fcsteaua.ro

Steaua - FK Teplice 2 - 0 (0 - 0)

111 posts in this topic

Cam slabutz portarul lor . Oricum , putea foarte bine sa fie 3 sau 4 - 0.

''La începutul pregatirilor, clujenii spuneau în gura mare ca ne vor da 4 sau 5-0. Acum vad ca zic ca se multumesc si cu egal în Ghencea. Ei bine, cînd va avea loc meciul, vor mînca bataie" - Mihaita Plesan !

Ps. zobim tzeferu!!

sa nu uitam ca la 0 - 0 au avut 2 ocazii uriase

totul e bine cand se termina cu bine

CFR-u sta super bine in teren [-) are deja 0-2 dupa douazeci minute:D:D:D. Hai cu 0-5 ul ca la timisoreni! :biggrin:

Edited by novac

Vlad-Cj

ca va place sau nu, Lovin a demonstrat ca se poate conta pe el.Postul lui e de mijlocas la inchidere.Si joaca foarte bine pe acest post! Lasati ideile preconcepute si ura si fiti obiectivi.

Joga_Bonito

Cand am zis eu sa jucam cu 3 atacanti centrali?

Poti sa imi cauti toate posturile si daca vei vedea macar o data aparand la mine aceasta idee eu nu mai postez in viata mea pe site.

Si ca sa stii si tu, asa cum joaca Barcelona acum, asa juca Steaua inainte.

De aia erau numiti Stelistii, "vitezistii". Ca jucau in viteza,pe jos, la spectacol!

Mie nu imi place fotbalul italian.Daca asta e ilegal atunci imi pare rau!

certitudini:

Portar:Zapata

Linia de fund: Golanski,Goian,Ghionea(Rada),Emeghara(Nesu)

Mijloc: Ov Petre,Lovin,Plesan

Atac: Pepe

Apararea e pusa la punct.

Mai trebuie lucrat la mijloc si la atac.

Dica cand va confirma in opinia ta?..))

Danimarcu

Cred ca toti stim ce poate sa faca Dica.

Parerea mea e ca inca nu a aratat ceea ce poate cu adevarat!

Nu avem nevoie de vedete.Avem nevoie de fotbalisti care sa vrea sa faca performanta la Steaua!

Mai fratilor,... desi probabil ma veti critica pentru ca spun asta eu nu cred ca o echipa trebuie sa aiba (in exemplul nostru) doar romani in echipa pentru faptul ca jocul unei echipe trebuie sa fie foarte complex , adica sa aiba mai multe stiluri de joc precum : sud-american ... stiu eu ceva englez , italian etc. pentru ca daca pastreaza aceiasi jucatori devine previzibila asa cum s-a si intamplat cand era Olaroiu juca un joc bun dar era foarte previzibila, lipsea o sclipire a unui brazilian ca sa bage mingea in poarta deaceea cred eu ca Adi a adus atatia straini si chiar si asa uitati-va ca avem 5 oameni in nationala... asta spune multe. Cel putin Mendoza mi se pare genial; are sclipiri la mijlocul terenului si pune in valoare varfurile ceea ce nu pre faceau Ovidiu Petre si\sau Lovin. Eu abia astept sa-i vad in teren la meciurile oficiale pe straini! http://static.fcsteaua.ro/forum/style_emot...lar_steaua2.gif

@elias

Excelenta comparatie. Mendoza vs Lovin.

Ar mai fi Pepe vs Nesu.. Zapata vs Lacatus samd.

Steaua a bãtut cu 2-0, fãrã jucãtorii plecați la naționalã!, echipa de pe locurile 2-3 din Cehia.

CFR Cluj-Napoca, cu lotul complet, a obținut chinuit un 2-2 cu echipa de pe locul 11 din Cehia.

Edited by SuperSteaua

SuperSteaua

nu fa gresala de a compara meciuri.Mai ales amicale.

SuperSteaua

nu fa gresala de a compara meciuri.Mai ales amicale.

Deh, mai compar și eu ce pot. Sã compar greutatea în kilograme a lui Mureșan cu a lui Becali?

Atunci sã compar altceva. 0 cu 0, la ei acasã. În Ghencea batem. Suntem mai buni.

SuperSteaua

normal ca batem in Ghencea!

anul asta nimeni nu ne bate acasa!

Deh, mai compar și eu ce pot. Sã compar greutatea în kilograme a lui Mureșan cu a lui Becali?

Atunci sã compar altceva. 0 cu 0, la ei acasã. În Ghencea batem. Suntem mai buni.

:biggrin: Nu trebuie sa faci nici o comparatie,ca sa dovedesti ca suntem mai buni!...

Noi suntem mai buni decat ei pentru ca suntem Steaua.

Oricum,meciurile astea amicale au si ele un mic avantaj:noua ne ajuta la omogenizare si ne dau moral bun,mai ales daca castigam si in continuare,iar lor le mai taie din nas...Daca noi castigam tot,iar ei se chinuie,asta se va resimti in startul returului.Deja au inceput sa le mai scada tupeul,iar pe Ando l-am vazut azi destul de ganditor...

se pare ca progresam si in comentarii daca progreseaza echipa. e bine; au inceput sa apara discutii care sa stimuleze activitatea celui de-al 12-lea jucator, ma gindesc la importanta lui si nu pot decit sa sper ca-si va face datoria. eu nu am posibilitatea sa fiu pe stadion, fiind din provincie, dar ma rog ca voi sa va uniti cu adevarat si sa deveniti cea mai GROZAVA galerie din sud-estul europei, ce ziceti? atunci Steaua ar zburda pe teren, ar gasi resurse si putere sa spulbere orice echipa din tara si ar creste mult si in meciurile internationale. LUPTA Steaua!

Steaua a bãtut cu 2-0, fãrã jucãtorii plecați la naționalã!, echipa de pe locurile 2-3 din Cehia.

CFR Cluj-Napoca, cu lotul complet, a obținut chinuit un 2-2 cu echipa de pe locul 11 din Cehia.

Slovan nu e o echipa chiar asa slaba . Acum un an si ceva in grupele UEFA a facut egal cu sevilla . A avut ghinion si a terminat grupa doar cu 5 puncte. Chiar daca sunt pe 11 cred ca s-a intamplat ceva si la ei

frumoase golurile, dar pacat de ratarea lui Plesan din 11 m si de eliminarea lui Lovin...sperante tot mai mari spre24

P.S.Normal ca Dayro nu-si gaseste locul!Nu joaca pe postul lui!

Meciul asta chiar a jucat pe postul lui si tot nu facut mare lucru! Oricum mai e timp poate isi intra in forma.

:steag_steaua_ro:

certitudini:

Portar:Zapata

Linia de fund: Golanski,Goian,Ghionea(Rada),Emeghara(Nesu)

Mijloc: Ov Petre,Lovin,Plesan

Atac: Pepe

Apararea e pusa la punct.

Mai trebuie lucrat la mijloc si la atac.

Ov Petre si Lovin ??!! Nute-ai saturat de ei impreuna la mijloc?? So cu Radoi ce facem unde il punem :) ? Eu zic ca Radoi sa fie folosit in mijloc si sa se lase cuplul de fundasi centrali Goian-Ghionea ca se descurca bine!!!

Ma bucur sa vad ca optimismul s-a intors printre suporterii Stelei.Sincer sa fiu ,sant de acord ca Steaua a crescut si,cu siguranta,va mai creste in ce priveste randamentul si stilul de joc.Nu sant de acord cu cei ce sustin reducerea jucatorilor straini in campionatul romanesc.Se vede si la Steaua o schimbare in bine,de la sosirea strainilor si peste toate incepe concurenta.Adevarata concurenta.Si totusi eu zic sa avem un pic de rabdare pana incepe returul,pentru ca amicalele sant amicale.Oricum am mare incredere in NOUA ECHIPA A Stelei!

Sunt meciuri amicale cu relebvanta extrem de mica a rezultatelor!! Oricum ii batem pe CFR-isti stai linistit.Nu pleca nebubuiti din Ghencea. fularsteaua2

anul asta nimeni nu ne bate acasa!

Imi permiti si mie un off-topic?

Cred ca e posibil sa o furam si acasa... de la jandarmi :P

Cat despre meci, mie mi-a placut, mai ales ca am avut 8 titulari lipsa. S-a vazut determinarea si parca se vede prin ceata... un prim 11.

@ danimarcu

Sunt de aceiasi parere cu tine: Dica continua sa fie cel mai valoros stelist. Sa nu uitam ca doar cu Dica a avut Dayro schimburi de pase magnifice si 1-2-uri desprinse din manualele de fotbal...

Eu as merge pe un atac din Dica - Dayro - Pepe, ultimu` ar putea linistit sta pe careu iar ceilalti doi sa treaca pe post de mijlocasi ofensivi. Oricum o sa urce mai mult ca sigur si Dica, ca ne-a obisnuit cu golurile din careu, mai ales cu capul, in momentul in care jucatorii de banda centreaza.

M.Lacatus poate utiliza formula standard:

Zapata - Golanski, Ghionea, Goian, Emeghara - Nicolita, Radoi, Bicfalvi, Mendoza - Dica, P.Moreno

O.Protasov utiliza formula standard:

Hamutovski - Ogararu, Ghionea, Goian, Nesu - Nicolita, Radoi, Paraschiv, Bostina - Dica, Iacob

Aceasta formula [4-4-2] a dat rezultate in 2005.

Radoi - mijlocas, aici este locul lui

Bicfalvi - mijlocas central, 20 ani, Steaua are nevoie de tineri

Mendoza - mijlocas stanga

Golanski, Ghionea, Goian, Emeghara [formula standard]

P.Moreno - atacant cert

@Enci

Bicfalvi mai are mult de mancat pana sa ajunga la nivelul de titular. Inca nu are acea sclipire de moment, acea pasa samd. pe care ar putea sa o aiba Plesan, sau Dayro. Are un sut exceptional de la distanta..

Eu l-am privit cu mare incredere pe Bicfalvi (bazandu-ma mai ales pe parerea lui Hagi, care are ochi la fotbalisti), dar intre timp m-am mai desumflat. Mi se pare uneori prea moale, chiar un pic aerian pe teren. As vrea sa-l vad mai cainos, in genul lui Para (pentru ca am impresia ca e mai talentat decat Para).

Cat despre echipa din retur, e greu de facut una, dar asta e bine! Poate vom avea in sfarsit rezerve care pot sa intoarca un meci. Eu sper sa vad ceva de genul:

Zapata

Golanski -- Goian Ghionea (Rada) -- Emeghara

Plesan Radoi(Ov Petre)

Dica -- Dayro Moreno -- Mendoza

Pepe Moreno

Evident ca nu acesta va fi primul 11, din care Nicolita se pare ca nu poate lipsi. Ma rog, poate si asezarea este un pic fantezista. Iar Mendoza nu m-a convins deloc pana acum, dar pe stanga stam prost.

Ideea de baza este ca daca ii vom avea in ofensiva pe Dica, Plesan, Pepe Moreno si Dayro Moreno, eu cred ca ne putem astepta la lucruri bune in acest sezon. Si ma astept la o surpriza placuta si de la Habibou!

Radoi trebuia vandut de acu 2-3 ani...acu tie nu ti'ar fi mila de ov Petre sa il lasi pe banca?