Virgil

Transferuri in perioada verii 2008

1,551 posts in this topic

Mendoza trebuie lasat sa se duca.Cu Armenteoros nu cred nimic din ceea ce spune prosport.De fapt asta e si durerea mea.Pe Gigi il injuram zilnic( si totusi e omul care a bagat bani la echipa asa cioban si incult cum e),iar impotriva astora de la prosport nu zice nimeni o vorba.Ne-au tocat ca pe nimic de o jumatate de an.AISS s-a desfintat cumva?Eu as vrea sa ma inscriu in asociatie, dar sincer sunt dezamagit cand vad ca unii ne calca in picioare clubul iar cei care ne reprezinta nu iau nicio masura.

De ce sa renuntam la Mendoza? Pentru ca jucatorul cere prea mult pe sezon?

Offtopic: Durerea ta este ca suporterii il injura pe Gigi si nu iau atitudine impotriva celor de la Prosport?

1. Gigi merita cu prisosinta toate "laudele", pentru ca a intrecut orice limita din toate punctele de vedere. Se baga peste antrenori, da afara jucatori, ne taraste zilnic intr-un scandal intretinut de presa.

2. Cu un astfel de personaj, nu ma mira faptul ca suntem atacati din toate partile. De ce? Pentru ca pe langa frustrarea unor gazetari sportivi vis-a-vis de performantele Stelei, creditorul le da zilnic motive sa scrie toate tampeniile. S-ar mai face atatea speculatii de blat daca Gigi nu ar declara toate tampeniile? S-ar mai scrie ca suntem intr-un fel sau altul daca Gigi nu ar alerga dupa jucatorii Bistritei cu bani?

Chiar si in aceste conditii, am avea nevoie de cineva care sa ne apere, atunci cand presa sare calul, asa cum era Meme. Insa din pacate, Adi Ilie tace, Argaseala idem. Ne multumim sa retragem acreditari, doar pentru ca peste 2-3 zile sa le acordam din nou.

Ma acum fotbalul e modern,ce nu v-ar place ca Mutu sa joace la Steaua,chiar daca a fost la Dinamo,sau Marica la Steaua...

Daca inscrie meci de meci da randament o sa fie mai aplaudat ca Dica crede-ma;)...

Mutu la Steaua? nu ne-ajunge ciobanul prost? lasa-l dracului acolo unde e, nu e suficient ca tine toata nationala dupa el, vrei sa ne strice si noua echipa? nici marica nu e mare branza. Marius niculae da, dar ala nu vine la Steaua, are principii. respect pentru asta!

daca e sa vorbim de reveniri, eu i-as aduce inapoi pe Ogararu si pe Bostina. daca pleaca Golanski pe bani multi vom avea bani pentru Ogararu (desi lui ii va fi greu sa se intoarca in mocirla asta dupa ce a vazut ce inseamna civilizatia vest-europeana), iar Bostina il poate inlocui lejer pe mult prea laudatul Mendoza. daca e strans de coa.. bine, Gabi Bostina este unul dintre cei mai buni fotbalisti din Liga I. numai un prost colosal ca Gigi Becali a putut sa il dea cadou la Dinamo!

Ma acum fotbalul e modern,ce nu v-ar place ca Mutu sa joace la Steaua,chiar daca a fost la Dinamo,sau Marica la Steaua...

Daca inscrie meci de meci da randament o sa fie mai aplaudat ca Dica crede-ma;)...

Eu obtez pentru. niste atacanti din Liga 2 anglia sau din anglia pozitiile mai slabe...

Bolton,Fulham,Birmigham,Sunderland

Cu 2-3mil se poate lua un atacant ieftin si de superclasa.

Din Anglia nu gasesti tu jucator de nivel de Champions League(cum ne-am dori noi) care sa coste putini bani si care sa mai si vina din cel mai bine cotat campionat al momentului in Romania.

Mutu nu l-as vrea pentru ca are fite in cap, se crede el mare vedeta cand de fapt nu a castigat mai nimic in cariera lui(ar fi 2 titluri cu juventus retrase dupa Calciopoli si un titlu cu dinam0). Marica nu mai e ce a fost, s-a stins deja.

Marius Niculae nu mi-se pare cine stie ce mare jucator

Mutu are fitze,C. Ronaldo are fitze...nu conteaza asta,ci valoarea!Eu l-as vrea pe Mutu la Steaua!Sigur ca,ideal ar fi sa gasim jucatori de mare valoare si sa aiba si caracter(cel de la avatarul meu,Maldini,sunt din ce in ce mai putini oricum)...de apreciat initiativa lui Laporta,care a dat rezultate o perioada:jucatori adusi,nu vedete,cu foame de rezultate si oameni care sa nu aduca probleme grupului!Asta ar trebui sa fecem si noi...

Ramanem cu Banel Nicolita, el nu are fite. Fite au cei care nu il vor pe Mutu la Steaua(ipotetic vorbind).

Edited by c.ronaldo17

ma voi nu va ganditi cu Mutu asat

1. nu vine la Steaua

2. e fitos

3. mai e si mare drogat

Zilele astea, carpele de ziare nu au mai inventat nici un transfer si observ ca din lipsa de ocupatie, ati inceput voi sa aberati si sa bateti campii. Fascinant de interesant.

din cate am citit in presa , exista sanse ca Habibou sa fie pastrat, eu sincer cred ca nu prea a avut meciuri sa demonstreze , iar in acest moment nu avem un atacant inalt

Mendoza trebuie lasat sa se duca.Cu Armenteoros nu cred nimic din ceea ce spune prosport.De fapt asta e si durerea mea.Pe Gigi il injuram zilnic( si totusi e omul care a bagat bani la echipa asa cioban si incult cum e),iar impotriva astora de la prosport nu zice nimeni o vorba.Ne-au tocat ca pe nimic de o jumatate de an.AISS s-a desfintat cumva?Eu as vrea sa ma inscriu in asociatie, dar sincer sunt dezamagit cand vad ca unii ne calca in picioare clubul iar cei care ne reprezinta nu iau nicio masura.

De ce sa renuntam la Mendoza? Pentru ca jucatorul cere prea mult pe sezon?

Offtopic: Durerea ta este ca suporterii il injura pe Gigi si nu iau atitudine impotriva celor de la Prosport?

1. Gigi merita cu prisosinta toate "laudele", pentru ca a intrecut orice limita din toate punctele de vedere. Se baga peste antrenori, da afara jucatori, ne taraste zilnic intr-un scandal intretinut de presa.

2. Cu un astfel de personaj, nu ma mira faptul ca suntem atacati din toate partile. De ce? Pentru ca pe langa frustrarea unor gazetari sportivi vis-a-vis de performantele Stelei, creditorul le da zilnic motive sa scrie toate tampeniile. S-ar mai face atatea speculatii de blat daca Gigi nu ar declara toate tampeniile? S-ar mai scrie ca suntem intr-un fel sau altul daca Gigi nu ar alerga dupa jucatorii Bistritei cu bani?

Chiar si in aceste conditii, am avea nevoie de cineva care sa ne apere, atunci cand presa sare calul, asa cum era Meme. Insa din pacate, Adi Ilie tace, Argaseala idem. Ne multumim sa retragem acreditari, doar pentru ca peste 2-3 zile sa le acordam din nou.

Mendoza are tehnica buna dar nu alearga.E o "gloaba".Nu este de suficient ca il avem pe Dica?Daca avem in echipa 3-4 care mai mult stau pe loc o sa se aleaga praful.Eu visez la un jucator care alearga cat Karamyan si are tehnica lui Mendoza.

Cat despre celalalt subiect perfect de acord cu tine.Dar asta nu inseamna ca nu putem sa ne aparam si singuri daca am fi mai uniti.Pe aia de la Prosport nu ii costa nimic polemica asta cu Becali.Dar daca o asociatie a suporterilor ar da un comunicat si ar spune " Recomandam suporterilor sa nu mai cumpere ziarul Prosport datorita insultelor repetate la adresa clubului nostru" te asigur ca oamenii ar tremura un pic.Niciun ziar cu profil sportiv nu-si permite sa ne ignore.Sa-l atace pe Becali dar sa ne lase pe noi si clubul in pace.De Becali se tem ca iese pe sticla si ii face praf.Poate scriu timpenii,dar asta e parerea mea.

Zilele astea, carpele de ziare nu au mai inventat nici un transfer si observ ca din lipsa de ocupatie, ati inceput voi sa aberati si sa bateti campii. Fascinant de interesant.

a inceput campionatul european...sau cel putin s-au accidentat Canavaro si Vieira si deja au inceput sa se bucure ....mi se pare aiurea sa se bucure de raul altora...cand se stie ce echipa are Italia si Franta...dar in fine...au incetat ei cu transferurile , batem noi campii acuma :yeahh:

Lol.Vad ca de la Armenteros si Villanueva s-a ajuns si pana la Mutu,care nu are fite si nu e drogat,si joaca intr`adevar foarte bine,munceste si e prezent cam in ambele faze,dar Mutu costa mult.Si chiar daca Steaua s`ar intelege cu Fiorentina,Mutu nu va veni la Steaua pentru ca e si normal.E in mare crestere de forma,iar Steaua e un pas inapoi in cariera lui,trebuie sa recunoastem.De altfel nu numai Steaua,ci si campionatul roman este un pas inapoi.Mutu e totusi tanar,va urma un Euro 2008 unde Romania isi pune marile sperante in acest jucator,iar daca Romania va face ceva la acest european,unul dintre cele mai mari merite va fi al lui Mutu.Deci cu siguranta va fi observat de echipe mai mari.

Parerea mea:Steaua nu trebuie sa ia jucatori de la Nationala Romaniei,desi si eu mi`l doresc pe Tamas.Ci trebuie sa isi aduca jucatorii sai,la un nivel de Nationala.

Iar in legatura cu atacantii din Liga 2 din Anglia,nu prea avem ce sa luam pe acolo.Defapt nu prea avem ce sa luam nici din Premier League,deoarece echipele mai mici de la care Steaua ar putea sa ia ceva,nu au mari jucatori.

Parerea mea:Steaua trebuie sa caute jucatori in tari mai mici,sa caute jucatori tineri,talentati,sa i aduca pe bani putini si sa i creasca.

@LeGenD

Il doresti pe acelasi Tamas care ne ura in urma cu 2 ani stelistilor "sper sa va calce masina"?

Pe mine nu ma deranjeaza ce a declarat,desi nu prea cred ca a zis asta.Oricum are totusi valoare,adica mie cel putin imi place cum joaca.Dar sa nu uitam ca si Szekely a zis totusi ca nici mort nu va ajunge la Steaua,dar pana la urma a ajuns.

Nu mai vorbiti de Mutu, Tamas si jucatorii nostri de nationala ca nu vin ei la Steaua. Apropo de jucatori tineri si talentati din tari relativ slabe din punct de vedere fotbalistic, astazi Mainz(Liga a doua germana) a transferat un pusti albanez de 18 ani pentru 3.5 milioane de euro, Fiorentina a dat vreo 5 milioane pe Jovetic(18 ani) de la Partizan si exemple mai sunt. Ma intreb daca Ilie sau Argaseala erau in stare sa il convinga pe Becali sa dea atatia bani pe un pusti:).

Pe mine nu ma deranjeaza ce a declarat,desi nu prea cred ca a zis asta.Oricum are totusi valoare,adica mie cel putin imi place cum joaca.Dar sa nu uitam ca si Szekely a zis totusi ca nici mort nu va ajunge la Steaua,dar pana la urma a ajuns.

A zis asta pe aeroport, inainte de un meci al nationalei acum ceva timp. Nu a fost provocat....oricum nu bine la Steaua

s-a uitat cineva la ultimele amicale ale Columbiei?Poate mai aduce si Steaua ceva colegi de`ai lu` Zapata de la nationala Columbiei.

numaru 10 si 8 miau placut mult de la columbia mai ales nr 10 a jucat :X

Aha.Poate s-au uitat la meci si managerul nostru drag Adi Ilie.Despre Leonel Nunez stiti ceva?Ca cica si de asta e interesata Steaua,dar Adi zice ca nu s-a vorbit nimic.

Mendoza nu e bun pentru Steaua. In schimb il vrea Gremio Porto Alegre. Cine e Gremio nu mai are rost sa spunem...

Mendoza nu e bun pentru Steaua. In schimb il vrea Gremio Porto Alegre. Cine e Gremio nu mai are rost sa spunem...

cred ca nu mai vine nimeni, daca nu mai jucam in Europa ...

formularea corecta este "mendoza nu e bun pentru Lacatus!'. sa nu incurcam borcanele.

oricum, data fiind situatia actuala ma indoiesc ca mai facem transferuri, asa ca lasati play stationul. sper ca acum o sa fie unii mai bucurosi, pentru ca tot li se parea ca "ciobanul" nu cheltuie destul si nu are cap de conducator. eh, uite ca de acum nu va mai cheltui nimic! o sa stea acasa si o sa se uite la televizor. dar important este ca "Steaua suntem noi!". sa va vad cati o sa veniti la stadion cand o vom fi pe locul 10?!

@Victor

Si vina pentru ca riscam sa nu mai jucam in cupele europene nu e a lui Becali?

Eu sper sa stea acasa nenorocitul de Becali, nu vreau sa-l mai vad in fruntea Stelei. Daca nu-l tine buzunarul sa-l lase pe altul care isi permite...

Edited by MoWeed

@Victor vin cu cea mai mare bucurie la stadion acum. si cu mai mare bucurie vin in B sau in C fara cioban la conducere. pai si daca nu mai baga bani, de ce nu lasa echipa? daca nu mai baga bani, pe locul 10 nu se face profit, la ce mai sta?

Nu lasati ura pt cioban sa va orbeasca!

Acest atac e un atac la becalii.Dar ca sa il atace pe becalii ei dau in Steaua.

@AdrianUltras25

complet de acord cu tine: e un atac la Becali.

Dar oare daca acelasi Becali nu le dadea ocazia mai puteau lovi in Steaua pentru a-l afecta pe el?