fcsteaua.ro

Falimentul fotbalistului român modern

38 posts in this topic

Cu ceva timp in urma scriam un articol despre necesitatea aducerii de jucatori straini pentru a putea emite pretentii la performanta. Principala acuza adusa articolului respectiv a fost ca strainii “nu pun suflet”, nu simt nimic pentru clubul la care joaca

Cred ca venirea unor jucatori straini,dornici de afirmare ,ar creea o emulatie printre jucatorii nostri, care vor trebui sa le faca fata si sa se ridice la nivelul lor. Nu spun ca jucatorii romani n-au valoare, cred insa ca le lipseste motivatia, distrusa de sentimentul de autosuficienta ( cum e subliniat foarte bine in articol). Sper ca pe langa Thereu sa mai fie adusi din iarna inca 2,3 tineri straini valorosi.

Cu parere de rau spun ca Lacatus nu are valoare de Steaua, nu a avut rezultate ca antrenot la nicio echipa. Din Romania singura solutie este Dan Petrescu, chiar ssper sa vina la Steaua chiar daca imi pare rau de Lacatus.

O zi buna

Ba tu esti dus cu pluta???? locul 4 cu FCBRASOV

Incep sa mi se Para interesante articolele scrise la plural - noi, echipa noastra - cand e clar ca Steaua e echipa lui "io" si numai a lui "io"

Singurul lucru care mai merge la Steaua cat de cat e apararea. Trebuie 1,2 atacanti (Thereau + 1) si inca 2 mijlocasi tehnici pe langa plesan care eu unu cred ca va face treaba buna la Steaua

cica de ce nu joaca badoi?

:))

pai normal ca nu mai joaca

ca de 6 saptamani a fost vandut la fulgeru bragadiru:))

V-am spus si va spun din nou. Romani sunt V.A.R.Z.A la fotbal! Nu avem nimic in comun cu fotbalul. Romania are numai doi jucatori de valoare. Chivu si Mutu, ATIT! Iar cand astia va agata ghetele pe cui. NU MAI VEDEM NICIUN JUCATOR ROMAN DE VALOARE..loool.

Incep sa mi se Para interesante articolele scrise la plural - noi, echipa noastra - cand e clar ca Steaua e echipa lui "io" si numai a lui "io"

Stii cu ce rimeaza "IO": ******

Edited by forever_STEAUA
Controleazã-þi limbajul!

V-am spus si va spun din nou. Romani sunt V.A.R.Z.A la fotbal! Nu avem nimic in comun cu fotbalul. Romania are numai doi jucatori de valoare. Chivu si Mutu, ATIT! Iar cand astia va agata ghetele pe cui. NU MAI VEDEM NICIUN JUCATOR ROMAN DE VALOARE..loool.

absolut deacord cu tine.

numa la Steaua este alta problema "Jiji" numita.

pana nu pleaca, nu o sa avem liniste.

nu vedeti ca nici un jucator de valoare nu vrea sa vina la Steaua???

nu poti sa iti bati joc de jucatori straini cum o facut Jiji Becali........

Forza Laca

absolut deacord cu tine.

numa la Steaua este alta problema "Jiji" numita.

pana nu pleaca, nu o sa avem liniste.

nu vedeti ca nici un jucator de valoare nu vrea sa vina la Steaua???

nu poti sa iti bati joc de jucatori straini cum o facut Jiji Becali........

Forza Laca

Pai Normal. Sincer acum, cred ca Romania e cea proasta tara din est la fotbal Sincer. Pana la urma si bulgari au mai multi jucatori valorosi ca noi. Noi avem numai pe Chivu si Mutu, iar ei? M.Petrev,Berbatov,S.Petrov si Bojinov....

Vai de mama noastra!..SUNTEM MORTI DUPA BRAZILIENI!!

Edited by Cristocea_

Nu cred ca fotbalistii romani au excelat la fotbal (exceptie Hagi si alti 2-3 jucatori), romanii sunt mai mult Team Play, daca nu iti faci o echipa care sa se inteleaga intre ei ca fratii, degeaba iti aduci numari romani, mai bine faci ca CFR, iei 20 de straini si un antrenor care sa stie cat de cat sa-i bage in teren. Asa ca nu va asteptati ca Steaua sa mearga bine curand.

:steagcruce: Subscriu si eu la ideea jucatorilor straini si daca citeste si yo.Marius articolul il umfla rasul....VREAU SARBI SI ARGENTINIENI!!!! Jucatorii de afara sunt crescuti cu alta mentalitate si sunt PROFESIONISTI. Exemple avem incepand chiar cu Arsenal si terminand cu Ajax! Dar pentru asta trebuie bani si un alt management! Ce face A.Ilie este amatorism curat! Cu 40 de milioane de euro se poate face o echipa de vis...Dar sunt vise,nu?

Bv Andrei,bine spus,trebe sa gandim spre viitor,am vazut la UEFA Magazin un reportaj despre Celtic si spunea managerul lor,ca derby-urile sunt mai frumoase acum,fata de caum cativa ani cand erau foarte putini scotieni,si acum au intrat in echipa fosti junioro crescuti de Celtic,au in jur de 5 scotieni,si asta da intradevar o culoare speciala derby-urile plus,cum spunea si antrenorul lui Celtic,se atinge obiectivul principal al campionatului intern,sia nume acela de a produce jucatori noi pentru nationala,priviti cazul Angliei,au campionatul cel mai puternic,dar echipa n-au,si o sa ziceti,poi nu are Anglia jucatori?Eu zic ca au dar foarte putini pentru un campionat asa puternic,pentru ca ei au foarte multi bani ,isi permit sa achizitioneze cei mai bun.Sa revin la Cletic,in opinia managerului,echipa scotiana are in jur de 5 jucatori scotieni si restu sa fie stranieri de valoare,asat era in opinia lui o reteta de succes,nu-i credea mercenari,pentru ca jucatori pe care-i cumpara ii studiaza si se uita in primu rand la talent si ATITUDINE,rup pamanatu pentru echipa,asta e definitia profesionistului.

Aud la TV tot mai des,ca jucatori care vor veni la Steaua din iarna vor fi cel mult cei de la Buzau,inconstestabil sunt buni si aia,dar vorba ta Papillon,avem nevoie de cel putin un atacant de valoare certa,sa sti ca din 2 faze una sigur e gol,si cel putin un mijlocas(playmaker),dar eu asa zice ca ne trebuie chiar 2,sa avem de orice eventualitate,avem nevoie de aripi adevarata,oameni de flacuri,oameni penetranti care sa faca fata,care sa invemteze ceva nou,si s afurnizeze centrari,si poate ca daca aveam asa ceva,numai era blamat Iacob,sau Zaharia,ei sunt atacanti masivi,care sunt buni la jocul de cap,se folosesc de forta,deci poate daca am avea niste jucatori buni acolo,se juca extrem de bine.Vorbeam zilele cu un prieten,ca macar daca ar lua Cluju,nu m-ar deranja foarte tare,dar m-ar deranja foarte mult sa ia titlul si sa se faca de ras si sa nu aduca nici-un punct,asta da m-ar deranja ca nu uit cum aceasta echipa a fost surclasata de niste anonimi,si atunci zic e mult mai bine sa ne revenim odata pentru ca nu e nimic de capu lor,deocamdata au incredere in ei,dar la prima infrangere n-ai ce alege de el,mor cand aud de "marele Fabbiani" ca-si merita alea 2 mil,poi daca io desi nu sunt scouter ma duc in America Latina si caut la 2 mil un jucator,eu zic ca e mult mai bun ca el,am vazut ce jucator era Elton,e adevarat nu era atacant dar un jucator de o valoare mai mare decat Fabbiani,deci raspunsu e nu...nu-si merita bani!Eu zic ca daca noi asiguram zonele critice,cum ar fi mijlocul aducand un super mijlocas,era bun si Elton sa revina,dar cert e ca avem nevoie de un mijlocas care sa fie super tehnic,sa faca diferenta,apoi un atacant care stie meserie,si 2 mijlocasi de banda,si sa vedeti de nu recuperam diferenta de puncte si luam si titlu

:steagcruce: Subscriu si eu la ideea jucatorilor straini si daca citeste si yo.Marius articolul il umfla rasul....VREAU SARBI SI ARGENTINIENI!!!! Jucatorii de afara sunt crescuti cu alta mentalitate si sunt PROFESIONISTI. Exemple avem incepand chiar cu Arsenal si terminand cu Ajax! Dar pentru asta trebuie bani si un alt management! Ce face A.Ilie este amatorism curat! Cu 40 de milioane de euro se poate face o echipa de vis...Dar sunt vise,nu?

Eu zic sa incepem cu Ajax si eventual.....sa continuam cu Arsenal (pentru ca ea nu creste jucatori de la centrele de juniori precum clubul olandez).