Guest SteauaToronto

Andres Mendoza

74 posts in this topic

La multi ani! Si la mai multa implicare in joc!

Uneori am impresia ca se distreaza copios in timpul meciului...

Edited by Bogdan4Steaua

Ii acord circumstante atenuante pentru ca nu a jucat pe postul lui.

Ca mijlocas, ce sa zic - slabut. Cred ca doar centrarile si faptul ca nu aveam alte solutii l-au facut sa fie titular.

Ah.. . este un jucator foarte bun. Cred ca este ceea ce are nevoie Steaua. Are niste centrari... de te lasa cu gura cascata la golurile care se dau din centrarile lui . Imi place ca el se uita doar la minge cand centreaza :thumbsup:

Imi place ca el se uita doar la minge cand centreaza :thumbsup:

Joaca cu capul in pamant, si asta nu e chiar o calitate.

E probabil cel mai talentat jucator din lotul Stelei(alaturi de Dayro)!Dar sincer,se implica foarte putin in joc...nu pune 'osul' absolut deloc!Daca nu-si schimba atitudinea,nu-l vad bine deloc...

E probabil cel mai talentat jucator din lotul Stelei(alaturi de Dayro)!

daca nu ar fi fost atitudinea sinucigasa a buzaului, ar fi fost de remarcat cateva faze astazi cu mendoza, Neaga si Dayro in prim plan, ceva ce daca ar fi fost pe bune m-ar fi bucurat enorm.

insa si eu cred ca mendoza nu se implica destul. stiu si de ce. ii trece cheful cand incepe sa se loveasca mingea de Banel!

Se pare ca ce au zis GSP-istii e real , primul prost al tarii a anuntat ca se desparte de Mendoza din vara . Este incredibil pe mana cui a ajuns clubul nostru , pentru ca umplem conturile familiei Faurei si dam inapoi cand vine vorba sa ii prelungim contractul celui mai cunoscut strain care a calcat in campionatul nostru .

Ma mir ca nu o sa il cumpere rivalii nostri la ce conducere de idioti avem .

Mai mult de rezerva pentru anul viitor nu-l mai vad. Probabil ca va pleca. In mod normal nu ar trebui sa fie o pierdere pentru Steaua. Prin "mod normal" inteleg o campanie de achizitii mai buna decat cea din iarna.

Partea buna cu Mendoza,erau pasele si centrarile,care ce e corect,s-au bagat multe goluri de cand a venit.

Partea rea - e lenes.Daca esti obosit,culca-te.Daca n-ai chef,stai acasa.

Ramas liber de contract dupa despartirea de Steaua, Andres Mendoza s-a dus in Mexic, unde a semnat cu Monarcas Morelia. Chiar daca a inceput mai greu si a intrat in gura fanilor prin ratarile sale din primele meciuri, Mendoza si-a revenit si este golgheterul echipei dupa prima parte a campionatului, cu 10 goluri in 16 meciuri.

Mda. Ma bucur in mod deosebit ca a fost dat afara Mendoza pentru a aduce supervedete precum Arturo sau Stancu. Ole !

Daca il jucam noi pe Mendoza varf, acum eram departe. Dar deh, am scapat de Andres si de Pepe si ne-am ales cu Arthuro si Semedo...

Ma eu nu stiu ce dracu se ntampla dar la noi nici el si nici Dayro nu au fost varfuri,ci mai mult pasatori...desi e clar pe ce post dau randament.Uite 10 goluri in 15 meciuri.Ce or avea ma toti antrenorii ...sunt chiori? eu unul nu-i inteleg aici.

Pai intrebati-l pe Laca de ce a ales sa joace 4-2-3-1 cu Mendoza mijlocas stanga in loc de varf si cu Dayro mijlocas ofensiv.

Baiatu asta avea clasa, pacat ca prostu de cioban s-a zgarcit, ca de fiecare data.

Iarna asta o sa luam din nou ciurucuri, o sa vedeti.

steaua_gloria, parca j.j. a spus ca Mendoza era imprumutat pe 6 luni iar ca sa mai ramana cerea un salariu de 500.000 .

Mijlocas, nemijlocas... cu evolutia din groapa a stricat tot ce facuse bun la Steaua.

nu poti compara campionatul Mexicului cu cel de aici. asa patesti cum a patit Rapid - aduci un atacant din Serbia sau de nu stiu unde care a dat 20 de goluri acolo si aici nici nu stie unde e poarta. de exemplu Mateja Kezman, care a dat 100 de goluri in Eredivisie in 3-4 ani si prin Spania sau Anglia n-a trecut de cota 10. tine de mai multi factori, nu numai de jucator. asa ca 10 goluri in Mexic pentru un atacant obisnuit cu grupele CL nu este ceva senzational. desi daca era jucat varf la Steaua si pastrat pana acum Arthuro si-ar fi facut singur bagajele.

Edited by se7en

Andres Mendoza, actualmente la clubul Monarcas, este golgheterul la zi al primei ligi din Mexic. Mijlocașul a reușit 7 din cele 17 goluri înscrise de formația sa