fcsteaua.ro

Steaua - U Cluj 4 - 0

120 posts in this topic

Steaua: Zapata - Golanski, Baciu, Ghionea, P. Marin - Nicolițã (75' Neaga), Ov. Petre, Pleșan (23' Dayro Moreno), Mendoza - Dicã, Pepe Moreno (86' Habibou).

Antrenor: Marius Lacatus.

U Cluj: Merlier, Radoi (81' Bayano), Izepon, da Silva, Dancia, Silvasan, Correia (63' Bundea), Boudarene, Coman, Goga, Bad (58' Jovanovic).

Antrenor: Alpar Meszaros.

Spectacol in ploaie. Steaua a trecut clar de Universitatea Cluj dupa un meci in care fotbalul practicat de ros-albastrii a fost la inaltime.

Steaua si-a inceput recitalul in minutul 7 cand Nicolita a centrat perfect, iar Plesan a inscris din 6 m cu o lovitura de cap plasata.

In minutul 66 Steaua inscrie din nou prin polonezul Golanski cu un sut in forta din afara careului.

In minutele 90' + 1 si 90' + 3 Steaua inscrie doua goluri pe contra-atac prin Adrian Neaga (sut la coltul scurt) si Dayro Moreno (din interiorul careului).

Scor Final: Steaua Bucuresti - U Cluj 4 - 0.

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

:steagcruce:

Frumos meci!!!!!!!!! Bravo lui Laca si jucatorilor!!! Am aratat ca suntem buni si sper sa mai aratam inca 5 meciuri de acum in colo!!!

TITLUL 24 E DIN CE IN CE MAI APROAPE!!! fular-campionii

Spectacol in ploaie! In ploaia de lacrimi a dusmanilor nostri! Exista doar doua curente: Steaua si Anti-Steaua! Nu exista dinamei, rapidei, ceferei, polei,etcei!

Va fi foarte greu si nu ne permitem nici macar o infrangere, pentru ca cefereul va juca cu UTA(CFR), Bistrita(CFR), U Cluj(CFR)!

Speram la Mioveni sa-i incurce din cauze de retrogradare si motivare financiara!

fular-campionii:steagcruce:

sunt fericit fularsteaua2

4-0,...,ce mai vreti ? Mai are cineva ceva de comentat ? SUNTEM CAMPIONI ! (sper :D) Spre 24 baieti ! IUBESC Steaua :kisstogether: ! Steaua RENASTE ! Multumim Laca, Multumim Plesan, Multumim Golansky, Multumim Neaga, Multumim Dayro, MULTUMIM Steaua ! A trecut mult de cand nu am mai strigat de cel putin 2,3 ori gol la fiecare meci al Stelei,dar e bine ca revin acele vremuri ! Apararea este cam subreda insa a fost o combinatie noua (Baciu,Ghionea) si probabil nu se cunosc atat de bine din cauza ca nu au jucat foarte mult impreuna anul acesta ! PESTE TOATE Steaua ESTE REINVIATA ! FORZA Steaua ! SPRE 24 ! Cu Steaua pana la moarte,...,si dupa ! :steagcruce:fularsteaua2fular-campionii

P.S. : Dica si Pepe nu s-au prea vazut astazi insa si asa Steaua este o forta a naturii ! FORZA Steaua !

Edited by Lorentzo_777

interesant articol ..asteptam detaliile :) baietii au jucat super !! se vede dif dintre moreno si Banel!!! dar nu mai are rost de comentarii ! bine ca am batut nu conteaza cine joaca atata timp cat joaca bine!! BRAVO BAIETI!!! LOCUL 1 SPECIAL pentru NOI!!! SALUT TOTI STELISTII CARE AU CREZUT CA O SA FIM PE PRIMUL LOC

iui!!!

:thumbup:

Echipa trebuie felicitata pentru rezultat si pentru jocul facut la inceputul si sfarsitul meciului.

In rest am jucat slab!

Bravo baieti! Asta e Steaua pe care o cunosc si o iubesc! Alaturi de ei la bine si la greu! Si ca sa citez vorba unui stelist adevarat:"MULTUMESC, MAMA, CA M-AI FACUT STELISTA!!!" fular-campionii

Superb! Fabulos! Magnific! Cel putin jocul din a doua repriza:))..fara cuvinte, doar FORZA Steaua ! ! ! ! !

De cand nu a mai batut Steaua cu 4-0 ?

Este o satisfactie in plus ca am batut cu acest scor tocmai pe hU Cluj.

ce meci bun ,am riscat putin in prima repriza dar neam revenit , Baciu a jucat bn ,Dica spre deosebire de alte meciuri a alergat foarte mult

"Apararea este cam subreda insa a fost o combinatie noua (Baciu,Ghionea) si probabil nu se cunosc atat de bine din cauza ca nu au jucat foarte mult impreuna anul acesta !"

Spunea cineva mai sus.... parerea mea e ca motivul pentru care am fost mai usor peinsi pe picior gresit a fost ca O.Petre a ramas singur la Mijloc dupa iesirea lui Plesan s-a incercat retragerea lui Mendoza dar s-a vazut vulnearbiliatea noastra in momentul in care tot mijlocul e acoperit de un singur jucator.

Pentru ca restul jucatorilor au profil ofensiv.

Repet e doar o parere presonala

Frumos,meci foarte bun...ritm excelent,actiuni in viteza,demarcari rapide,suturi foarte bune de la distanta,centrari excelente si contre taioase...ne apropiem de ceea ce inseamna cu adevarat Steaua...bv baieti...Forta Steaua,spre 24 :steagcruce: mereu campioni!!! :steag_sah_mic:fular-campionii

E Steaua E Steaua Forza Steaua ........

Avem jucatori foarte buni .... Dayro o sa fie la anul number one ...

Oricat de fericit as fi nu pot sa nu am si un gust amar vazand ca toti au loc in echipa mai putin Rada.Dupa tot ce a facut in tur chiar sa nu merite sa joace nica macar un minut ...... da-o naibii de treaba.

In rest un joc bun cu o echipa modesta,insa care a pus reale probleme pe-alocuri si pe-atat pe cat se putea.

Am revazut o stea vitezista cu joc la "firul ierbii",combinatii,triunghiuri,angajari,contraatacuri,devieri si driblinguri....pe scurt un meci in adevaratul sens al cuvantului.Felicitari baietilor!

Intotdeauna superiori!!!!!

p.s. Paskany si Muresan cred ca au spume la gura si un ditamai morcov in fund...halal echipa de"vedete"....Trica exemplul elocvent....o scarba de om care se crede mare fotbalist...hai sictir rebut de om...

Nu ai parte prea des de un astfel de spectacol!4-0..la acest scor si la ce s-a jucat asta seara in Ghencea nu mai poate avea nimeni nici o pretentie!FELICITARI BAIETI!!!!

cred ca pentru prima data , Lacatus face schimbarile pe care mi le doream :) Dayro bagat la timp , Neaga la fel... si habibou care se pare ca a fost afectat de ce s-a vorbit prin presa... dar ce sa mai zic ... schimbari foarte bune si un joc bun al echipei ... Steaua campioana!

In sfarsit un scor de nivelul si istoria Stelei!Zapata a fost extraordinar!Si cred ca toata lumea a vazut ce poate Dayro Moreno...

iui!!!

:thumbup:

Echipa trebuie felicitata pentru rezultat si pentru jocul facut la inceputul si sfarsitul meciului.

In rest am jucat slab!

Slab .... /:) Ce ti s-a parut slab la meciul asta nu inteleg?! 4 goluri superbe ... devotament....joc ofensiv ... spectacol. Mie mi s-a parut un meci extraordinar si indraznesc sa spun ca nu am mai vazut un asemenea joc al Stelei de ceva timp. Forzza Steaua. Meci extraordinar...

P.S: Pana si Ovidiu Petre si "duracel" au jucat bn-asta inseamna ceva ;)

Ce frumos arata: S T E A U A - u Cluj 4 - 0 ! Ce bine arata ! Ce liniste pe site-urile alea mizerabile ! Ce tacuti sunt frustratii ! Nu mai sunt articolele alea mizerabile ! Ce bine arata clasamentul ! F E N O M E N A L ! De ce ? Pentru ca asa trebuie sa fie ! MEREU CAMPIONI ! S T E A U A M A G I C A !

tineti tot asa baieti , sa le aratam ca suntem buni , ca nu stam pe tusa si sa privim din afara terenului, ca putem sa si intram in teren sa facem spectacol :steagcruce::thumbsup:

bai da kktu ala de la prostsport.ro nu se mai suporta??

Edited by zloty

Meci superb!

9 din 9!

Cei care il contestau pe Lacatus dupa meciul de la Iasi au disparut ca prin farmec!

Ma tem de accidentari si suspendari, Plesan, Lovin, Radoi sunt acidentati... Ov Petre si Goe stau la primul galben luat...

Mai e de munca, sa nu ne credem campioni de pe acum! Ne asteapta 3 deplasari criminale! Sa luam Galatiul cu asalt!

Mandru ca sunt stelist!

Alaturi de Laca!