fcsteaua.ro

Habib Habibou este nerabdator sa ajunga la Bucuresti

40 posts in this topic

Optimist. Noua achizitie a Stelei, Habib Habibou, a explicat pentru Cancan motivele pentru care a semnat cu echipa din Ghencea

Francezul era nerabdator sa ajunga la Bucuresti, pentru a face cunostinta cu noii sai colegi si cu bucataria romaneasca. Habib spera sa se integreze cat mai repede in echipa "ros-albastrilor", pentru care doreste sa marcheze multe goluri, sa castige campionatul si sa joace in grupele Ligii Campionilor.

- Salut, Habib! La multi ani! De la Bucuresti te deranjam. Cand ajungi la Steaua?

- Vineri dimineata, voi veni. Am bilet pentru avionul care pleaca la 11.00 de la Paris.

- Ai semnat contractul deja?

- Nu am semnat inca nimic, dar nu mai este decat o formalitate. Vom face toate actele in Bucuresti.

- Esti imprumutat sau esti definitiv al Stelei?

- Din cate stiu eu, sunt jucatorul Stelei.

- Ai vorbit cu Cyril Thereau ori cu Fabien Camus despre noua ta echipa?

- Cyril m-a felicitat ca am semnat cu Steaua, care este un club unde se poate face performanta. Mi-a spus ca Romania e o tara frumoasa, cu un campionat bun si echipe care au avut rezultate foarte bune in Europa in ultimii ani.

- Cu cine ai discutat de Steaua?

- In ultimul timp, am vorbit cu antrenorul, cu Marius Lacatus.

- Ai auzit de vreun jucator de la noua ta echipa.

- Stiu foarte multe despre Dica (n. red. - pronunta fara "a", caci in franceza nu exista acest sunet).

- Ce ne poti spune despre tine?

- Locuiesc langa Paris, la Montreuil. Am un frate si o sora, si sunt catolic.

- Cine crezi ca va castiga pe 9.06.2008?

- (rade) Imi pare rau pentru voi, deoarece Franta o sa castige la Campionatul European. Dar, eu sper sa castige de doua ori impotriva voastra, pentru ca vom juca finala cu voi. Din cate stiu eu, Romania este revelatia preliminariilor Campionatului European, cu o echipa buna, insa nu aveti cum sa ne bateti.

- Cate goluri crezi ca vei marca la Steaua?

- O sa vad, cand voi debuta. Mi-am propus sa marchez foarte multe goluri, dar obiectivul meu este sa castig tot, titlul in Romania si sa joc in grupele Ligii Campionilor cu noua mea echipa.

- Ce ai auzit despre Romania?

- Nu foarte multe. Astept sa o descopar, pentru ca am auzit ca aveti multe fete frumoase, iar bucataria romaneasca se apropie foarte mult de cea frantuzeasca.

Sursa: CANCAN

Da..cititi gsp`ul..armenteros e in tratative,wiliam barbosa a ales sa joace in Liga a 2-a franceza,iar al 4-lea "fantastic",cel al carui nume nu a fost pomenit,a fost luat de Real Madrid.asa ca din 4 "bombe" a ramas una,habib habibou.jalnic

Da..cititi gsp`ul..armenteros e in tratative,wiliam barbosa a ales sa joace in Liga a 2-a franceza,iar al 4-lea "fantastic",cel al carui nume nu a fost pomenit,a fost luat de Real Madrid.asa ca din 4 "bombe" a ramas una,habib habibou.jalnic

Nu mai 'pune botul' la tot ce se srie in ziare!!!:))

aoloo fratilor voi citit gsp`ul ? =)) mincinosi mai mari ca aia nu exista in Romania asta :)) poate doar Becali.numai retardati pe gsp

"a explicat pentru Cancan motivele "

Pentru ca cei de la Cancan (cel putin dep de sport) ne-au dat informatii corecte (multe in premiera) in ultima vreme, eu iau acest interviu ca real. Nu stiu cat o sa-i tina dar pana una alta este diferenta mare intre informatiile corecte (verificate ulterior) ale Cancan si gspeu sau sportpunct care au peste 64% din continut inventat.

" Cyril m-a felicitat ca am semnat cu Steaua, care este un club unde se poate face performanta." - frumoasa ca prima declaratie, bravo.

" Dar, eu sper sa castige de doua ori impotriva voastra, pentru ca vom juca finala cu voi"-asta cam asa este dar, deja Habibi si-a adunat ceva fani:(. Era de preferat ceva de genul : patru echipe puternice, echilibrate ... vom vedea la vara.

" Mi-am propus sa marchez foarte multe goluri, dar obiectivul meu este sa castig tot, titlul in Romania si sa joc in grupele Ligii Campionilor cu noua mea echipa." - foarte tare, bravo again. Vine cu o dispozitie psihica de invingator ... ramane de vazut cum v-a reactiona cand il pune cici sa behaie, sau ce i se mai nazare dobitocului.

" ... am auzit ca aveti multe fete frumoase, iar bucataria romaneasca ..."- din pacate asta este magnetul Romaniei de multi ani. Mai traim, mai mancam si poate vom apuca si timpurile cand se va veni aici pentru calitatea campionatului, profesionalism sau ca rampa de lansare spre fotbalul mare.

:tongue:

Edited by novac

" Dar, eu sper sa castige de doua ori impotriva voastra, pentru ca vom juca finala cu voi"-asta cam asa este dar, deja Habibi si-a adunat ceva fani:(. Era de preferat ceva de genul : patru echipe puternice, echilibrate ... vom vedea la vara.

Asta imi aduce aminte de George Ogararu si de modul in care-si tachina colegii de la Ajax dupa meciurile de pomina pe care Nationala le-a jucat impotriva Olandei. Imi pare normal ca pustiul sa tina cu Franta, in plus ne pupa putin in posterior spunand ca vom juca finala.

Nu mai 'pune botul' la tot ce se srie in ziare!!!:))

Pai nu,eu pusesem botul la ce a zis Becali atunci de revelion . Gsp doar a dezmintit vorbele ilustrului nostru patron

Parca il si vad pe Becali acum: "Pai ba baiatule ba. Cum sa`mi fure ma mie Real Madrid jucatorii?! Pai acolo sunt fratii mei de sange ma baiatule. Acolo e asta, asta ma.. cum ii zice?! Cacalederon ma.. zdreanta aia, Calderon.. GATA! Pana aici! Rup orice preietenie cu fratele meu Ramon. Gata, sa`si vada de oile lui iar eu imi vad de carlani mei!".

deci

tac-su lu' Pinto a confirmat intru-un ziar chilian,informatia data de Marca conform careia Sebastian Pinto este al Realului.Intelegerea va semnta in urmatoarele zile si prevede ca Pinto sa joace pentru Castilla,doar ca posibila plecare a lui Soldado l-ar putea propulsa in prima echipa.

tac-su' mai zice ca a avut 2 oferte clare de la Real si ca "nimeni nu refuza Real Madrid!"

se mai spune ca Pinto va fi transferat de Castilla,dar se va antrena cu Realul."real joaca multe meciuri si o sansa va avea." zice tot tac-su'

ioneleeeeeeeeeeee ne omori cu pakistaneza asta!!!

doamne ce management execrabil ,cum plm ma sal pierzi pala in asea hal si nici sa nu sti ca jucatorul urmarit a semnat cu real ,din moment ce apare si un interviu cu ad Ilie inseamna ca stirea e adevarata ,conducere mai proasta ca asta nici ca nu puteam avea

Dar ati vazut ce a declarat Adrian Ilie? Ca a vizionat el un dvd cu pinto dar ca nu se vedea prea bine.Doamne,cata lipsa de profesionalism.Zici ca suntem o echipa care vrea sa ramana in divizia c. Nu stiu ce sa fac,sa rad sau sa plang?

Ce jucator am ratat...bai Adriane,inteleg ca ai fost simbol al Stelei dar la capitolul managerial al clubului esti DEZASTRU...nu se poate,in loc sa fie baiat serios si pus pe treaba,el parca urmeaza sfatul ciobanului de la stana...pacat...dak il luam pe Pinto,era ideal,atacant puternic,adevarat marcator,nu hahalerele de Iacob,Surdu,Badea...

Edited by ros-albastru4ever

ce naiba numai Steaua nu ia pe nimeni l-a luat pe hacoaie asta si atat cand e vorba sa vina jucatori pe bani multi lipsa toti jucatorii pe care i-a vrut Steaua s-au dus la alte echipe si nu pentru ca nu ar veni in Romania ci pentru ca oieru e un zgarcit

Cu cine sa jucam ?? cred (mai mult ca sigur ) ca asta e lotul Stelei cu care nu o sa ne clasam nici in primele 10 echipe din Romania

nu cred ca situatia se va imbunatati ci se va inrautati

cred ca pana la urma se legitimeaza ilei si bekli si formeaza cuplul de branza al Romaniei ca si asa nu costa nimik

SITUATIA Stelei ESTE CRITICA,DEZASTRUOASA DACA Lacatus REZISTA MAI MULT DE 4-5 ETAPE LA Steaua INSEAMNA CA E MARE ANTRENOR

Are si Habibu asta ,OUALE cat Casa Poporului!!!!...Abia asteapta sa vina in Romania sa-si descarce caisele! I-a zis lui ,Cyril, ca-s femei frumoase la noi!.Pai daca veneai si tu Habibu acum cativa ani poate rupeai si tu ceva!Acum doar garduri vei rupe daca n-ai ceva taitei pusi la saltea!

Dar ,suna-l pe Carlos sa-ti dea el harta cu localurile maneliste din Bucuresti! Oricum iti va tine de urat un caine pe acolo.Il cheama Bostina!Fara numar,fara numar,fara numar!!!!!

PS.Parca era in Seinfeld un personaj pe nume Habib!Avea un restaurant indian!

Maine astept un alt transfer de marca ...Kramer!

Edited by vlad75

Vaaai fratilor nu mai pot:))))))))Cum dracu sa spui asa ceva "nu l-am luat ca nu se vedea bine DVD-ul".In locu lui intram in silenzio stampa toata viata.Dupa ce ca e prost mai si claxoneaza

f tare!!! da' pana nu-l luam pe newman nu facem nici o scofala!!!

No soup for you! (The soup nazi, era paki)

Da, dupa cum se vede Hbib Habi+BOU este un mare ratat hmmmm......unu f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.f MARE

El nu stie unde-i Romania DAR,el stie ca avem fete frumose (asta asa e)

Se vede dindeclaratzii ca este un "mare"forbalist

BAH ORICINE IMI CITESTE MESAJU SA STIE DE LA MINE

HABIB NU E JUCATOR DE Steaua ,clar?????

Ce dracu e asta .........:)) poi mah asta nu o sa faca nimik dar....nimik

CE JUCATORIIA TRANSFERAT Steaua

WILIAMS ALA care E DIN Liga A -2 -2 JAPONEZA=))

OFFFF......DOAMNE

HABIB-BOU UM MARE ..........SHHHHHH.....(ca ne amendeaza)

FERNANDEZ ALA POATE MAI FACE CEVA(soer din tot sufletu--- Dumnezeu sa-l ierte)

ARMENTEROS- mdea..........e bun pentru,Steaua dar totush ..........era rezerva la SEVILLA

gandeste si u mai Adi Ilie offfffffff............

app......FORZA.......(GLORIA BUZAU.....CFR Cluj(bravo lor)........RAPID (deshi ii urasc dar is si buni mah).....

...Poli Timisoara.......(atea is echipere care au jucatori adevaratzi(mai potzin BUZAU-dar is si yo din BZ ))

Ce pot sa zic . Habibou sper sa te acomodezi si sa te tii de cuvant: da multe goluri si du-ne in CL! fular-campionii

Nu-mi pun mari sperante in el. Ar fi mare lucru sa reuseasca ce realizat Cyril...

Sa speram ca se va integra repede si ,,va fii in bulan"cum se spune!

Noroc la Steaua Habib! App de Adi Ilie: puteai sa zici ca nu ti-a placut de Pinto cum se misca pe FIFA 08 si tot te faceai mai putin de kko:))))) Habib trebuie sa fi fost gasit prin colectia lui Adi de cartonase cu fotabalisti ascunse intre feliile de salam de l-a adus la echipa:)))) oricum baiatu pare orientat, are atitudine, poate este ceva de capul lui.

Il chema Babu... si era pakistanez

Am tot serialul Seinfeld si n-am precupetit nici cel mai mic efort sa ma uit cum il chema.Dar nu vorbesc de "nazistul" cu supa ci de cel care avea acel restaurant cu specific american si pe care il schimba (specificu')la sugestia lui Seinfeld.

Edited by vlad75