fcsteaua.ro

U Craiova - Steaua 1 - 2

124 posts in this topic

Baciu joaca vad ca foarte bine; Lovin e praf , nu inteleg de ce nu joaca Dayro varf si pepe sa sara din schema ca oricum nu joaca nimic , de ce se insista cu pepe cand Dayro si mendoza cred ca ar da un randament mai bun pa postul ala?

ps:Banel nare ce auta pe un teren de fotbal, mingea ii e inutila

Edited by zloty

Adriane... m-ai plictisit si sunt super plictisit sa-ti raspund pe un ton foarte plictist, ca de la o vreme m-ai plictisit de moarte.

Asemenea senzatie transmiti si tu prin mesajele tale.

Eu cred in Lacatus! Si am crezut si etapa trecuta! Atata timp, cat sub o presiune fantastica ne-a adus in proportie de 80% titlul cand toti il credeam pierdut il voi respecta mereu.

Si pustanii complexati de pe forumul asta, ii rog sa se stearga la gura cand vorbesc despre Lacatus.

Il vor judeca catusi de putin, doar atunci cand vor aduce in vitrina clubului:

- 10 titluri ca jucator

- 5-6 cupe

- trofeul suprem

- un titlu ca antrenor.

Pana atunci va adresati cu sarumana cand vorbiti cu si despre Lacatus!

zloty

esti nebun?

cum sa jucam cu 2 atacanti?!

asa ceva nu am mai auzit in viata mea!

auzi la el!

cica sa joace Steaua cu 2 atacanti!

aiurea rau!

Azazelo

te-ai uitat la meci?

ti-a placut cum am jucat?

chinuit si ca dracu cu 3 mijlocasi centrali(dintre care 2 inchizatori) in fata unei echipe de juniori.

trebuia sa jucam fotbal si sa le dam 3.

valoarea lotului impune acest lucru!

avem cel mai bun lot din tara dar ne batem joc de fiecare meci!

A ajuns Steaua sa joace cu 1 varf!!!

ba!

trezirea voi!

am castigat norocos!

Nu pe valoare!

Nu sunt de acord cu tine. In primul rand s-a vazut clar, Craiova si-a propus sa se apere si sa incerce sa inscrie pe contraatac sau din faze fixe. Cum vroiai sa ne urcam pe ei daca stateau in propria jumatate? Cum va asteptati la spectacol daca presiunea e asa de mare? Si eu il vreau pe Dayro din primul minut, nu am inteles anumite mutari ale lui Lacatus dar astazi am jucat binisor.

zloty

esti nebun?

auzi la el!

aiurea rau!

Jocul nostru a fost mult peste gel de la Galati. Nu uita, in prima repriza oltenii nu au avut un sut spre poarta lui Zapata.

Edited by st_1947

zloty

esti nebun?

auzi la el!

aiurea rau!

stiu stiu iti ia ceva timp sa te obisnuiesti cu idea asta da lasa ca osa fie bn zic eu :)))

nu stiu de ce se insista cu pepe care nu prea a aratat nimic cred ca daca era Badea in locul lui dadea mai multe goluri ,zic doar ca in locul lui pepe se putea juca cu mendoza sau Dayro

Adrian "ultras" de net ;)

TREZESTE-TE !

An jucat un meci foarte greu, si am jucat bine. Craiova nu a tras niciun sut la poarta in prima repriza. In a doua au avut intr-adevar mai mullte reusite dar Steaua a fost mereu peste ei. Si am avut si cateva situatii f bune de gol.

Degeaba vrem noi pe unul sau pe altul titulari...Antrenorul decide, si dupa parearea mea o face f bine.

Asa ca iti zic inca odata: TREZESTE-TE !!!

Iar daca mergi deja pe ideea ca vom pierde cu Dinamo - m-am lamurit ! Halal mentalitate de ultras.

Apropo, Pepe a marcat ...

Lovin/Banel....tu esti?!

p.s.

Azazelo

"ultras" nu inseamna sa urmezi orbeste pe cineva!

nu inseamna sa pupi in fund jucatori sau antrenori!

inseamna sa fii alaturi de echipa la bine si la rau si sa vrei intotdeauna binele echipei.

eu sunt alaturi de echipa acum, la rau zic eu, si vreau numai binele ei.

De aia zic ca Lacatus ar trebui sa plece.

Inca nu e antrenor de Steaua!

Mi-a placut cum am jucat pentru ca am castigat ! Mi-a placut pentru ca s-a vazut ca vor sa castige...

iar eu zic ca Lacatus va ramane...Pentru ca este antrenor de Steaua.

Un singur exemplu iti dau. Ultimele 12 meciuri 11 victorii si un egal. Plus meciuri castigate pe mana lui cu schimbarile facute.

Nu cred ca, dorind sa plece Lacatus, cand suntem pe primul loc cu doua etape inainte de finalul campionatului vrei binele echipei.

@AdrianUltras25

Avand in vedere ca e antepenultima etapa si ca nu puteam risca, e normal sa nu atacam ca orbii si sa incercam sa jucam mai prudent. Desi meritam sa castigam per anasamblu dupa ocaziile de gol, am fost putin ajutati. Sincer....eu cred ca titlu e ca si luat....ramane de vazut cum ne vom "pregati pentru Liga Campionilor"

Bundy

hai sa te intreb ceva.

Cine e cea mai buna echipa din Romania?

Steaua, nu?

Cine e cea mai galonata echipa din Romania?

tot Steaua, nu?

Cum joaca toti impotriva noastra?

joc inchis cu tendinte de antijoc, nu?

Si atunci, daca stii ca asa joaca toti, mai ales echipele mici, de ce naiba insisti tu, ca antrenor al Stelei, sa joci cu un singur atacant de careu si pe sus cu mingi lungi pentru acel atacant(care bineinteles are sanse minime sa faca ceva cu ele fiind mai mereu intre cel putin 2 oameni)?

Unii oameni ma acuza ca sunt anti Lacatus.

NU E ADEVARAT!

Dar nu am cum sa nu critic antrenorul echipei cand echipa joaca sa chinuit avand in vedere ca lotul este net superior tuturor celorlalte echipe.

Am zis de mai bine de 6 luni ca Steaua ar trebui sa joace cu cel putin 2 atacanti.

Am vazut insa ca Lacatus a incercat un sistem cu 1 atacant si 4 mijlocasi ofensivi in iarna si am zis ca sa vedem ce o fi.

Si in amicale a mers treaba.

Dar cand a inceput campionatul...4-2-3-1

De ce a renuntat Laca la jocul ofensiv?

pentru siguranta?

OK.

Dar de ce nu joaca atunci cu 2 inchizatori si cu 2 atacanti?

e asa de greu sa bagi un 4-4-2?

Nu inteleg de ce nu joaca Habibou.

A fost adus ca sa se uite.

Daca nu se accidenta Lovin bag mana in foc ca cel care intra era Badea(o nonvaloare aproape la fel de mare ca Nicolita).

Suntem de rahat daca vom juca la egal cu Dinamo!

atat zic!

Mai, fratilor!

Mai incetati naibi odata cu carcoteala asta de 2 lei:'ala e varza". "Laca e praf", "ala trebuia sa joace". Ati orbit cu toti si v-a prins amnezia?Pana acun cateva etape dateam acatiste sa prindem locul 2-3 si acum vreti Steaua sa fie Barca(apropo, ati vazut ca nici aia nu rup tot!).

Sustineti echipa!!!Mai sunt 2 meciuri!De incurajari au nevoie acum, nu de pseudo-analize.

Daca si voi care suferiti pentru Steaua vorbiti asa, inseamna ca dobitocii aia de ziaariristi si cpmentatori si-au atins scopul de a crea un curent anti-Steaua.

TREZITI-VA!

Haideti sa-i sustinem pana in utima secunda a campionatului si sa-i aplaudam chiar daca vor lua locul 2, recuperand 13 puncte!!!Nici o echipa din lume nu joaca "ca la teatru" 14 etape la rand si sub presiune fantastica:rezultate, mediatica si acum vad ca si a unora dintre voi!

A fost ceva fantastic ca un antrenor nou, 8-9 jucatori noi, sa poata forma o echipa sudata si contanta in rezultate pozitive!!!Ata este adevaratul merit!!!

Stiti ce cred? Dayro o sa devina jucatorul cheie, incepand din campionatul viitor. Pana una alta, aproape ne-am asigurat titlul anul acesta, la care acum 2 luni nu prea mai speram, si vom avea o vara intreaga, fara calificari in Liga, doar pregatire si campionat pana pe 15 septembrie, ca sa ne rodam echipa in jurul lui Dayro. Vorbim la anul despre spectacol.

respect, xray_rom

Degeaba le spunem, astia sunt, cu astia defilam...

Cum bine spunea moderatorul axl, romanii sunt un neam fascinant.

Din ce vad acum, la meciul cu Dinamo vor lipsi: Zapata, Emeghara, Petre Marin, Golanski, Ov. Petre, Mirel Radoi si Lovin. Sper din tot sufetul ca Zapata, Mirel si Lovin sa se refaca inainte de deplasarea in ''groapa''. Pentru ca daca nu, ne asteapta un meci infernal. Dar sa privim partea buna a lucrurilor, poate asa o sa joace si Dayro...

fular-campionii

Lacatus si Nicolitza, 2 mari sufltesti in felul lor, nu au valoare pentru Steaua. Saracii vor, dar nu pot!

Pacat de punctele pierdute acasa cu TM, sau la BZ, insa pentru asta e fotbal. Sa traim emotii pana in min 90+4! Din pacate se pare ca la meciul cu Dinamo nu vom putea alinia cativa jucatori importanti ... Insa mai este o saptamana si sa speram ca se refac!

Am demonstrat ca suntem cei mai buni, si desi nu om fi noi ManU sau Real, suntem peste tot ce se joaca in Romania. Restul nu au decat sa se dea cu capetele de pereti si sa isi puna unghiile-n gat iar pe noi sa ne pupe-n domnu' fund! :-)

PASTE FERICIT!

st_1947

Asa si trebuie!

in Liga 1 ar trebui sa dominam fara probleme.sa nu aibe nici un adversar nici macar un sut pe poarta noastra.

craiovenii au fost foarte fricosi in prima repriza.dar daca au vazut ca noi nu putem, au zis sa isi incerce norocul si si-au dat drumul la joc.

trebuia sa le dam 2-3 in prima repriza si sa jucam lejer in a 2a.

dar asa...bine ca a dat costea in bara!

Radoi a fost cel mai bun de pe teren.

L-a anihilat complet pe Costea.

Zloty

am zis de foarte mult timp ca ar trebui sa jucam in atac cu cei 2.

am rupe tot!

Azazello

eu am fost invatat sa nu tin cu echipa doar cand castiga.

si sa nu imi placa un joc doar pentru ca a fost castigat.

ma bucur ca am batut.

dar sunt din ce in ce mai suparat.

am impresia ca, cu cat trece mai mult timp, cu atat mai putin ramane din Steaua adevarata.

am devenit o echipa a carei singur scop e acela de a se califica in CL pentru a umple buzunarele unui nimic.

ANTIgigi

nu sa atacam ca orbii.

sa jucam fotbal, inteligent, sa le dam 3 si sa inchidem jocul.

nu mi-a placut Neaga azi,prea mult tine de minge,prea ii trebuie sa dribleze.

am impresia ca nu a auzit de termenul "pasa din prima"

A fost ceva fantastic ca un antrenor nou, 8-9 jucatori noi, sa poata forma o echipa sudata si contanta in rezultate pozitive!!!

La asta se rezuma meritul Stelei si de aceea NIMENI ALTCINEVA nu poate avea pretentii justificate la titlu. Jucam cand prost, cand bine, amandoua in acelasi meci, dar invingem.

xray_rom

la ce lot are Steaua si la valoarea fotbalului romanesc, ar trebui sa "jucam ca la teatru", nu 14 etape la rand, ci 34.

si mai mult de atat.

mai tineti minte acel sir de meciuri facut de arsenal in campionat fara infrangere?(mi se pare ca a tinut vreo 2 sezoane si ceva)

ei cum au putut?!

Adrian25

Nu te supara dar ai intrecut orice limita. La victorie nu se critica echipa. La victorie ne bucuram. In alta ordine de idei Lacatus e cel mai bun antrenor din tara atata timp cat in retur in numai 13 etape a adus Steaua de la -8 la plus 10 vis a vis de fostul lider, CFR.

Linisteste-te. (punct)

Virgil

Stau si ma gandesc ca daca mai facem un egal in campionatul asta, 24!

Si dupa 24 urmeaza o noua participare in CL...

Si sincer eu nu vreau sa fie doar o noua participare.

Critic echipa pentru ca nu joaca fotbal.

Joaca la bulan.

Asa vad eu.E parerea mea si nu trebuie sa fie si a voastra.

Vreau doar atat sa zic:

O mare parte din meciurile castigate, au fost castigate in urma unor faze fixe.

Chestia asta nu e o noutate.

Asa am castigat si in prima parte a campionatului.

Inca dinainte sa vina Lacatus.

Ma refeream la momentul reluarii campionatului.

E clara treaba, Lacatus confirma : n-are nicio treaba cu meseria asta.

La un moment dat pare mai incapatanat decat Piturca.

Si-a facut niste fixatii de om prost pe anumiti jucatori.

Culmea, in general pe cei mai "nevinovati".

Pacat de cariera lui de fotbalist, sincer...

Se poate face o echipa din lotul actual, dar el nu e in stare.

Se pare ca are si niste ambitii personale, nu stiu ce sa mai cred.

Totusi, in mare parte e vorba de lipsa de valoare, e clar.

Nici el nu stie ce sistem mai joaca echipa asta.

Te uiti la meci si te ia somnu'...asta e fotbal de maidan, zau !

Dracu' mai intelege cine pe ce post joaca, ca sa nu mai vorbesc de schimbari...

E o confuzie totala, nici nu stii ce vrea sa faca, sa atace sau sa se apere ?

Vai de capu' nostru in CL cu el pe banca !