Guest Cry.Baby7

Pch O Noua Captura?

118 posts in this topic

La meciul cu ei trebuie sa facem un banner ceva care sai doara sa li se vada frustarea nu cu arme arati ca esti ultras "Miau Miau" :smile: deci baietii din benzi ar trebui sa se gandeasca la un banner care sa le ia chefu la javre

ti-e fomica, noname? :smile:

pot sa-ti pregatesc ceva de mancare, daca ti-e foame...

Azzido n au folosit numai cutite din pacate!captura a fost realizata de supras din cate am auzit!au gasit niste baieti mai mici i au batut cu "obiecte contondente si care pot afecta integritatea corporala a unui om" si le au luat banneru!huligani adevarati ce sa mai!

La meciul cu ei trebuie sa facem un banner ceva care sai doara sa li se vada frustarea nu cu arme arati ca esti ultras "Miau Miau" :smile: deci baietii din benzi ar trebui sa se gandeasca la un banner care sa le ia chefu la javre

care benzi? stanga sau dreapta? :chair:

si crezi tu ca baietii din "benzile" stanga sau dreapta nu au idei de mesaje?

Edited by bodanelu

ce e mai periculos e ca astia se si mandresc cu asta. Si daca bine stiu eu, cei care stau cu atata mandrie langa baner, sunt dintre cei care au realizat marea "performanta". Deci pot fi mai usor identificati "cutitari".

Mie greu sa cred ca aia isi puneau poze pe net cu ei dupa ce au facut ce au facut. Asa ca 0% sanse ca ei sa fi fost cei din poza.Uitate la aia 2 din stanga mai mult de 16-17 ani nu au , daca si aia au ajuns sa faca interventii .. asta e , din cate am inteles CASUALS era infiintat nou si nu facea parte nici de la nord nici de la sud , erau doar niste suporteri simplii care se dedicau echipei cum numai ei stiau , cred ca tocmai d-asta i-au vanat pe ei , ca erau mai putini si neajutorati ! dar va dati seama daca spurcatii au recurs la cutite si alte alea la niste suporteri simplii va dati seama cat de frica le erau sa nu dea de vreunii care sa le faca fatza. Sincer , nu vreau sa vorbesc prostii , dar sunt sanse sa avem infiltrati caini prin grupuri de brigazi poate chiar si in CASUALS , stiu ca suna prosteste si ca pot jignii unelebrigazi si sincer nu o spun cu rea vointa , dar aparentele insala uneori asa ca fiti cu ochii in patru la cei de langa voi si incercatii in multe feluri sa vedeti cum reactioneaza! Asta daca nu vrem sa avem alt episod de gen. Casuals.

Si acum dau un exp: pac , vine unu in peluza (oricare ar fi ea) , vine si la meciurile in deplasare , participa la incidente , sta langa brigazi , baietii il memoreaza , se da stelist infocat si pac peste nush cat timp intra in brigada , deci omu e caine undercover si stie tot despre ambele peluze mai ales in ceea care sta el si brigada lui si va da in gat la spurcatii lui. Asta e doar un exp pot fi si alte scenarii dar asta mi-a venit in minte pe moment. Pentru ca altfel nu poti avea acces la informatiile galeriei pentru deplasari ,si ale brigazilor. Chiar daca esti inscris si in AISS tot degeaba!

Edited by unuspecial

doamne... opreste`te din gandit pentru cateva zile... ia o pauza... o sa`ti prinda bine !

pac , vine unu in peluza (oricare ar fi ea)

pac peste nush cat timp intra in brigada

m-ai inteles? :laugh:

Asa usor se intra intr-o brigada? Un meci pe Ghencea, o deplasare si pac, esti acceptat in brigada?

m-ai inteles? :laugh:

Asa usor se intra intr-o brigada? Un meci pe Ghencea, o deplasare si pac, esti acceptat in brigada?

Ba tu tot nu te potolesti? tu chiar ma provoci nu pe bune! Am zis ca dupa nush cat timp asta poate insemna 2-3 ani , DA se poate intra intr-o brigada daca vii mereu la meciurile de acasa atat si in deplasare! nush ce vezi tu de ras ! daca nu stiti , nu vorbiti aiurea e valabil si pentru aia de mai sus , hai hai pa mai vb diseara

Edited by unuspecial

Mie greu sa cred ca aia isi puneau poze pe net cu ei dupa ce au facut ce au facut. Asa ca 0% sanse ca ei sa fi fost cei din poza.Uitate la aia 2 din stanga mai mult de 16-17 ani nu au , daca si aia au ajuns sa faca interventii .. asta e , din cate am inteles CASUALS era infiintat nou si nu facea parte nici de la nord nici de la sud , erau doar niste suporteri simplii care se dedicau echipei cum numai ei stiau , cred ca tocmai d-asta i-au vanat pe ei , ca erau mai putini si neajutorati ! dar va dati seama daca spurcatii au recurs la cutite si alte alea la niste suporteri simplii va dati seama cat de frica le erau sa nu dea de vreunii care sa le faca fatza. Sincer , nu vreau sa vorbesc prostii , dar sunt sanse sa avem infiltrati caini prin grupuri de brigazi poate chiar si in CASUALS , stiu ca suna prosteste si ca pot jignii unelebrigazi si sincer nu o spun cu rea vointa , dar aparentele insala uneori asa ca fiti cu ochii in patru la cei de langa voi si incercatii in multe feluri sa vedeti cum reactioneaza! Asta daca nu vrem sa avem alt episod de gen. Casuals.

Pe drumul de intoarcere de la Galati erau 2 autocare si un microbuz(toate steagurile de gard ale brigazilor erau puse intr-unul din astea). Spurktzii au aflat de traseu, dar nu au stiut sigur in care din acestea erau puse steagurile de gard asa ca au atacat la intamplare microbuzul in care erau pustii.

Au alfat de traseu...

Pai daca clubberii din microbuz ii sunau sa-i intrebe la daca a inceput mision la kristal si ca mai au 100 de km si vin si ei...cum draq sa nu alfle.Au urmarit autocarele din baneasa,pe tot drumul,iar cand s-au despartit au urmarit microbuzul la intamplare,pentru ca li s-a parut ca in autocar era lume linistita.S-au gandit ei ca aia din microbuz care ieseau pe geam si injurau lumea si tipau sunt mari ultrasi si s-au dus dupa ei.

Nu eram fanul lui Jean,dar acum cred ca ar fi nevoie de un lider cu mana de fier.Cum face corsicanu cu inaripatii,daca furi in benzinarie,tipi aiurea,sau esti prea prost i-ati omoru'.Sa vedem pana unde vor merge acesti copii teribilisti.

Nu voi uita niciodata deplasarea de la mioveni,facuta intr-o ora juma si in care o parte din suporteri au ajuns terminati de beti.Au facut si ei un mic ocol ca sa bea ceva.Si apoi nici versurile nu le mai stiau la cantece.Pai ce fel de brigada e aia fratilor,ca veneau 3 copii caini si va bateau pe toti!!!

Si ce e pacat ca faptele lor se atribuie tuturor.Indiferent de mesajele noastre,de ce vom spune,captura ramane captura,iar noi PN si PS am pierdut inca un steag.Asa va ramane in istorie.

Si acum dau un exp: pac , vine unu in peluza (oricare ar fi ea) , vine si la meciurile in deplasare , participa la incidente , sta langa brigazi , baietii il memoreaza , se da stelist infocat si pac peste nush cat timp intra in brigada , deci omu e caine undercover si stie tot despre ambele peluze mai ales in ceea care sta el si brigada lui si va da in gat la spurcatii lui. Asta e doar un exp pot fi si alte scenarii dar asta mi-a venit in minte pe moment. Pentru ca altfel nu poti avea acces la informatiile galeriei pentru deplasari ,si ale brigazilor. Chiar daca esti inscris si in AISS tot degeaba!

Tipul cu tricou bleu din imagine e din Energizatii si e destul de vechi in pch.

Azzido n au folosit numai cutite din pacate!captura a fost realizata de supras din cate am auzit!au gasit niste baieti mai mici i au batut cu "obiecte contondente si care pot afecta integritatea corporala a unui om" si le au luat banneru!huligani adevarati ce sa mai!

supras? :death:

Nu a fost o brigada anume.Au fost amestecati.Inclusiv Sudu lor.Au fost 70 de insi.Au predominiat Energizatii.La 2 dintre ei le-a luat garda nr de la masina si i-a prins cu telescopice si bate in porbagaj.I-au luat la sectie si oamenii au recunoscut,insa nu au turnat pe nimeni.Acum tb sa plateasca nu stiu ce amenda.

Edited by ssinpadureacualune

Cateva precizari:

Si eu inclin sa cred ca au oameni infiltrati prin peluzele noastre. Am si un exemplu: mai demult tot am accesat site-uri ale javrelor si am gasit tot felul de filmuletze( daca mai gasesc link o sa-l pun) cu coregrafii ale lor sau alte imagini filmate din Peluza Nord din Ghencea la derby-urile cu noi de acasa ( parca era chiar ala din 2007 de Pasti). Isi filmau doar sectorul lor si ce kkt se intampla in tzarcul lor

Din pacate , cainii au stiut sa faca interventii pentru imagine, adica capturi care ulterior au fost afisate sau mai bine-zis motiv de lauda pentru ei. Cam au cu ce sa se laude in privintza asta si cam atarna lucrurul asta chiar daca metodele au lasat de dorit pana la urma efectul si imaginea de final a contat.

Cred ca de aceea e supararea mare printre baietii din peluza apropos de teribilisti pentru ca aia au fost o slabiciune si cainii au profitat si au actionat acolo si le-a iesit. Trebuie mai multa atentie pentru ca mari "viteji" cainii nu sunt dar sunt profitori si mai si beneficiaza de anumite "favoritisme".

Sper sa luam campionatul , asa cum o fii! Asta ca sa mai le crestem frustrarea la restul .

Edited by AU

Mai lasati javrele in pace cu frustrarile lor! Sa ne vedem de ale noastre!

mult mai organizati...

ce organizare poate sa existe intr-un grup de pustani de vreo 14 ani??

mult mai organizati...

[/quot

Nu t poti organiza daca nu ai un leader de care sa asculte toata lumea si care sa organizeze masa d oameni, instinctul de turma e inevitabil!

mult mai organizati...

Nu t poti organiza daca nu ai un leader de care sa asculte toata lumea si care sa organizeze masa d oameni, instinctul de turma e inevitabil!

nu poti sa ai un lider cand in peluza e caterinca la tot pasul.

Cred ca topic-ul ar trebui inchis.

Din cauza mea???

Hmm..nu aveti incredere in ce zic,sau doare adevarul??Nu am zis nimik rau.Imi place ca lumea se agita si asta poate ii va face pe restul mai atenti.Nu se poate sa pierdem mereu steaguri,mai ales in conditile in care nu mai avem o captura de la ei de la celebrul MODS.

Ma rog...va las in pace cu ale voastre..insa nu va mai pacaliti cu treburi cu cutite,tunuri si cautat copii...totul a fost premeditat si s-a nimerit sa fie acei copii...parerea mea este ca bine ca nu au fost celelalte autocare pentru ca se putea si mai rau...Nu cautati scuze unde nu sunt!!

...parerea mea este ca bine ca nu au fost celelalte autocare pentru ca se putea si mai rau...Nu cautati scuze unde nu sunt!!

Daca te referi la autocarele noastre atunci mai rau de atat nu cred ca se putea , poate pentru ei!

Au alfat de traseu...

Pai daca clubberii din microbuz ii sunau sa-i intrebe la daca a inceput mision la kristal si ca mai au 100 de km si vin si ei...cum draq sa nu alfle.Au urmarit autocarele din baneasa,pe tot drumul,iar cand s-au despartit au urmarit microbuzul la intamplare,pentru ca li s-a parut ca in autocar era lume linistita.S-au gandit ei ca aia din microbuz care ieseau pe geam si injurau lumea si tipau sunt mari ultrasi si s-au dus dupa ei.

Nu eram fanul lui Jean,dar acum cred ca ar fi nevoie de un lider cu mana de fier.Cum face corsicanu cu inaripatii,daca furi in benzinarie,tipi aiurea,sau esti prea prost i-ati omoru'.Sa vedem pana unde vor merge acesti copii teribilisti.

Nu voi uita niciodata deplasarea de la mioveni,facuta intr-o ora juma si in care o parte din suporteri au ajuns terminati de beti.Au facut si ei un mic ocol ca sa bea ceva.Si apoi nici versurile nu le mai stiau la cantece.Pai ce fel de brigada e aia fratilor,ca veneau 3 copii caini si va bateau pe toti!!!

Si ce e pacat ca faptele lor se atribuie tuturor.Indiferent de mesajele noastre,de ce vom spune,captura ramane captura,iar noi PN si PS am pierdut inca un steag.Asa va ramane in istorie.

Din cate am inteles acel steag , nu era nici de la nord nici de la sud , asa ca nu vad cum sa piarda nordul si sudul inca un steag! poate nu sunt informat eu corect.

Edited by unuspecial

Pe drumul de intoarcere de la Galati erau 2 autocare si un microbuz(toate steagurile de gard ale brigazilor erau puse intr-unul din astea). Spurktzii au aflat de traseu, dar nu au stiut sigur in care din acestea erau puse steagurile de gard asa ca au atacat la intamplare microbuzul in care erau pustii.

Fals! au fost 2 autocare mari (sud-ul) iar alte cateva 2 sau 3 microbuze cu cei de la nord respectiv casuals! Nu stiu unde erau tinute steagurile de gard dar cert e ca acel steag nu era printre cele de la sud asta daca e cum zici tu ca sunt toate puse la un loc desi inclin sa cred ca nu este asa!