fcsteaua.ro

Steaua - Unirea Urziceni. Se relanseaza campionatul ?

64 posts in this topic

Eu, am gresit am uitat sa-l bag pe Dica :(

L-a vizitat ciobanul si i-a dictat echipa. De emotie, el a mai facut cateva erori... :biggrin:

Ceahlaul- CFR 0 --0 :steagcruce:

Am incurcat borcanele desigur. Scuze. :worthy:

Da' rãu tare... tare de tot. Se mai întâmplã.

In acest meci va arata Laca daca e pregatit sa antreneze Steaua sau nu.

Cu Poli Iasi putem zice ca a fost ghinion.Am dominat dar am ratat.

Cu cefere am facut un meci bun.Am dominat si am facut specatacol.Am batut si am jucat inteligent cand a trebuit.

Cu Pandurii am jucat slab dar am castigat.

Steaua nu e Constanta!Iar asta nu e bine.

Pana acum au existat scuze: ghinionul,terenul,euforia dupa meciul cu cefere,etc.

Acum nu mai au baietii scuze.

Avem posibilitatea sa ne apropiem la 6 puncte de cefere.

Daca nu se mobilizeaza acum si nu se motiveaza ca sa castige meciul acesta (destul de greu) atunci putem zice ca e gata campionatul!

Laca va trebui sa ii motiveze si sa ii aseze in teren cum trebuie.

Dan Petrescu stie sa isi puna jucatorii in teren.E un adversar,zic eu, mult mai puternic decat Andone.

Daca Laca reuseste sa castige acest meci si apoi pe cel cu rapidul atunci o sa demonstreze intregii lumi ca ANTRENORUL Lacatus merita sa antreneze Steaua.

Steaua nu e Constanta!Iar asta nu e bine.

Da` zi`mi tu mi`e o echipa Constanta din toata lumea. Ce intelegi tu prin echipa "Constanta"? Victorii si spectacol meci de meci?

Cu vreo 2-3 exceptii Unirea Urziceni e selectionata jucatorilor de mana a doua refuzati la cluburile lor si recuperati de Dan Petrescu. Daca nici pe astia nu-i invingem atunci n-avem ce cauta in grupele CL. Stimatii domni jucatori ai Stelei ar trebui sa invinga nu 'pentru noi' sau pentru a atinge vreun obiectiv ci chiar pentru ei, pentru onoarea lor. Trebuie sa demonstreze ca sunt mai buni decat niste jucatori de mana a doua fiindca altfel ar demonstra ca ei insisi, desi joaca la Steaua, sunt niste jucatori de mana a doua si nu-si merita salariile si primele.

Cred cã sunt șanse sã asistãm la cel mai disputat final de campionat din ultima vreme. :yes: Eram sigur cã CFR nu va face fațã și cã va pierde teren în retur... problema e sã rãmânem noi cei care le suflã în ceafã.

Meciurile de azi și de joi sunt extrem de importante...

Cu vreo 2-3 exceptii Unirea Urziceni e selectionata jucatorilor de mana a doua refuzati la cluburile lor si recuperati de Dan Petrescu. Daca nici pe astia nu-i invingem atunci n-avem ce cauta in grupele CL. Stimatii domni jucatori ai Stelei ar trebui sa invinga nu 'pentru noi' sau pentru a atinge vreun obiectiv ci chiar pentru ei, pentru onoarea lor. Trebuie sa demonstreze ca sunt mai buni decat niste jucatori de mana a doua fiindca altfel ar demonstra ca ei insisi, desi joaca la Steaua, sunt niste jucatori de mana a doua si nu-si merita salariile si primele.

Nu cred ca trebuie sa subestimezi Unirea. De exemplu le-am vazut meciul de cupa cu tiganii si pe alocuri au jucat incantator. Sunt cam cum era FC National acum cativa ani...

victoria echipei noastre in meciul de diseara este pur si simplu OBLIGATORIE!!!!poate daca nu s-ar fi impiedicat aseara clujul presiunea nu ar fi fost atat de mare,insa daca ni s-a oferit aceasta sansa de a relansa cu adevarat campionatul nu trebuie s-o lasam sa ne scape.si daca ma gandesc mai bine este cat se poate de posibil ca si rapidul sa faca un pas gresit,mai ales ca cei de la Craiova au facut un meci foarte bun etapa trecuta.sunt sigura ca jucatorii nu ne vor dezamagi diseara si vor da totul pentru victorie.si sunt sigura ,de asemenea,ca va fi din nou pe Ghencea o atmosfera ca de Champions League!Steaua VREM VICTORIE!!!!!!!!!! :steagcruce:

Nu cred ca trebuie sa subestimezi Unirea. De exemplu le-am vazut meciul de cupa cu tiganii si pe alocuri au jucat incantator. Sunt cam cum era FC National acum cativa ani...

Nu-i subestimez. Dar noi avem (?) o echipa ce doreste sa se confrunte cu adversari de categorie grea in CL. Iar in raport cu aceste echipe din CL Unirea Urziceni nu reprezinta nimic. Daca Steaua nu reuseste sa invinga clar Urzicenii atunci ce sanse are sa se comporte onorabil intr-o confruntare cu Barcelona sau Manchester United ?

In alta ordine de idei, chiar daca jucatori precum Bordeanu, Galamaz, Mehmedovic, Apostol, Marginenean, Negru, Mara, Onofras pot juca 'pe alocuri incantator' imi inchipui ca internationali precum Goian, Radoi, Ov. Petre, Dica + internationalii straini nu ar trebui sa aiba probleme in a se impune fara drept de apel. Nu ma refer la scor ci la joc.

Se anunta un meci destul de interesant.Oricum se adeveresc spusele unor stelistii ca ceferii nu pot sa tina ritmul.asa sa intamplat si sezonul trecut cand pur si simplu nu mai faceau fata.stiti cum se spune o infrangere te poate motiva sau te poate duce la cadere.sper ca pe ei sai duca la cadere.sa faca un egal cu rapidul si inca unu cu Dinamo,vreo infrangere pe acolo si iii ajungem din urma.oricum trebuie sa fim atenti la Timisoara vine tare.Forza Steaua.......... fular-campionii

Emeghara e accident, locul sau fiind luat de Nesu. Dayro sta o etapa pentru cumul de cartonase galbene.

Bai nu mai dezinformati Dayro NU e suspendat. N-are decat un galben

Pe langa spectacolul de diseara (sper!!) sunt curios sa vad cum va fi primit pana la urma fostul manager. Baietii de la GeSePe se laudau ca pe site-ul stelistipunctro a fost la fel un voting de asta despre cum va fi primit MM, iar un procent destul de mare, ca si aici, a fost de parere ca ar trebui primit bine. Eu sunt de aceeasi parere, deoarece nu consider ca parasit usa din dos si (daca chiar a facut-o!) i-a dat o palma, sa'i spun "financiara", la transferulk lui Elton. Sper sa plece la Urziceni suparat, dar multumit.

C.Ronaldo17

E greu sa ai Constanta, sa joci la fel de la meci la meci.

Doar la echipele cu adevarat mari se vede acest lucru.

De la Steaua te astepti la niste lucruri cand e vorba de campionatul inter.Mai ales ca celelalte echipe nu sunt foarte puternice.Echipele mari din Anglia au o anumita Constanta.10-12 meciuri merg aproape la fel.Numai ca la ei, faptul ca au foarte multe meciuri de jucat, ii mananca.De asemenea, adversarii sunt foarte puternici.

Diferenta dintre Steaua si Urziceni e mai mica decat diferenta dintre Arsenal si Tottenham.

Tocmai din cauza asta ma astept de la Steaua sa aibe o anumita contstanta in joc.

Adversarii sunt mult mai slabi.Daca luam jucatorii, pe fiecare in parte, si ii comparam cu alti jucatori de la alte cluburi, vom vedea o diferenta enorma la 80% din lot.(ca avem si noi cateva nonvalori pe acolo)

11 meciuri, cat mai e pana la finalul campionatului, Steaua ar trebui sa castige tot.

pentru ca nu mai avem meciuri super grele.Avand in vedere crizele prin care trec Dinamo si rapid plus,as zice eu, transferurile ratate ale acestora, ar trebui ca meciurile de acolo sa le castigam.

Acasa nu am luat bataie in acest campionat.

In aceasta seara trebuie insa neaparat sa batem.pentru ca un egal e la fel ca o infrangere.

Daca stam si ne uitam pe orar, vom vedea ca mai avem un singur meci greu, cu vasluiul in deplasare(sperand ca rapidul si Dinamo continua criza).

Sper sa fie bine.

Sa vedem ce o fi.

Vad tot felul de indivizi pe aici care se streseaza...

Stati linistiti fratilor, vom castiga sigur. Doar scorul ramane o enigma. Acasa nu ne opreste nimeni, pe un gazon perfect, cu public vulcanic si impotriva la o echipa care nu mimeaza fotbalul, cum e Urziceni. La fel o sa pateasca si mult laudata echipa a Timisoarei.... De abia astept sa ii calmam putin...

Insa meciul de joi e capital, dc am reusi sa ii batem pe cioroi, am impusca 2 iepuri dintr-o lovitura. Ne-am apropia de CFR, care presimt ca o sa se incurce iar acasa cu Farul, iar locul 2 ar fi asigurat.

Desigur, nu pot sa nu ma gandesc la urmatorul scenariu:

locul 1: Steaua

locul 2: CFR

turul III Liverpool - CFR (6-0 2-0) :yeahh:

Si iar ramanem singura echipa care a ajuns in Champions League! steagro

@JB

Asta e continuarea la visu` ala cu Banel si Tony in min 92? :))))

@Adrian Ultras

Nici echipele din Anglia nu o duc constant. Man.United abia abia ca nu a luat ieri gol de la ultima clasata, Derby C. Portsmouth exceleaza prin scoruri fantastice (0-1 pe Old Trafford) si se afla abia la mijlocul clasamentului. Tottenham castiga cu Chelsea in Cupa si este umilita de Blackburn etapa urmatoare (Blackburn sau Bolton, in fine, nu are importanta), Liverpool dupa un start excelent se afla acum pe 4. Arsenal egaleaza in min 90 aseara pe Boro.

Oricum, campionatul Angliei este una, Romania este alta. La noi se investesc 5,10 milioane pe sezon, la ei 30-50.

Pe Ghencea ar trebui sa calcam in picioare orice adversar, in deplasare.. toti se bag cu c*ru`n poarta.

iara suntem eforici si entuziasmatici.

ramaneti draqului cu picioarele pe pamant. neau batut de 2 ori sezonul asta si de ce sa nu recunoastem joaca un fotbal mai inchegat si mai frumos decat afc Becali acuma.

iara ne dam aere ca ii batem cu 3 4 -0. si noi nu suntem in stare sa legam 10 pase daramite sa dam 3 goluri.

va fii un meci strans si tensionat. cel ce va prinde cea mai buna zi va triumfa.

sper sa fim noi.

Unirea e un adversar redutabil si inselator. Dan Petrescu si Lacatus au incercat sa le intinda o cursa jucatorilor laudandui la maxim. ca sa ii subestimeze diseara. sper ca sau prins de smen Dayro si compania.

o zi buna.

@Joga Bonito

Cred ca ai depasit putin nivelul de optimism. Mai ai putintica rabdare......vreo 10 etape si apoi, poate, ne vom revedea in CL;)

meci greu fratilor...sa speram ca Dica si compania vor face un meci bun , din care vom iesi victoriosi..a...inca ceva...bagati si voi meciu pe torrent dupa ce se termina..ca eu nu pot sa il vad ca sunt plecat prin tari straine..plss

Am o intrebare: este permis accesul la meci cu camera video? Pe site-ul oficial nu este mentionata la lista obiectelor interzise, dar stiu ca in CL nu aveai voie cu aparate de filmat. Astept un raspuns, va multumesc.

@Joga Bonito Stai linistit ca si o famagusta ii incurca p-astia, sunt unde sunt ca s-au bagat bani cu nemiluita la arbitrii , nu vedeti si voi ce fotbal de cacao practica?! poi echipa de pe 1 loc in min 15 la 1-0 se baga cu c..u in poarta? astia vor sa ne reprezinte in CL? noi ne chinuim sa strangem puncte si le fac astia praf din prima participare? ar trebui sa le fie rusine!

btw diseara nu vom avea un meci usor, dar nici unul f greu.... oricum victoria este a noastra!!!!

@Raulredblue sunt cate-va site-uri pe care se transmite meciul live video... dc ai acces la net nu vad dc nu l-ai vedea live

FORZA Steaua, FORZA Laca!!!!!!

Edited by tazonne

fularsteaua2 ....ok baietzii...spuneti`mi site`uri sau mai stiu eu ce...ca sa vad si eu meciu..plss

Guest
This topic is now closed to further replies.