fcsteaua.ro

Steaua anului 2015 !

55 posts in this topic

Ba, stirea asta e pe bune?? Ca e prea fumos sa fie adevarat! E ca si cum totul la Steaua ar fi...normal...

Proiectul in faza asta e aproape zero!!!In conditiile in care antrenorii,preparatorii fizici si restul staff-ului de la Steaua II sunt neica nimeni,fara cunostinte aprofundate despre fotbal acesti copii cel mai probabil se vor pierde pe drum...

Daca imi amintesc bine,proiectul asta e de fapt o readucere in atentia a unuia mai vechi....La fel,daca nu ma inseala memoria,acum 5-6 ani era cam aceeasi treaba,cu copii talentati luati de prin toata tara,adusi la Steaua II si care invatau la Eliade....isi mai aminteste cineva de Marius Roman? adus si el tot la 16 de prin Ardeal....sau mai era baiatul ala Enescu parca,adus de la Building Vanju-Mare....si au mai fost destui...care s-au pierdut din cauza incompetentei crase care salasluieste la Steaua II!!

Este laudabila insa intentia lui Ilie,de a-i aduce,mai ales de a le construi caminul acela si restul...dar cu o floare nu se face primavara.parerea mea e ca inainte de toate,acum ca tot au adus atatia tineri, ar trebui data afara in suturi majoritatea conducerii tehnice de la Steaua II si adusi oameni,e adevarat pe bani mai multi,dar extraordinar de competenti pentru a-i putea modela pe acesti copii.

repet,convingerea mea e ca daca se va pastra acutala banca tehnica la Steaua II marea majoritate a tinerilor nu vor confirma si se vor pierde,ceea ce ar fi un mare pacat!!

Ba, stirea asta e pe bune?? Ca e prea fumos sa fie adevarat! E ca si cum totul la Steaua ar fi...normal...

Mda...la cat de prost au mers lucrurile parca nimanui nu-i vine sa creada.Intram si noi in normalitate,sa ne bucuram cat va dura...

Duamne parca visez...cred ca le-a luminat Dumnezeu mintea ca prea erau dobitoci cu totii. In sfarsit Ilie incepe sa arate ce a vazut prin tarile pe unde a jucat. Ilie incepe sa capete din nou credibilitate in ochii mei.

Pentru asta ai nota 10 Adrian Ilie...asteptam de foarte mult timp proiectul asta si se pare ca exact de la cine nu prea ma asteptam a venit

Bravo inca o data!

Ce frumos ar fi... dar nu cred in povesti. Nu cred pana nu vad. Becali e schimbator. Azi spune una, maine se suceste. Ca asa e el, Canuta om sucit. Au trecut numerosi tineri talentati pe la noi si si-a batut joc de ei. Ultimul s-a accidentat, si inca destul de grav, la Buzau. Razvan Ochirosalbastri...

Edited by Virgil

prima veste buna dupa mult, mult timp!

in sfarsit ceva cu care Steaua se poate mandri.

daca intr-adevar meritul e a lui Adi Ilie in totalitate atunci e mare!

Laudabil proiectul, bine ca a inceput. Totul are un inceput, ramane sa ii judecam mai tarziu daca s-a lucrat bine sau nu. Eu unul ii apreciez pe cei care l-au inceput.

Laudabil proiectul, bine ca a inceput. Totul are un inceput, ramane sa ii judecam mai tarziu daca s-a lucrat bine sau nu. Eu unul ii apreciez pe cei care l-au inceput.

am pus accentul pe "INCEPUT"!:)

Am ramas cu gura cascata cand am citit articolul! Nu-mi vine sa cred ca Becali a bagat bani intr-un asemenea proiect.

Din pacate, sunt de acord cu cei care au scris despre incompetenta antrenorilor de la Steaua II. Daca nu ma inseala memoria, antrenori la copii si juniori sunt Bumbescu si Majearu (printre altii), tehnicieni care au avut si ceva rezultate la turneele din strainatate. Nu pricep de ce nu sunt promovati ei antrenori la Steaua II.

Cand ma gandesc la tehnicieni in Italia si Spania care au fost nimiti antrenori la prima echipa a clubului si, mai mult, au si confirmat, ma ia raul... Vi-l puteti imagina pe Leo Strizu antrenor in locul lui Lacatus? :mellow:

BRAVO, BRAVO, BRAVO, Adi Ilie!!! Sper sa rascolesti rahatu' prin clubu' ala si sa faci si nitzika curatenie la nivelul antrenorilor!!!

prima veste buna dupa mult, mult timp!

in sfarsit ceva cu care Steaua se poate mandri.

daca intr-adevar meritul e a lui Adi Ilie in totalitate atunci e mare!

sa mor daca am inteles ce ai zis...

Este un proiect important, unul care trebuia inceput acum ceva timp, astfel incat acum deja sa fi inceput sa se vada rezultatele. Cu Leo Strizu insa, la Steaua II, e greu de crezut ca se va face mare lucru. Cum poti sa pui un om care a facut puscarie si care nici nu are mare talent intr-ale antrenoratului, sa educe niste copii? Trebuie adusa si o echipa tehnica cu o competenta ridicata, insa cu conditia sa fie formata din romani, pentru ca altfel iar va fi greu.

Eu, sincer cred ca si Hagi a avut o mica contributie in acest proiect. Atunci cand a venit (plecat) a tras un semnal de alarma asupra situatiei dezastruoase la nivele de copii si juniori.

Posibil sa-l fi inceput impreuna cu Adrian Ilie, sau sa se fi facut dupa plecarea lui.

In plus mai este un aspect. Cluburile trebuie sa dovedeasca dpdv financiar, ca au investit un anumit procent din transferuri in centrele de copii si juniori. Altfel cu ancheta DNA pe cap, conducatorii de cluburi pot fi acuzati si de deturnare de fonduri.

Cum am spus si in postul anterior, initiativa este laudabila, sunt curios cum va fi continuata!

Povesti,povesti...Sa ne zica si noua dupaia antrenorul care o sa ii titularizeze pe copii aia dupa ce or creste si or ajunge la prima echipa.Fiti seriosi! Tot pe cine vrea fecali baga in teren.marele nostru noroc ar fi sa descopere vreun club de pe afara valoarea unuia sau altuia si sa ii ia direct de la echipa a doua.In rest..Numai bine!

in 2015 luam titlul sigur si merem in UCL cu acesti tineri :blink:

Proiectul in faza asta e aproape zero!!!In conditiile in care antrenorii,preparatorii fizici si restul staff-ului de la Steaua II sunt neica nimeni,fara cunostinte aprofundate despre fotbal acesti copii cel mai probabil se vor pierde pe drum...

Daca imi amintesc bine,proiectul asta e de fapt o readucere in atentia a unuia mai vechi....La fel,daca nu ma inseala memoria,acum 5-6 ani era cam aceeasi treaba,cu copii talentati luati de prin toata tara,adusi la Steaua II si care invatau la Eliade....isi mai aminteste cineva de Marius Roman? adus si el tot la 16 de prin Ardeal....sau mai era baiatul ala Enescu parca,adus de la Building Vanju-Mare....si au mai fost destui...care s-au pierdut din cauza incompetentei crase care salasluieste la Steaua II!!

Este laudabila insa intentia lui Ilie,de a-i aduce,mai ales de a le construi caminul acela si restul...dar cu o floare nu se face primavara.parerea mea e ca inainte de toate,acum ca tot au adus atatia tineri, ar trebui data afara in suturi majoritatea conducerii tehnice de la Steaua II si adusi oameni,e adevarat pe bani mai multi,dar extraordinar de competenti pentru a-i putea modela pe acesti copii.

repet,convingerea mea e ca daca se va pastra acutala banca tehnica la Steaua II marea majoritate a tinerilor nu vor confirma si se vor pierde,ceea ce ar fi un mare pacat!!

Perfect de acord cu tine!!! Se vor pierde daca proiectul se va rezuma la aducerea lor la Steaua.

Din cate vad, se promite ceva grandios la Steaua. Doamne ajuta!

N-as spune chiar grandios. Mai degraba de bun-simt. Normal. Firesc.

Sper ca acest proiect sa nu moara peste catva timp.

Astia care ati fost la Cupa Liceelor Mc. la Polivalenta l-ati observat pe Vaduva (nr 9 Brancoveanu) ,Nastasie(nr7 Brancoveanu) .Transferuri perfecte pentru Steaua II

Ma bucur in primul rand ca in tara asta de r.... cineva face ceva pentru cei care vor sa faca performanta!!

Asta e nu megaproiect, ci megareclama. Nu ca n-am incredere in Adi Ilie, poate ca Gigi are si banii pentru asa ceva, dar ce lipseste este tocmai cureaua de transmisie intre Steaua si sateliti. Degeaba sunt ai tai jucatorii daca nu ai incredere in ei. Iar pe Becali nu-l schimba nimeni, deci adio incredere si posibilitati pentru tineri. Probabil mai multe sanse ar avea la alte echipe, ca doar daca bani multi pe ei Gigi ii va impinge in prima echipa. Rabdarea si increderea nu sunt categoric parte din personalitatea lui Becali.

In sfarsit ceva inteligent!!! (fact de Adi si Becali)

Facut de Adi nu-l cred pe Becali in stare de asa ceva. El doar a creditat ca doar e an electoral...

mai, am stat o secunda ai am numarat atacantii si am ajuns la 8 de data asta: Dica, Neaga, Surdu, Badea, Halibou, Pepe, Mendoza, D Moreno…. ce naiba facem cu toti astia? cel mult 3 ar putea juca la un moment dat. cred ca a fost ideea lui Becali, care observand ca nu prea dam goluri, s-a gandit sa cumpere cat mai multi atacanti. idiotul nu-si da seama ca nu am dat goluri in principal fiindca mijlocasii erau toti lipsiti de valoare si nu aveam cine sa ne duca mingea in careul advers.

Ov Petre si Lovin nu stiu decat sa distruga, nu si sa construiasca, Nicolita stie doar sa alerge, iar Surdu, Neaga sau altii incercati pe partea stanga au fost toti niste esecuri. in stilul asta, probabil ca daca vom incasa prea multe goluri la un moment dat, Becali va cumpara 5 portari. Ad Ilie ar fi trebuit sa-l convinga pe Becali si de asta daca ar fi chiar asa un bun manager.. desi e adev ca pe prostul ala de Becali e cam greu sa-l convingi cand are el impresia ca a ajuns la ceva concluzie legata de fotbal.

Tineri jucatori nascuti intre 1986 si 1992. Asta inseamna ca unii vor avea aproape 30 de ani in 2015. Eu as fi mult mai interesat de Steaua 2010 de exemplu, ca sa nu mai zic de Steaua 2008. Iar o Steaua 2015 cu oierul in frunte nu cred ca ar fi diferita fata de cea de azi, am mai pierde doar 7 ani cu acest specimen in frunte, care sa nu UITAM ne face de ras, isi bate joc de jucatori, considerandu-i "marfa" sau poate ovine batrane, care nu mai produc "blana si lapte", isi bate joc de fostele glorii care au realizat performante la acest club; care a adus foarte aproape de Steaua, prea aproape 2 specimene expirate (verii sai).

Ce naste din becal, iarba mananca.

Foarte foarte frumos, macar conditii sa aibe juniorii. SPer sa se concretizeze si ca acei jucatori sa fie legende la Steaua.

Bafta voua!