cRiss4Steaua

Probleme legate de calculator, internet, etc.

1,440 posts in this topic

Ma ajuta si pe cineva cu o problema. Pe facebook imi apare asa cand accesez, e singurul site, s-au cel putin la care am intalnit problema. Chestia e ca pana ieri imi mergea fara probleme. Folosesc chrome. Si nu stiu sa folosesc calcaulatorul decat pentru cateva siteuri si angry birds, deci sper sa nu fiu ajutat cu "booteaza, booteaza, defragmenteaza, reinstaleaza" :D Saru'manutele!

1.png

Edited by Ronnie

Mie nu mi se mai loga pe facebook si am zis sa incerc sa scriu adresa asa cum zici tu si surpriza, nu stiu daca e de la asta sau nu , dar merge :))

Va merge Filelist?

Si mie.

Superoferta!

Analfabet.jpg

probabil e moldovean..

Are cineva un manual de utilizare a programului Fruity Loops in limba romana? In word, adobe, chiar si fizic. Il cumpar daca este necesar. Multumesc!

DJ Ronnie

Am un stick de memorie de 2 Gb. In momentul de fata are pe el 5 documente word si imi arata ca sunt ocupati 1.5 GB. Daca ma duc direct pe documente imi arata ca au 5 mb. Am umblat la hidden files si nu-mi arata nimic in plus.Am incercat sa-i dau format,imi da eroare. S-o fi stricat ?

Am inchis si browseru de net si my computer si aceeasi eroare.

untitled.bmp

Edited by gio_stgloria

Nu merge , mai am pe el un autorun de 1kb care nu poate fi sters. Cand spui sa inchid totul te referi la aplicatii sau procese ?

Acum am observat: daca dau cut tot la fel imi spune ca e folosit de alt program , dar daca dau copy se copiaza muzica si alte chestii care inainte erau pe el dar nu sunt vizibile.

Edited by gio_stgloria

te duci cu click dreapta pe my computer, manage, disk managemnt, delete volume, recreezi volumul, format si o sa mearga. preferabil de pe alt calculator sau in safe mode. daca nu merge.. poti sa-l arunci

L-am bagat pe laptop si aici am reusit sa copiez dupa el si sa-l golesc. Am copiat totul intr-un folder pe desktop. In folder este acum un shortcut caruia daca ii dau file location ma duce in windows/system 32 la cmd. Acest shortcut are 2kb dar ar trebui sa duca spre acel 1.58GB. Pe mine ma depaseste.

virus... l-ai virusat. si calculatorul unde ai incercat prima oara l-ai busit.

life-is-too-short-to-remove-usb-safely.j

Ba, e printre voi un inteligent care poate sa ma ajute cu urmatoarele?

1. Download fisiere local site, cu un client ftp.

2. Export baza de date a site-ului (ar trebui sa fie optiune in panoul de control)

3. Copiere fisiere tot prin ftp pe contul de hosting de la mxhost.

4. Creare baza de date din cpanel , sectiunea Mysql Databases

5. Creare user pentru baza de date tot din Sectiunea mySql Databases

6. Adaugare user la abza de date, tot sectiunea Mysql Databases

7. Import Baza de date in baza de date creata. Sectiune phpMyadmin (din cpanel)

8. Editat fisierul de configurare al site-ului cu noul nume al bazei de date, user, parola

Exista vreun program prin care pot edita un mp3 sa se auda de 2-3 ori mai tare? Am o problema la difuzorul telefonului si mi se aude incet si abia observ cand ma suna cineva. Multam!

Merci, asta il stiam, dar mi se parea ca planeaza nesiguranta asupra download-ului d-acolo.

Exista vreun program prin care pot edita un mp3 sa se auda de 2-3 ori mai tare? Am o problema la difuzorul telefonului si mi se aude incet si abia observ cand ma suna cineva. Multam!

Da: Audacity, Nero Wave Editor, Adobe Audition, Sony Sound Forge etc...

Sa se auda chiar de 2-3 ori mai tare nu prea cred ca are cum sa-ti iasa pentru ca-l cam fortezi. O sa se auda o bazaiala insuportabila. Mai degraba ai incerca sa repari difuzorul telefonului (sigur n-a intrat praf pe-acolo?). Dar poti incerca.

O idee despre un pret si locul(online)unde pot gasi o baterie pentru un Toshiba A100-316.

Li-Ion,6cell,PA3399U-2BRS,dc10.8-4000mAh?!