fcsteaua.ro

Poli Iasi - Steaua 2 - 1

386 posts in this topic

Poate o sa fiu injurat, dar mie mi-au placut baietii in repriza a doua si-am sa ma explic de ce.In primul rand nu-i usor sa treci peste un handicap de un autogol iti taie tot avantul (n-as vrea sa fiu in pielea lui Banel...).Si-au revenit incet,incet spre finalul primei reprize si au confirmat in a doua.Se vede clasa sudamericanilor, sut scurt si surprinzator.Din pacate insa, nu se cunpsc inca intre ei, de altfel nu te poti cunoaste dupa 7 meciuri irelevante, amicale.Trebuie rabdare sa reconstruim ce-a distrus Oli, Doamne fereste sa vina inapoi, am citit ca arabii ar vrea sa-i dea viteza...Oricum sezonul era compromis, macar locul doi sa-l prindem si sa ne facem relatiile de joc.Despre Banel, imi pare rau sincer ca a fost neglijent mai ales in conditiile unui asemenea teren...Iasiul ca de obicei s-a autodepasit cu noi iar cu ciorile si cu javrele o sa faca figuratie.Trist si dureros, sa ne vedem cu bine la meciul cu CFR...

Mi-a plãcut cã în repriza a doua s-au legat ceva faze.

În rest, ne-a bãtut bafta și terenul Iașilor + arbitrajul cu oarece tentã.

delpiero10, eu sunt cam moldovean de felul meu și-ți spun sã te speli.

Eu va cer mult calm deoarece daca facem abstractie de rezultat, Steaua a jucat cel mai frumos fotbal din ultimii ani.

E primul meci in care am mai vazut driblinguri, meciul in care nu am mai aruncat disperati baloane in careul advers si in care pasele au mers acceptabil si am avut parte de combinatii spectaculoase.

Arbitrajul a fost unul bun si pentru aceasta infrangere putem sa dam vina doar pe ghinion. Pepe si mendoza de 2 ori au ratat singuri cu portarul plus alte cateva faze foarte periculoase in care Iasiul a scapat miraculos.

Parerea mea este ca in ciuda dracilor care-i am in momentul asta si in ciuda scorului pot afirma ca Steaua a jucat fotbal in seara asta dupa mult timp. Suntem pe un drum bun. (bineinteles ca vom ocupa locul 2)

Ma gandesc cu tristete cum ne va reprezenta Nicolita la euro, un atlet desavarsit, strain de minge si de creier.

Uite 1 individ la 100 care poate gandi obiectiv. E putin exagerat insa sa zicem ca e cel mai frumos fotbal din ultimii ani. Din sezonul asta insa, da! E vorba de tendinte, nu de joc propriu-zis insa, fiindca pentru joc nu am avut conditii. Sunt curios ce mai urlau toti "suporterii" si "fanii" pe aici daca intrau ambele faze ale lui Pepe. Sunt tare tare curios.

PS: Cine considera ca nu mai avem sanse la titlu ori vorbeste la nervi ori este un imbecil incurabil. Va mai amintiti cand era rapid la vreo 15 puncte (nu mai tin minte precis) in iarna si am reusit sa ne apropiem la 2 puncte in retur?

Poate o sa fiu injurat, dar mie mi-au placut baietii in repriza a doua si-am sa ma explic de ce.In primul rand nu-i usor sa treci peste un handicap de un autogol iti taie tot avantul (n-as vrea sa fiu in pielea lui Banel...).Si-au revenit incet,incet spre finalul primei reprize si au confirmat in a doua.Se vede clasa sudamericanilor, sut scurt si surprinzator.Din pacate insa, nu se cunpsc inca intre ei, de altfel nu te poti cunoaste dupa 7 meciuri irelevante, amicale.Trebuie rabdare sa reconstruim ce-a distrus Oli, Doamne fereste sa vina inapoi, am citit ca arabii ar vrea sa-i dea viteza...Oricum sezonul era compromis, macar locul doi sa-l prindem si sa ne facem relatiile de joc.Despre Banel, imi pare rau sincer ca a fost neglijent mai ales in conditiile unui asemenea teren...Iasiul ca de obicei s-a autodepasit cu noi iar cu ciorile si cu javrele o sa faca figuratie.Trist si dureros, sa ne vedem cu bine la meciul cu CFR...

Un om cu capul pe umeri...bravo

Va mai amintiti cand era rapid la vreo 15 puncte (nu mai tin minte precis) in iarna si am reusit sa ne apropiem la 2 puncte in retur?

Alta situatie, alti bani in joc, alt antrenor, alt Rapid...

Lui Goian ii e gandul "la mai bine"apropo de moldoveni:), Nicolita e pe viata la Steaua, de ce sa sa-si faca griji? Dica iar a intrat intr-o gaura neagra.Nu stiu ce s-a intamplat dar baietii astia trebuie treziti cumva. De ce sa fie gol stadionul? s-ar obisnui si cu asta. Trebuie sa fie plin ca sa simta si ei ceva, nu sa vina la meci sa isi bata joc de tot si dupa aia sa plece acasa sa dea la b**i linistiti. De abia astept meciul cu CFR. Sa-i vad ca transpira macar...

ai dreptate!!!!trebuie incurajat echipa!!!sunt sigur dak o sa fie oameni multi,vor juca foarte bine stelistii!!Steaua 4 EVER!!! fular-campionii:steagcruce:

Gata, s-a terminat cu locul 1. Nu vreau sa fiu pesimist dar chiar nu vad cum am putea sa recuperam cele 11 pct cu actuala formatie sau actualul antrenor. Nu stiu ce nu merge, dar nu merge. Bine ar fi sa ocupam macar locul 2. Timp sa ne revenim am avea. Pentru toti stelistii care mai posteaza si pe fituica GSP. Fiti demni, nu mai postati, lasatii sa lovesca mai departe in Steaua, timpul le-o va plati. Daca nu putem inca sa ne pastram demnitatea pe teren, hai macar sa ne-o pastram noi ca suporteri. Terenul a fost execrabil pentru jucatori tehnici, controlul balonului nu se putea face asa cum ar trebui dar totusi nu este scuza. Asta este cu Steaua inainte.

Edited by bogdan

Mi-a plãcut cã în repriza a doua s-au legat ceva faze.

În rest, ne-a bãtut bafta și terenul Iașilor + arbitrajul cu oarece tentã.

delpiero10, eu sunt cam moldovean de felul meu și-ți spun sã te speli.

Tata,imi cer scuze!Am exagerat!

sunt baietii nostri si trebuie sa fim alaturi de ei, dar de data asta nu au nici o SCUZA

GATA V-ATI VARSAT NERVII !!!!!!!!!!UN STELIST ADEVARAT RAMANE ALATURI DE ECHIPA IN ORICE SITUATIE.............. :steagcruce:forzateaua steag3

Fane, Virgil, axl baieti...

Stergeti anumite postari care nu isi au rostul.

Va multumesc.

Sunt curios doar cu cine o sa joace cu CFR , sunt cativa care azi nu au miscat si nu ar trebuie sa prina echipa meciu viitor .

Aici vb de Banel (jardel ,duracell)Nicolita ,Dica (a avut momente cand a tras un pui de somn) si cred ca e mai bun Radoi fundasi ca Goian cat despre chionea el cel putin are o scuza , nu a mai jucat de un an .

Dayro moreno a intrat cu un plus fata de plesan care sa sbatut dar cam atat .

Surdu e peste Banel .

Cat despre Ovidiu Petre ,lu omu` asta nici nu poti sa ii ceri mai mult decat joaca la ora actuala asta e max. ce poate !

Tiutlu e la CFR asa cum a fost de la inceput doar ca ne a placut sa ne mintim frumos :) .

...Cine considera ca nu mai avem sanse la titlu ori vorbeste la nervi ori este un imbecil incurabil...

Pacat ca ii etichetezi pe alti asa, chiar daca au opinii diferite si cu atat mai mult cu cat sunt tot stelisti. Eu unul nu vreau sa cred ca printre suporterii stelisti ar fi imbecili. Sa ai o viata frumoasa.

Mda... Ce sa mai zic, si eu care vroiam sa strabat tara sa vine de la Suceava sa vad meciul cu CFR etapa viitoare... Dar nu mai are rost sa vin!!! Pentru ce sa vin? Sa vad cum Nicolita loveste cu tibia si da autogol? sa`l vad pe Ovidiu Petre care se misca in reluare? Pacat de jucatorii veniti ca nu au cu cine juca... Ce saa mai zic de Dica, care astazi a fost inexistent... A avut cateva meciuri bune in pregatiri si acum a trecut inapoi la Dica din turul campionatului... Nu mai are rost sa ma consum si sa mai scriu si altele, nu merita unii jucatori...

mai, cum naiba e Pepe Moreno al 4-lea jucator din meciul asta dupa notele de mai sus??? pai in prima repriza, pana prin minutul 40, credeam ca comentatorul il confunda cu Mendoza si le zice ambilor Mendoza ca nu-i auzisem deloc numele... iar din repriza a doua tot ce tin minte e ocazia aia monumentala ratata si inca un sut in tribune din mijlocul careului...

e adevarat ca in afara de Zapata si poate si Mendoza, parca nu stiu pe cine as putea sa evidentiez, dar macar altii au mai lovit mingea...

O incep cu un sincer "Forza Steaua" (pana la moarte) si o sa continui cu un alt sincer "felicitari CFR pentru campionat".Asta e viata!!

Acum sa ma si descarc unpic,ca nu mai pot de nervi!!Nea Banel ar trebui pus pe un post in asa fel incat sa nu ajunga cumva langa poarta noastra ,ca e prapad(daca nu se poate,macar sa schimbe sportul)

Mesaj pentru Dica si Goian:va multumesc pentru ce ati facut pentru noi, dar daca vreti sa ramaneti in amintirea noastra cu lucruri bune va rog din suflet,cautati-va un club in occident cat mai repede, ca aici se vede ca nu mai aveti nici o motivatie si nu mai trageti deloc!!Dica in afara sa se plimbe pe teren,nu face nimic(cu un meci bun si 4 proaste,nu facem nimic).Goian are prostul obicei de a face obstructie mai tot timpul(iar in acest meci, la faza la care am luat gol,chiar nu era nevoie) si de a baga cate un cot in gat adversarului!!Eu cred ca aceste deprinderi ale lor vin numai din cauza lipsei motivatiei ca alt motiv eu nu gasesc!!

Nu vreau sa ajungem (vorba cuiva dinainte) ca "farmecul vietii",chiar nu vreau!!

Si nu-i mai acuzati aiurea pe moldoveni, ca si noi am avut la Kiev 4 ocazii si 4 goluri si nu s-a mai suparat nimeni!!

Asta e,ma duc sa ma imbat sa ma doara capul vreo 2 zile ,ca sa uit de amaraciunea asta si sa-mi antrenez corzile vocale pentru meciul cu clujenii!!

Cu Steaua pana la moarte!!

Edited by David_Steaua2007

mai, cum naiba e Pepe Moreno al 4-lea jucator din meciul asta dupa notele de mai sus??? pai in prima repriza, pana prin minutul 40, credeam ca comentatorul il confunda cu Mendoza si le zice ambilor Mendoza ca nu-i auzisem deloc numele... iar din repriza a doua tot ce tin minte e ocazia aia monumentala ratata si inca un sut in tribune din mijlocul careului...

e adevarat ca in afara de Zapata si poate si Mendoza, parca nu stiu pe cine as putea sa evidentiez, dar macar altii au mai lovit mingea...

Dayro trebuie bagat titular!

Acum stiu ca e suparare mare dupa meciul asta, dar vad aici manifestari care sunt caracterisitice mentalitatii de astazi a romanilor: in loc sa spunem ca am facut un joc de rahat, in loc sa privim realist la problemele noastre noi ce facem? Aducem in discutie argumente penibile gen " terenul prost ", " taranii astia de moldoveni ", "cati bani le-or fi dat CFR " si alte aberatii.

Aia au jucat ce stiu ei mai bine, nu ii poti blama pentru asta, Steaua trebuia sa joace de 10 ori mai bine si sa castige, ce dracu e asa de greu de inteles?

Hai s-o lasam dracului cu mentalitatea asta paguboasa de a gasi vinovati in alta parte, Steaua a pierdut pe mana ei astazi, din cauza indolentei si a lipsei de valoare a unor jucatori, din cauza incapacitatii antrenorului de a face o tactica adecvata ( incluzand schimbari care au vreo urma de logica ), din cauza haosului si incompetentei care domneste la club.

Cum dracu sa stea jucatorii si sa isi faca o analiza corecta a propriului joc, sa incerce sa vada unde au gresit si sa invete din asta, sa progreseze, cand au la indemana scuze asa de usoare care le sunt furnizate de toti cei ce ii inconjoara " lasa Banele,tata, nu tu esti un fotbalist mediocru, Dica nu esti un mare nesimtit si indolent, tot ce se intampla e din cauza arbitrului, a terenului prost, a taranilor de moldoveni, a ungurilor care umbla cu sacosa de bani, etc. De aia pierde Steaua ". In acest climat total neprofesionist, nu o sa ajungem niciodata sa realizam nimic.

E doar pararea mea, va multumesc anticipat celor care va veti abtine sa proferati injurii ca mi-am exprimat aceasta parere.

Acu imediat dupa o infrangere apar toti "suporterii" si injura Steaua ca plm ca joaca infect.

Bah suporteri de rezultate un suporter adevarat tine cu echipa si la bine si la rau.

bai mogli,tu nu ai atatia ani cati ani am eu ca stelist! iti place ce joaca Steaua? nu am injurat echipa,poate nu stii sa citesti,mai ai timp... nu sant singurul care e disperat de jocul Stelei si ca mine gandesc f multi! nervii mei nu is castigati la loz in plic !

Si nici io pe tine postand pe situl asta.

De fapt, o sa te intorci tu cu 180% cand o sa bata Steaua acasa, pe CFR.

Prea tare :)))

Eu unul nu stiu exact ce sa spun. Terenul a fost super naspa, dar poate iesienii s au antrenat toata saptamana in aceleasi conditii de reuseau sa paseze si sa controleze mingea mai bine ca ai nostri... unde e cuplul ala sudat de fundasi??? Dica....nici nu stiu ce sa mai cred...mi a ramas in minte dupa meciul cu Valencia cand a alergat ca un cal tot meciul si cu executiile sale din alte meciuri dar in acelasi timp si cu evolutii de genul celor din seara asta....spre desoebire de altii nici nu l am ridicat in slavi nici injurat in ultimul hal cum obisnuiesc cam multi dintre "stelisti".

Plesan nu se compara cu Dayro Moreno, ovidel nu mai are rost.....Banel ..... alergam alergam si autogol marcam...si capitan deveneam......si un jijot care o sa aiba orgoliul sau de mare antrenor dat peste cam si....circul poate sa inceapa.....plus cuplul nostru super sudat de fundasi centrali...cred ca s a fisurat sudura de la umezeala.....

Sper sa nu se ia ...... de jucatorii straini ca o sa se aleaga praful....preferatii lui au fost praf....Radoi trebuie sa fie singurul mijlocas la inchidere restul sa si astepte randul.....plus Dayro, Dica, Mendoza si unul pe dreapta care din pacate nu exista....deeee...nea autogol are spirit pe placul...

Autogolul ca autogolul, astea fac parte din "plusurile" jocului sau (Nicolita fara busola) foarte pretat pentru o echipa de Liga Campionilor, joc in viteza, centrari la milimetru, viziune buna a jocului, un-doiuri reusite...bai parca l vad pe Alvez.....pacat...m am trezit...si vad cel mai selectionat atlet din ultimii ani la jocul numit ....daruinta in fotbal...promovat cu stoicism de Victor Piturca si toti adevaratii cunoscatori ai fotbalului....cum ar fi si dobitocii de comentatori care ne sunt dati sa ne umple in plus de nervi....saracul din seara asta nu intelegea de ce atletul a fost schimbat.....

Ne am trezit din vis si ne am intors la realitatea de zi cu zi specifica Stelei in ultimii ani, mai ales de cand "poti sa faci echipa cum vrei tu, m ai inteles, dar eu vreu pe baietii mei de suflet in teren, dupa asta esti singurul care decizi". Si uite asa cred ca Laca se roaga la fiecare meci ca analfabetii astia in fotbal sa prinda si ei o zi cat de cat buna, iar restul sa compeneze neputinta lor ca altfel ..... Dar daca si Laca considera ca ovidel si Banel sunt super jucatori.....suntem pierduti.....a da.....un jucator chemat la nationala constant nu are cum sa fie unul slab...asta intr o national normala si intr un fotbal normal.....condus de oameni normali.....

PS. atletul a fost chemat la salut de galerie.....no coment.....si mai avem pretentii la super performante cand aplaudam neputinta fotbalistica a celor care imbraca tricoul Stelei......

bai mogli,tu nu ai atatia ani cati ani am eu ca stelist! iti place ce joaca Steaua? nu am injurat echipa,poate nu stii sa citesti,mai ai timp... nu sant singurul care e disperat de jocul Stelei si ca mine gandesc f multi! nervii mei nu is castigati la loz in plic !

daca eu nu stiu sa citesc tu ai mari probleme cu scrisul....in acei ani care te lauzi ca ii ai te-ai gandit sa mai treci pe la scoala? Nu se vede...

si pe mine ma dispera jocul dar nu incep sa tip in gura mare ca jucatorii sunt tampiti si nu ma mai uit la ei(dupa cum ai zis tu). E adevarat ca Dica este de o indolenta criminala, ca Goian nu mai joaca decat la nationala ceva si ca Banel ar fi mai potrivit la atletism dar sa nu uitam ca pana acum toata lumea ii aclama(cel putin pe Dica si Goian).

Se anunta o victorie in stil de mare echipa....Iasul e doar prima"victima"din cele15.......

Speranta moare ultime,nu?

Forza Steaua!

MEREU SUPERIORI!!!!

sigur ca da! :))

ne putem redresa doar daca Nicolita si Dica vor fi rezerve restul returului.

nu mai fiti penibili si nu mai cautati scuze.

ca nu a fost ghinion.

a fost lipsa de seriozitate si concentrare a 2 milogi(unu din pitesti si unu din buzau)

NU JUCAM NIMIC.

p.s. jocul lui Dica seamana mult cu cel din era Hagi.

oare ce s-a intamplat cu Hagi?

becalul il pregateste pe Petrescu.