Virgil

Transferuri in perioada verii 2008

1,551 posts in this topic

Becali s-a intalnit cu seful de la Urziceni si a negociat pentru transferul lui Bogdan Stancu la Steaua. 1 milion de Euro ar putea costa afacerea verii.

Presa portugheza scrie ca Tony ar fi unul dintre obiectivele ros-albastrilor. Urmarit de mai mult timp de Steaua, Tony ar putea intari flancul drept al apararii, acolo unde Steaua are probleme in acest sezon.

Steaua și Oțelul au negociat pentru transferul mijlocașului gãlãțean Szekely, iar actele urmeazã sã fie parafate dupã ultima etapã. Valoarea transferului depaseste 1 milion de euro.

Pe de alta parte, Adrian Ilie a dezvaluit ca Steaua renunta la piata sud-americana si se orienteaza spre cea romaneacsa, dar si la greci si bulgari.

Edited by Virgil

Becali s-a intalnit cu seful de la Urziceni si a negociat pentru transferul lui Bogdan Stancu la Steaua. 1 milion de Euro ar putea costa afacerea verii.

Presa portugheza scrie ca Tony ar fi unul dintre obiectivele ros-albastrilor. Urmarit de mai mult timp de Steaua, Tony ar putea intari flancul drept al apararii, acolo unde Steaua are probleme in acest sezon.

Steaua și Oțelul au negociat pentru transferul mijlocașului gãlãțean Szekely, iar actele urmeazã sã fie parafate dupã ultima etapã. Valoarea transferului depaseste 1 milion de euro.

Pe de alta parte, Adrian Ilie a dezvaluit ca Steaua renunta la piata sud-americana si se orienteaza spre cea romaneacsa, dar si la greci si bulgari.

Bogdan Stancu nu ar face decat sa repete istoria cu zaharia si Vali Badea, desi eu sper ca Vali sa ramana.

noi pe dreapta il avem pe golanski, caruia tony nu merita nici sa-i stearga ghetele cu limba!

szekely daca vine atunci am facut o mare afacere! merita toti banii!

sper din toata inima ca transferul verii pentru Steaua sa fie plecarea pe bani foarte multi a lui Banel Nicolita, cel mai valoros jucator descoperit de superantrenorul Victor putzirca...

Daca zvonurile despre eventualele transferuri se adeverersc,atunci nu vom asista la nicio schimbare in jocul Stelei.Acelasi joc cu 2 inchizatori!

Dupa cum s-a zis, Stancu = Badea reloaded. De ce sa-l luam ma rog frumos pe-asta, care pe deasupra mai e si pila jegului de Netoiu ? Daca memoria nu ma inseala, Stancu a dat vreo 4 goluri sezonul asta. Wooowww ... ce super-atacant :thumbdown: . Si in plus, ce facem cu "vedeta" asta ? Hai sa numaram : Pepe Moreno, Dayro, Mendoza, Habibou ... ups, nu-i cam mare aglomeratia ? Retineti ca nici nu i-am pus la socoteala pe Dica si Badea. Daca nu cumva schimbam sistemul de joc (putin probabil) nu vad unde o sa joace Stancu.

Szekely = da, merita. Ma rog, merita din punctul de vedere ca e cetatean roman, iar la noi cam toate posturile de extracomunitari sunt ocupate. Daca stirea e adevarata (lucru de care permiteti-mi sa ma indoiesc pana cand il vad pe Szekely la antrenament, mai ales ca daca nu ma insel sursa e gsp) inseamna ca la vara se pregateste debarcarea "vedetei" Nicolita, lucru ce va face minuni pentru nervii suporterilor stelisti.

Dar de maimutoiul de Tony nu cred ca avem nevoie. Nu vad cu ce e mai bun ca Golanski, iar ca sa stea rezerva nu cred ca vine.

Din ce stiu eu doar Bogdan Stancu e cat de cat sigur. Restul sunt doar tampenii marca "gesepe"&rest of shit.

Edited by Marius

il luam pe Gigel Coman inapoi :naughty:

cam asa o sa arate perioada noastra de transferuri de la vara...

precum juca Gigel :chair::punk:

Edited by metzzz

Pe Costea nu o sa-l luam 100 %.Stancu ar fi o investitie buna si sper sa fie adevarat ca vine la Steaua.Avem mare nevoie de un mijlocas de creatie,cred ca de un asemenea jucator am avea nevoie

@stelistul stelist

Il avem pe Zapata in poarta deci cred ca mai necesari ar fi mijlocasi laterali si coordonator decat un alt portar...

Portar nu ne trebuie ... zapata is the best :D

Si daca Zapata se accidenteaza atunci cine mai apara? Cernea? E bun, dar se vede ca nu e de Steaua. A avut o parada pe Bernabeu si atat. De Vatca nici nu se pune problema...

Bogdan Stancu? Arata bine pustiu (dpdv al calitatilor), e tanar, pacat ca a fost accidentat si a trebuit sa lipseasca mult.

@Strezahuzum

Stancu a dat vreo 4 goluri sezonul asta. Wooowww ... ce super-atacant

awww, si Habibou cate goluri a dat pt Charleroi? 15 la fiecare meci?

Szekely? Cu siguranta mai bun decat ceea ce avem noi pe flancuri (consider ca Dayro si Mendoza sunt atacanti).

Iar cu Tony as luao ca pe o gluma foarte proasta.

Pana la urma am mai vazut de jde mii de ori scenariul asta. Alexa, Vieri, Abbiati, Pandiani, Stancu, Costea.. va asteptam!

@c. Ronaldo , in curan urmeaza alti fotbalisti aflati la final de cariera cum ar fi

Inzaghi , Del Piero , Paul Scholes s.a.m.d

dar sa nu ne ingrijoram prea tare , tot cu de-ai nostri din Romania de vom "intari"

Daca a zis Adi Ilie ca au renuntat la piata sud-americana e clara treaba.

Ne orientam spre Zimbabwe , Botswana si Papua-Noua Guinee

Il avem pe Zapata in poarta deci cred ca mai necesari ar fi mijlocasi laterali si coordonator decat un alt portar...

si daca se accidenteaza ce ne facem cerne si'a pierdut din pofta de fotbal vatca ai vaut cum a aparat in cupa....deci avem nevoie de portar

Nu zic ca nu ar fi bun un Tatarusanu la Steaua, insa mai important este sa luam niste mijlocasi buni...

uitativa pe

www.transfermarkt.de

www.fussball-talente.com

si cautati voi jucatori buni pt Steaua. ca doar voi sunteti manageri de 5 stele gen psp sau fifa

nu cred ca ar strica sa vedem in sezonul viitor doua echipe ale Stelei: una in Champions League si in meciurile tari din campionat, si o alta in meciurile celelalte din campionat.

in cl si meciurile tari

Zapata Golanski Goian Ghionea Nesu Neaga Ov Petre Plesan Mendoza Dica Pepe

in rest

Cernea/Vatca P Marin Rada Baciu Emeghara Habibou Lovin Dayro Szekely Badea Stancu/Ochirosii

in meciurile cu echipele mici (u Cluj, Poli Iasi, buzaul etc) unora li se urcase la cap ca sunt vedete de Champions League si au tratat meciul cu c...l

astfel si jucatorii obisnuiti sa stea pe banca sau in afara lotului vor avea ocazia sa joace pentru Steaua, si sunt convins ca o vor face cu multa ambitie, poate chiar mult mai bine decat titularii!

Edited by mountytoma

pai Stancu ar fi bun,pt ca e un jucator de viitor(joaca in nationala u21 a Romaniei);cred totusi ca daca Steaua ar vrea un jucator tanar ori ar promova talente de la juniori,ori i-ar lua pe deac/Keseru.szekely este bun,a aratat ca este un jucator valoros si m-as bucura sa joace in Ghencea.tony,desi este de la CFR Cluj,cred ca ar fi un transfer bun.ar fi o rezerva excelenta pentru golanski :yes: .cred totusi ca cel mai mult am avea nevoie de un mijlocas coordonator,cei mai buni in acest caz ar fi Cristea sau un jucator strain.

pai Stancu ar fi bun,pt ca e un jucator de viitor(joaca in nationala u21 a Romaniei);cred totusi ca daca Steaua ar vrea un jucator tanar ori ar promova talente de la juniori,ori i-ar lua pe deac/Keseru.szekely este bun,a aratat ca este un jucator valoros si m-as bucura sa joace in Ghencea.tony,desi este de la CFR Cluj,cred ca ar fi un transfer bun.ar fi o rezerva excelenta pentru golanski :yes: .cred totusi ca cel mai mult am avea nevoie de un mijlocas coordonator,cei mai buni in acest caz ar fi Cristea sau un jucator strain.

Cristea nu mi se pare o solutie buna !!!! Il prefer pe DEAC , sau chiar B.Stancu , ori sa aduca unul de-afara !! Cristea este mult pea individualist si ......indolent !!!!

eu unu mii doresc pe tatarusanu karamian si costea

TATARUSANU, nu prea are ce cauta la Steaua cat timp e ZAPATTA aici !! Doar daca vrem sa-i ratam cariera!!!!!

@c. Ronaldo , in curan urmeaza alti fotbalisti aflati la final de cariera cum ar fi

Inzaghi , Del Piero , Paul Scholes s.a.m.d

dar sa nu ne ingrijoram prea tare , tot cu de-ai nostri din Romania de vom "intari"

Daca a zis Adi Ilie ca au renuntat la piata sud-americana e clara treaba.

Ne orientam spre Zimbabwe , Botswana si Papua-Noua Guinee

Pai avem deja maximum de extracomunitari !!!!Iar cei deja achizitionati din America de Sud , confirma si raman in continuare , asta-i cauza,...cred !!!!!!!!!!1

Edited by Marius

tiganu' de karamian la Steaua???

Niciodata!

karamian este in primii 5 jucatori din Liga 1.

karamian este in primii 5 jucatori din Liga 1.

La table poate....Oricum e extracomunitar si nu prea mai avem locuri de extracomunitari

defapt numai avem niciun loc de extracomunitar da Stancu si Cristea sa vina ca nu ma supar :D:D