fcsteaua.ro

"Bine" ai venit Daniel Pancu

77 posts in this topic

Oameni buni, in viata se mai si iarta. Asa se spune. Multi dintre astia care scrieti pe aici sunteti prefacuti. in sine va ganditi ca e bine ca vine la Steaua.Daca il injurati va simtiti mai bine nu? Vedeti ca e un sondaj pe sport.ro "Este Pancu un transfer bun pentru Steaua?". Votati si voi sa vedeti care sunt rezultatele. Este DA 54%. Multi dintre cei ce au votat , garantez ca sunt stelisti.

Edited by steaua_gloria

Oameni buni, in viata se mai si iarta. Asa se spune.

Asa e.......rada a fost iertat, badoi la fel

Dar gunoiul asta a injurat Steaua fara sa fie obligat, chiar ii placea asta. Cum pot sa iert un asemenea om fara caracter??Ar insemna sa n-am eu caracter adica asta ma injura ca stelist si peste cateva luni sunt extrem de bucuros ca vine la Steaua? NICIODATA!!!!

Oricum e un jucator mediocru expirat

Sondajul de pe sport.ro nu valoreaza nimic...acolo pot vota si dinam0-visti si alti suporteri. Eu unul m-as fi bucurat sa se duca rebutul asta la una din rivale

Edited by MoWeed

Ar fi de vis sa vina tomberonul la noi.

Iti dai seama cate putem sa ii dam? Cu ocazia asta poate incepe si Surdu sa joace ca va fi lasat in pace:)))

crezi ca surdu mai prinde 11 le. eu unu nu cred. nul mai vedem nici pe Lovin, care trebe vandut

Oameni buni, in viata se mai si iarta. Asa se spune. Multi dintre astia care scrieti pe aici sunteti prefacuti. in sine va ganditi ca e bine ca vine la Steaua.Daca il injurati va simtiti mai bine nu? Vedeti ca e un sondaj pe sport.ro "Este Pancu un transfer bun pentru Steaua?". Votati si voi sa vedeti care sunt rezultatele. Este DA 54%. Multi dintre cei ce au votat , garantez ca sunt stelisti.

Serios ? Chiar asa ? Hai ma, stii tu sigur ? Esti un adevarat James Bond al internetului.

@steaua_gloria

Nu sunt prefacuta deloc.Daca as fi considerat ca este folositor,chiar si in masura de 30% echipei,as fi sustinut asta.Nu am de ce sa ma ascund sau sa aprob ce zic altii fara ca eu sa cred asta,doar pentru ca asa gandeste majoritatea.Nu stiu daca ma simt mai bine daca il injur,as prefera sa nu aflu.Ideea e ca il consider total nefolositor,bani cheltuiti aiurea pe un jucator mediocru care nu pare a-si mai reveni,cand puteam sa transferam un jucator talentat,care putea promite.Aaa si mai exista si viata extra-sportiva.Singurul motiv pentru care nu ar semna cu Steaua ar fi acela ca ii rupe Corsicanu capul,nu ca ar avea principii.Are toate "atuurile" unui om de "caracter" si ale unui jucator de "exceptie".

@ Brigante- iti propun alta intrebare: E bine ca Jiji a pupat zdreanta lu' dinamu si astfel, Steaua a ajuns in UCL?" Daca raspunsul e tot "da" .... oti fi voi "stelisti" dar coloana vertebrala- nexam...

Sincer, nu vad care ar fi diferenta de valoare dintre Neaga si Pancu asta...Si, avand in vedere ca Neaga, peste tot pe unde era, spunea ca e stelist si ca doar la Steaua ar veni, nu vad de ce ar trebui sa fim incantati ca vine Pancu, un jucator care peste tot pe unde era zicea ca la Steaua nu ar juca niciodata (ca sa citez doar partea care se poate reproduce din ceea ce scotea pe gura referitor la Steaua). Se comporta cum se comporta cand era la Rapid, insa, sa nu uitam ce a spus si facut, referitor la echipa noastra, cand a venit cu Besiktas in Ghencea. Mi-e frica de ce isi va auzi urechile lui Pancu, in timpul meciului, daca isi va pune semnatura pe un contract cu Steaua.

imi aduc aminte cand podarii ne-au batut cu 3-0 parca si jegu asta so suit pe Martin Tudor cu picioarele,in saritura... moaca lu asta imi spune ca e bolnav cu nervii,si nu ar fi o minune pentru ca alcoolu asta face,iti face creier cu varza. handicapatul asta nu are ce cauta in Ghencea!!!

ªi Rada i-a rupt piciorul lui Rãdoi de n-a mai jucat Rãdoi 2 luni.

offtopic: Se pare cã Lãcãtuș l-a înduplecat pe prim-oierul țãrii și Neaga rãmâne la prima echipã.

Edited by 1on

Ma scuzati da unii dati dovada de prostie. A fost la Rapid, a plecat, acum vrea sa vina la Steaua. Pe cine loveste in orgoliu ? Pe el . Daca vine lasati-l sa-si faca treaba, lasati mentalitatea retrograda!! E un fost jucator de baza al nationalei. La fel ati facut si cu Rada si acum il iubim cu totii.

@ Catalin Asavoaiei

Prin aceste articole nu reusesti decat sa instigi userii.Lasati-i sa gandeasca independent si neinfluentati.. Oricine vine la Steaua e binevanit, mai putin Borcea, Giovani, Turcu, Netoiu. Astea sunt adevaratele mizerii, nu jucatorii. Nu vedeti ca in ziua de azi ei au devenit ca niste obiecte ? Cat despre Pancu , ar fi o lectie de viata: uneori roata se intoarce.

Citeste bine si retine. Acest site este unul de atitudine, iar eu am facut ceea ce trebuia sa fac. Sunt iesean ca si Pancu si de aceea cel mai indreptit sa reactionez in acest mod. Ma amuza indemnul tau catre mine (?) de a lasa userii sa gandeasca independent si neinfluentati. Motivele?

1. ar inseamna ca niciun redactor fcsteaua.ro (repet, un site de atitudine) si niciun gazetar din lume sa nu mai scrie articole. Probabil ar trebui doar sondaje de opinie pe site;

2. ma flatezi, odata ce imi conferi atata putere de persuasiune incat sa ridic la arme toata miscarea stelista si s-o fac sa gandeasca asa cum gandesc eu. Consider ca majoritatea stelista este destul de matura sa gandeasca si singura si mai cred ca suporterii au personalitatea sa nu se schimbe de la o secunda la alta. Gandeste-te ca la fel de bine puteam sa ma aleg cu zeci de critici la acest articol. Totusi nu s-a intamplat. Apreciaza si singur de ce....

Iti pierzi timpul daca incerci sa imi demonstrezi faptul ca as fi comis vreo greseala pentru ca este prima data cand ma exprim pe acest site cu o asemenea virulenta si cu acest limbaj. Acest fapt a fost posibil deoarece consider in sufletul meu de stelist ca in momente de exceptie trebuiesc folosite mesaje adaptate "nevoilor".

Inadins am vrut sa sochez si nu am facut altceva decat sa evidentiez doar O MICA PARTE din gunoiul si jignirile aduse de acest mizerabil echipei noastre. Steaua nu sta in Pancu si nu va sta niciodata. Mai mult, Steaua nu trebuie sa ajunga depozitarul tuturor fotbalistilor trecuti, carora le sunt gasite echipe tip refugiu de catre verii Becali. Imi port singur crucea, sunt constient de aceia care sunt mai sensibili se pot scandaliza, dar imi asum criticile si recunosc faptul ca acest limbaj nu ma caracterizeaza neaparat.

De asemenea, nu vreau sa fiu josnic si sa fac o comparatie intre mizeria aruncata de Pancu si iesirea mea prin scrierea acestui articol cu scopul de a compara dimensiunile greselilor noastre. Inainte de a fi un redactor sunt un suporter stelist care murea de rusine ori de cate ori se uita la un meci al Stelei in compania parintilor, iar la fiecare gol sau schimbare Pancu urla ......stim prea bine ce. Mai gandeste-te.

Mai baieti,si dak ajunge la Steaua ce veti face??Dak va juca bine,va da pase si va avea rezultate la Steaua,tot cu atitudinea asta il veti trata?Inteleg aceasta suparare,e un crrapidist,dar dak are rezultate,isi poate spala toate pacatele facute impotriva Stelei.cand era la moda cazul transferului lui Rica la negrii de sub pod,credeti ca aia au fost atat de vehementi impotriva venirii lui?Nu spun ca trebuie sa ne comparam cu zburatoare,dar ar trebui sa asteptam modul in care va evolua pentru Steaua si in care ne va trata pe noi.Sper sa nu fiu prea criticat,dar parerea mea este ca trebuie sa asteptam si sa vedem dak va confirma...dak nu,avem cazul Badoi,alt mare crrapidist,acolo evolua aproape impecabil,pe cand aici,ori de cate ori mai apuca sa joace,o facea penibil si ati vazut ce s-a intamplat cu el...Si,totusi,nu cred ca va veni in cele din urma la Steaua...

@ Il soldatino

O sa tac , nu mai zic nimic in cazul asta ca vad ca ma atacati toti.

Ufff ... trece ziua si inca nimic. Cresc sperantele ca totusi vom scapa de sosirea "tomberonului" betiv si expirat de sub pod.

Pancocone, zboara departe de Steaua ! Las' ca iti fac rost nea Giovanni & Victor de alta echipa ! Scuteste-ne de prezenta ta !

priviti si partea buna a acestui transfer...razbunarea noastra este aproape..la fiecare meci ii vom da ce ne-a dat el noua cand juca sub pod...voi merge la stadion cu un motiv in plus...m--e pANCU, m--e pANCu..

P.S.:frumos articol..la subiect

@ steaua_gloria si ros-albastru4ever

Atitudinea noastra vehementa are si un fundament.Nu vreau sa astept sa vad cum se comporta pancu cu suporterii sau ce super jucator ar fi.Ideea de a-l vedea in tricoul Stelei imi repugna,la fel ca si caracterul lui.Nu pot sa imi dau seama de unde atata bunavointa si de ce este atat de dorit de voi.Nu a demonstrat nimic de atatia ani si in niciun caz nu ar face-o la Steaua.Te-ai gandit de ce acum,aproape de sfarsitul carierei,nu se intoarce la echipa de sub pod?Pentru ca nici macar aia nu vor sa arunce banii pe un gunoi,chiar daca este al lor.

Nu te ataca nimeni,steaua_gloria,pur si simplu este o discutie in contradictoriu,dar nu prea ai cum sa argumentezi ceea ce spui.

Gata, calmati-va, Pancu negociaza cu Rapid.

Ma uit pe sport.ro si ma cac pe mine de ras de vorbeste un rapidist... ma uit, rad si ma gandesc cum dreaq pot unii ca astia sa se considere anti-comunisti, ca au luptat impotriva sistemului...

Este incredibil ce indivizi pot trai pe pamantu' asta...

cand era la moda cazul transferului lui Rica la negrii de sub pod,credeti ca aia au fost atat de vehementi impotriva venirii lui?Nu spun ca trebuie sa ne comparam cu zburatoare,dar ar trebui sa asteptam modul in care va evolua pentru Steaua si in care ne va trata pe noi.Sper sa nu fiu prea criticat,dar parerea mea este ca trebuie sa asteptam si sa vedem dak va confirma...dak nu,avem cazul Badoi,alt mare crrapidist,acolo evolua aproape impecabil,pe cand aici,ori de cate ori mai apuca sa joace,o facea penibil si ati vazut ce s-a intamplat cu el...Si,totusi,nu cred ca va veni in cele din urma la Steaua...

Crrapizi la cât de proști și de complexați sunt, și Cornel Dinu (ca sã nu zic Lãcãtuș) dacã, prin absurd, s-ar duce la ei l-ar venera ca pe un zeu. Vezi cazurile Aliuțã, Dan Petrescu, Iordãnescu, Zicu și muuuuuulte altele.

Încã un lucru pe care nu l-am spus. Mai demult, Pancu a spus cã în România nu va mai juca decât la Rapid sau la Poli Iași. Respectul meu cã s-a ținut de cuvânt și n-a ales Steaua.

offtopic: Dinamo - Mlada Boleslav 0-2 =)))))) echipa de 5 stele. Da' mai bine așteptãm și meciurile Stelei.

Edited by 1on

Ma uit pe sport.ro si ma cac pe mine de ras de vorbeste un rapidist... ..

Este incredibil ce indivizi pot trai pe pamantu' asta...

Da da, este Tiganu- corsicanu :biggrin:, pelicanul cel prost vorbitor de limba Romana!! ... "o suma fabuloasa, plm"!! cat de prost este....

Edited by novac

@ Il soldatino

O sa tac , nu mai zic nimic in cazul asta ca vad ca ma atacati toti.

Omule, pune frana. Nu te atac, doar ma explic. Nimeni nu vrea sa te atace, desi inceputul postului tau nu a fost tocmai amabil.

Ideea este sa incerci si tu sa intelegi ceea ce incerc sa iti transmit. Nici eu nu sunt foarte radical. I-am acceptat pe Rada si Badoi, am regretat faptul ca al doilea nu s-a adaptat si a fost nevoit sa plece, l-as accepta in secunda doi pe Dan Petrescu drept antrenor al Stelei (trebuie sa-ti amintesc care este atitudinea multor stelisti in ceea ce-l priveste?), la un moment dat mi-l doream pe Danciulescu sau Lobont la Steaua. Deci, apreciez valoarea si sunt dispus uneori sa accept si compromisuri.

Nu ma intelege gresit, nu imi sta in intentie sa iti pun pumnul in gura si poti sa te convingi si singur constatand ca nu am reactionat la formularea ta "da unii dati dovada de prostie", pentru ca eram direct vizat.

Apoi, gandeste-te la urmatorul fapt ca sa te amuzi: Pancu ajunge la Rapid si marcheaza golul victoriei giulestenilor. Imagineaza-ti cate injuraturi voi primi atunci. Totusi, chiar si in aceste conditii sunt fidel crezului ca Pancu nu trebuie sa ajunga in Ghencea tocmai pentru ca onoarea si mandria nu au murit de tot. Poate ca finantatorul a renuntat la ele, dar suporterii nu vor sa renunte asa de usor.

Hai noroace

Catalin

"Marele-i talent i-a impins pe Becali si sluga Ilie",asa incepe un articol scris cu siguranta de o caricatura,ce se pretinde a fi ziarist!

Nu se poate ca un sustinator ce are si dreptul sa scrie articole sa isi inceapa astfel un linsaj la adresa acestui jucator,nesemnificativ pentru Steaua.Se observa ca multi dintre cei care posteaza pe acest site sunt manati de o mare doza de frustrare si cand vine vorba despre un jucator,care nu apartine Stelei,dau cu ou si otet.

Nu pretind ca sunt ziarist,dar cel putin educatia nu mi-ar permite sa incep un articol in felul acesta.

MANDRU CA SUNT STELIST!!!

gata mah este oficial Tomberon sub pod ...nu va mai certati degeaba

Guest
This topic is now closed to further replies.