fcsteaua.ro

Plangem, Rade-m

153 posts in this topic

"Nici rachita nu-i ca pomu', nici tiganu' nu-i ca omul" suna un vechi proverb romanesc. In aceasta seara am vazut o demonstratie de prostie rarisima. Steaua castiga la masa verde un meci pe care se parea ca-l pierduse. Baietii nostri au jucat bine, au dominat uneori clar dar, au si gresit in doua trei randuri, fapt ce a dus la deschiderea scorului de catre Sapunaru.

Tot meciul, capitanul Radoi a fost insultat, iar crainicul stadionului i-a rugat in dese randuri pe giulesteni sa inceteze. Am vazut scene incredibile cu degetele mijlocii de la mana ridicate in aer de catre Sapunaru pentru a jigni....pe cine? Tensiunea a crescut fiind alimentata de prostia unora, iar capacul a fost pus de obiectele aruncate din tribuna de catre suporteri ai Rapidului. Tintasii au fost buni pentru ca arbitrul partidei a fost chitit cu o admirabila dibacie, probabil mosteniri genetice din partea unor defuncti animatori la circ.

Meciul a fost incins, placut. Pentru a N a oara suporterii echipei Rapid ne-au demonstrat ca sunt incapabili sa-si depaseasca conditia, putand fi usor comparati cu niste fii de mocani prostiti sa coboare in oras pentru a cumpara o galeata de curent electric. Acum doi ani, arbitrul Tudor a fost persiflat, ridiculizat, atunci cand a intentionat sa intrerupa meciul Rapid - Steaua din cauza cataroaielor aruncate de giulesteni in portarul Hamutovsky. A urmat ultima etapa cu acele cinci eliminari ale jucatorilor rapidisti dupa cinci atacuri golanesti.

Ce s-a intamplat in aceasta seara este o lectie si pentru cretinii nostri suporteri. Acei baietasi pe care i-am vazut in dese randuri comitand acte iresponsabile, pe masura prostiei lor. Si sunt destui martalogi din acestia, niste mucosi incapabili sa-si spele propria lenjerie si destul de imbecili cat sa reproduca fidel intr-o semifinala de Champions League ce au facut CONFRATII lor in aceasta seara.

Baietii nostri au incercat sa joace fotbal in aceasta seara. Au pus mingile la firul ierbii, au castigat multe dueluri. Dica si Ovidiu Petre au jucat excelent, fiind urmati indeaproape de Zapata. Lacatus a pregatit bine acest meci dar a gresit pentru ca i-a tinut prea mult in teren pe sud americani, desi acestia iesisera din joc de mult timp. A fost cel mai bun meci al ros albastrilor jucat acasa la Rapid.

Una peste alta Steaua ramane in carti, sufland greu in ceafa obosita a CFR-ului. Multumim Rapid.

Forza Steaua.

rrapidu a primit ce merita ... cat de idiot sa fii sa arunci in arbitru cu obiecte cand ai 1-0 =)) ... t.igani sunt t.igani

Sa ma lamureasca cineva cu o chestie! In Spania cand arbitrul sau antrenorul era lovit cu o sticla in cap[am dat exemple care s-au intamplat] minutele ramase se jucau cu portile inchise la o data ce urma sa fie stabilita..

Deci, sunt sanse sa se intample si asta?

Sa ma lamureasca cineva cu o chestie! In Spania cand arbitrul sau antrenorul era lovit cu o sticla in cap[am dat exemple care s-au intamplat] minutele ramase se jucau cu portile inchise la o data ce urma sa fie stabilita..

Deci, sunt sanse sa se intample si asta?

nu....meciul este jucat. Steaua va fi declarata invingatoare cu 3-0 la masa verde

nu....meciul este jucat. Steaua va fi declarata invingatoare cu 3-0 la masa verde

Sa dea Domnul sa ai gura aurita! Parca nu putem sa ne bucuram mult de aceasta "victorie", daca o sa fie acordata.

Edited by st_1947

Ce Dumnezeu s-a intamplat?????????A pati Zotta ceva?Ca plange la Realitatea TV! :naughty:

Edited by vlad75

Ce Dumnezeu s-a intamplat?????????A pati Zotta ceva?Ca plange la Realitatea TV! :naughty:

e ziua lui de nastere

=))=))=))

Baleanu sigur plange!Daca vedeti pe canal de cum este transpus! :wave:

Edited by vlad75

Catalin..esti 100% sigur?

in legatura cu ce sa fiu sigur omule?

Sunteti pe Giulesti ?

Iar ati pierdut ?

Cantati cu noi !!

Sunt necajit....BinG-BanG

Iar am pierdut ... BinG-BanG :-)))))

Scuze...ca Steaua castiga cu 3-0 la masa verde

Dap. Din cate stiu, in aceste cazuri nu se rejoaca partida si nici minutele ramase. Din cate stiu eu, in campionatul nostru - odata ce a fluierat arbitrul partidei finalul acesteia din cauza unor evenimente ce tin de violenta si huliganism, meciul se incheie si se declara invingatoare la masa verde echipa vizitatoare (daca suporterii formatiei gazda se fac vinovati de aceste fapte).

Alte doua elemente care vin in sprijinul acestei concluzii:

1. Toata lumea vorbeste de stoparea huliganismului in fotbal, iar presiunea mediei va fi IMENSA in acest caz pentru ca Rapidul sa piarda meciul;

2. Insisi comentatorii meciului, Craciunescu si Baleanu au tras repede concluzia ca "Steaua a castigat meciul la masa verde"

Edited by Il Soldatino

Intr o tara normala dar asa ...... cand o sa mearga cioara ca omul.....

Nu e corect sa castigam meciul. Nu e corect ca s-a intrerupt. De ce **** mea exista forte de ordine pe stadioane? Nu pentru a pedepsi fiecare fapta individual?. Ce treaba are meciul cu faptele unora. fmm mitica si fifa si UEFA cu legile voastre mizerabile de pus pumnul in gura suporterilor!. Maine, poimaine vor veni cu decizia ca cine fumeaza pe stadion sa intrerupa meciul, iar voi, in loc sa va revoltati impotriva unei asemenea idiotenii, ii acuzati pe suporteri ca din cauza lui se-ntampla.

Daca ar pierde Steaua un meci datorita asa ziselor incidente, n-as demoniza suporterii ci legea nedreapta care prevede asa ceva!

Mi-e sila....

sal cred ca si eu la fel ca toti stelisti ma bucur ca toti stelisti de acest rezultat cu rapidul dar ce ma doare e ca nu am reusit sa-i batem direct totudi rezultatul conteaza.dar eu unul cred ca Steaua poate mai mult decit ne-a aratat pina acum.Forza Steaua

Suntem in Romania, deci se rejoaca!

NU. Fac ramasag cu tine. Nu mai scriu un an de zile pe site daca va fi asa.

Nu e corect sa castigam meciul. Nu e corect ca s-a intrerupt. De ce **** mea exista forte de ordine pe stadioane? Nu pentru a pedepsi fiecare fapta individual?. Ce treaba are meciul cu faptele unora. fmm mitica si fifa si UEFA cu legile voastre mizerabile de pus pumnul in gura suporterilor!. Maine, poimaine vor veni cu decizia ca cine fumeaza pe stadion sa intrerupa meciul, iar voi, in loc sa va revoltati impotriva unei asemenea idiotenii, ii acuzati pe suporteri ca din cauza lui se-ntampla.

Daca ar pierde Steaua un meci datorita asa ziselor incidente, n-as demoniza suporterii ci legea nedreapta care prevede asa ceva!

Mi-e sila....

Omule, tu intelegi simbolismul acestui episod? Incredibil, chiar si in aceste conditii sustii o cauza care a dus....am vazut cu totii unde.

Nimeni nu ii impiedica pe suporteri sa se manifeste, sa mai scape cate o injuratura, sa faca caterinca din adversari dar trebuie sa se inteleaga ca prostia, huliganismul pe stadioane nu aduc decat raul. Acum este Rapid, dar in viitor poate fi Steaua....

Si acum imi aduc aminte cat de greu ne-a fost acum doi ani cand eram sub lupa UEFEI din cauza etichetei rasiste. Reala sau imaginara aveam acea eticheta. Pentru ca unii nu au inteles care sunt limitele si cand trebuie sa se opreasca. Apoi zecile de puncte pierdute de Steaua din cauza faptului ca i-a fost suspendat terenul propriu in ultimii cinci ani cat in toata istoria de 60 de ani. E timpul sa spunem STOP

cineva a avut curaj sa dea primul semnal clar in sensul izolarii unor idioti!!! fie ei dinamovisti, rapidisti, stelisti sau pur si simplu romani. bravo domnule deaconu! meriti tot respectu'! ai avut onoare si curaj.

p.s. sper ca meciul se va rejuca. Steaua nu are nevoie de pomana… Desi asta ar insemna ca idioti de genul celor care au aruncat cu obiecte in teren nu vor invata nimic…

p.s.2 ca sa stie si altii - acu' vreo 10 ani, la un meci de cupa, asa targu-mures - Dinamo, prin minutul 60 asistentul a primit o bricheta in cap venita din zona galeriei muresene. a cazut, s-a oprit meciul, asa a pierdut 3-0 la masa verde.

http://ovidiu666.wordpress.com/2008/03/20/curaj/

fularultras:steagcruce:

Edited by ovi666

Sunteti patetici cand va bucurati pentru o victorie obtinuta asa, indiferent de adversar.

Prietene, cine se bucura?

In alta ordine de idei - vrei sa plangem?

Apoi, vezi ca nu este bine sa fii atat de incisiv odata ce ai doar o singura postare pe site-ul nostru. Eu iti urez un bun venit :D

In cel mai rau caz, se va juca din minutul 72. In cel mai bun, noi castigam cu 3-0, si toata lumea e fericita. In orice caz, sa nu uitam ca Rapidul este recidivista la meciuri pierdute la masa verde (0-3 cu Jiul, 5 eliminati), asa ca, sa ne mai asteptam la astfel de lucruri tiganesti din partea lor.