fcsteaua.ro

Poli Iasi - Steaua 2 - 1

386 posts in this topic

Noroc cu Banel! Si cu faptul ca portarul trebuie sa respinga de 2 ori inainte ca aia sa marcheze! Unde draq erau jucatorii nostri in careul ala??? Dupa Banel!

Cum unde erau nu l-ai vazut pe Goian ce marcaj strans facea la linia portii?Asta a intrat la sa joace la `sto cum o face de vreun an.

Si MOARTE SHOLDOVENILOR!

Vezi ca sunt multi "SHOLDOVENI" stelisti adevarati pe forumul asta,si toti sufera la fel de mult,sau poate mai mult ca tine...Nu confunda toti moldovenii cu o sleahta de milogi ce poarta numele de Poli Iasi

meci de rahat, arbitraj de super rahat... ala nu stie nici sa tina fluiera in gura iar spagaru de savaniu ne-a facut iar, nu degeaba nu vroia CFR-ul sa se traga la sorti arbitrul, au cotizat inainte si acum tre sa ia titlu, rezultat de rahat

Laca stiu ca iubesti Steaua deasta .... frate du-te cat vezi cu ochii esti varza... nu am avut nimic in meciul asta.... nimic nu am jucat decat din 2,3 sclipiri ale sudamericanilor... in rest 000 zero barat..... si daca antrenai barca azi si nu bateai iasu..... il prefer pe cioban antrenor in locul tau

mi-am mancat nervii, mi-am gonit familia de langa mine..... ma imbolnavesc.... din cauza voastra

Dica invizibil ,asta e marele star?? in el sta echipa? daca da e vai de noi atuncea, cred ca Radoi mai bine ar juca fundas sa sara din schema Goian sau ghiionea cas marionete ,cam greu sa joci cu 2 fundasi centrali fara lipsa de reactie

GAZON DE KKT!!!ARBITRII DE KKT!!echipele au jucat 46 de minute!!!ca moldovenii jegosi au tot tras de timp!!!Steaua JOACA FOARTE FOARTE SLAB!!!!sper sa inbunatateasca jocul,astfel o sa ne umileasca CFR ul!!!!Asta e....sunt nervos si eu,dar o sa ma calmez.....nu mai are sanse la titlu Steaua,dar la locul 2 da!!!

Nu stiam de ce astept returul cu atata ardoare, insa mi-am adus aminte repede : ca sa-mi fac iarasi nervi.

Parerea mea e ca totul a fost un accident, insa titlul a zburat.

@DelPiero10

Mi-se pare totusi cam deplasat sa generalizezi, sa doresti "exterminarea" pentru toti moldovenii pentru faptele unei echipe de fotbal.

Nu e vina lor ca atacantii nostri au ratat in a 2-a repriza ca prostii. Nu e vina lor ca la golul 2 au apucat aia sa traga de 2 ori la poarta....

Dica parca cerea voie sa se atinga de minge .. asta e daca sunt plini de bani..pentru ce sa mai joace?
de ce nu ai jucat tu in locul lui???????????????

apropo nu te cheama alina?

Parerea mea e ca totul a fost un accident, insa titlul a zburat.

da cam asea a fost la 1 sut un gol si o executzie de exceptzie a lu Banel accident ,da sin tur cam multe accidennte dastea

De ce dracului nu putem fi cu totii de acord ca moldovenilor le trebuie Liga separata, in care sa se -vezi doamne- tacticizeze cum vor ei pe orice tarla vor si cu orice ipocriti, actori esuati deveniti fotbalisti, dinamovisti la pensie si namile de la stana gen Balba. Imi vine sa vomit efectiv cand ma gandesc la toate meciurile disputate la Iasi, este absolut scarbos! Mai scutiti-i pe ai nostri, cu tot cu greselile lor, mai putin pe Nicolita, ca si eu daca eram Goian in tensiunea aia nu il faultam doar pe ala, ii rupeam capul de pe umeri si i-l duceam pe fanionul de la colt marelui tehnician Popica drept trofeu. Steaua va arata ca stie in etapa a doua, si sa va vad atunci cu osanale si caps-lockuri de glorie in comentarii.

Forza Steaua!

Sa mai si radem:

Ma intreaba prietena (vazandu-ma asa mai abatut - a se citi urland de furie) daca vreau sa mancam ceva.

"Avem coliva cu sana daca vrei".

Mda pare o situatie buna:)

Va invit si pe voi...

mai da Pepe Moreno asta parca era mare vedeta... ce naiba e cu el ca nu a facut nimic meciul asta? iar Goian e eroul negativ al meciului. nu doar ca a faultat aiurea la golul 2, dar a si facut o faza prin minutul 10 in care lejer se putea da un penalty...

eu il apreciez in continuare pe Goian, dar cred ca Becali ar trebui sa-i dea drumul sa joace in strainatate fiindca aici doar se plafoneaza si ne afecteaza si pe noi cu asta... la fel si Dica....

ruptul p**** jucatorul de atletism Nicolita va primii banderola de capitan si marire de salariu - excelent gipsyboy

ma jur ca Goian se misca mai rapid decat slowmotionman - Dica - baiatul asta doarme pe el - daca nu reuseste o executie ceva este pilaf cu carne

joc praf iar nici o viziune de joc - mingi aruncate in fata - Goian trebuie ca il iubeste tare mult pe ruptu' de Olaroiu

Doar SHOLDOVENII din Iasi!

Vezi ca si Soldatino e din Iasi :)) (rad da' nu e rasul meu,imi vine sa ma impusc...)

nu mai vreau sa il vad pe Dica in tricoul Stelei

si nici pe Nicolita

Si nici io pe tine postand pe situl asta.

De fapt, o sa te intorci tu cu 180% cand o sa bata Steaua acasa, pe CFR.

Steaua e de kkt...trebuie sa recunoastem....Dica trebuie impuscat pentru indolenta....hai sa va aud...nu-i mai luati apararea?...da-l in plm de kkt jegos....nu cred ca a alergat 5 minute azi....restu....fara cuvinte...nu mai pot de nervi....stadionul gol la meciul cu CFR..asa merita...eu unul ..stau acasa..n-am ce sa incurajez....aaaa..si apropo...Lacatus...pleaca antrenorule..esti praf...tandari

da frate ai perfecta dreptate nervi asta ne-a dat la primul meci ,cred ca li s-a urcat banii la cap sper ca ciobanul sa inteleaga ce trebuie...............bay :angry: :sad2:

Intradevar...toti retarzi au cont pe fcsteaua.ro, cum pierde Steaua cum incep "adevarati stelisti, ultrasi, etc" sa comenteze..nu zic, Steaua a jucat prost....dar nu trebuie criticata chiar asa...in primu rand..nu e vina lu Dica ca a luat Steaua gol, nu e vina atacantilor ca a dat Nicolita autogol ( nush ce cauta la Steaua, ca e atlet nu fotbalist). dar per total Steaua a jucat bine..doar ca mentalitatea o au praff.ro, au intrat in panica de timp din cauza ca adversari ereau anti-joc...meci urat..atacanti nu si-au facut datoria..fundasi 0 barat...MULTUMIM Becali pentru SPERANTE SI LAUDE...

Campionatul e jucat.

Steaua si-a micsorat sansele si pentru locul 2.

Va zbura Lacatus?

Lacatus, ce facusi?

Goiane, ai fost alaturi de Banel, jucator de baza al Iasiului.

Apararea? Sa nu mai vorbim. E departe de a fi cea mai bun aparare a campionatului.

Pana la urma s-a dovedit ca Iasiul trebuia sa ia sacosa cu bani de la CFR.

Paszkany si Muresan si-au jucat bine cartea, acuzand ca meciul e deja jucat.

Pacat de investitiile facute.

Dica, ai fost cel mai slab jucator din atac.

Neaga, terbuie sa fii fericit ca nu ai jucat, pentru ca ai fi fost scos tap ispasitor.

Meciul a fost pierdut de Banel si Goian.

Branet a fost ca de obicei ingerul pazitor al buturilor iesene.

Poate ca un meci egal ar fi fost mai aproape de realitatea din teren.

Ziaristi cretini, ce o sa mai inventati in defavoarea Stelei inaintea meciului cu CFR? Fir-ati ai dracului!

Sunt terminat!!!!Nu mai am cuvinte.M-am certat cu toata lumea sa ma duc la Cluj,am cheltuit 1 milion si Steaua pierde.Incredibil!!!!Am 4 bilete la tribuna I daca vrea cineva sa duca sa sustina niste oi nepasatoare sa ma contacteze la adresa de email [email protected] sunt luate online la tribuna I.Daca nu reusesc sa le vand ,meciul cu CFR va fi ultimu la care voi calca in Ghencea.Viatza mi-a dat o palma.

Deci, no comment....Credeam ca am sa vad un meci de fotbal, nu un anti-fotbal pe o mocirla...terenu ca terenu...dar Iasu, nu a facut nimic decat antijoc....surdu nush ce cauta iar pe teren[cred ca Beeeeeecali i-a scris in contract lui Laca "Surdu in teren in a 2-a repriza].....columbieni mi-au placut foarte mult....sansele sunt 0, dar sper cu *** sa jucam super.......

Inca vreo 3 sezoane ca ultimele doua si o sa ajungem ca "farmecul vietii". Prima repriza a fost slabuta iar Banel a iesit din nou in evidenta,aratand de ce locul lui e la buzau si nu in prima echipa a Stelei. A doua repriza va spun sincer ca mi-a placut mai putin intrarile stupide ale lui Goian si faza aia de la golul lor,o faza penibila in care zapata a scos de 2 ori goluri ca si facute dar in afara de emeghara nimeni nu a urmarit mingea,parca mi-a amintit de golul celor de la Urziceni din campionat impotriva noastra. Iesirea lui baneliho si intrarea lui Dayro a adus un plus atacului si trebuia sa le dam 3 doar in a 2-a repriza,dar astazi nu am avut noroc,pur si simplu.

Cat despre adversarii nostri,ce sa zic,fotbal nu au jucat,jumatatea si-au aglomerat,de tras de timp au tras,bravo lor ca le-a iesit si bulan au avut,in rest le doresc retrogradare placuta.

Arbitrul a fost jenant,fiul lui craciunescu e o adevarata pasarica,fricos sa nu dea cartonase galbene,nu si-a asumat responsabilitati si era sa fie linsat de jucatori de cateva ori,prost arbitru ce sa mai. Ca sa ne dam seama cat s-a jucat,statistica oficiala arata ca s-au jucat de fapt doar 46 min si desi s-au aratat doar 4 minute de prelungire arbitrul a fluierat in min 93,uitati-va si o sa vedeti.

Datorita ghinionului de azi,nu mai poate fi vorba de titlu,si trebuie sa ne batem pentru locul 2 cu rapid,Urziceni,Dinamo si Timisoara si credeti-ma,va fi greu,chiar f greu.

Cu riscul de a parea penibil,acesta este anul CFR-ului,au avut de toate de partea lor,victorii cand se asteptau mai putin(cu buzau),jocuri bune pe alocuri,arbitraje favorabile,ghinion pentru adversari etc. Pacat pentru o echipa ca CFR nu merita sa joace in CL,poate merita sa ia acest campionat in care noi am avut perioade proaste si cand ne-am revenit am avut ghinion,dar repet in Liga nu merita sa joace.

Cat ghinion putem sa avem,am avut 4-5 ocazii clare de gol si am ratat,iar amaratii astia au dat 2 goluri din nimic,asta e. Cu CFR eu as juca fara Dica si Banel,primul facand figuratie si fiind chiar mai indolent decat de obicei,iar Banel nu are ce cauta la Steaua. Punct.

Sper sa avem si noi putin noroc in viitor.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.