fcsteaua.ro

Arsenal Londra - Steaua 2 - 1

158 posts in this topic

ARSENAL: Lehmann - Diaby, Sagna, Senderos, Gallas, Denilson, Song, Bendtner, Traore, Walcott, Van Persie

Antrenor: Arsene Wenger

Steaua: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Neșu - Neaga, Lovin, Ov. Petre, Cristocea - Dicã, Badea

Antrenor: Marius Lacatus

Au mai jucat: Surdu, Golanski si Zaharia.

Arsenal incepe furibund meciul cu doua ocazii uriase la poarta Zapata. Emeghara salveaza la prima ocazie si norocul la a doua.

In minutul 8 al meciului Arsenal deschide scorul. Aparitie extraordinara a lui Diaby care il invinge pe Zapata cu un sut la vinclu.

In minutul 41 Arsenal majoreaza scorul. Inscrie Bendtner dupa o ezitare in apararea stelista.

In minutul 68 Zaharia reduce din diferenta dupa ce a reluat superb cu capul centrarea perfecta a lui Florin Lovin, faza la care a participat si Surdu.

In a doua repriza Steaua a dominat clar echipa londoneza avand o multime de ocazii de a egala.

Zapata a reusit un meci senzational demonstrand pentru a cata oara ca este unul dintre cei mai buni portari ai Europei.

Click aici pentru clasamentul final al grupei H

Steaua: 1. Zapata, 13. Emeghara, 3. Goian, 5. Rada, 25. Neaga, 8. Ovidiu Petre, 20. Lovin, 14. Cristocea, 10. Dica, 9. Badea

Unde e Nesu? Sau macar Petre Marin cum as vrea eu sa fie. Deja a luat cartonas rosu inainte sa inceapa meciul?

Edited by Fan_Piturca

datzi va rog repede un link sa vad meciu..pls:(((

www.rojadirecta.com

dar trebuie sa instalezi programe cum ar fi sopcast

Bravo la baieti... Sa nu se chinuie mult ca sunt buni... Dica pleaca pe 5 milioane de euro la middlesbrough si ce ii mai pasa lui de suporteri??? Si restu la fel... Respect pentru Emeghara si Zapata ca ei se lupta... Forza Steaua! Afara cu Becali si mercenarii!

spus pe romaneste : Astia-s bat **** de noi.

noi, echipele romanesti in general nu avem ce cauta in CL.

nu exista echipa romaneasca care sa joace la 50% din ce joaca Arsenal.

numa cu autobaza in poarta si cu darurie nu facem noi performanta in Europa. Tre jucatori tata ... uite la Arsenal au pusti de 17-18 ani si ne fac aia terci.

Forza Steaua si m*** lu Jiji ... e numa vina lui.

Bravo la baieti... Sa nu se chinuie mult ca sunt buni... Dica pleaca pe 5 milioane de euro la middlesbrough si ce ii mai pasa lui de suporteri??? Si restu la fel... Respect pentru Emeghara si Zapata ca ei se lupta... Forza Steaua! Afara cu Becali si mercenarii!

Dica a dat niste pase destul de bune.sti vorba aia..:daca nu are cu cine!

e bine si asa..se putea si mai rau la pauza :steag_steaua_ro:

Dica incetineste jocul incredibil, Vali Badea - sare mingea din piciorul lui ca din lemn.... Cristocea e inexistent -> Nesu are un atacant, un mijlocas dreapta si un fundas dreapta.... (nu de alta, dar la al 2-lea gol fundasul central cre'ca s-a dus dupa tigari)...

Dincolo de toate astea.... nici nu stim ce vrem sa facem pe teren, pase in spate cat incape si mingi aiurea.... macar Olaroiu stia sa-i aseze :(

Ne invata fotbal Arsenal...is prea buni,cred ca anul asta ia Liga Campionilor...noi n-avem cum sa emitem vreo pretentie cu jucatori gen Nesu,Cristocea,Lovin,Dica,Petre...de fapt povestea asta am mai spus-o de N ori dar ciobanul tot cioban ramane...parerea mea e ca in cel mai fericit caz luam bataie cu 3-0...asta'i diferenta dintre fotbalul englez si cel roman,o diferenta datorata si mentalitatii occidentalilor si cea a oierului(de fapt,asta n-are mentalitate,asta are capatana goala),pe care noi nu o vom atinge niciodata...ramanem sa jucam din nou cu maltezi si ciprioti in tururi preliminare ca,sa fim seriosi,valoare nu avem in comparatie cu astfel de echipe si sa speram ca in viitor,un patron gen Abramovici o sa vina in Romania si o sa investeasca masiv intr-o echipa si sa creeze o echipa de nivel european...dar astea is vise...FORTA Steaua :steagcruce:

@bau

,,macar Olaroiu stia sa-i aseze :( ''

si tu esti nostalgic?...hai sa mai traim si in prezent si sa nu-l mai ridicam in slavi pe zeroli absolut...

mie mi se pare ca joaca destul de curajos...ca doar sunt razboinici...dar se pare ca raman cu,curajul...

oricum macar alearga pe teren...

nu stiu ce aveti fratilor cu nesu...el pune mereu cel mai mult suflet si alearga dublu fata de toti restu...RESPECT Nesu,Zapata,Emeghara si Dica

Nu este chiar rau. O sa marcam sigur :)!

Stie cineva cum ii cheama pe SCURSURILEEEEE UMANEEEEE care comenteaza pe Pro TV. In viata mea nu am auzit comentariu mai rau intentionat. Este incredibil. Sa la iau familiile si neamurile.....

Edited by novac

Suntem varza tata....varza praf pulbere nu jucam nik...noroc cu zapata ala ca era vreo 4-0 pentru arsenal pana acuma :(( !

plm..beeecali tre sa pleci...si niste jucatori precum Iacob.....valea---- sa se duca frate astia ne fak sa aruncam televizoarele pe geam cand pierde Steaua.... unii retarzii care nu mai joaca nik....

Lumeeeeeee boala in echipa asta e mijlocul! Prostasov stia bine cand l-a pus pe Radoi cu Paraschiv la centru, da acum cand avem Pe Lovin si Pe Ov.Petre care sunt paraleli ce sa mai vrem ne miram ca luam goluri! Eh pai nici apararea nu face minuni;)! Eu ma rog la fiecare meci sa nu-i mai bage pe Lovin si pe Ovidiu Petre si nimik! Ajung la culmea disperarii!

Edited by kosm1n

Vai de capul meu , cred ca ne-o furam rau de tot de la echipa asta de pusti...Sa zicem mersi daca se termina atat ....

Va spun sincer ca nu cred ca mai pot sa ma uit la repriza a 2-a,m-am saturat de atatea umilinte,suntem umiliti in campionat,in cupa Romaniei,in CL ne bat toti fara drept de apel,suntem umiliti de fiecare suflare a lui jijel fecali.

Ne-am compromis cu totii cand l-am acceptat pe cioban,au venit 2-3 ani minunati,si in Europa si in campionat,dar acum a venit reversul medaliei,cand Jiji se ocupa de tot in club si ceva imi zice ca dupa 2 ani de umilinte(anul trecut si acest an) va mai urma si al treilea,si al 4-lea pana cand se va plictisi Jiji de fotbal. Diferenta dintre emeghara si nesu se vede desi nesu are intr-adevar un adversar mai greu.

Cat despre meciul de azi ce sa spun,rezervele lui Arsenal ar lua fara probleme campionatul in Romania,la 30 pc distanta de locul 2,trebuia sa fie scorul 3-0 in min 10,toata echipa e depasita,suntem penibili(din nou),ne fac astia ca in curtea scolii.

Mironica a scos o fraza care pentru mine este la fel de clasica ca "du-te Dica du-te" si anume(reproduc aproximativ) "echipele romanesti platesc banii multi din CL cu umilinte la fel de mari". Cea mai buna fraza pe care am auzit-o de la un comentator de ffff mult timp. Sunt comentatorii cam tampitei dar ce sa comentezi cand o echipa isi bate joc de cealalta.

Sa speram ca va iesi soarele si pe strada noastra,insa trebuie ca noi,suporterii,sa facem ceva nu se mai poate asa,am ajuns de rasul Romaniei,si acum prin fecali de rasul Europei.

Avem nevoie de mult noroc sa scapam cu un 4-0 onorabil sa spunem.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.