fcsteaua.ro

Steaua - Farul Constanta 3 - 0

100 posts in this topic

Acum toti iubiti Steaua...numai cand castiga sunteti stelisti...oricum cam tarziu 3-0 asta....sa vedem in retur cum o sa fie...ce jucatori vin ... ce jucatori pleaca...

Si totusi,conteaza si ultima impresie,macar daca ne uitam la scor...dar numai noi stim cat am patimit anul asta asa ca nu trebuie sa ne lasam inselati de aparente...echipa scartaie tare si avem nevoie de schimbari in echipa.Forta Steaua :steagcruce:fular-campionii ...Sarbatori Fericite,prieteni stelisti si sa speram ca in retur vom avea o echipa mult mai puternica :)

Multumesc Steaua ! In sfarsit dam si noi 3 goluri intr un meci. Deja Faru e obisnuita sa piarda in Ghencea cu acest scor. Asa si trebuie !

Iarna placuta la toti ! Sarbatori fericite !

LeoKinG

eu nu iubesc Steaua doar cand castiga,eu iubesc Steaua si la bine si la rau....asa ca....forzza Steaua

Intrebare pentru administratorii acestui site:Azi am auzit o chestie care pe mine ma socat,este vorba de o afirmatie facuta de comentatorii meciului Steaua-Farul de la Antena 1,care spuneau ceva de genul:"Intr-un sondaj facut pe"FC Steaua.RO",(si aici vine chestia care pe mine ma bulversat)SITE"ADMINISTRAT"DE GAZETA SPORTURILOR,Zapata a fost considerat cel mai jucator a-l acestui tur de sezon cu un procentaj....etc";am reprodus in linii mari afirmatia comentatorului de la Antena1.

Daca este asa eu declar de pe acum ca acesta este ultimul meu post pe acest site,insa din cate stiu eu nu este asa si sper din tot sufletul sa nu fie altfel si sa fi fost o"ineptie"a comentatorului.

Tu te auzi ce scrii acolo???

1. A zis stelistiro nu fcsteaua.ro

2. N-are cums afie asa ca altfel am aveam reclame catre gsp, sau altele ...

bafta.

sa fi fost o"ineptie"a comentatorului.

A fost o ineptie.

Catalinsm se vede ca este un fin cunoscator al industriei online din Romania sau cel putin din zona presei sportive. era vorba de stelisti.ro su fcsteaua.ro!!!!!

Ne revenim...Bravo Laca !!! Lumea e cu tine si vom castiga titlul pentru ca recuperam puternic incepand din primavara...dar atentie la campania de achizitii...

Am privit un meci parca ca prin ceata,mingea nu am vazut-o deloc,cu toate ca era rosie!Dica m-a distrus cu ratarile sale,insa am remarcat un joc ceva mai bun al echipei,comentatorii ca deobicei habar nu au sa comenteze,nu stiu de ce le da alora transmisiile,si ganditiva ca la astia o sa vedem si nationala,imi vine sa plang!Halal televiziune!!

Intrebare pentru administratorii acestui site:Azi am auzit o chestie care pe mine ma socat,este vorba de o afirmatie facuta de comentatorii meciului Steaua-Farul de la Antena 1,care spuneau ceva de genul:"Intr-un sondaj facut pe"FC Steaua.RO",(si aici vine chestia care pe mine ma bulversat)SITE"ADMINISTRAT"DE GAZETA SPORTURILOR,Zapata a fost considerat cel mai jucator a-l acestui tur de sezon cu un procentaj....etc";am reprodus in linii mari afirmatia comentatorului de la Antena1.

Daca este asa eu declar de pe acum ca acesta este ultimul meu post pe acest site,insa din cate stiu eu nu este asa si sper din tot sufletul sa nu fie altfel si sa fi fost o"ineptie"a comentatorului.

Era vorba de Steaua.ro !

Oricum jalnici rau "comentatorii" antenisti. Daca urmareau un meci de sah si tot era comentariul mai animat. Probabil ca servisera vreo tuica fiarta inainte.

Cataline, prostia ziaristilor este incomensurabila, asa cum scriam mai demult.

Zi de zi eu unul constat ca un ziarist pe care-l consideram prostul prostilor ieri este depasit in stupizenie astazi de un alt coleg. Doar politicienii ii pot concura pe ziaristi in ceea ce priveste cantitatea (infima!) de inteligenta.

Si cand te gandesti ca astia sunt deasupra legii in societate (desigur, neoficial)!

Era vorba de Steaua.ro !

Oricum jalnici rau "comentatorii" antenisti. Daca urmareau un meci de sah si tot era comentariul mai animat. Probabil ca servisera vreo tuica fiarta inainte.

e vorba de "stelisti.ro"...

oricum un foarte bun jucator e Gerlem de la Farul!!! nu m-ar deranja sa-l vad cu nr. 10 la Steaua...

yo_marius

un jucator care nu munceste ca gerlem nu are ce cauta la Steaua

eu unul m-am saturtat de jucatori care stau pe teren.vreau sa vad jucatori care fug de mananca pamantul.

o fi gerlem tehnic dar aia nu inseamna ca e valoros.

sunt in lumea asta oameni mult mai tehnici ca Ronaldinho sau Kaka dar pentru aia nu sunt fotbalisti

nu m-ar deranja sa-l vad cu nr. 10 la Steaua...

Pe mine m-ar deranja. Daca aspiram tot la jucatori slabi, asa va fi si jocul nostru. Avem nevoie de jucatori adevarati, nu de Gerlem...

@adrianultras & wally

sunt sigur ca apatia de care da dovada la Farul ar putea fi "strunita" cumva de Laca....din punctul meu de vedere are certe calitati tehnice,iar in lotul unei echipe mari s-ar descurca mult mai bine....oricum este mult peste surdu si Croitoru.....

A fost o atmosfera foarte placuta la meci. La pauza ne-am batut cu bulgari(de zapada nu vecinii de la sud :P) au dat si baietii in sfarsit 3 goluri, una peste alta chiar ok. Un tur rusinos pentru Steaua...sa vedem ce e de facut de acum inainte :steagcruce:

yo_marius

iti zic doar 2 nume de jucatori: Ovidiu Maier si Romulus Buia

poate ai auzit de ei. de al 2-lea ai auzit sigur.

amandoi erau foarte tehnici dar nu munceau. plus ca le placea "distractia"

pe la inceputul anilor 90 erau amandoi in nationala de tineret si erau considerati mari sperante

Maier a ajuns de la Bistrita la rapid, Buia a ajuns mi se pare ca si pe la catei

dar nu s-au impus

erau tehnici dar de muncit nu prea munceau pe teren

asa ca din sperante au ajuns anonimi!

pentru Steaua Toronto

Daca la Steaua spui ca a fost dezastru anul asta, la Dinamo cred ca nu ai mai gasi superlativ depreciativ:) Sa nu exageram!

Cred ca aspiratiile noastre transced realitatea si daca ne-am vazut in LC, multi am si vazut trofeul in vitrina Stelei.Din pacate, pana acolo mai e!Asa ca e bine sa stim sa cerem atat cat ne este plapuma. In opinia mea, Steaua a iesit din LC mai onorabil decat a facut-o anul trecut in confruntarea cu echipele mari Arsenal si Sevilla, dar norocul pe care l-a avut cu Dinamo Kiev la avut Slavia in meciurile directe. Pana si comentatorii TV in LC parca nu erau romani atat de antiromanesc suna comentariul lor (desi se voia anti-Steaua)!Niste cretini, ca si cei din seara asta!

In campionat, se putea si mai rau avand in vedere ca toata lumea a pus tunurile pe echipa. Becali, presa si ce este mai trist...si suporterii!

In conditiile accidentarilor, a presiunii mediatice si fonice ale suporterilor, a schimbarii antrenorilor, a plumbului turnat in ghete de Becali prin declaratii tembele, este o minune ca Steaua are 38 puncte si ca a pierdut in LC la limita de 4 ori si prin mare ghinion.

Nu uitati ca si ei sunt oameni si nu roboti, iar campionatul asta e mult mai tare decat cel de anul trecut. Rapid a avut, cel putin in 3-4 meciuri "bafta chioara"(ultimul cu Bistrita), altfel era alaturi de Dinamo si nu la egalitate cu Steaua.

Cred ca ceea ce a lipsit Stelei in exprimarea Constanta si continua a ceea ce aratat ca stie in unele meciuri sau portiuni din ele, pe langa cele enumerate mai sus, a fost si lipsa unei constante in formula de joc, care sa aiba un schelet de 7-8 jucatori de baza si rulaj a 2-3 jucatori. La noi a fost invers ceea ce nu a favorizat formarea acelor automatisme intre jucatorii vechi si cei noi, ci a unui joc la "ce iese".

De ce la CFR si Urziceni este ok?Pentru ca acolo este liniste.De la patron la presa. "Zgomotele" produse numai de uralele si cantecele de incurajare ale suporterilor si nu de coruri imense intonad "Oda bucuriei" prin injuraturi si flieraturi.

Si CFR-ul a facut jocuri f proaste, dar a avut noroc si pe tabela si din partea suporterilor care i-au sustinut si la greu. Ceea ce nu a fost cazul la Steaua!

E bine ca in viata sa visezi, dar cand ai capul in nori musai trebuie sa ai picioarele pe pamant si sa nu vezi un dezastru din cateva infrangeri.

Haide Steaua!!!

Admit ca s-ar putea sa fi inteles gresit,facand astfel o confuzie intre stelisti.ro si (FC)Steaua.ro insa mie mi s-a parut ca a apus Steaua.ro...in fine...imi cer milioane de scuze tuturor pentru ca m-am indoit,pentru o clipa,de impartialitatea si independenta acestui site si multumesc pentru"clarificarile"oferite.

Ar trebui sa joace cu o minge roz bonbon, asta ca sa vedem si noi ceva.

LE: JUR ca am scris asta inainte sa vad mingea de aproape.

JUR ca asta e "televiziunea" care va transmite meciurile nationalei de pe teren propriu. :(

Strict tehnic: terenul mozaicat zapada-verde.pamantiu face imposibila vizibilitatea mingii la o rezolutie de 720x576 pixeli, intretesut(standardul TV PAL). Televizarea s-a facut din inaltul copertinei de la oficiala, cadru ideal pentru orice regizor de montaj pe timp de vara. Pe terenul de azi insa, existau 2 solutii: fie camerele amplasate mai jos, pe suporti in T0, cum fac Pro TV si KanalD(medota simpla-nustiu ai cui sunt suportii, cui revine obligatia de a-i amplasa si montarea, adica televiziunii sau clubului, situatie nefericita pentru telespectatori-antena1+Steaua=pat+patashol), fie camera de general, care a transmis majoritatea meciului, lucreaza cu "zoom" - caz in care: camera trebuie sa aiba focala lunga(zoom mare, si personal nu cred ca avea asa ceva) si mai trebuie sa ai si un cameraman meserias acolo.  Ori la "profesionistii" voiculescieni.. nu cred ca aveti mari asteptari :(

Edited by leoc980

@leoc980

+ un comentariu de tot ca..ul :|..in sfarsit..totul e bne cand se termina cu bne :D