fcsteaua.ro

Poli Iasi - Steaua 2 - 1

386 posts in this topic

mai da Pepe Moreno asta parca era mare vedeta... ce naiba e cu el ca nu a facut nimic meciul asta? iar Goian e eroul negativ al meciului. nu doar ca a faultat aiurea la golul 2, dar a si facut o faza prin minutul 10 in care lejer se putea da un penalty...

eu il apreciez in continuare pe Goian, dar cred ca Becali ar trebui sa-i dea drumul sa joace in strainatate fiindca aici doar se plafoneaza si ne afecteaza si pe noi cu asta... la fel si Dica....

Bai tu iar te-ai gasit sa latri pe aici? Mars de aici!

Steaua a aratat fotbal foarte putin . Unii jucatori ne-au ramas datori . Am jucat foarte stereotic . Dica a fost cel mai slab de pe teren . Si foarte slab au mai jucat Banel Nicolita si Surdu . Nici schimbarile lui Lacatus nu le-am inteles . Pe mine cel putin m-a lasat perplex .

Atita timp cite Jose Pepe Moreno a ratat de 2 ori singur cu portarul ce pretentie sa mai avem ca sa invingem azi ?

La faza golului 2 a iasului fundasii centrali ai Stelei l-au lasat pe Zapata singur contra a 3 jucatori .

Cu acest rezultat de astazi am pierdut orice sansa de a mai iesi campioni .

Ce kkt de ghinion am avut!

Banel ne-a rapus din nou,chiar daca mingea i-a sarit nefericit...

Goian e un nesimtit ordinar,a facut aceiasi greseala pe care a facut-o la Bate Borisov,cand am fost egalati la 2...

Apoi,la golul 2,Zapata a gresit ca nu a respins peste poarta...

Ghionea a parut stangaci la orice atingere a mingii...

Iasiul ne-a batut, dintr-un sut pe poarta ne-a dat 2 goluri si ne-a luat cele 3 puncte.

Dayro ,precum si ceilalti straini au adus un plus evident,dar trebuie ca si ceilalti jucatori sa se ridice la nivelul lor.

Nu inteleg ce kkt de schimbare a fost aia Golanski-Nesu?!!...

Nu mai am sperante sa il vad pe Surdu un jucator de Steaua!...

Cam atat,sunt mai nervos ca niciodata,vedem ce-o mai fi!...

cum spunea Panduru niste kkciosi

iarasi voi avea o saptamina stearsa tocmai fiindca astia platiti cu sute de mii de euro

nu au elementarul simt sa dea din pas 90 min pe saptamina

parca e un cosmar fiecare meci

si de ce l-a schimbat Lacatus pe nesu cu golanski in min 85 ca nu inteleg

ma **** pe Nicolita si toata familia lui

Lacatus a facut 2 greseli majore:

1.ca l-a bagat pe Nicolita

2.ca nu l-a bagat pe Dayro moreno

inca odata ma **** pe Nicolita

Edited by Fane_casieru'

Si nici io pe tine postand pe situl asta.

De fapt, o sa te intorci tu cu 180% cand o sa bata Steaua acasa, pe CFR.

Perfect de acord! Toti ipocritii zbiara dupa cum li se inclina copacii din batatura. Vorbim peste o saptamana.

Dayro ar trebui sã fie titular în dauna lui Dica cu CFR

mare fotbalist ar fi fost Bãnel

dacã ar fi fotbalul fãrã minge

Edited by EternalK

DOAMNE cat m-am jurat sa nu ma mai uit la tampitii astia... Dica,fuge numai la smecherie,Banel trebuie dat la echipa a3-a, Petre ma dispera... sper sa retrogradeze iasul ca prea au jucat motivati( cred ca si de altii) ma mai uit si la meciul cu ungurii si cred ca sant 1000 de lucruri mai importante in viata asta decat sa ma streseze niste nesimtiti...

Eu va cer mult calm deoarece daca facem abstractie de rezultat, Steaua a jucat cel mai frumos fotbal din ultimii ani.

E primul meci in care am mai vazut driblinguri, meciul in care nu am mai aruncat disperati baloane in careul advers si in care pasele au mers acceptabil si am avut parte de combinatii spectaculoase.

Arbitrajul a fost unul bun si pentru aceasta infrangere putem sa dam vina doar pe ghinion. Pepe si mendoza de 2 ori au ratat singuri cu portarul plus alte cateva faze foarte periculoase in care Iasiul a scapat miraculos.

Parerea mea este ca in ciuda dracilor care-i am in momentul asta si in ciuda scorului pot afirma ca Steaua a jucat fotbal in seara asta dupa mult timp. Suntem pe un drum bun. (bineinteles ca vom ocupa locul 2)

Ma gandesc cu tristete cum ne va reprezenta Nicolita la euro, un atlet desavarsit, strain de minge si de creier.

Bai tu iar te-ai gasit sa latri pe aici? Mars de aici!

taci din gura ca nici nu stii cu cine vorbesti.... ce crezi ca imi convine ca s-ar putea sa-l vad din nou pregatindu-se de Liga pe Borcea? sau pe penibilitatea aia umana de Copos?

desi a cazut greu infrangerea....poate ca ar mai trebui sa mai asteptam un meci ca sa ne dam seama de valoarea jucatorilor si antrenorilor...normal ca primul lucru care ne vine in minte este sa facem "transferuri" de organe in guri si mame (de obicei ale lor)...eu am sa merg in Ghencea duminica si sper sa vad o schimbare in jocul ECHIPEI, pentru ca daca nici cu contracandidata nu lupti si nu joci bine...atunci ramai aspirant la locul 1.

FORZZA Steaua!!! :dry:

Dayro ar trebui sã fie titular în dauna lui Dica cu CFR

mare fotbalist ar fii fost Bãnel

dacã ar fii fotbalul fãrã minge

Mare ti-e gramatica doamne...

De ce a jucat Plesan de la inceput?Dayro e super fotbalist!De ce Surdu in locul lui Banel?De ce,de ce...

pentru ca Dayro nu face faza defensiva la fel ca Plesan. Cred ca autogolul a dat totul peste cap ( ~X( )

mda...teren aiurea, adversar slab de tot si ne-am pierdut, a fost si un pic de ghinion :| Dica...nu mai e ce a fost, Goian, nu era in apele lui...Nicolita, asta e. eh,a fost doar primul meci, sa speram ca nu continuam asa nu ? desi asta era o ocazie sa ne mai apropiem de locurile de top...eh, Forza Steaua forever !!!!

Steaua e de kkt...trebuie sa recunoastem....Dica trebuie impuscat pentru indolenta....hai sa va aud...nu-i mai luati apararea?...da-l in plm de kkt jegos....nu cred ca a alergat 5 minute azi....restu....fara cuvinte...nu mai pot de nervi....stadionul gol la meciul cu CFR..asa merita...eu unul ..stau acasa..n-am ce sa incurajez....aaaa..si apropo...Lacatus...pleaca antrenorule..esti praf...tandari

Lui Goian ii e gandul "la mai bine"apropo de moldoveni:), Nicolita e pe viata la Steaua, de ce sa sa-si faca griji? Dica iar a intrat intr-o gaura neagra.Nu stiu ce s-a intamplat dar baietii astia trebuie treziti cumva. De ce sa fie gol stadionul? s-ar obisnui si cu asta. Trebuie sa fie plin ca sa simta si ei ceva, nu sa vina la meci sa isi bata joc de tot si dupa aia sa plece acasa sa dea la b**i linistiti. De abia astept meciul cu CFR. Sa-i vad ca transpira macar...

Edited by Bundy

Am spus lapauza ceea ce aveam de spu. Din pacate am pierdut TOT. Titlul, calificare directa in CL sunt vise desarte! N-am crezut niciodata ca voi scrie ceea ce scriu acum: Suntem jalnici figuranti in piesa care se cheama"Campionat 2007-2008". N-AVEM ANTRENOR!!! Cum e posibil sa fii atat de redus mintal (si-mi asum cuvintele) sa-l tii pe banca pe pustiul asta Dayro, cum e posibil sa il introduci pe Surdu mai devereme decat Dayro, cum e posibil sa joci cu mingi BUBUITE pesete mijlocasi, cum e posibil sa joci asa cum ai jucat azi? SUNTEM PENIBILI!!!!!!SUNTEM JALNICI!!!!Suntem fraierii campingului! Facem puncte afara pentru altii! Le bagam milioane de euro in buzunar la altii! Si mi-e jena, sila, ura s-o spun: oricat am da-o dupa cires cred ca cu zeroli (si cu lotul actual) ii spulberam pe toti pe-aici prin Liga!N-AVEM ANTRENOR! Saracul Laca' e depasit, e varza, e glontul dintr-o ruleta ruseasca ce ne spulbera creierii. Oricum pana la vara nu pleaca, dar luati-va gandul de la tilu, CL cu el! Suntem cu el ca HC Steaua, adica A F A R A!!!Si nici nu stiti cat mi-e de greu sa scriu lucrurile astea!!! Dar nici nu pot sa stau la infinit sa ma chinui datorita unui NEPRICEPUT intr-ale antrenratului ca Lacatus si sa sufar, clujean fiind,ca echipa mea se face de ras in fata unora care CHIAR aveau sacosa pregatita. Voi nu vedeti ca tot atacul asta mediatic cu plati din partea unora si altora a fost declansat de machiavelicii astia de la CFR? Si noi am cazut in plasa ca fraierii? SUNT 11 PUNCTE DISTANTA!!!!! Asita hohotesc si cu curu' de noi! Sacosa cu bani era la Iasi nu la Cluj! As vrea sa vad echipa asta de rahat (Poli Iasi) ca moare pe teren asa cum a facut-o azi cu noi si cu CFR. Va spun eu ca in veci n-o sa se intample asta! De ce? Ca si-au luat azi cat pentru castigarea Cupei Romaniei! Dar asta nu inseamna ca eu incerc o scuza pentru lipsa de viziune tactica a Stelei din aceasta seara! Am fost FRAIERII CAMPINGULUI, CARNE DE TUN, LAUTARII VICTORIEI CFR-ISTE! SUNTEM JALNICI!!! Si mai presus de toate ne trebuie un antrenor. Si unul istet. Va salut dragi stelisti, si incercati sa treceti peste toate.CFR-ul va lua titlul si va lua si bani, noi stelistii vom lua........................!!!!!!!!!!

SA-MI BAG MII DE ............completati voi!nu se poate sa-l tii pe Banel o repriza si ceva si pe saracul de plesan la fel!ne laudam in fel si chip cu Steaua da' sintem vai!dumnezeule mare,am facut un meci de tot cacatul!!!sa mai vorbesc?nu mai am niciun chef,ma duc sa ma culc,imi vine sa pling dupa meciul asta!

chiar daca o sa fiu la meci duminica viitoare,cfrul s-a dus prea departe!da' dupa ce am vazut astazi,nu cred ca-i batem!!

da' eu sper!!!noi sa fim sanatosi,ca jucatorii..........

DOAMNE cat m-am jurat sa nu ma mai uit la tampitii astia...

Acu imediat dupa o infrangere apar toti "suporterii" si injura Steaua ca plm ca joaca infect.

Bah suporteri de rezultate un suporter adevarat tine cu echipa si la bine si la rau.

N-am cuvinte :|.Nu-mi vine sa cred ca am ajuns sa pierdem pe terenu unor tarani care au avut 1 sut pe poarta si au dat 2 goluri.Banel,deporta-te-ar ciobanu in chirpicii de la Faurei ca nu se mai poate.Banel dupa ce ca are 1 singur neuron in cap,il are si p-ala lovit de meteoriti dak a ajuns sa-si dea asa autogol.Ce sa mai vorbim,gata,titlul s-a dus definitiv.Atata tam-tam au facut si amarii aia de la Cluj ca e blat,dar si astia ai nostri,cu Banel in frunte,au facut tot posibilu sa le demonstreze ca nu a fost blat.SI LE-AU DEMONSTRAT.Dar demonstratia asta ne-a costat scump pe noi.

Despre echipa pot sa zic faptul ca:Dica(a jucat cumva azi?),Goian viseaza numai campionate straine(cred ca un schimb cu Rada ar fi foarte bun),Ghionea nu va mai fi ce era inainte iar prima astfel de demonstratie a facut-o azi,Banel-NO COMMENT,a fost MVP-ul meciului,Plesan e exact cum ma temeam ca va fi cand a venit de la Timisoara adik PRAF,Ov. Petre n-are nici o treaba cu fotbalul(nu inteleg cum un antrenor de fotbal poate sa foloseasca un jucator ca asta :| ),Surdu e urmasul lui Banel,asta e clar...Pacat de toate sperantele pe care ni le-am facut in iarna,eram mari si tari in amicale,iar acu cand ne era lumea mai draga,am dat cu bata-n balta :|.Asta eee,dak avem noroc poate prindem locu 2 :)...Oricum,FORTA Steaua pentru totdeauna :steagcruce:

Edited by ros-albastru4ever

Bai tu te auzi ce vorbesti?Dute ia o gura de aer si reciteste-ti postul.......

Cand tu afirmi ca Zapata a pierdut meciul deja ti-ai dat nota.

doar ghinionul ne-a facut sa nu castigam,vorba lui Dan Petrescu. asta e. ma bucur ca jucam frumos cu fata la poarta adversa... cat despre Banel, nu mai suport sa il laude comentatorii la toate greselile....ca alearga mult...sa se duca la atletism. BATEM PE CFR. pacat de titlu

Bai tu te auzi ce vorbesti?Dute ia o gura de aer si reciteste-ti postul.......

Cand tu afirmi ca Zapata a pierdut meciul deja ti-ai dat nota.

Zapata chiar a fost genial la faza golului 2 dar daca au apucat aia sa traga de 2 ori la poarta normal ca nu e super-om