Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Amical / Steaua - Metalurgs Liepajas 1 - 0

119 posts in this topic

NFO: La pauza, Marius Lacatus a schimbat aproape toata echipa. Dintre titulari, au ramas doar Zapata si Goian. In locul lui Golanski, Ghionea, Nesu, Nicolita, Ovidiu Petre, Lovin, Surdu, Dica si Jose Moreno au intrat urmatorii jucatori: Ninu, Petre Marin, Bicfalvi, Habibou, Plesan, Neaga, Dayro Moreno, Dino Eze, Andres Mendoza.

:steag_steaua_ro:

PS : se pare ca pe site-ul oficial este cel mai bun comentariu live

la minut si cu multe amanunte

un plus pentru noul site ;)

Edited by AmuntBoy

@dr.adrian9

nu se poate vedea meciul pe sport.ro daca esti din strainatate

meciul il ptem vedea doar la 19.00 la televisor

eu am jlc internet TV, da nu sunt sigur ca va merge

programu asta il gasesti daca cauti pe google

Minutul 42: preluare buna moreno, care nu-l gaseste pe Nicolita.

Unde o fi fost Nicolita? :))))

Il cauta pe Surdu.

Degeaba insa, nu-l vazuse nimeni de vreo juma' de an...

@AmuntBoy

Pun pariu ca jucam mai bine in a doua repriza.

Edited by danimarcu

A ramas la fel cum il stiam.

ai dreptate !! il urmaresc tot timpu pe Lovin si odata n-a tras vreun sut pe poarta din afara careului!! sa zicem ca nu da gol dar macar sa fie amenintatoare, dar de unde !!!

O alta imagine cu care m-am obisnuit e ...care a centrat in careu pentru Neaga care aluneca in momentul sutului si iroseste o sansa de a inscrie.

Eu ma intreb daca Neaga stie sa mai stea in picioare si daca mai poate da gol fara sa fie poarta goala !!!

Este meci amical dar chiar sa incepi din primul minut cu rebuturile ? si ce daca nu sunt apti 100% fizic noii, si asa joaca doar o repriza !!

se pare ca Pepe Moreno asta este bun...lob peste portar..suna bne :P

alo.. mai usor cu criticile. e primul meci dupa perioada de acumulare plus ca este primul meci pentru noile achizitii. O repriza o parte din jucatori, o repriza ceilalti.

Edited by bodanelu

Minutul 74: Dayro Moreno este oprit de un adversar printr-un fault de cartonas galben, insa columbianul a continuat cursa cu adversarul in spate.

In sfarsit un jucator care nu se arunca pe jos cand simte ca este cineva in spatele lui. De mult nu a mai fost asa ceva la Steaua si sper sa ramana asa .......

@AmuntBoy

Pun pariu ca jucam mai bine in a doua repriza.

din ce am vazut cu intreruperi si din comentariu audio

am jucat mult mai slab

adevarul ca nu am vazut nicio actiune ofensiva

Sigur a intrat și Mendoza, cã io nu l-am vãzut?!

Edited by 1on

din ce am vazut cu intreruperi si din comentariu audio

am jucat mult mai slab

adevarul ca nu am vazut nicio actiune ofensiva

lipsa legaturilor de joc , au jucat toate achizitziile + jucatori care nu prea au prins pprimu 11

Sigur a intrat și Mendoza, cã io nu l-am vãzut?!

nush de ce un jucator masiv e folosit ca mijlocas stanga?

poate sa imi zica cineva daca se poate vedea meciul inregistrat pe internet acuma la 19.00

Edited by Raul1988

Il cauta pe Surdu.

Degeaba insa, nu-l vazuse nimeni de vreo juma' de an...

=))

care poate sa imi zica si mie daca pot sa fac rost de dvd-uri cu meciurile Stelei...sau cum sa fac rost de ele...Forza Steaua

observatii:

1. 4-2-3-1 e un sistem de kkt.

2. Dayro Moreno a fost adus degeaba daca e pus sa joace pe postul lui Dica.

3. Care e postul lui Dica?Care e rolul lui in teren? Ori joaca extrema stanga ori joaca atacant.Nu are ce cauta mijlocas ofensiv sau mijlocas central.E prea lent ca sa fie coordonator.

4. Ovidiu Petre si Lovin tin foarte bine mijlocul.Recupereaza mult si ajuta mult apararea.

5. Plesan ar trebui sa joace langa Ovidiu Petre si Radoi sau Lovin intr-un sistem cu 3 mijlocasi.Da pase pe jos, intra in combinatii, e mult mai playmaker ca Dica.

6. Doar pentru ca un jucator e de profil ofensiv nu inseamna ca poate sa si construiasca.In prima repriza am jucat cu Dica,Banel si Surdu la contructie si am jucat prost.In a 2a repriza cu Neaga,Mandoza,Dayro Moreno si Habibou am jucat la fel.Constructia trebuie lasata in seama jucatorilor ca Plesan.Ceilalti sa stea la "pomene" ca sa dea gol!

7. In afara de Zapata, noi nu avem portar. Un mare rahat s-a intamplat in aceasta iarna.Hamutovski era liber de contract si in loc sa fie adus aici, s-a dus in Liga a2a din austria.Cernea si Vatca ar trebui vanduti.Cu Zapata si Hamutovski am fi fost blindati pentru postul de portar.

8. Sper ca Lacatus sa fii experimentat in acest meci si ca pana la sfarsitul perioadei de pregatire sa aleaga o echipa care sa joace!

Calitatea principala a unui meci de pregatire ca asta e aceea ca ne uitam la el pentru a-l vedea si putem trage concluzia ca nu se poate trage nicio concluzie.

E doar un meci de pregatire, nu ?

5. Plesan ar trebui sa joace langa Ovidiu Petre si Radoi sau Lovin intr-un sistem cu 3 mijlocasi.Da pase pe jos, intra in combinatii, e mult mai playmaker ca Dica.

Da' Dicã chiar nu e playmaker. Nu știu ce e, da' playmaker nu e sigur. Þin minte cã cineva l-a descris ca nefiind nici un jucãtor de numãrul 9,5 (adicã nici playmaker nici vârf veritabil). De când a venit la Steaua mie mi-a plãcut cel mai mult când juca mijlocaș stânga.

7. In afara de Zapata, noi nu avem portar. Un mare rahat s-a intamplat in aceasta iarna.Hamutovski era liber de contract si in loc sa fie adus aici, s-a dus in Liga a2a din austria.Cernea si Vatca ar trebui vanduti.Cu Zapata si Hamutovski am fi fost blindati pentru postul de portar.

Nu cred trebuie trasã concluzia cã trebuie vândut Cernea, dupã un meci amical mai slab. A jucat atâtea meciuri oficiale în care a jucat excelent.

1on

Dica trebuie folosit atacant.Ca e un marcator innascut.Sa i se dea libertate de miscare si sa nu i se dea voie sa stea la o distanta mai mare de 30 de m de poarta adversa.

Cernea si Vatca sunt slabi.Nu zic asta doar dupa ce am vazut acest meci ci dupa ce am vazut pana acum.

Hamutovski daca era adus,chiar daca nu ar fi prins loc de titular, ar fi creat o concurenta foarte buna.Si ar fi putut intra in actiune daca Zapata ar fi patit ceva.

p.s. Probabil ca Rada a fost vandut!

Edited by AdrianUltras25

Subscriu la portul lui Leynad72

Nu stiu de ce comentati legat de formula de joc..

sunt meciuri de pregatire din care trebuie conturata o echipa. Da` romanu` nu-i sanatos daca nu-i carcotas, nu?

In meciurile urmatoare o sa vedem cu totul alte echipe pe teren... aveti si voi rabdare.

Columbienii deabia au venit, vreti sa si dea 4-5 goluri pe meci? Si ei vin dupa o pauza competitionala si au nevoie de ceva vreme sa se acomodeze, sa-si cunoasca coechipierii.

Ia, priviti din nou meciul, ca e la TV pe Sport.ro.

Meseriasilor...

Edited by AndyQ

E primul amical al noilor veniti,aveti rabdare fratilor! Uitati-va acum pe sport.ro(TV),dar eu zic ca nu conteaza prea mult cum am jucat!Sa nu uitam ca dinamu a luat bataie de p,a prapaditii astia...

P.S.Dica,mijlocas stanga?Asa a jucat prima jumatate de an cand a venit la noi,a jucat catastrofal!

AndyQ

Dayro Moreno si Mendoza au fost folositi azi pe posturi gresite.

Si eu sunt pentru rabdare dar, de vreo 6 luni tot am rabdare.

Sa nu isi mai bata joc si sa trateze serios treburile!

Fratele meu Del Piero,

cum poti sa zici asa ceva?Atunci cand a jucat mijlocas stanga Dica a dat 9 goluri pentru Steaua.In acel retur a dat 9 goluri pentru Steaua in 15 meciuri.plus pase de gol.

Edited by AdrianUltras25

Sign in to follow this  
Followers 0