fcsteaua.ro

Vremea transferurilor (II)

41 posts in this topic

Normal ca sunt probleme financiare,daca tu,ca patron,nu iti poti permite sa dai pe un jucator un milion,dupa ce l-ai vandut cu 3 milioane...

nu sunt probleme financiare , sunt probleme de zgarcenie deosebita.

chiar dc ciobanul are o avere impresionanta nu poate sa dea 4-5 milioane pe un jucator care sa ne rezolve si noua in mare parte faza de atac.

voi va dati seama dc iesea avarul asta presedinte ca fura tara pana ajungeam saraci lipiti? voi va dati seama cat de mincinos si de prefacut este nenorocitu' asta care la declaratii de nr 1 si la fapte e 0?! nu i-as vrea moartea, dar mi-as dori sa PUTREZEASCA IN PUSCARIE pentru toate furaciunile si ilegalitatile pe care le-a facut!!!!

de azi numai intru deloc pe paginile

www.prosport.ro

www.gsp.ro

www.sport.ro

fanatik.ro

m-am saturat sa fiu tot mintit.

Adi Ilie pleaca din Ghencea e pentru binele tau.

Ilie si Lacatus inca mai spera sa poata reinvia Steaua. va multumim. dar nu se poate. plecati

abia azi te-ai prins si tu ce presa de rahat aveam in Romania?

pe gsp si prosport nu mai intru de vreo 2 ani, pe sport.ro de vreo 3-4 luni, iar pe fanatik nu am intrat niciodata :)))).......felicitari pentru alegerea facuta, sper sa faca si altii ca noi, doar asa ii putem face sa inteleaga ca nu dam 2 bani pe presa lor.

"In urma cu cateva zile, Thereau ii cerea lui Jacobs sa poarte o discutie serioasa, ca intre barbati, cu cartile pe fata, iar dupa ce aceasta discutie a avut loc, atacantul francez a decis sa plece de la Anderlecht, deoarece antrenorul i-a transmis ca nu are sanse prea mari sa fie titular.

"Simt ca nu voi avea ocazia sa-mi demonstrez valoarea. Din acest motiv cred ca cea mai buna solutie pentru mine e sa plec de la Anderlecht", a spus Thereau, in presa belgiana.

Thereau si-a manifestat deja regretul ca a plecat de la Steaua, club care il doreste in continuare, dar care nu vrea sa plateasca o suma de aproximativ 1 milion de euro in schimbul francezului.

Cyril Thereau a jucat in acest sezon 410 minute pentru Anderlecht in 11 meciuri si a reusit sa inscrie un singur gol."

Onlinesport

deci,desi iliutza il lauda pe unde poate pe "il jijinho" si ne tot declara cate zeci de milioane a oferit Steaua pentru cine site ce parasuta din America de Sud dar ca au fost refuzati (culmea,vorbim de Argentina si Brazilia unde foamea e in floare si se vand jucatori si pe 3 kile de banane),iata ca un atacant a carui valoare o stiu toti de la lot nu poate sa vina pentru un "amarat" de milion!!!!

in al 2-lea rand,acelasi iliutza informeaza ca Armenteros nu mai vine din cauza presei!!!!WTF???asta ne crede chiar prosti??

BAAAAAAA!!! da tu 2-3 milioane pe el (sau cat cer aia) da-i salariu de 5-600.000 jucatorului si o sa ramai surprins sa vezi ca il doare in.....cot de presa din Romania!!!

in al 3-lea rand,Fernandao de la Internacional cere salariu de vreo 3 milioane...si cum jijinho NU ARE de unde sa dea atatia bani nici el nu va veni....

app,pentru astia care ii lauda "averea" ciobanului:Fernandao cere 3 milioane,vine omu' semneaza pe 3 ani,ii dai 2 milioane prima de instalare si 300.000 pe an!!!PAK-PAK m-ai inteles? ideea ar fi sa si ai banii cu care te lauzi...pac-pac...

ideea ar fi sa si ai banii cu care te lauzi...pac-pac...

banii ii are stai linistit ca ii intoarce prostu' cu lopata... mentalitatea de invingator ii lipseste... si f bine ai zis , ii da lu' Fernandao prima de instalare grasa si un salariu normal de Liga 1, dar aici iar intervine teoria zgarcitului care NU E DISPUS DECAT SA CREDITEZE Steaua , nu sa investeasca!

"Am o strategie sa intru in LC, da' nu o spun ca ma ia DNA-ul". Mai tineti minte? Atunci n-ar trebui sa fie o surpriza ca Ilie se tot intoarce cu mana goala si explicatii variate din calatoriile sale legate de transferuri. "Strategia" lui nea Gigi are nevoie de bani si probabil e mult mai eficienta in campionatul lui Dragomir, Borcea, Jenel, Copos, Iancu si ceilalti. Deci ce rost are sa dai bani pe jucatori cand poti sa ... ai o "strategie"? Iar la vara poate vine Oli sa ne duca in Ioropa, ca doar fundasii nu au fost expulzati din lot, deci se poate face o echipa competitiva...

Parerea mea este ca transferurile astea nu se fac asa.....Hai sa aducem un mijlocas si un atacant!!!...

Acesti jucatori trebuie alesi DE ANTRENOR dupa conceptia lui de joc si dupa cum ar vrea sa arate echipa lui.

De Armenteros nu mai zice nimik? Pai cum sa vina omu ala cand a vazut ce penibil a jucat Steaua cu sevilla!:))

Eu unul nu cred ca la Steaua o sa se faca macar 1 transfer cat de cat bun in campania asta.

Sitauatia este creata de debandada si de incompetenta de care da dovada "conducerea", si am pus in ghirimele intrucat nu exista asa ceva, oamenii sunt simple marionete care "fac frumos"... si este jenant la un club de talia Stelei.

Nu are rost sa ne agitam transferururile sunt deja facute (Radoi Plesan si Ghionea). Oricum tare sunt curios ce scuza tampita o sa mai gaseasca Adrian Ilie la urmatorul transfer ratat(cele de la Pinto si Armenteros au fost de-a dreptul penibile). Totusi nu e numai vina lui nici ciobanul nu ar baga bani multi pentru ca asa si-ar diminua profitul obtinut din Steaua.

Atat timp cat o sa fie numai pupincuristi la in conducerea Stelei asa va fi in fiecare perioada de transferuri.

O sa-l regretam pe Zaharia.....

E clar ca Adi Ilie e acolo doar de decor si nu are nici o putere.Cred ca e un om priceput dar dak ciobanul nu i da mana libera si nici bani necesari pentru transferuri.cred ca pana la urma se va lsa cu o despartire intre cei doi.

mie mi-e acum dupa atatea transferuri nereusite Adrian Ilie sa incerce sa-si spele cumva pacatele si sa faca transferuri asa doar de fatada...jucatori foarte prosti (fotbalistic vorbind), sau foarte batrani (tot fotbalistic) si sa dea bani degeaba...

un Kerlon ar fi interesant la Steaua...dar cred ca trebuie bagati cel putin 1 mil Euro pentru el <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Kerlon_Moura_Souza" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Kerlon_Moura_Souza</a> credeti ca se poate asa ceva? :)

sau un Rahmane Barry http://en.wikipedia.org/wiki/Rahmane_Barry

Edited by I.N.Money
Dublu post

fular-campionii Daca intr-adevar se concretizeaza cele 3 transferuri auzite prin presa astazi 18.01.2008, parerea mea e ca ar trebui sa facem toti 'galagie', sa strangem voturi, ceva, nu stiu exact, si sa-i determinam pe conducatori ( pe Gigi ) sa aduca un jucator care va face diferenta intre Steaua si restul echipelor.. Carlos VILLANUEVA, golgheter-ul la zi din Chile. Costa 4,5 mil, dar isi merita toti banii. Daca vrem titlul cu adevarat si noi si Gigi, toti trebuie sa facem ceva sa-l mai aducem si pe el macar. Nu s-ar compara toate transferurile lui CFR cu acesta, nu spun ca e zeu, dar e al naibii de bun, mijlocas de stang.. golgheter!!! Haideti la treaba!!!