: ai vazut tu faza analizata la sange in mass media? Stii la ce concluzie au ajuns italienii intr-un caz similar?

Na' ca ai reusit sa-mi deturnezi atentia. Nice move. Noroc