novac

Acum la tv!

660 posts in this topic

Ca tot este frig si suntem sechestrati in case, propun deschiderea acestui topic, pentru ca:

1. suntem aici sa schimbam informatie, indiferent ca suntem raspandaci sau consumatori;

2. pierdem timpul schimband zeci de canale, te hotarasti si cand te intorci gata: a trecut sau s-a marcat;

3. la toti ni-i greu, chiar si sa cautam telecomanda, uneori.

Postarea trebuie sa contina informatii, canalul TV, si 2-3 cuvinte ajutatoare. Nu trebuie sa depaseasc doua randuri (pentru a pastra caracterul informativ) si nici eventualele comentarii (boscorodeli, cum ca baaa, la distrusii aia te uiti tu?) nu trebuie sa se lungeasca prea mult. Daca ne intereseaza beletristica, povestea romantata a emisiunii sau originile exotice ale prezentatoarei ... ne uitam la emisiune/ film si gata. Nu ne lungim aici pentru ca timpul inseamna bani si ne plictisim repede.

Eu unul m-am gandit la asta astazi (maine ...) 7.43 AM cand am gasit accidental Top Gear, pe A3; mi-am modificat programul si am vazut ce mai ramasese din emisiune.

Exemplu recent (ipotetic, vezi doamne):

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Postare Gheorghe: cat fight / Pro TV / super.....( baietii ceva? )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comentariu: poi bine ma @ghe, la asta te uiti ...Tu esti fata? ai trecut la misto datele de identificare :) Merci de hint

Edited by SSK

Daca topicul asta venea mai devreme va recomandam Taxi driver pe HBO, ieri seara.

acum la utv este o reclama interesanta la fanta si urmeaza "in cateva momente" Dan Balan - MM ma ma ma....

SPORT.RO - Ipswich Town vs. Portsmouth 0-0 min 25.

Ipswich joaca cu un om in minus din minutul 23.

19:15Fotbal, Cupa Angliei Aston Villa - Manchester United (DIRECT) canal: SPORT.RO

ce e mai frumos decat CUPA ANGLIEI ;)fular-campionii

Edited by frunji

Cat de infecta poate sa fie, " emisiunea " " SHOGOR pentru mama " . Chiar ma stricam de ras acum ceva timp, vizionand zacusciile alea. ;))

MTV- Fara Zahar- LavStory

Prea crima clipul.

Prima TV /ACUUUM/ Mondenii.... RPD! Mistouri fine...

Edited by novac

Again (parca sunt o "placa" zgariata) LUTON-Liverpool pe SPORTro (jumatatea primei reprize), RELUARE pentru cine are timp sa vada.

Edited by novac

Arsenal - Tottenham e in direct la SPORTro, in aceasta seara (incepe in 10 min), de la ora 21.45. Cupa Angliei.

AZI la 22.oo la sportpunct, Cupa Ligii Angliei: Tottenham - Arsenal (:D un fel de uglyceni-grapid, da mult mai bine!)

Edited by novac

ACUM!

Pro TV- Stirile de la ora 5.

Detalii: Un adolescent a vrut sa se sinucida din iubire dar la prins masa si acum e`n spital cu 15 mii de pastile`n gura.

Novac zice:

Sptfm, ora 19:30, invitat pentru 45 de minute, portarul nostru minunat. Telefoane in direct, interventii, file-uri, senzational, trimiteti sms!

http://www.sptfm.ro/live.m3u

LE: Sud-americanii asteapta sa intre in teren! Steaua - Metalurg Liepaja, marti, ora 19:00 pe Sport.ro!

Edited by novac

Super meciuri K1 ACUM! pe eurosport. Pentru cine mai este destept :tongue:

Edited by novac

In direct pe TV Sport meciul de handbal dintre Steaua si UCM Resita. Lupta Steaua!

Are idee cineva unde as putea urmari meciul Portugalia-Italia?

LE: Am gasit. TVR2 de la ora 21:45.

Edited by c.ronaldo17

sport punct, Spania-Franta in reluare pentru aia care au dormit aseara. min 25 acum.

Ghana - Camerun, semifinala 1.

Eurosport, min. 67.