Guest SteauaToronto

Andres Mendoza

74 posts in this topic

mendoza_thumb.jpg

i1xqn0.th.jpgi6xdw9.th.jpgi4xor4.th.jpg

Nume: Andres Mendoza

Ziua de nastere: Aprilie 26, 1978 (1978-04-26)

Nationalitate: Peru

Inatime: 1.88 m

Greutate: 80 kg

Nr. tricou: 29

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an".

Andres Mendoza pentru SteauaFC.com

Edited by Virgil

Atacant atacant, dar este el oare mult doritul nr. 9? Daca da, bine ai venit Mendoza! Daca nu, bine ai venit Andres! Ii dorim sa marcheze multe goluri pentru Steaua.

Din cate stiu, Mendoza nu e chiar un clasic numar 9!

Are sut extraordinar, dar stie bine si cu varza! E un mare castig!

@alex147

Daca nici asta nu e de Steaua... nu stiu zau care mai e. Uita-te si tu la filmuletele alea cu el, sa vezi viteza, joc din prima, finalizare din pozitii complicate. Omu` asta e killer de fundasi si portari.

Joaca tare, are simtu` portii si nu sta pe ganduri cand vine vorba de a suta la poarta. Nu mai vorbim de tehnica, pentru ca trece de 2-3 fundasi si finalizeaza cu succes.

Bine ai venit in Ghencea!

@alex147

Vorba lui Andiq, "Daca nici Mendoza nu e jucator de Steaua, atunci cine e?". Trebuie sa te gandesti ca nu vine in Romania nici Eto`o, nici Henry si nici Rooney. Acest jucator este cu mult peste tot ce avem in campionatul romanesc.

In tricoul lui Dinamo, "Babicu" a jucat în doua rânduri contra lui Mendoza.

In 2002, "câinii" au fost eliminati în preliminariile Ligii Campionilor de FC Bruges, echipa unde evolua atunci vârful peruan. Cristi Munteanu a ramas cu cosmaruri dupa întâlnirea de acum sase ani cu fotbalistul de culoare. "Cine, frate, Mendoza? Aoleo, pai cum sa nu-mi aduc, tata, aminte de el?! Ala ne-a mâncat plamânii! Imi aduc aminte ca i-a alergat pe colegii mei din aparare de le-au sarit ochii din cap! Era puternic ca un animal, avea forta si o lovitura de cap extraordinara, ca sa nu va spun ce sut avea! Stiu ca la meciul tur de la Bruges mi-a rupt plasa laterala si balonul a intrat în poarta. A fost "gol turcesc" cum s-ar zice, dar fiindca mingea a intrat în poarta, arbitrul s-a pacalit si a aratat centrul terenului! Am avut noroc cu tusierul, care a vazut foarte bine faza si a anulat golul", ne-a povestit Munteanu.

Sursa: Prosport

Edited by Bogdan4Steaua

Pare a fi peste majoritatea atacantilor din Liga 1, sa vedem cum se va descurca.

Sper sa aiba evolutii in tricoul Stelei pe masura reputatiei si numelui pe care il poarta.

Bine ai venit in Ghencea!

E un transfer bun, un atacant cu experienta. Cred ca el si cu Dayro sunt peste ce au transferat clujenii.

Bun venit, "El Condor"!

Andres Mendoza: “Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an. Un alt motiv pentru care am semnat cu Steaua este acela ca persoanele din conducerea clubului m-au primit foarte bine si mi-au demonstrat ca sunt foarte serioase. Am nevoie de sprijinul suporterilor carora le promit ca voi face tot ce tine de mine pentru a ajuta echipa sa-si atinga obiectivele”, a spus Mendoza pentru site-ul oficial al clubului ros-albastru.

Cred ca este cel mai bun transfer al Stelei din aceasta iarna.

Desi au mai fost transferati 2 jucatori foarte valorosi, el cred ca este cel mai bun.

Este un atacant de careu, de finalizare, golul sau cu FK Teplice fiind foarte frumos.

La fiecare atingere de minge i se vede clasa si experienta! Super jucator!

Edited by Bogdan4Steaua