fcsteaua.ro

Astazi: Prezentarea achizitiilor !

66 posts in this topic

Mai fratilor,nu pot fi decat 3 extracomunitari intr-0 echipa pe teren,si cum Zapata si Emeghara,e cam greu sa-i scoti din echipa,cei 3 nou veniti plus Eze,sunt cam multi.Asta dak nu se schimba legea sau ma insel?

Conform unei decizii a CE/FRF din februarie 2007, numarul jucatorilor extracomunitari pentru sezonul 2007-2008 este de maxim cinci.

Edited by andyro

Dc noi ne facem griji cu extracomunitarii, ce sa mai zic de Cefere, care are numa 2 romani in tot lotul!

E adevarat,dar majoritatea strainilor din lotul CFR-ului nu sunt extracomunitari!Extracomunitari sunt considerati doar cei din afara Uniunii Europene.

Mai fratilor,nu pot fi decat 3 extracomunitari intr-0 echipa pe teren,si cum Zapata si Emeghara,e cam greu sa-i scoti din echipa,cei 3 nou veniti plus Eze,sunt cam multi.Asta dak nu se schimba legea sau ma insel?

Avem voie cu 5 extracomunitari

Eme, Rufay, Pepe, Dayro, Eze sunt extracomunitari.

Mendoza e comunitar, pentru ca are pasaport italian

Stam bine si in privinta numarului de jucatori extra-comunitari. Chiar a dat cineva un link catre site-ul FRF, in care gaseam in josul paginii, o decizie in care se preciza clar ca e voie cu pana la 5 jucatori extra-comunitari pe teren. Deci putem sta linistiti...

ma bucura venirea acestui mare jucator...e mare dupa parerea mea..si ma bucur ca nu a venit pancu...era badoi 2 la Steaua:-j adica o VARZA

Am auzit cum ca l-ar da pe Emeghara, asa se explica si interesul pentru Sepsi.

una peste alta sunt multumit de transferuri, eu unul...sper sa defilam in retur :)

+ imi place la nebunia gagica lu' Dayro :D forza Steaua!

Dc noi ne facem griji cu extracomunitarii, ce sa mai zic de Cefere, care are numa 2 romani in tot lotul!

Calm mah baieti, nu se aproba nici o lege...

Bine ai venit Dayro!

Pa Iacob!

Legea eEuropeana ...frate...asa ca ...se aproba.

Am auzit cum ca l-ar da pe Emeghara, asa se explica si interesul pentru Sepsi.

nu sunt atat de idioti sa il dea pe unu dintre cei mai valorosi si constanti jucatori din echipa

sper ca Dayro sa faca treaba buna si sa confirme statutul de mare speranta care ii este atribuit la el in tara!

Anuntat de Prosport ca un mare transfer,Ion Cupen scrie un articol in ziarul de astazi o "chestie" de maxima caterinca.Daca vreti sa radeti,cititi elogiile lui Cupen la adresa mizerabilului de pancu .Se pare ca Gigi corsicanu i-a ameninat cu bataia pe mai multi.Cupen era sigur pe lista alaturi de Copos si nespalatul de pancu.Chiar merita sa va distrati.Un articol rudimentar.Of Doamne,unde sunt marii ziaristi?? Edited by vlad75

cred ca toata lumea ar trebui sa fie multumita cu campania aceasta de achizitii, sunt jucatori buni care vor schimba fata echipei,si din cate il cunosc pe Lacatus Steaua va redeveni cea mai ofensiva echipa din Liga1.

sunt convins ca acesti jucatori vor confirma asteptarile si le urez BAFTA !!! fularultras fularultras fularultras

Edited by CREIERU78

Intre timp copiii de sticla ai Stelei s-au accidentat din nou! Ghionea si Radoi rupti! Misto, se pare ca nici nu au inceput amicalele si astia 2 sunt rupti. Mai ramane Plesan sa se resimta si sa vezi cum nu mai pleaca nimeni (Dica,Goian,Lovin,Emeghara,Rada)

Dupa parerea mea astia 2 nu o sa mai revina cum trebuie!

Ce ghinion!!!

Iar s-au rupt aia.Nu stiu dece,dar nu prea ii vad sa revina vreodata la potential maxim,la forma dinainte.In aceste condtii ramanerea lui Goian si a lui Rada este esentiala.

Tragic: se pare ca "transferul" lui Radoi a picat ... probabil ca aici se incheie - prematur - cariera lui Radoi la Steaua ca jucator ... cat ghinion a putut avea baietzashul asta e ceva inimaginabil ... asta inseamna sa arzi pentru Steaua, nu s-a menajat deloc ...

Sus inima Mirele!

Daca se tot accidenteaza asia 2 ceva tre sa fie putred.....cred ca medicii aia de la Bologna nu sunt asa buni cum se zice....altfel nu-mi explic la Ghionea ar fi a 2-a sau a 3-a recidiva.

Ramanerea lui Goian,Rada si Baciu este esentiala

campania e buna.. dar nu e COMPLETA... degeaba luam 5 atacanti daca nu are cine sa aduca mingea la poarta... mai trebuie si 2 oameni la mijloc

O campanie de transferuri buna spre foarte buna ..ne mai lipseste un coordonator de joc...Daca ar veni Armenteros sau Villanueva...atunci ar fi grozav!:D Oricum eu zic ca ii cam rupem pe toti in retur...Sa ne auzim de bine Forza Steaua!!!

Intre timp copiii de sticla ai Stelei s-au accidentat din nou! Ghionea si Radoi rupti! Misto, se pare ca nici nu au inceput amicalele si astia 2 sunt rupti. Mai ramane Plesan sa se resimta si sa vezi cum nu mai pleaca nimeni (Dica,Goian,Lovin,Emeghara,Rada)

Dupa parerea mea astia 2 nu o sa mai revina cum trebuie!

Ce ghinion!!!

Nu stiu cat de grav s-au accidentat avand in vedere ca azi dimineata s-au prezentat la antrenamente si sunt la sala de forta impreuna cu ceilalti:

Radoi si Ghionea au parasit terenul la antrenamentul de ieri al Stelei, ambii din cauza unor probleme medicale, iar astazi de dimineata cei doi au venit la stadionul din Ghencea, echipa avind programat un antrenament la sala de forta. Radoi si Ghionea sunt acum la sala de forta a stadionului, unde efectueaza exercitii alaturi de ceilalti fotbalisti.(stelisti.ro)

Nu stiu cat de grav s-au accidentat avand in vedere ca azi dimineata s-au prezentat la antrenamente si sunt la sala de forta impreuna cu ceilalti:

Radoi si Ghionea au parasit terenul la antrenamentul de ieri al Stelei, ambii din cauza unor probleme medicale, iar astazi de dimineata cei doi au venit la stadionul din Ghencea, echipa avind programat un antrenament la sala de forta. Radoi si Ghionea sunt acum la sala de forta a stadionului, unde efectueaza exercitii alaturi de ceilalti fotbalisti.(stelisti.ro)

sa dea domnu sa ai gura aurita si sa nu aiba nimik, vedem dupa examenul medical

nu sunt atat de idioti sa il dea pe unu dintre cei mai valorosi si constanti jucatori din echipa

sper ca Dayro sa faca treaba buna si sa confirme statutul de mare speranta care ii este atribuit la el in tara!

nu ti-au demonstrat pana acum cat de idioti sunt? eo ma astept la orice din partea lui jijinho :|

chiar s-a accidentat Radoi? :| asta este un incredibil ghinion :((

:steag_steaua_ro:

Cica pe Rada l-a dat Jiji la mama dracu in Cecenia.Daca e adevarata stirea asta plus aia cu recidiva accidetarilor lui Radoi si Ghionea atunci avem parte de o noua mutare "inteleapta" a conducerii.