fcsteaua.ro

Somnul natiunii naste monstri

51 posts in this topic

Singura solutie pe care o vad... in afara de solidarizarea tribunelor impotriva oierului este de a atrage in lupta si fostele glorii ale Stelei umilite de fecalii, inclusiv cu Hagi.. si toti impreuna sa ducem o campanie sustinuta si de presa. Dureros dar fara presa u putem face nimic.. si aici cei care au legaturi cunostinte in mass media poate pot face ceva...

Aceleasi probleme sunt la toate cluburile din tara mai mult sau mai putin cu exceptia CFR. Din pacate suporteri Stelei sunt singuri care nu au nici un fel de reactie impotriva oierului.La Dinamo acum 2 ani suporteri au scandat impotriva conducerii un retur intreg iar spre final au vopsit gardul lui Borcea si masinile jucatorilor. In tot acest timp galeria Stelei ii canta numele lui Jiji la fiecare meci si facea misto de dinamovisti(nu sunt sigur dar parca a fost si o coregrafie in acest sens). Concluzia: Dinamo a scapat de jucatorii slabi l-a adus pe Rednic nu a vandut nici un jucator important si stim cu totii ce s-a intimplat anul trecut.Anul asta Dinamo a mers slab iar acum spre sfarsitul turului suporterii nu mai vin la stadion iar cei care vin contesta conducerea, concluzia:Fernandez si Gozdenovici out si se pregatesc restructurari.

La Steaua in tot acest timp nu se intampla NIMIC galeria il contesta pe Surdu,Lovin de parca din cauza lor nu merge Steaua. Se merge din rau in mai rau si se tot promit de 2 ani transferuri de marca(Beluschi,Dady) in schimb vine Thereau imprumutat pe 6 luni(fac pariu ca nu inscrie mai mult de 3 ori).

NU vreau sa fiu injurat dar mie imi place Surdu ca este tanar si are timp sa ajunga sus

Nu as putea sa nu-mi sustin echipa pentru un gunoi,sper sa ne revenim,dar e foarte greu

:)) Ma faci sa rad. Echipa ta? Ti-a scapat chestia asta: "Sa se inteleaga clar, Steaua este a mea si nu cum zice Hagi, a tuturor!" (Gigi Becali, 2007).

un comentariu fain de pe ceva blog:

<<

Min 3. Românii atacã dezlãnțuit, dar … vai, ce arbitraj pãrtinitor! … Corpodean oprește meciul pentru un «înainte».

Min. 4. Dorinel începe sã are terenul.

Min. 6. Lobonț se plictisește în poartã, dar mai schimbã o vorbã cu stripteuzele care se mlãdiazã pe barele laterale.

Min8. Mutu trage toatã echipa dupã el sã o așeze mai repede în zid. ªut Henry, barã-barã, mingea traverseazã terenul și … este 1-0 pentru România! Ai noștri protesteazã cã au rãmas fãrã stripteuze, dar golul e validat.

Min. 9. Ogãraru ridicã publicul în picioare, pentru cã trebuie sã ajungã la scaunul lui.

Min. 11. Dorinel terminã de arat terenul și trece la însãmânțat.

Min. 12. Bãnel este la un pas sã-și treacã numele pe lista marcatorilor, însã Lobonț se opune.

Min. 13. Încurajat de prezența în tribune a scouterilor de la Dinamo Tirana veniți special sã-l vadã, Chivu pleacã în atac, dar impresarii îi fac semn sã stea liniștit, cã emisarii n-au portofelele la ei.

Min. 15. Dupã o pasã greșitã a lui Lobonț, Pițurcã strigã la el: „De ce joci cu Ochiroșii?”. Lobonț îi rãspunde: „Hai, bre, cã n-am bãut decât o sticlã!”.

Min 18. Chivu ii cere arbitrului sa opreasca meciul pentru ca l-a sunat Giovanni pe mobil sa-i propuna un transfer la Unirea Urziceni

Min. 20 Corner Franta. Lobont boxeaza balonul si capul lui Chivu. Acesta din urma se supara ca i-a stricat freza. Lobont promite sa il impace la o tigara la pauza.

min 25 Dorinel culege roadele pamantului dupa ce a arat si a semanat!

Min 28. La colțul terenului, MM le face oferte francezilor veniți sã batã cornere. Henry semneazã pe loc cu Unirea Urziceni.

Min 33 Lobont cade pe ganduri si isi rupe mana

PAUZÃ. Pițurcã împarte ultimele sfaturi: “Lobonț, stinge tigara. Chivu, nu mai pufãi ca locomotiva. Bãnel, acum poți sã tragi la poarta aia. Mutu, poți sã îți faci tatuajele în timpul liber?

Rãdoi, lasã geamurile cã ne ia curentul. Ogarãru … Ha ha, glumeam și eu!

PAUZÃ. Alina Plugaru își începe tentativa de stabilire a unui record mondial. Trece pauza. Românii ies de la cabine, francezii intrã. La revenirea pe gazon, Henry e de negãsit.

Min 62. Aut pentru România și schimbare: iese Neșu, intrã Alexandru Pițurcã. Acesta cere mingea de la Roșu. Roșu nu vrea sã i-o dea. Pițurcã-junior plânge: “Taaaaaaaaatiiiiiiii, zi-i la Roșu sã-mi dea mingea!”.

Min 68. Arbitrul cere întreruperea meciului din cauza unui obiect strãlucitor aflat în tribunã.

Mititelu își dã jos ochelarii de soare și partida se reia.

Min. 69. Intrã Coman în locul lui Lobonț. Copos strigã la Coman cã îi mãrește contractul de la o foaie A4 la o foaie A3.

Min. 88. Ganea ia mingea și o așazã la punctul cu var. Din pãcate, ia galben pentru henț, întrucât nu se dictase niciun penalty.

Min. 90. Mutu, într-un moment de inspirație, îi paseazã lui Ribery. Acesta înscrie pe lângã Coman, care discuta cu Copos prelungirea contractului la 2 metri.

PENALTY-URI. Trage Henry. În zid. Dorinel se apropie de balon și … goool! Din pãcate, la poarta cealaltã. Bãnel îl consoleazã. Giuly trage de patru ori la rând în barã, iar vânzãrile la Coca-Cola se dubleazã. Piți încearcã sã-l convingã pe Mutu sã tragã, dar acesta îi spune cã s-a lãsat. E nevoie de un singur gol, unul singur. Chivu își ia inima în dinți și pune mingea pe punctul cu var. În tribunã, impresarii au semnat deja precontracte cu 3 echipe din Sri Lanka, San Marino și Togo. Chivu se îndreaptã spre balon, dar … se rãzgândește. Piți face o ultimã schimbare: se introduce în teren. Nervos pentru cã românii trag de timp, Coupet șuteazã cu sete, mingea îl lovește pe Piți în ceafã și intrã în poartã. Goool!!! România e campioanã mondialã!

DUPÃ MECI. Cornel Dinu face o scurtã analizã: ”Bãieții au anihilat hiatusul cãscat între Dorința de serenade a francezilor și sârba noastrã din strãbuni, printr-o posesie regresivã în timp, care ne-a adus aminte de urcãrile în atac ale regretatului Mișa Klein. Ar fi fost dezirabil sã îl vedem și pe acest puști Copil, ca sã nu rãmânem cu gustul amar al ratãrii care ne caracterizeazã pe noi ca popor și pe mine ca orator”.

>>

daca cu totii ne dorim asta atunci de ce nu facem nimic? ce ne impiedica sa injuram ciobanul de la un capat la altu al meciului? sa afisam bannere defaimatoare ka adresa lui?? si lasati treaba cu bgs-ul ca asa ziceau si de torte...nu intra ei intre 3000 de oameni in peluza sa ne ia bannerul :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro: ??????

Ai zis:

"Eu stiu ca e greu sa te lupti cu el, ca BGS-ul confisca orice banner, ca are 100 de gorile infiltrate peste tot, dar un foarte civilizat "pleaca din Ghencea" cantat din 25 mii de piepturi si tot atatea batiste albe fluturande, ar fi cumva imposibil??? Nu cred, iar daca asta s-ar intampla meci de meci, amplificat apoi de mas-media care nu-l inghite nici ea, eu zic ca l-ar face sa inteleaga ca este copilul vitreg al acestei tari si al acestui club si oricat de nesimtit ar fi tot s-ar gandi sa-si faca bagajele intr-o buna zi ".

Problema e ca nu toti suporterii Stelei il urasc pe Camatar asta e marea pb , dak mergi la trebuie 1 vei auzi "nea Gigi te votam" SAU "sa traiasca nea Gigi" , si vei vedea multe aplauze la adresa lui . La meciul cu Charleroi cand a fost prezentarea lotului , Sudu s-au mutat la trebuie 2 iar la Nord au ramas cativa ultrasi.Am fost acolo si stiu ce sa intamplat , ultrasii stigau "m... Gigi auh auh auh" , "m.. Gigi m.. Gigi" SAU " pleaca din Ghencea ciobane pleaca din Ghencea" iar cei de la trebuie 1 raspundeau cu huiduleli si fluieraturi ;) poate si cativa de la trebuie 2 (pentru ca majoritatea suporterilor sau cetatenilor s-au separat de ultrasi la un moment dat )deci nu e chiar asa cum zici tu . Cele 2 Peluza Nord si Sud si cativa suporteri de la trebuie 2 poate ar face asa ceva dar ca 25 de mii de oameni (eu stiam ca sunt 23 de mii locuri n fine) sa strige meci de meci "pleaca din Ghencea" si sa fluture batiste albe , e cam greu de crezut ca va schimba ceva din 2 motive: 1. poate la un meci cu Dinamo decisiv pentru campionat sa se stranga 25 de mii si 2. nu cred ca ciobanu ar fi impresionat , ba din contra , ar iesi pe geam si ar aplauda desi in sinea lui simte altceva . Singura solutie sa scapam de oier este ca el sa-si gaseasca alta ocupatie mai importanta , gen presedentia sau iostiu ... prim-ministru . Poate asa vom scapa de el sau in cel mai rau caz sa nu mai fie interesat de Steaua asa cum e acum. Eu zic ca singura solutie (poate multi dintre voi ma contesta si ma cred pngist sau becalist) este sa il votam sa iasa presedinte si sa scapam de el , sa lase Steaua pe mana unor adevarati conducatori gen Ienei , Duckadam si alte embleme ale Stelei.

un comentariu fain de pe ceva blog:

<<

Min 3. Românii atacã dezlãnțuit, dar … vai, ce arbitraj pãrtinitor! … Corpodean oprește meciul pentru un «înainte».

Min. 4. Dorinel începe sã are terenul.

Min. 6. Lobonț se plictisește în poartã, dar mai schimbã o vorbã cu stripteuzele care se mlãdiazã pe barele laterale.

Min8. Mutu trage toatã echipa dupã el sã o așeze mai repede în zid. ªut Henry, barã-barã, mingea traverseazã terenul și … este 1-0 pentru România! Ai noștri protesteazã cã au rãmas fãrã stripteuze, dar golul e validat.

Min. 9. Ogãraru ridicã publicul în picioare, pentru cã trebuie sã ajungã la scaunul lui.

Min. 11. Dorinel terminã de arat terenul și trece la însãmânțat.

Min. 12. Bãnel este la un pas sã-și treacã numele pe lista marcatorilor, însã Lobonț se opune.

Min. 13. Încurajat de prezența în tribune a scouterilor de la Dinamo Tirana veniți special sã-l vadã, Chivu pleacã în atac, dar impresarii îi fac semn sã stea liniștit, cã emisarii n-au portofelele la ei.

Min. 15. Dupã o pasã greșitã a lui Lobonț, Pițurcã strigã la el: „De ce joci cu Ochiroșii?”. Lobonț îi rãspunde: „Hai, bre, cã n-am bãut decât o sticlã!”.

Min 18. Chivu ii cere arbitrului sa opreasca meciul pentru ca l-a sunat Giovanni pe mobil sa-i propuna un transfer la Unirea Urziceni

Min. 20 Corner Franta. Lobont boxeaza balonul si capul lui Chivu. Acesta din urma se supara ca i-a stricat freza. Lobont promite sa il impace la o tigara la pauza.

min 25 Dorinel culege roadele pamantului dupa ce a arat si a semanat!

Min 28. La colțul terenului, MM le face oferte francezilor veniți sã batã cornere. Henry semneazã pe loc cu Unirea Urziceni.

Min 33 Lobont cade pe ganduri si isi rupe mana

PAUZÃ. Pițurcã împarte ultimele sfaturi: “Lobonț, stinge tigara. Chivu, nu mai pufãi ca locomotiva. Bãnel, acum poți sã tragi la poarta aia. Mutu, poți sã îți faci tatuajele în timpul liber?

Rãdoi, lasã geamurile cã ne ia curentul. Ogarãru … Ha ha, glumeam și eu!

PAUZÃ. Alina Plugaru își începe tentativa de stabilire a unui record mondial. Trece pauza. Românii ies de la cabine, francezii intrã. La revenirea pe gazon, Henry e de negãsit.

Min 62. Aut pentru România și schimbare: iese Neșu, intrã Alexandru Pițurcã. Acesta cere mingea de la Roșu. Roșu nu vrea sã i-o dea. Pițurcã-junior plânge: “Taaaaaaaaatiiiiiiii, zi-i la Roșu sã-mi dea mingea!”.

Min 68. Arbitrul cere întreruperea meciului din cauza unui obiect strãlucitor aflat în tribunã.

Mititelu își dã jos ochelarii de soare și partida se reia.

Min. 69. Intrã Coman în locul lui Lobonț. Copos strigã la Coman cã îi mãrește contractul de la o foaie A4 la o foaie A3.

Min. 88. Ganea ia mingea și o așazã la punctul cu var. Din pãcate, ia galben pentru henț, întrucât nu se dictase niciun penalty.

Min. 90. Mutu, într-un moment de inspirație, îi paseazã lui Ribery. Acesta înscrie pe lângã Coman, care discuta cu Copos prelungirea contractului la 2 metri.

PENALTY-URI. Trage Henry. În zid. Dorinel se apropie de balon și … goool! Din pãcate, la poarta cealaltã. Bãnel îl consoleazã. Giuly trage de patru ori la rând în barã, iar vânzãrile la Coca-Cola se dubleazã. Piți încearcã sã-l convingã pe Mutu sã tragã, dar acesta îi spune cã s-a lãsat. E nevoie de un singur gol, unul singur. Chivu își ia inima în dinți și pune mingea pe punctul cu var. În tribunã, impresarii au semnat deja precontracte cu 3 echipe din Sri Lanka, San Marino și Togo. Chivu se îndreaptã spre balon, dar … se rãzgândește. Piți face o ultimã schimbare: se introduce în teren. Nervos pentru cã românii trag de timp, Coupet șuteazã cu sete, mingea îl lovește pe Piți în ceafã și intrã în poartã. Goool!!! România e campioanã mondialã!

DUPÃ MECI. Cornel Dinu face o scurtã analizã: ”Bãieții au anihilat hiatusul cãscat între Dorința de serenade a francezilor și sârba noastrã din strãbuni, printr-o posesie regresivã în timp, care ne-a adus aminte de urcãrile în atac ale regretatului Mișa Klein. Ar fi fost dezirabil sã îl vedem și pe acest puști Copil, ca sã nu rãmânem cu gustul amar al ratãrii care ne caracterizeazã pe noi ca popor și pe mine ca orator”.

>>

DOAMNE DECI E UN GENIU CINE A SCRIS ASTA , RAD DE 30 D MIN ca NEBUNU LA MUNCA , FELICITARI CARUIA A SCRIS-O SI TIE CA NE-AI IMPARTASIT-O!!!

ei nu striga impotriva ciobanului deoarce "ei nu canta pentru conducatori canta pentru culori"--dar ce sa stii tu cetatene de mentalitate ultras

Asta e "la sto"?

Ca daca e pe bune iti spun ca prefer sa fiu un "cetatean" onest decat un ultras fabricant de bannere gen "Miu te Iubim"(sau ceva in genul asta :)) ) .

Eu stiu ca ei canta pentru culori, dar in ultima vreme sunt manjite cu zer si put a oaie rau de tot saracele.. Cauza: conducatorul "iubit"

La meciul cu Charleroi cand a fost prezentarea lotului , Sudu s-au mutat la trebuie 2 iar la Nord au ramas cativa ultrasi.Am fost acolo si stiu ce sa intamplat , ultrasii stigau "m... Gigi auh auh auh" , "m.. Gigi m.. Gigi" SAU " pleaca din Ghencea ciobane pleaca din Ghencea" iar cei de la trebuie 1 raspundeau cu huiduleli si fluieraturi ;)

Nu este adevarat ce spui tu. Si eu am fost la meciul ala, am stat in trib 1 si chiar nu s-a intamplat asa. Din contra, la acele scandari de care zici tu, oamenii din T1 au aplaudat. Huiduiti au fost oamenii care au facut scandalul ce a a urmat.

Eu chiar nu inteleg de ce apar aceste mesaje referitoare la acel meci, TOT TIMPUL la acel meci. Cum e vorba de treaba cu injuratul lui Becali, hop si comentariile referitoare la ACEL meci, in care sunt infierati "tribunarii" care, chipurile, au huiduit galeria. Oare cineva nu doreste consensul printre suporterii stelisti?

Si presupunanad ca a fost asa (desi nu a fost) ce legatura are? Daca vrei sa-l injuri pe cioban, injura-l frate, ce-ti pasa ce zic sau fac altii? Daca tu consideri ca asta trebuie sa faci, de ce nu o faci, ce te intereseaza ce spun altii?

sa sti ca ai mare dreptate.sa sti ca e o solutie ca noi,in peluza,sa ne aratam ura in peluza si sa strigam din 10 in 10 secunde :''Becali pleak din Ghencea''.ca asta ar rezolva totul.si inca ceva:dak biletele s-au dat gratis,tu ce ai fi vrut sa facem?sa spunem:''nu,noi vrem bilete ca bani,vreau sa dau 10 lei,si asa imi arat marea mea dragoste pentru Steaua''.

In plus,voi nu ajutati ca nimic suporterii.Dak va intreaba cineva ceva este imposibil sa raspundeti civilizat,trebuie inainte de raspuns sa existe comentarii de genul:''nu stiu dak sa ma obosesc sa raspund''.dar voi,acesti mari stelisti,cum va obositi pentru Steaua?

Nu este adevarat ce spui tu. Si eu am fost la meciul ala, am stat in trib 1 si chiar nu s-a intamplat asa. Din contra, la acele scandari de care zici tu, oamenii din T1 au aplaudat. Huiduiti au fost oamenii care au facut scandalul ce a a urmat.

Eu chiar nu inteleg de ce apar aceste mesaje referitoare la acel meci, TOT TIMPUL la acel meci.

Exact! Perfect de acord! Acum ma ia si risul cind vad mesajele unora care se bat cu pumnul in piept si arata cu degetul tribunele de la acel meci, desi cred ca a fost clar cine ce a fluierat si cine ce a aplaudat. Ar fi frumos ca mintea ultrasului sa nu fie in antiteza cu discernamintul, dar probabil ca unii sunt prea plini de misiunea "divina" pe care o au ca sa mai si gindeasca.

Vorbiti prostii. Suporterii nu au comentat nimic cand lui Jean Pavel i-a fost aplicata o "corectie" chiar in peluza (!!!). Eu deja sunt resemnat ca vom mai trai multi ani alaturi de acest cioban nenorocit.

Eu chiar nu inteleg de ce apar aceste mesaje referitoare la acel meci, TOT TIMPUL la acel meci. Cum e vorba de treaba cu injuratul lui Becali, hop si comentariile referitoare la ACEL meci, in care sunt infierati "tribunarii" care, chipurile, au huiduit galeria. Oare cineva nu doreste consensul printre suporterii stelisti?

Si presupunanad ca a fost asa (desi nu a fost) ce legatura are? Daca vrei sa-l injuri pe cioban, injura-l frate, ce-ti pasa ce zic sau fac altii? Daca tu consideri ca asta trebuie sa faci, de ce nu o faci, ce te intereseaza ce spun altii?

Ba asa a fost , nu ma face mincinos stiu foarte bine cum a fost si ceea ce sa intamplat inainte de acel incident sa strigat impotriva ciobanului de la incalzire pana n ultimu minut in loc sa incurajeze echipa si sa facem atmosfera numai cum noi stim ca doar era o seara frumoasa cu prezentarea echipei dar ei s-au rezumat la a se ciondanii cu ciobanu ceea ce a rezultat cu acel incident , patrunderea in teren acelui suporter ca huligan nu poate fi numit iar aia de la trebuna 1 poate au aplaudat altceva in nici un caz injuraturile la adresa ciobanului ;) de ce apar aceste mesaje referitoare la acel meci? pentru ca din cate imi aduc aminte acel meci a cam fost singurul cand trebuna 1 a huiduit galeria si l-a sustinut pe cioban , cred ca d-asta . Ce legatura are? legatura este ca la trebuna 1 nu sunt suporteri anti-cioban poate cativa in numar mic si aia fiind din Bucuresti ca din provincie nai sa vezi asa ceva ;) poate d-asta

Edited by red_blue_ultras

Mai ultras, colegii tai au dreptate!

Am stat la PN la acel meci si toata lumea a aplaudat (inclusiv T1) protestele la adresa ciobanului.

Nu ne face nici tu pe noi mincinosi, stii vorba aia "cand trei spun ca esti beat..."

Au huiduit apoi, pe buna dreptate, prostia acelui dement si mai ales reactia "ultrasilor", care au sarit sa-l apere pe idiot. Jur cu mana pe ce vrei tu ca asa a fost.

Edited by fedora

:steagcruce: Excelent articol,care a reusit sa cuprinda suma nenorocirilor noastre ca popor in general si al Stelei in particular! Ce-ar mai fi de spus? Doar ca ciobanul a "reusit" sa distruga tot ce a atins,inclusiv pe el. A pierdut lamentabil o relatie de rudenie cu Gica Hagi(merge cumva mai bine Steaua?),a pierdut simpatia suporterilor stelisti, a esuat in politica fara drept de apel, a adus clubul fanion al Romaniei intr-o stare jalnica!!! Poate sa aiba bani cat de multi,dar vad ca nu ne poate cumpara pe toti! Probabil,din orgoliul nemasurat s-ar putea sa mai crediteze clubul cu ceva bani si sa aduca jucatori,cat despre vanzari.....pe zi ce trece,stralucirea lor palesc!!! Personal nu cred ca Dica si Goian sa mai valoreze impreuna 10 milioane de euro...La cum joaca cel mult 2-3!!! Asta este vinovati SUNTEM TOTI !!!

Foarte tare articolul si dureros de adevarat.

Nu stiu cum vom putea scapa de cioban, pentru ca asa cum bine remarca cineva mai sus, este foarte greu daca nu imposibil sa se mobilizeze hai nu 20.000, dar macar 10.000 de oameni care sa-l injure, sa protesteze, huliganic, revolutionar, cum o fi, numai sa-l atace pe imbecil.

Mie mi se pare ca in ultima vreme, de idiotul asta tuturor le e frica si nu ma refer la noi, suporterii, ci la toate persoanele publice din Romania!!!!!

E dezolant, dar amintiti-va numai cum il facea troaca de porci pe C.P. Tariceanu, care, bun rau, nu asta e discutia, era si este primul ministru al tarii.

Si nimeni nu a zis nimic, plus episodul cu Bodu, care, asa chel si indolent era totusi seful finantelor publice.

Nu stiu ce ar trebui sa faca pentru a fi retinut sau luat la intrebari, eventual sa-l ia la palme pe G.W. Bush (lucru care daca s-ar intampla prin absurd, nu m-ar deranja, intre noi fie vorba :biggrin: ). la vreun dineu oficial. Probabil ca mai sigur am scapa de el daca s-ar lua de Putin, care probabil ca ar trimite dupa el niste baieti gen recuperatorii din Filantropica.

Insa daca totusi oamenii din stadion s-ar solidariza intr-un final si l-ar injura toti, boul cred ca, daca nu ar pleca, ar deveni mai rezonabil. Din pacate eu personal nu prea pot sa ma implic, fiindca nu sunt bucurestean si cam de un an o afectiune medicala ma cam tine departe de stadioane, insa voi ceilalti cred ca aveti puterea sa ii dati macar un avertisment... sa inteleaga ca impotriva suporterilor Stelei nu te poti pune, cu toti verii, pupincuristii, bodyguarzii sau mafiotii pe care ii ai.

Pai ma gandesc ce se intampla daca gluma asta proasta de om era presedinte de club in Anglia si nu la Man United sau Liverpool ci, sa zicem deloc la intamplare... Millwall.

Pai cred ca toata gasca lui de nepoti, veri, BGS-isti si alti acefali erau de mult in spital.

Forze Steaua!!!!!!!

Mai ultras, colegii tai au dreptate!

Am stat la PN la acel meci si toata lumea a aplaudat (inclusiv T1) protestele la adresa ciobanului.

Nu ne face nici tu pe noi mincinosi, stii vorba aia "cand trei spun ca esti beat..."

Au huiduit apoi, pe buna dreptate, prostia acelui dement si mai ales reactia "ultrasilor", care au sarit sa-l apere pe idiot. Jur cu mana pe ce vrei tu ca asa a fost.

Spre deosebire de tine care ai stat la PN eu am stat la tribuna 1 si shtiu mai bine dekt tn ce sa intamplat si ce se vorbea in tribuna despre galerie , poate voi ii sustineti pe aia care in ziua meciului il injurau pe cioban in loc sa faca atmosfera si sa cante , adik au facut atmosfera dar una negativa. Sa fie clar ca nu vb prostii si nam nici un interes sa o fac ca si eu merg si la Sud si la Nord dar intamplarea a fost ca la meciul ala sa merg la tribuna 1, sa fie clar.

Ps. '' stii vorba aia "cand trei spun ca esti beat..." , nu stiu vb aia dar stiu ca e posibil ca cei trei sa fie mai beti decat mine .

Edited by red_blue_ultras

am citit pana ai dat cu noroi in LACA7US...... esti un distrus amice .... LACA7US a si zis .. dar e greu pentru stelistii astia ca tine sa priceapa... am venit la Steaua pentru ca nu stiu daca mai aveam ocazia asta vreoadata... la ce scrieti zilnic aberatiile astea ?

E imposibil ca Laca7us sa fi venit la Steaua doar pentru bani ! Nu cred ca nu mai are ceva in sufletul sau legat de Steaua!!

am citit pana ai dat cu noroi in LACA7US...... esti un distrus amice .... LACA7US a si zis .. dar e greu pentru stelistii astia ca tine sa priceapa... am venit la Steaua pentru ca nu stiu daca mai aveam ocazia asta vreoadata... la ce scrieti zilnic aberatiile astea ?

Distrus esti tu, mai pustiule! Ia spune-ne, cam cati ani ai tu? De cate ori l-ai vazut jucand pe Lacatus? Ai idee cam pe unde a antrenat si ce a realizat acolo, pana sa vina in Ghencea? Cam ce stii tu despre fotbal, in general si despre Steaua, in particular?

Vai de capul vostru de exaltati, nu intelegeti nimic din sportul asta, dar va place sa "suferiti" pe unde apucati.

@ red_blue_ultras

Deci ce fel de idee e asta sa-l votam pe camatar presedinte auzi, doamneee ce idei aveti in voi daca asta iese presedinte eu plec din tara cum poti sa sustii ideea ca sa-l votam pe rahat frate ce ai baut ? e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o tu iti dai seama ca asta ne-a macinat ca patron de club gandeste-te ca presedinte sau premier sar duce draq tara asta ar cumpara si pamantul de sub blocul tau butule. Ar fii un dezastru total cu asta in guvern sau in parlament o lepra in plus acolo unde deja toti hoti cu mentiunea nici unul la fel de smintit ca asta.

@ red_blue_ultras

Deci ce fel de idee e asta sa-l votam pe camatar presedinte auzi, doamneee ce idei aveti in voi daca asta iese presedinte eu plec din tara cum poti sa sustii ideea ca sa-l votam pe rahat frate ce ai baut ? e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o tu iti dai seama ca asta ne-a macinat ca patron de club gandeste-te ca presedinte sau premier sar duce draq tara asta ar cumpara si pamantul de sub blocul tau butule. Ar fii un dezastru total cu asta in guvern sau in parlament o lepra in plus acolo unde deja toti hoti cu mentiunea nici unul la fel de smintit ca asta.

Era doar o sugestie stiu ca suna ciudat plm iao cum vrei.

frumos articol si din pacate trebuie sa recunoastem ca e f adevarat ......putin cam exagerat la partea cu Lacatus.......si nu ma intreba cati ani cum ai intrebat mai devreme ca iti garantez ca am destui ca sa il prind pe Laca jucand si sa inteleg fotbalul cum un pusti nu poate......in fine am cam deviat e la subiect.......u nu vezi ca de fiecare data cand se incepe ceva suntem brusc opriti de unii dintre sefii de galerie !!!! de ce as vrea sa aflu ......raspunsul il stim multi dintre noi asa ca nu are rost sa il mai postez.....sau dak nu stie e usor de dedus! din pacate asta a devenit peluza n :( oare se va mai auzi vreodata NOI SUNTEM Armata ULTRA' sau A FOST ODATA UN GRUP ADEVARAT as putea sa continui da ma ia capu' de nervi asa ca resemnat trebuie sa inchei si sa incerc sa ma gandesc dak vom reveni vreodata ce am fost

Mie tot nu-mi vine sa cred ca e adevarat rezultatul sondajului despre Adi Ilie. E peste puterea mea de intelegere a lucrurilor. Ce anume va multumeste din munca prestata de el? Da chiar..a facut ceva de cand e angajat? Tot mai sperati sa faca ceva? Incredibil ce vad acolo...