fcsteaua.ro

Dan Petrescu, tu mai iubești Steaua?

54 posts in this topic

la fel ca si data trecuta-as fi fost tentat sa nu-ti raspund...

eu nu postez pe acest site cu gandul de a incepe o polemica cu cineva!

deci nici cu tine...!!!

sunteti multi ''stelisti'' pe-aici care aveti impresia ca le stiti pe toate...

insa tb sa mai cresteti ...pentru a va da cu parerea despre anumite persoane...!

si remarcile voastre ar tb sa fie mai concise si mai la obiect...nu doar sa folositi anumite cuvinte al caror inteles nu-l stapaniti!

dac-ar stii toti stelistii cita dreptate are Victor ce bine ar fi! e nevoie urgenta de al 12-lea jucator.si atunci lui Marius i-ar fi mai usor; si ar putea sa creasca, si crescind el am creste si noi.doar de asta avem nevoie nu? in rest bine zis;sa nu ne grabim cu caracterizarile, mai ales daca o facem doar dintr-un motiv de fronda

oare cand a fost fals? cand a pupat steagul celor de sub pod sau cand a spus ca isi doreste la Steaua?..sincer eu nu ii doresc venirea in Ghengea

cat despre Giovani Becali ........nu am cuvinte

Prietene...unde nu ii doresti tu venirea...? In Ghen..?!? Doamne...!

Eu nu l-am considerat niciodata pe Dan Petrescu , mare stelist . O fi fost si el unul dintre stelistii care acum zac prin arhiva Stelei plini de praf. Stelisti sunt cei care vor binele Stelei nu cei care linge steagul tiganilor de sub pod . Stelist e Lacatus , Adi Ilie . Nu Zenga , Petrescu , MM Stoica , care dupa ce pleaca de la Steaua , incep sa atace Steaua .

Edited by red_blue_ultras

Eu nu l-am considerat niciodata pe Dan Petrescu , mare stelist . O fi fost si el unul dintre stelistii care acum zac prin arhiva Stelei plini de praf. Stelisti sunt cei care vor binele Stelei nu cei care linge steagul tiganilor de sub pod . Stelist e Lacatus , Adi Ilie . Nu Zenga , Petrescu , MM Stoica , care dupa ce pleaca de la Steaua , incep sa atace Steaua .

sincer,cred ca cea mai mare realizare in viata ta infecta ar fi terminarea ciclului primar(adica 4 clase in caz ca aveai ceva dubii)si,daca se poate,sa inveti sa scrii si sa citesti!!

opiniile tale sunt mostre de dejectii intelectuale pe care ar trebui sa ti le bagi undeva (cred ca ai acest obicei,de a folosi margarina in alte scopuri decat in cele pentru care a fost creata).

P.S. in nici un caz nu ii iau apararea lui Dan Petrescu...

P.P.S. desi cred ca pentru 500.000 de euro tu ai avea niscaiva fantezii cu steagul oricarei echipe din lumea asta!!

Calmati-va sau duceti discutia pe privat, va rog.

Laca va continua daca va avea rezultate! depinde mai putin de Dan lucrul acesta, cat de Lacatus insusi. el isi va juca la inceputul returului cariera de antrenor, indiferent de ce spunem sau credem noi! este evident pentru toata lumea fotbalului ca Steaua are acum un lot extrem de competitiv pentru Liga I.

mai degraba cred ca noi suporterii putem sa-l ajutam cu adevarat pe Marius intr-un singur fel! asta se va intampla daca reusim sa redevenim al 12-lea jucator al echipei si sa impingem Steaua peste toti adversarii din retur! in mod sigur vor aparea situatii limita cand va fi nevoie de multa vointa si putere de lupta!

daca invinge in primele 5 etape Laca e boier mare! daca pierde vreun joc, sau face mai mult decat un egal (exclus insa cu CFR-ul sau in prima la Iasi) are probleme OBIECTIVE! asta e riscul cand patronatu' investeste si transfera masiv jucatori: antrenorul nu mai are nici o scuza si e OBLIGAT sa invinga!

parafrazand un comentariu celebru: Steaua trebuie sa invinga! Steaua va invinge!

Victor, performanta nu se face cu schimbari dese de antrenori. Cel putin nu cu patru intr-un singur campionat ...incluzand aici o eventuala despartire de Laca. Daca stii fotbal (iar dupa cum scrii, cu siguranta stii) vei vedea ca am dreptate. In rest, de acord cu indemnul la sustinere si liniste.

Ce se intampla daca batem tot iar CFR -ul pierde doar un meci - cu noi bineniteles ? E Laca de vina? Ce sa intampla daca facem egal la Iasi si apoi avem 14 victorii la rand ? Ne compromitem sansele ... ? Sa fim rezonabili.

Este mult subiectivism in treaba asta.

Edited by Azazello

Victor, performanta nu se face cu schimbari dese de antrenori. Cel putin nu cu patru intr-un singur campionat ...incluzand aici o eventuala despartire de Laca. Daca stii fotbal (iar dupa cum scrii, cu siguranta stii) vei vedea ca am dreptate. In rest, de acord cu indemnul la sustinere si liniste.

Ce se intampla daca batem tot iar CFR -ul pierde doar un meci - cu noi bineniteles ? E Laca de vina? Ce sa intampla daca facem egal la Iasi si apoi avem 14 victorii la rand ? Ne compromitem sansele ... ? Sa fim rezonabili.

orice evaluare este pana la urma subiectiva.

totusi, nu putem disocia, oricat am incerca, rezultatele concrete de situatia antrenorului la o echipa. tu ai dreptate cand vorbesti de nevoia de stabilitate, numai ca momentul actual al Stelei (la 8 pct. de primul loc si la 3 pct. de locul II) nu prea permite pasi gresiti, si deci e greu de crezut ca va exista intelegere. eu am spus: chiar si daca venim pe doi, castigand multe meciuri (si nepierzand nimic), cred ca Laca se va salva si pentru la anul'.

problema mare este ca Marius, asemenea ca si in cazul lui Hagi, nu este perceput in lumea fotbalului de la noi ca un antrenor format si capabil sa "struneasca" o echipa de talia Stelei. iar Gigi se invarte in aceasta lume si primeste permanent astfel de comentarii din toate partile. de aceea, toata atentia este acum pe Lacatus in ideea de a-i evalua capacitatile si e posibil ca verdictul sa fie relativ rapid. numai rezultatele il vor apara pe Laca. restul e poveste! chestia cu mari/mici stelisti nu are nici o legatura dupa parerea mea! angajamentul antrenorului trebuie sa aiba in vedere doar capacitatile profesionale si realizarile din trecut doar ca antrenor, nicidecum valoarea ca jucator sau ce a insemnat in istoria clubului.

Eu nu am nimic cu Petrescu il consider un antrenor bun

Dar daca Laca este indepartat pe nedrept Jiji tre ars pe rug a scapat pentru faza cu Hagi da pentru Laca ARS pe rug ca o vrajitoare poa se duce sa il cunoasca pe DRACU

Dar daca Laca este indepartat pe nedrept Jiji tre ars pe rug a scapat pentru faza cu Hagi da pentru Laca ARS pe rug ca o vrajitoare poa se duce sa il cunoasca pe DRACU

ce inseamna "indepartat pe nedrept"? da va castiga, nu va avea nici o problema! la Gigi nu exista alt criteriu de evaluare si sper ca nu crede nimeni balivernele cu "omul bun" sau laudele de circumstanta. cu Becali esti "prieten" atat timp cat invingi. omu' e alergic la infrangeri si nu gusta esecurile!

Becali este un caz de psihiatrie,asta e Jijinho!A declarat recent ca vrea victorii la 5-6 goluri la fiecare meci(e dus cu pluta)!Parca vad ca daca batem Chefere la un singur gol,se ia de Laca!Sa nu uitam ca prima izbucnire la adresa lui Hagi a fost la meciul tur de la Cluj,cu CFR!Si asta dupa ce am jucat majoritatea timpului in 10 oameni si am scos totusi un egal!Steaua nu va mai fi niciodata Steaua pana nu va pleca acest oligofren imputit...

... cu Becali esti "prieten" atat timp cat invingi. omu' e alergic la infrangeri si nu gusta esecurile!

Dar pe Cosmin "mancatzi-as p*la ta patroane" Olaroiu de ce nu l-a dat afara dupa ce acesta a distrus complet jocul spectaculos si eficient al echipei?

Daca nu avea Oli oferta aia de la arabi,cred ca ne incaruntzea pe toti pana acum,ramanea antrenor pana ne lua dracu pe toti!Ala era prieten cu Jiji,desi era un pierzator innascut...

Seful tau Jiji face o mare greseala punand presiune pe jucatori si pe antrenor!Ai putea sa ne faci un bine tuturor,explicandu-i stapanului tau ca nu asa se face performanta!Ca vad ca tu le stii pe toate...

Edited by danimarcu

Dar pe Cosmin "mancatzi-as p*la ta patroane" Olaroiu de ce nu l-a dat afara dupa ce acesta a distrus complet jocul spectaculos si eficient al echipei?

Daca nu avea Oli oferta aia de la arabi,cred ca ne incaruntzea pe toti pana acum,ramanea antrenor pana ne lua dracu pe toti!Ala era prieten cu Jiji,desi era un pierzator innascut...

Seful tau Jiji face o mare greseala punand presiune pe jucatori si pe antrenor!Ai putea sa ne faci un bine tuturor,explicandu-i stapanului tau ca nu asa se face performanta!Ca vad ca tu le stii pe toate...

ce oferta?! nu ti-a spus Becali cu Gurita lui ca s-a bucurat cand a plecat Oli!? a fost o oferta "venita la tanc"! ce sa vezi, ca un facut s-a eliberat locul pe banca! dar in general, ca performante, Oli e peste toti ultimii antrenori care i-a avut Steaua. uite asa cum juca el maruntit si nespectaculos, mai dadeam cate trei lui heerenven, lui Betis, mai ajungeam in semifinalele UEFA (cu alde Lovin, Baciu, Oprita, cei atat de criticati acum), mai ne calificam in Liga dupa victorie in fata lui standard (echipa care parea "putin mai buna decat noi la momentul respectiv), mai aruncam cate 4 ciocane la Kiev! nu ca ar fi mare "performer" Olaroiu, dar e mult peste medie, iar pentru Romania este parfum!

ziceti voi ca Oli era un fricos? bine, sa-l vedem pe Laca, care in opinia mea este mult mai prudent si mai tarsalos (in totala opozitie cum era ca jucator)!

iar cu jocul spectaculos mai lasati-ma! nu conteaza cum joci daca obtii victorii in serie! sa batem noi de 15 ori cu 1-0 si sa vezi ce sarbatoare facem! oricum cel mai "spectacolos" joc al Stelei in ultimii 10 ani ramane cel cu Dinamo Kiev ("era Olaroiu")

Zeroli a stat la Steaua atata timp pentru ca era un lingau notoriu. El l-a invatat pe cioban sa se bage in echipa cu biletelele alea nenorocite....

@Victor

Ce victorii in serie a obtinut jegul ala de Olaroiu. In prima jumatate de ani cand am jucat in UEFA si am luat campionatul era echipa facuta de Protasov. chiar Olaroiu a declarat asta de mai multe ori. cum a avut ocazia sa-si implementeze sistemul lui ultra defensiv cum am devenit o echipa mediocra ca joc...

Cele 4 goluri de la Kiev le stii dar cele 4 luate de la dinam0 pe Ghencea le-ai uitat??

Nu Victor, idolul tau, creditorul Stelei suporta infrangerile. El nu suporta sa aiba angajati cu coloana vertebrala care sa-l combata. El vrea numai slugi nenorocite care sa-i dea dreptate la orice tampenie deoarece el crede ca daca are bani e buricul pamantului si le stie pe toate...

@Victor

Adevaratul examen pentru Oli a fost returul de la Boro.Si l-a cazut cu brio...

pentru cat a stat el pe banca Stelei,2-3 meciuri bune sunt cam putine,nu crezi?ca sa nu mai vorbesc de maniera in care pierdeam meciurile cu echipe de descultzi...

Iar in ce priveste ca nu conteaza cum joci daca castigi, cat a fost Hagi antrenor,fara sa fi pierdut macar un meci,Jiji era toata ziua cu gura pe el!Deci,pica si varianta asta...

Iti dau dreptate,cel mai spectaculos joc din ultimii ani a fost cel de la Kiev,dar prestatiile urmatoare acelui meci ne-au dovedit tuturor ca a fost doar un accident!...

LE @MoWeed-Ai dreptate!Pe mine m-a durut mai tare infrangerea cu Dinamo,2-4, decat m-a bucurat victoria de la Kiev...

Edited by danimarcu

Eu zic ca cel mai spectaculos meci al Stelei din ultimii ani a fost cel cu Farul,4-1 parca la Constanta!Si Farul avea echipa atunci...si meciul ala cu Lens a fost misto-4-0!Atunci era Protasov,era fotbal adevarat!Cu Dynamo Kiev ne-a intrat tot,dar nu am jucat fotbalul incantator aratat de Steaua sub Protasov...

P.S.Am uitat de meciul cu Valencia...absolut incantator meci!

Edited by DelPiero10

@Victor

Adevaratul examen pentru Oli a fost returul de la Boro.Si l-a cazut cu brio...

pentru cat a stat el pe banca Stelei,2-3 meciuri bune sunt cam putine,nu crezi?ca sa nu mai vorbesc de maniera in care pierdeam meciurile cu echipe de descultzi...

Iar in ce priveste ca nu conteaza cum joci daca castigi, cat a fost Hagi antrenor,fara sa fi pierdut macar un meci,Jiji era toata ziua cu gura pe el!Deci,pica si varianta asta...

Iti dau dreptate,cel mai spectaculos joc din ultimii ani a fost cel de la Kiev,dar prestatiile urmatoare acelui meci ne-au dovedit tuturor ca a fost doar un accident!...

LE @MoWeed-Ai dreptate!Pe mine m-a durut mai tare infrangerea cu Dinamo,2-4, decat m-a bucurat victoria de la Kiev...

degeaba va agitati si cred ca sunteti nedrepti, discutand pur subiectiv si fara nici un criteriu de comparatie! nici o echipa romaneasca si nici un antrenor roman nu va mai ajunge prea curand in semifinalele UEFA. performanta e cea care ramane si conteaza, restul sunt doar speculatii! prin aceasta calificare Oli i-a facut un bine Stelei si de aceea el trebuie nu neaparat iubit sau admirat, dar in mod sigur stimat de catre fani! asta daca ne bucura cu adevarat victoriile Stelei! ?

Oli e un bun antrenor. nu genial, dar bun (serios si competent). dovada ca si la arabi i-a batut pe mu (e drept in amical) cu o echipa de camile! imi amintesc ca mai acum cateva saptamani bayern a dat vreo sapte in golf tot la un meci demonstrativ!

uitam despre Hagi: am pierdut la Urziceni, am facut egal in casa cu tiganimea (si ne-a trecut glontul pe la ureche in rep. II), am pierdut cu sparta pe greseli de tactica si schimbari eronate. la Cluj am jucat in 10, dar egalul a fost pana la urma ultra-norocos, fiind opera lui zapata. meciul tur cu bate, ca si returul, au fost prea "echilibrate" pentru gustul meu si am beneficiat de mult noroc! in mod normal trebuia sa batem la pas o echipa foarte subtire si ne-experimentata!

nu mai colorati mandatul lui Gica! sunt prea multe pete albe (si nu vorbesc aici de calitatea jocului care si la el scartaia)! ca nu e antrenor o dovedeste si faptul ca nimeni nu pare interesat sa-l angajeze acum?!

@Victor

Olaroiu are cea mai valoroasa echipa din lumea araba un fel de Milan al tarilor arabe si cu toate asta e pe locul 2....asta e dovada valorii lui.

Nu Neaga nimeni ca semifinalele cupei UEFA nu vor mai fi atinse prea curand de vreo echipa romaneasca dar totusi sa recunoastem al cui sunt adevaratele merite....si Olaroiu are meritul lui in performanta asta. Un alt "mare merit" e faptul ca nu a stiut sa gestioneze situatia cand aveam 2-0 la Boro. Apoi a venit anul trecut cand am luat-o de la butelii de 2 ori intr-un sezon

Acel 4-2 din Ghencea mi-a stricat tot Pastele. Am mers la Inviere plin de nervi....

Numai faptul ca sezonul trecut s-a dus la cioban si i-a zis ca "nu mai poate" este o dovada a talentului lui de antrenor. Antrenorii buni se vad in momente de criza...

Cat despre Hagi jocul era la fel de prost ca in era Olaroiu. De la Urziceni ne-am luat-o si in cupa cu un alt antrenor cu ciorile am jucat in inferioritate numerica. Apropo de ciori bilantul lui zeroli in meciurile cu ei este sub-mediocru asa ca nu mai baga placa asta. La Cluj am jucat in 10 si cu plesan accidentat in min 2 de cioara aia de Semedo.....

Cu Sparta era mai bine sa fie las ca zeroli nu? La egal el a facut o schimbare ofensiva pentru a castiga meciul. Ca nu i-a iesit e alta problema dar macar nu avea o mentalitate de las....

Edited by MoWeed

Suntem off-topic,si inca cum...

Oli probabil ca este intre cei mai buni 10 antrenori din Romania.Dar el nu se potriveste la Steaua.El e bun sa mearga la echipe gen National sau Poli, cu jucatori modesti ,care nu aspira la marea performanta...El stie sa isi apropie vestiarul,sa faca jucatori necunoscuti sa se afirme,sa tacticizeze ...

Lasa-ma cu meciul ala amical,ca nu are relevanta.Mai bine batea o echipa de zece ori mai slaba intr-un meci oficial,cum ar fi Boro,de exemplu...

Iar despre Hagi,numai de bine! Daca nu existau bisericute,daca nu exista presiunea lui Jiji,"daca si cu parca" cred ca reusea.Nu-mi inchipui un om in Romania care sa stie mai mult fotbal decat Gica!...

Cosmin "mancatzi-as p*la ta patroane" Olaroiu

probabil asta e cea mai adevarata si completa caracterizare e "erei zeroli"!!

Oli e peste toti ultimii antrenori care i-a avut Steaua. uite asa cum juca el maruntit si nespectaculos, mai dadeam cate trei lui heerenven, lui Betis, mai ajungeam in semifinalele UEFA (cu alde Lovin, Baciu, Oprita, cei atat de criticati acum), mai ne calificam in Liga dupa victorie in fata lui standard (echipa care parea "putin mai buna decat noi la momentul respectiv), mai aruncam cate 4 ciocane la Kiev! nu ca ar fi mare "performer" Olaroiu, dar e mult peste medie, iar pentru Romania este parfum!

nici o echipa romaneasca si nici un antrenor roman nu va mai ajunge prea curand in semifinalele UEFA.

fratele meu,tie expresiile "conjunctura favorabila" si "varf de forma" iti spun ceva??

sa-ti spun un secret,asa s-au obtinut acele mari performante!!

nu uita ca finalista UEFA,Middlesborough,este coarda Premier League acum,o intinde cine vrea si cine nu vrea!!

din nou,nu uita ca o finalista in UCL,Leeds United, este acum in a 3-a divizie din Regat!!

si in ultimul rand,nu uita ca o alta finalista(parca...) a UCL,A.S.Monaco, in momentul de fata este zero absolut in Europa!!

repet,stiu ca esti baiat destept,doar ca intelegi mai greu:conjunctura favorabila si varf de forma ,probabil varful carierei in viata multor petarde si pocnitori care au fost si care mai sunt in lotul Stelei!!

Dan Petrescu nu are ce sa mai caute in Ghencea, parerea mea.

Eu inteleg ca antrenorii de astazi sunt profesionisti si se duc sa isi faca meseria acolo unde primesc bani mai multi, insa gesturile astea "marunte", gen pupatul steagului plin de rahat nu pot fi iertate. Suporterii adevarati nu au cum sa ierte asa ceva pentru ca unul din rolurile lor e sa tina minte, sa aiba o memorie comuna pusa in slujba clubului, o memorie care nu se erodeaza nici cand se schimba generatiile.

Dan Petrescu nu poate fi iertat.

legat de subiectul Olaroiu:

examenul cu boro nu el l-a picat. daca mai tineti bine minte, Steaua a condus cu 2-0 pana in minutul 40. pana acolo s-a vazut cum a pregatit meciul. incepand din acel moment, cand a inceput asaltul lui boro, jucatorilor li s-au taiat picioarele. ce putea el se faca? vedea ca se naruia totul. singura solutie era sa intareasca defensiva. oare voi ce ati fi facut in locul lui?

apropo de arabi, se pare ca se acolo se descurca de minune. a invins chiar si pe man utd. ACESTA ESTE ADEVARATUL Olaroiu!!