fcsteaua.ro

Oficial: Dino Eze la Steaua!

74 posts in this topic

FC Steaua anunta faptul ca mijlocasul Gloriei Buzau, Dino Eze, a semnat un contract cu Steaua, echipa pentru care va evolua in urmatorii patru ani.

Nigerianul in varsta de 23 de ani, care a evoluat in 18 partide din acest sezon si a marcat un gol pentru buzoieni, a declarat in mai multe randuri ca isi doreste sa joace la Steaua.

"Sunt foarte fericit ca am ajuns aici. Orice fotbalist care evolueaza in Romania isi doreste sa ajunga, intr-o buna zi, la Steaua. Pot spune ca mi s-a indeplinit acest vis"

Dino Eze

SteauaFC.com

jucatori astia de 5 stele nu se mai opresc din venit, spunetzi ma unu lu jay jay sa inceteze sa arunce cu atatzia bani ca o sa intre in faliment

Un transfer cu adevarat important!

Multumim Gigi Becali ca nu ne inseli asteptarile!Ne-ai promis transferuri de milioane de euro,si deja ai adus doua supervedete :Habibou si Dino Eze.Deja avem 4 colorati in lot,alaturi de Nicolita si Emeghara,din care doar de ultimul sunt sigur ca are fata de aceasta echipa!

Daca vrei anul asta titlul si participarea in LC,trebuie neaparat sa-i mai aduci pe:Blay ,Njok si Cabral,de la Pro TV!

P.S. N-am nimic cu baietii astia,dar parca e prea mare diferenta intre ce ni se promite si ce ni se serveste!

Era culmea sa ne refuze si asta.Asa a fost si acu cativa ani a promis Jiji super-transferuri si au venit Lovin Baciu si Cristea de la "satelitu" Bacau.

sen-za-ti-o-nal!!!

Dino Eze frate!!!!

DINOOOOOOOOOOOOO EZZZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

dino eze??

hai mha.....chiar e dino eze???omg....

ar face un cuplu excelent cu romica surdulica in schimbul 3 de la fabrica de la Mizil.....in rest....mai nimic...

Foarte tareeee !!! :)))

Thereau era bun .... da' nu era ce vroia patronu' Jiji ..... el cauta un atacant mult mai bun .....

Asa e si cu Dino asta .... Armenteros , Pinto , si inca nush cati argentinieni erau bunicei ... da' nu ce cauta Jiji ..... Dino Eze era transferu' care il vroia el .... nu amarati d'aia de pe la Independente , River Plate sau cine stie ce echipa satelit a lu' Steaua :))))

Imi cer scuze nu am fost atent.Ne multumim cu putin si asta nu poate fi decat "imbucurator".

Edited by mir86

Mergem ascendent in transferurile jucatorilor,urmeaza un jucator transferat din divizia B .

Bravo GB, cu putin noroc jucam in Intertoto !!!!

eu sunt buzoian si dino eze era cel mai bun jucator la echipa, dar nu-mi vine sa cred ce salariu a primit la Steaua.Oricum joaca mai bine mijlocas stanga decat fiecare dintre Neaga Ochirosii surdu.

cu el castigam campionatu fara nicio infragere fara gol luat fara egal

Jiji la putere

Jiji e un allround talent.

shoot yourself motherfucker. nuti mai da mamica bani de buzunar. sau nu te mai lasa nevastuica. oo ce pacat

dragi stelisti. ii se apropie sfarsitu lu asta. la sfarsitul sezonului pleaca. 90 %

Bun venit, Dino Eze. Mult succes la Steaua.

eu sunt buzoian si dino eze era cel mai bun jucator la echipa, dar nu-mi vine sa cred ce salariu a primit la Steaua.Oricum joaca mai bine mijlocas stanga decat fiecare dintre Neaga Ochirosii surdu.

in ultimele meciuri a jucat bine ;)).. ca in primele 14-15 a fost cam pe din afara || oricum e peste cei 3 fantastici

l-am urmarit in cateva meciuri pe Dino Eze si consider ca este un jucator bun pentru campionatul nostru...dar deocamdata atat! pentru cupele europene amvem nevoie de jucatori de valoare care sa aibe si experienta nu doar talent! in rest ce pot spene...sper ca dino o sa progreseze la Steaua si o sa ne ajute!

sa speram ca o sa joace bine,nus ce hal de planuri au cu transferurile astea dar ... mai e timp poate o veni macar un jucator cu adevarat valoros

Apoi noi de la tansferurile astea bomba nu putem decat sa asteptam sa fie revelatiile campionatului............Speranta moare ultima.

Daca vrei anul asta titlul si participarea in LC,trebuie neaparat sa-i mai aduci pe:Blay ,Njok si Cabral,de la Pro TV!

P.S. N-am nimic cu baietii astia,dar parca e prea mare diferenta intre ce ni se promite si ce ni se serveste!

Tare asta cu Cabral :biggrin: :biggrin: Ne aduce asta in pragul nebuniei, usor-usor.

Despre Eze ... bine ca a venit. Sa speram ca va fi mai mult decat rezerva de lux, cu Emeghara acest lucru a fost posibil.

Edited by novac

Enze ,nu cumva a jucat si in serialul ala,cu dinozaurul Dino,inainte sa joace la Buzau?N-am nimic cu baiatul asta,dar daca va juca prost ,isi va blestema zilele ca a ales Steaua.De gura spurcata a Oierului nu va scapa.Important este sa joace ca bezmeticul,fara tehnica,gen NICOLTIA si sigur va deveni finul Oierului in scurt timp.

Succes Dino Enze!(i-am scris numele bine?)

Ce chiar credeati ca o sa vina mari vedete, Oricum decat de loc sau cu alde Lovin si Surdu mai bine ceva nou sa vedem asa ca sa vedem ce poate si asta.