fcsteaua.ro

Wisla - Steaua 0 - 0

11 posts in this topic

Din consemnarea principalelor faze ale meciului, aflata mai jos, rezulta ca Steaua a facut un joc de atac, ca a dominat partida, dar nu a reusit sa inscrie nici macar un gol.

Steaua a jucat fara un veritabil numar 9 si desigur acest lucru a contat.

S-a remarcat in special Dica, mentionat de mai multe ori in transmisia live.

Ghionea si-a facut o reintrare datatoare de sperante pentru returul care va urma, iar cuplul de fundasi centrali Goian-Ghionea a fost de netrecut.

Avem un accidentat, Ovidiu Petre, care a reclamat dureri la una din glezne.

A fost folosit intregul lot aflat la dispozitie, printre care jucatori veniti dupa lungi perioade de recuperare ca urmare a unor accidentari, ca Radoi, Plesan, Ghionea.

Cernea, Vatca au aparat cate 30 de minute, ca si Zapata.

In sfarsit HH (Habib Habibou) si-a facut debutul remarcandu-se printr-o pasa spectaculoasa in min 65 si o ocazie clara - de unu la unu cu portarul Wislei - pe care a ratat-o cu succes.

Ne bucura ca jucatorii au facut o partida buna, dar ne intristeaza ca nu avem oameni de gol in compartimentul de atac si drept consecinta nu se inscrie. Nu mai stim sa inscriem...

Nu ma deranjeaza ca nu am invins, atat cat ma deranjeaza ca ai nostri nu au marcat nici macar o singura data. Putea sa fie 2-2 sau 3-3. Ar fi fost mai savuros si ne-am fi simtit oarecum in siguranta vazand ca atacantii fructifica ocaziile de gol. E drept poate ca am fi avut temeri in ce priveste apararea.

Vrem transferuri certe in linia de atac. Evident, asteptam adevarati goleadori. Altfel actualul loc 4 pe care il ocupam in clasament e in pericol. De primele doua locuri, momentan nu mai vorbesc. Desi speranta ca in final putem ocupa unul dintre ele nu-mi da pace.

Virgil

Steaua - WISLA 0 - 0

Steaua incepe cu: Zapata - Golanski, Radoi, Rada, Nesu - Nicolita, Lovin, Ov. Petre, Surdu - Dica, Neaga

Min 2 - Dica suteaza, retine portarul Wislei

Min 8 - Dica centreaza periculos - retine cu dificultate portarul advers

Steaua domina jocul

Min 13 - Sut Paulista, dar respinge Zapata

Min 18 - Ovidiu Petre resimte dureri la glezna stinga si Baciu a fost scos la incalzire

Min 19 - Ovidiu Petre cere sa fie schimbat

Min 23 - Iese Ovidiu Petre, intra Baciu care va evolua pe postul de mijlocas central

Medicul Radu Paligora i-a pus gheata pe picior imediat ce Ov Petre a iesit de pe teren

Min 26 - Faza spectacol creata de stelisti - doua diagonale intre Surdu si Dica. Acesta din urma n-a mai ajuns insa mingea in situatie de unu la unu cu portarul

Min 28 - Ocazie Wisla, respinge Nesu

Min 30 - Lovitura libera pentru Wisla, Paulista in zid

Min 32 - Schimbare la Steaua, iese Zapata - intra Vatca

Min 33 - Schimbare tactica la Steaua: Baciu a trecut fundas central si Radoi la mijlocul terenului

Min 37 - Habibou a iesit la incalzire alaturi de ceilalti jucatori ai Stelei aflati pe banca de rezerve

Min 39 - Paulista are o intrare dura la Lovin, care se resimte

Polonezii joaca foarte dur, avand intrari la limita regulamentului

Min 40 - Centrare Nesu, retine portarul polonez

Min 44 - A inceput o bataie intre jucatori dupa o intrare mai dura a lui Golanski. Cel care a ripostat a fost Paulista, creindu-se un meleu intre jucatori, cei doi antrenori intrand pe teren pentru a aplana conflictul

Min 45 - Sfarsitul primei reprize Steaua - WISLA 0 - 0

Min 45+1 - A inceput repriza a II a

Ghionea debuteaza dupa 11 luni de pauza

Vatca, Ninu, Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, Baciu, Bicfalvi, V. Badea - Dica, Neaga - Formula folosita de Marius Lacatus pentru repriza a II a

Min 49 - Lovitura libera Steaua, Dica in zid

Min 50 - Prima recuperara a lui Ghionea - intr-o maniera eleganta

Min 53 - Ratare incredibila Steaua: centrare Banel si Neagaa a sutat, dar un fundas a respins

Min 54 - Lovitura cu capul a lui Goian, retine portarul

Min 56 - Sut centrare V. Badea, respinge portarul advers

Min 57 - Cap Dica, putin pe langa poarta

Min 60 - Schimbare: iese Vatca, intra Cernea

Min 61 - Lacatus i-a chemat de la incalzire pe Plesan si Habibou

Min 64 - Schimbare: Ies Dica si Neaga - intra Habibou si Plesan

Habibou debuteaza in tricoul Stelei

Ghionea preia banderola de capitan

Min 65 - Pasa spectaculoasa a lui Habibou la prima atingere a balonului

Steaua domina partida dar nu isi creeaza ocazii periculoase

Min 78 - Lovitura libera pentru Steaua, Nicolita - resping polonezii in corner

Min 81 - Lovitura libera Goian, retine portarul polonez

Min 82 - Ocazie Habibou singur cu portarul, dar trage in goalkeeper-ul adversarilor

Cuplu Goian - Ghionea este de netrecut

Min 90 - Meciul se incheie Steaua - Wisla 0 - 0

Suporterii navalesc pe teren pentru autografe.

Fara suparare, da io nu mi-as fi dorit un 2-2 sau un 3-3.Asta ar fi insemnat probleme in aparare, ceva anormal pentru lotul de fundasi ai Stelei.

Asadar, am fost calare pe ei insa nu am inscris.....macar am avut ocazii, tot e bine.

Asadar, am fost calare pe ei insa nu am inscris.....macar am avut ocazii, tot e bine.

Cam aceeasi parerea, am avut destule ocazii, pacat de ratari. Daca jucau titularii tot meciul castigam :|

Cand e urmatorul meci?

mi-a placut de plesan care a venit de pe banca si i-a dat una in cap lu' blondul ala inalt si dup-aia l-a luat si pe jegul ala de paulista la rost...si dup-aia pac la loc pe banca...good game ;) tari si transferurile recente sper sa se materializeze...si as prefera si un super mijlocas ofensiv

Min 81 - Lovitura libera Goian, retine portarul polonez

WTF? De unde atata ofensiva?

mai lipsesc atacantii dar sa speram ca daca vin astia o sa se rezolve si problema cu ratarile

Ba da au baietii astia a-i nostri la"testosteron" in cantonamente de nu-i adevarat...cantonamentul si bataia...de-ar fi asa"luptatori"si in teren......

macar sa facem egal sau sa pierdem toate meciurile amicale si sa castigam tot in campionat...am speranta ca vom iesi campioni :X spre24

acuma ca sa refacut si Ghionea Steaua va avea uer aparare cu Ghionea golanski Radoi si Goian...si mai vin si mendoza si pepe Steaua poate ajunge foarte sus in cl...Forza Steaua