fcsteaua.ro

"Bine" ai venit Daniel Pancu

77 posts in this topic

Dupa cata "****" (este un citat) ne-a dat Pancu, acum este rasplatit. Marele-i talent i-a impins pe Becali si sluga Ilie sa-I multumeasca prin acest transfer ce vor sa i-l faca cadou.

In timp ce Steaua se chinuia sa isi construiasca o echipa sub bagheta lui Piturca, in timp ce Zenga se lupta cu noroiul si amestecul nejustificat al finantatorului, iar Olaroiu cu prejudecatile NOASTRE, Pancu a facut un singur lucru: "**** Steaua, **** Steaua, **** Steaua".

Ori de cate ori marca cate un gol, la Pitesti sau Constanta, in Giulesti sau Iasi, Pancu isi introducea sexul in gurile a tot ce inseamna "dusmanul de clasa". Mai mult, episodul era repetat la fiecare schimbare, iar obraznicia-i era evidenta in orice declaratie in care aduce vorba de Steaua. Acum, in timp ce Zaharia, Neaga si Iacob sunt scosi jenant prin usa din spate si umiliti se apeleaza la serviciile acestui mizerabil pe a carui formare fotbalistica scrie "Scoala anti Steaua-marca Lucescu" si "Giulesti-tigania fotbalului din Romania".

Pe langa aceasta atitudine de neamprostie evidentiata mai sus, exista o multime de elemente negative ce graviteaza in jurul acestui jucator. Varsta inaintata, lupta cu tentatiile legate de alcool si imfumurarea, iata cateva elemente ce nu-l recomanda spre a fi adus la Steaua. Fara indoiala ca are valoare, dar este oare de ajuns? Vine Maradona la Steaua? Merita sa lingem acolo de unde am fost scuipati?

Un episod imi vine in minte in aceste clipe. In urma cu ceva timp a fost un meci demonstrativ in Iasi. Printre jucatorii invitati, nimeni altul decat Daniel Pancu. Iese marele fotbalist sa se incalzeasca, iar un copil inarmat cu admiratie, un pix si un carnetel a intrat pe zgura unde se incalzea zeul fotbalului iesean. Mare greseala. Intr-un acces de ignoranta si badaranie, fotbalistul l-a bruscat pe copil si i-a chemat pe oamenii de ordine ca sa-l retrimita in tribuna. Acesta este fotbalistul pe care vrem sa-l imbracam in sfantul tricou al Stelei. Si era vorba de un eveniment monden, o intalnire amicala in care se voia spectacol pentru publicul iesean.

Fara indoiala inca nu se stie daca acest fotbalist va ajunge la echipa pe care ne-o vorbim. Totusi, cunoscand masura judecatii unuia ca d-l Becali ma declar ingrozit de perspectiva episodului in care publicul de pe stadionul Steaua i-ar scanda in viitor numele unuia care a avut tupeul si nesimtirea de a le-o trage catorva milioane de stelisti. Pe fata.

Citez si eu dintr-un personaj mega-arhi-cunoscut: "dracul si-a bagat coada la Steaua. Altceva nu poate fi..."

Totusi sa nu fie tactica aceea: "le spun fraierilor ca il aduc pe pancu, iar ei se multumesc apoi cu ce le aduc, nu mai conteaza pe cat si pe ce valoare, bine doar ca nu e rapidist"

Catalin,tot respectul meu.Nu merita o jigodie ca Pancu sa vina la Steaua;de fapt,nici nu cred ca are tupeu sa semneze.Sa vedem maine.Si sa vedem la meciul cu chefere cum va fi primit .

Inca o data,multumesc pentru tot ce faci pentru. site-ul asta.

Pancu nu are ce cauta la Steaua.In primul rand e terminat ca fotbalist din toate punctele de vedere si mai e si anti-stelist.Pancule nu veni la Steaua ca o sa iti iei la ............. de nu o sa poata duca tot neamu' tau de cioroi.

Ajung transferurile de pana aku.Mai Armenteros si gata!!!

Hai Steaua!!1

Ar fi de vis sa vina tomberonul la noi.

Iti dai seama cate putem sa ii dam? Cu ocazia asta poate incepe si Surdu sa joace ca va fi lasat in pace:)))

Cat de jegos poate fi ciobanul,incat sa isi bata joc de un stelist adevarat ca Neaga,care pune suflet,si sa aduca un sub-podar care a injurat toata viata Steaua?Prefer de o mie de ori un Neaga iesit din forma(sau Iacob,Zaharia),decat un cocalar ca Pancu!

stati linistiti ... la cati bani le intra in buzunare la unii "oameni importanti" ai peluzei .... pancu va fi iubit de acea peluza .... .... asa caaa... **** bisnitarii... **** lingaii care cersesc bani la conducatori ...si de pancuuu... nu mai am ce sa zic .. decat ca ma readuce pe stadion ...

Un fotbalist excelent.

Un SERVANT FANTASTIC pentru noile varfuri goleadore.

Si continuarea.....?!

Nu prea cred ca e asa de vinovat Clark , toata lumea stie ca el este prostul familiei , cu siguranta Giovanni si cu Victor se disteaza pe seama lui si cu doua vorbe piperate il conving ca Pancu e un adevarat geniu al sportului cu balonul rotund.

Ma mir insa cum cei din jur , cum sunt Argaseala , Ilie chiar si Laca nu se opun acestei absurditati,chiar daca primii doi dau senzatia ca sunt cei mai mari lingai care au facut parte din staff-ul Stelei.

Sunt sigur ca Laca nu il doreste , imi aduc aminte de finalul Cupei din 99 , cand la final Lacatus a intrat peste milogi in vestiar si le-a administrat o corectie verbale de neuitat mai ales lui Nae Manea si lui Pancu .

Pancu vine in Ghencea ( daca e adevarat ) nu ca o fi el mare scula sau ca e pe placul lui Gigel , ci pentru ca Steaua a devenit noul Recycle Bin al fratilor Becali .

Am vazut pe niste site-uri ale caror nume nu merita mentionate ca panCutiaDeGunoi e intr-un bar cu cei de nivelul sau, recte Gigi corsicacanu/comp.

Mare om, mare caracter! Ma refer la cici jegali, prostul familiei, cum zicea I.N.Money (man, trebuie sa te corectez: el e bou' lumii), care a putut pune ratu' lui infect la o asemenea oferta venita de la mizeriile lui. Astaaa, verii lui, scuze.

Daca vine Pancu cred ca cel mai bucuros o sa fie Romeo :))), asa mai scapa si el de injuraturi:)

Mai stii poate chiar isi revine Surdu! :laugh:

Revenind seriosi totusi imi doresc din TOATA INIMA DE STELIST sa nu vina Pancu la Steaua! Sper din tot sufletul sa fie iar o gluma "de prost gust" a ciobanului!

:steagcruce:

Stimați co-suporteri. Nu spun cã Pancu nu a înjurat Steaua și nu ar merita înjurat la fiecare meci, TOTUª, nu ar trebui sã cãdem în prostiea câinilor care l-au înjurat pe Dãnciulescu doi ani la rând pânã a ajuns golgeter la Dinamo (mulțumitã în special actualului selecționer"), sau a țiganilor care acum îl înjurã pe Rednic, dar dacã, presupunând prin absurd cã în varã vor lua campionatul, va deveni cel mai iubit antrenor al lor. CÂT DE PENIBILI AR FI SUPORTERII STELIªTI DACÃ L-AR ÎNJURA ACUM PE PANCU de la primul pas fãcut pe gazonul din Ghencea, CA APOI, dacã va da randament, SÃ ÎL APLAUDE?! Sã așteptãm mãcar 4-5 meciuri sã vedem dacã mișcã ceva. Oricum, rãu nu are ce sã aducã în jocul echipei. Eu chiar cred cã va face treabã.

P.S.: Oferirea de **** Stelei, intrã în "cultura" giuleșteanã. Toți jucãtorii din țigãnie fac așa. Gestul lui Aliuțã de a face același lucru, imediat dupã ce a plecat din Ghencea, dupã ce a mâncat o pâine aici timp de 2 ani, dupã ce a promis cã nu va mai juca la altã echipã din țarã, este mult mai condamnabil decât toate muile date de Pancu și toate celelalte atacuri la adresa Stelei expuse de Cãtãlin.

Frate asta deja nu mai e gluma... se trece de tot ce inseamna demnitate si onoare...E ca si cum i-ai da de baut aluia care ti-a violat femeia acum ceva timp

Oarecum ai dreptate. Totuși, dacã ãla care ți-a violat femeia acum ceva timp, ar fi omul care ți-ar salva viața ta, sau viața copiilor tãi, sau ar fi singurul om care te-ar ajuta într-o situația foarte grea (de exemplu: ai un copil bolnav de ficat, și el este singurul donator compatibil), poți mãcar sã fii indiferent fațã de el.

Pancu a mai îmbãtrânit cu 6-7 ani și s-a mai copt la minte în timpul ãsta, ca noi toți dealtfel. Steaua se gãsește acum într-o situație grea. Sã-i dãm ocazia mãcar sã ne ajute.

Ambele comparații sunt exagerate. Aici vorbim DESPRE FOTBAL. MULTE LUCRURI DIN VIAÞÃ SUNT MULT MAI IMPORTANTE. Mi-am dat seama de acest lucru pânã acum de foarte multe ori (nu știu dacã sã spun cã din pãcate sau din fericire).

Revenind asupra subiectului cã este un fotbalist terminat. Lãcãtuș când s-a întors la Steaua avea 29 de ani și (din câte am înțeles) se spunea la fel și despre el. ªi, cu el cãpitan, Steaua a câștigat 5 campionate. Pancu are acum doar cu 1 an mai mult.

Edited by 1on

1on

Nici nu pot sa-mi imaginez cum ai putut sa faci o comparatie Lacatus-pancu in ceea ce priveste Steaua.Mi se pare jenant.

@korynna

Citește cu atenție paragraful acela. Nu trunchia ca "sport".ro. Am spus cã ÎN CEEA CE PRIVEªTE FAPTUL CÃ AR FI SAU NU UN FOTBALIST TERMINAT, nu cã în ceea ce privește Steaua. (Repet: eu nu îmi aduc aminte de momentul în care s-a întors Lãcãtuș la Steaua, în 1993, și cred cã nici tu; opinia este exprimatã exclusiv pe baza a ceea ce am mai citit).

Încã o chestie: nu cred cã Rada striga "forza Steaua" când juca la Rapid și era schimbat. De altfel declarațiile pe care le dã el de când e la Steaua mi se par ușor (da' foarte ușor, sã nu fiu înțeles greșit; iar) lingușitoare. Adicã tu ai jucat la Rapid 3 ani și spui cã "sunt foarte fericit pentru transferul sa Steaua", și cã "am ales cu sufletul" (SuporterSteaua, numãrul 27). Nu e corect. (Așa poate sã zicã și dacã va pleca la Dinamo peste 1 an 2, 3.) Mã pun și io în locul rrapizilor. Dacã un jucãtor, sã zicem Cristocea sau Zaharia (sau Falemi când a plecat acum 3 ani), ar pleca la Rapid și ar zice la fel cum ar fi?

Asta nu înseamnã cã nu mi-a plãcut cum a jucat Rada pânã acum (mã rog... cu mici scãpãri)

offtopic: Care-i treaba aia cu moderator pentru o zi? Dacã scrie undeva, dã-mi și mie linkul, te rog!

Edited by 1on

Guest
This topic is now closed to further replies.