fcsteaua.ro

A fi sau a nu fi Stelist...

25 posts in this topic

E greu. E greu sa fii stelist in ultima perioada. E greu sa urmaresti meciurile Stelei, e greu sa suporti interviurile si declaratiile celor din jurul echipei, e greu sa-l mai inghiti pe Becali si la fel de greu e sa le mai acorzi credit celor ca FLovin, Ovidiu Petre si, mai ales Surdu. Mi-e greu sa ma gandesc pe ce baza se face totusi selectia la Steaua si mi-e imposibil sa gasesc explicatii logice la cum au ajuns unii "fotbalisti" la aceasta echipa.

Urmaresc meciurile ros-albastre de ani de zile, cred ca pot numara pe degetele de la o mana partidele pe care nu le-am vazut in ultimii 10 ani si pot spune cu siguranta ca nu imi amintesc de o echipa mai slaba, mai lipsita de ambitie si daruire, cu jucatori atat de timorati si, sa nu ne ferim de adevar, mai lipsiti de valoare. O echipa atat de slaba incat au "reusit" un 1-1 chiar si cu o echipa care s-a dat deoparte si care a inscris din greseala, in ultimul minut. Ce poate fi mai rau? (In viziunea mea ar fi fost foarte rau sa ii batem pe cei de la Gloria Buzau)

Imi amintesc niste lucruri elementare pentru un stelist. Daca urmareai Steaua jucand, in Ghencea sau la televizor, chiar daca lua bataie, exista o placere in a-i vedea. Era o placere si o satisfactie pe care numai cei cu sange rosu albastru o simt si o inteleg. Stiu ca pentru unii mai putin microbisti pot parea de neinteles dar cei care simt ca mine stiu despre ce vorbesc.

Ultimul meci la care am SIMTIT a fost meciul cu Dinamo Kiev, acel 1-4 neverosimil din Ucraina. Cateodata stau si urmaresc golurile meciului; stiu, e o palida amagire tinand cont de prezentul Stelei dar mi-e dor de acea stare de spirit, mi-e dor de acele emotii. Cred, si multi sunt de aceasta parere, ca acela a fost varful de forma a actualei generatii. Se vorbeste si de noroc, pot fi de-acord si cu asta, dar ma refer si la atitudine, la dorinta si placerea de a juca fobal, elemente care mie imi pare ca lipsesc acum echipei. Dica, providential in acel meci ("Du-te Dica, Du-teee"), jucatorul de la care toti asteptam atat de mult, se pare ca a intrat intr-o stare de autosuficienta, putinele sclipiri care le-a mai avut de atunci sunt departe de ceea ce trebuie sa ofere un fotbalist al acestei echipe. Sincer imi doresc ca el sa plece, consider ca si-a facut

datoria si probabil are nevoie de o noua provocare.

As vrea sa vorbesc un pic si de Goian si sa ma inteb, retoric, de ce multi jucatori romani joaca din ce in ce mai prost dupa ce presa ii lauda. Imi amintesc osanalele la adresa lui Goe dupa meciul cu Olanda. Cred ca era deja transferat la toate echipele de top din Europa, alt fundas ca el nu mai exista. Sa nu ma inteleaga nimeni gresit, il admir pe Goian dar iata ca nu se dezminte nici el, dupa toata aceatsa campanie din ziare si televiziune a inceput sa joace prost si neglijent, faza golului din meciul cu Slavia sta marturie.

Iata deci ca doi dintre jucatorii exponentiali nu dau randamentul scontat, accidentarile au ravasit echipa in acest sezon (si aici, ma indoiesc de profesionalismul celor care se ocupa de pregatirea fizica a echipei) si, de parca nu ar fi fost indeajuns, campania dezastruoasa de transferuri. Primul care imi vine in minte este acest Surdu. Imi pare rau pentru el, e

brasovean, dar nu il suport. Eu nu inteleg cum acest copil joaca fotbal, ce sa mai vorbesc despre venirea lui la Steaua. Am amici care joaca fotbal mai bine ca el si cred ca nu exagerez. Nu stie sa preia, nu stie sa suteze, NU STIE SA PASEZE! Nici nu vreau sa-mi reamintesc ce salariu are. Singura explicatie care mi-o pot da in legatura cu insistenta cretina a patronului in

legatura cu acest jucator este ca si-a dat seama ca cei de la Cluj i-au dat o tzeapa fina si acum spera/insista ca Surdu sa confirme. Nu o sa se intample niciodata!

Scriu toate acestea cu gandul la meciul de aseara din Cupa Romaniei, 2-0 cu Unirea Urziceni. Nu mi-a venit sa cred ceea ce vedeam si auzeam pe teren. Cand si unde, cine si cum si-a permis sa strige catre Steaua : "Plecati acasa!". Da, daca nu suntem iubiti unde jucam, provocam dusmania, provocam injuraturile suporterilor adversi dar exista o doza de respect, de frica uneori. Chiar si Giulesti si/sau Stefan cel mare. NICIODATA, si sunt convins de acest lucru, Steaua, jucatorii si jocul ei nu a provocat lehamite si sila. Aseara mi-a fost rusine ca sunt stelist.

Din fericire nu am puterea sa ma dezic de culorile mele preferate, chiar daca imi jur ca macar sa nu ma mai uit la meciuri pana nu se schimpa ceva. Asa am facut si aseara, mi-am zis ca astept schimbarile din iarna inainte sa mai urmaresc vreun joc.

Probabil nu voi reusi. Jucam cu Arsenal in curand si imi astept amicii la mine. Macar sa bem un pahar de vin si sa ne aducem aminte de meciul cu Dinamo Kiev. Sau Lens. Sau Valencia. Sau...

kreepy

As vrea sa vorbesc un pic si de Goian si sa ma inteb, retoric, de ce multi jucatori romani joaca din ce in ce mai prost dupa ce presa ii lauda//

Vrei sa sti de ce? VALOARE!!! Jucatori romani nu au valoare de aia joaca foarte prost Goian.

Congrats Kreepy! Sad but true...

Macar avem inca un redactor nou si talentat pe fcsteaua.ro :) .

Ne vedem la meciul urmator ;) .

Bravo mestere :wink:

Pai ne vedem la urmatorul meci si le vizionam pe cele din perioada de glorie.

Sau...ne rugam sa fie un meci de tenis pe alt canal ca dupa cum joaca Steaua acum astea sunt mai palpitante :sad2:

Nu au si/sau nu vor avea valoare de Steaua si trebuie sa plece:

Cornel Cernea , Cosmin Vatca

Eugen Baciu, Petre Marin, Valentin Badoi

Banel Nicolita, Florin Lovin, Marius Croitoru

Victoras Iacob, , Romeo Surdu, Dorel Zaharia

Poate, dar mai degraba NU:

Mihai Nesu, Ovidiu Petre, Vasilica Cristocea

Trebuie sa ramana pentru reconstructie, dar pot pleca pe bani si daca vor ei in special Dica si Goian:

Robinson Zapata "Rufay"

Emil Ducu Ninu, Dorin Goian, Pawel Golanski, Ionut Rada, Mirel Radoi, Ifeanyi Emeghara, Sorin Ghionea

Eric Bicfalvi, Mihaita Plesan, Razvan Ochirosii

Valentin Badea, Nicolae Dica, Adrian Neaga

Dupa cum vedeti, stam foarte prost la mijlocasi si atacanti de valoare, + un pic pe benzi, iar portar de rezerva nu avem! Cred ca analiza mea e corecta si lucida! Le multumim celor din primul capitol, dar chiar nu au valoare de Steaua! Daca nu vedem lucrurile corect si ne amagim ca Banel stie cu mingea sau Lovin le are cu driblingul sau Croitoru e fotbalist, iar Baciu fundas, ASTA E! Ne meritam Soarta!

Aoleuoooooo! Am uitat de cel mai catastrofal jucator si il pun in capul listei, cu voia dumneavoastra:

Gigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Becaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

Asta e primul care tre' sa plece!

Edited by alexmk17

Daca e primul tau articol, felicitari! (mai lucreaza putin la gramatica, dar in rest OK - fara suparare).

Cu un singur lucru nu sunt de acord: in meciul cu Kiev m-a bucurat rezultatul, nu neaparat jocul. A nu se uita cite suturi pe poarta am avut, iar Dinamo Kiev nu mai e de mult cine stie ce sperietoare prin Europa. Meciuri in care Steaua ma incinta cum joaca? Pai unul care imi vine in minte acum e Steaua - PSG 3-2. Sau Steaua - Aston Villa 2-0. Mai stiti vreun gol din foarfeca dat de vreun atacant stelist?

Ca sa nu vorbesc de epoca '86-'90 (pentru cine a prins meciurile alea).

Oricum, nu cred ca pentru un suporter se poate pune problema "a fi sau a nu fi" stelist sau nu. Nu am cum sa fiu altceva...

O sa ma duc la meciul cu Farul (masochism, probabil), dar iti dau dreptate, e greu sa te uiti la meciurile Stelei. Si nu o sa ma uit la cel cu Arsenal. (cind te gindesti ca aveam de gind sa mergem mai multi prieteni chiar la Londra...)

....frumos scris,chiar ma rascoliot acest articol,si eu am incercat sa numai ma uit la meciurile Stelei pentru a nu-mi mai face rau singur,sa numai am enervez,eu bucuria de a vedeao pe Steaua jucand am avut-o ultima oara in meciurile cu Ceahlaul si FC National de anul trecut,atunci cand juca "furnica atomica",da am refer la Elton,sincer numai simtisem de mult senzatia aceia de bucurie de a vedea echipa favorita jucand,cand vedeam cum ii umileste pe adversari,mai combina si cu Dica acele 1-2iuri ma faceaua sa ma ridic din fotoliu si sa urmaresc meciu in picioare de placere,era o senzatie incredibila,cand o mare de oameni scanda numele Elton!!! si ZerOli se comforma cu galeria si baga brazilianu in teren si incepea fiesta,pacat,acum suntem cu toti tristi,numai asteptam ca de obicei meciu din weekend al Stelei care sa ne faca sa uitam de grijile cotidiene...acuma o s ainceapa pauza competitionala,probabil ca nu o sa mai urmaresc deloc stirile sportive,pentru ca stim cu toti ce se intampal in perioada de pauza,asa numita perioada a presei lipsita de idei,nua u despre ce sa scrie si baga tot felu de stiri cretine,si incepe ca vine in Ghencea de la Ronaldinho,pana la Kaka si alte super vedete vor la Steaua,multe super minciuni,care intensifica si mai mult frustrarea suporterilo,cand sti ca Steaua a primit dupa 2 participari,cel putin 20 mil de euro,cu bania stia faceai o echipa intrega,ati observat o stire acum de curand cand zicea Sahtior a iesit din cupele europene cu 6 puncte si faceau o comparatie intre Sahtior si Steaua si vezi doamne Steaua iesise mai bine,adik a investit 10 mil fata de cele 60 ale Sahtiorului,poi nu vedeti ce cretini,cum dreaq sa compari 2 jocuri de echipa complet diferite,Sahtior a iesit din C.L cu capul sus,dupa ce a pierdut pe teren prpriu cu Benfica si s anul uitam ca ultimele minute a fost un noroc ca nu au facut cel putin un egal,asa ca nu ai cum sa compari,la Sahtior au de unde sa creasca,acolo sunt jucatori magnifici,care isi meita pe deplin cele 60 mil

interesant articol dar cu un lucru NU sunt de acord si anume ca ai spus ca ti-e rusine de Steaua. MIE NICIODATA NU O SA-MI FIE RUSINE CU Steaua SAU DE Steaua indiferent de rezultate sau evenimente. Intradevar ieri n-a jucat echipa nimic dar asta e. Se intampla. Se intampla de vreun an. Dar n-avem ce face decat sa suportam si sa speram la mai bine.

Voi fii pe stadion si la urmatoarele meciuri indiferent de vreme, de jocul echipei, de locul in clasament. Chiar daca o sa-mi lase iar un gust amar dar nu pot sa renunt la a sustine Steaua.

Referitor la surdu.....cu Neaga am avut rabdare aproape 4 ani pana a explodat la Steaua. Poate ca si surdu o sa confirme candva.

O sa ne revenim de asta sunt sigur. Si de abia astept sa vad atunci cum vor rasari peste nopate "adevaratii suporterii" care acum nu fac decat sa desfinteze Steaua. Eu cred ca nu oierul sau jucatorii ne umilesc ci chiar "noi" suporterii ne umilim.

Liverpool n-a mai luat campionatul de 17 ani. Si totusi asta nu-i impiedica pe suporteri sa umple stadionul meci de meci si sa cante YOU'LL NEVER WALK ALONE. Cum am mai spus-o odata asta e mentalitatea romanului si n-avem ce face.

Cand o sa ne respectam pe noi ca suporteri atunci vor veni si celelalte de la sine.

FORZA Steaua

mereu alaturi de tine

Edited by robespierre

interesant articol dar cu un lucru NU sunt de acord si anume ca ai spus ca ti-e rusine de Steaua. Liverpool n-a mai luat campionatul de 17 ani. Si totusi asta nu-i impiedica pe suporteri sa umple stadionul meci de meci si sa cante YOU'LL NEVER WALK ALONE. Cum am mai spus-o odata asta e mentalitatea romanului si n-avem ce face.

Cand o sa ne respectam pe noi ca suporteri atunci vor veni si celelalte de la sine.

FORZA Steaua

mereu alaturi de tine

cred ca l-ai inteles gresit.ai este rusine de cum joaca(sau cum nu joaca mai degraba) acesti jucatori si de conducerea Stelei.nu de clubul Steaua Bucuresti cu cei 60 de ani ai sai de istorie.

cit despre englezi...pai cu mentalitatea si cultura suporterului englez nu poti compara prea multi suporteri din europa,dapai pe cei din Romania.fara indoiala ,,YOU'LL NEVER WALK ALONE´´s-ar vedea cel mai bine daca Becali ar ajunge patron la Liverpool si ar face exact ce face si la Steaua...pai tu i-ai da mai mult de 6 luni acolo...ar fi revolutie in toata regula pe strazile liverpoolului.

din pacate noi facem revolutii doar pe net si lasam pasiv ca clubul nostru sa fie la cheremul unui maimutoi parsiv,ipocrit si bolnav mintal.

FORZA Steaua...dar FORZA SUPORTERI CIND?

stelist voi fi intotdeauna! cred ca deocamdata nu gasesc Steaua cu care ne-am obisnuit! astia care joaca acum sunt doar niste jucatori becalizati

Sunt suporter stelist pana la moarte...dar Steaua de acum ma dezamageste...cea mai mare greseala pe care a facut-o Becali a fost sa renunte asa usor la Protasov, pentru ca mai apoi sa il piarda pe Olaroiu. Cu tot respectul, Hagi nu are clasa de antrenor. Inteleg ca jucatorii Stelei nu sunt cei mai buni din campionat, dar totusi, Steaua are 17-18 jucatori de o certa valoare. Putea sa faca ceva la echipa. Pedrazzini nu a fost bagat in seama de jucatori, dar sper si cred ca Marius Lacatus va face cu adevarat performanta la Steaua. Va rog sa va uitati la meciurile jucate de Litu, Simion, Tudose, Iacob, Minca si Dino Eze la Buzau. Sunt convins ca ei ar putea sa revigoreze jocul Stelei.

Un lot valoros la Steaua ar fi acesta:

Portari: Rufay, Tatarusanu (Gloria Bistrita), Minca(Gloria Buzau)

Fundasi: Golanski, Panin (CFR Cluj), Goian, Baciu(e fundas bun, de ambele picioare, doar statura nu il ajuta, dar e puternic), Ghionea, Rada, Mehmedovic (Unirea Urziceni)/McKain (Poli Timisoara)/Gabriel Tamas(Auxerre), Marius STANKEVICIU(Brescia; e fundasul perfect, joaca cu ambele picioare, poate evolua ca fundas dreapta, central sau stanga, poate juca si la inchidere) Tudose, Ninu, Mardare (FC Vaslui) Emeghara, Nesu

-apararea nu are mari probleme

Mijlocasi: Bicfalvi, Ovidiu Petre, Dica, Cristocea, Nicolita, Plesan, Croitoru, Vladan Ivici (aek atena), Armenteros (independiente/sevilla), Elton (al nasr), Karamyan (Poli Timisoara), Razvan Cocis (lokomotiv moscova), Lucian Sanmartean (FC Utrecht), Laurentiu Rosu (Huelva), Manuel Pelletieri (Lanus)

Atacanti: Valentin Badea, Adrian Neaga, Thereau (anderlecht), Dady (osasuna), Bogdan Stancu (Unirea Urziceni), Jose Sand (lanus)

cred ca l-ai inteles gresit.ai este rusine de cum joaca(sau cum nu joaca mai degraba) acesti jucatori si de conducerea Stelei.

l-am inteles perfect dar si jocul asta cu jucatorii astia fac parte din Steaua, Steaua de azi, care reprezinta sau va reprezenta o parte din istoria noastra, chiar daca nu le convine unora. De conducere n-are rost sa mai vorbim.

Din pacate, daca Steaua ar retrograda, probabil nr suporterilor dinamovisti s`ar tripla.. dupa cum o spunea si un banc.

interesant articol dar cu un lucru NU sunt de acord si anume ca ai spus ca ti-e rusine de Steaua. MIE NICIODATA NU O SA-MI FIE RUSINE CU Steaua SAU DE Steaua indiferent de rezultate sau evenimente. Intradevar ieri n-a jucat echipa nimic dar asta e. Se intampla. Se intampla de vreun an. Dar n-avem ce face decat sa suportam si sa speram la mai bine.

Voi fii pe stadion si la urmatoarele meciuri indiferent de vreme, de jocul echipei, de locul in clasament. Chiar daca o sa-mi lase iar un gust amar dar nu pot sa renunt la a sustine Steaua.

Referitor la surdu.....cu Neaga am avut rabdare aproape 4 ani pana a explodat la Steaua. Poate ca si surdu o sa confirme candva.

O sa ne revenim de asta sunt sigur. Si de abia astept sa vad atunci cum vor rasari peste nopate "adevaratii suporterii" care acum nu fac decat sa desfinteze Steaua. Eu cred ca nu oierul sau jucatorii ne umilesc ci chiar "noi" suporterii ne umilim.

Liverpool n-a mai luat campionatul de 17 ani. Si totusi asta nu-i impiedica pe suporteri sa umple stadionul meci de meci si sa cante YOU'LL NEVER WALK ALONE. Cum am mai spus-o odata asta e mentalitatea romanului si n-avem ce face.

FORZA Steaua

mereu alaturi de tine

Liverpool a castigat o Cupa UEFA acum vreo 5-6 ani si a jucat 2 finale de Champions League in 3 ani, una castigata, una pierduta. nu compara felul in care pierd cei de la Liverpool unele meciuri si chiar campionatele in anglia cu felul in care pierd cei de la Steaua, e diferenta maaaaaaare.

asa cum a mai spus cineva mai sus, nici eu nu ma voi simti niciodata prost ca sunt stelist. lumea care ma cunoaste stie ca sunt stelist si nici nu pot sa neg acest lucru. si chiar daca as putea, nu as vrea. ma gandeam aseara, dupa meci, la jucatorii Stelei. oare lor le pare rau cand pierd? le pare rau ca ne fac sa ne Para rau? nu stiu ce se intampla in aceste momente, dar stiu ca eu voi fi cu Steaua pana la moarte si nimic nu ma va face sa regret ca sunt stelist.poate pare stupid, dar eu chiar si acum sunt mandru.

FORZA Steaua

sa ne traiesti pana moare ciobanu si apoi sa renasti.pentru suporterii adevarati.

asa cum a mai spus cineva mai sus, nici eu nu ma voi simti niciodata prost ca sunt stelist. lumea care ma cunoaste stie ca sunt stelist si nici nu pot sa neg acest lucru. si chiar daca as putea, nu as vrea. ma gandeam aseara, dupa meci, la jucatorii Stelei. oare lor le pare rau cand pierd? le pare rau ca ne fac sa ne Para rau? nu stiu ce se intampla in aceste momente, dar stiu ca eu voi fi cu Steaua pana la moarte si nimic nu ma va face sa regret ca sunt stelist.poate pare stupid, dar eu chiar si acum sunt mandru.

FORZA Steaua

sa ne traiesti pana moare ciobanu si apoi sa renasti.pentru suporterii adevarati.

este greu intr-adevar, dar taman daia suntem cea mai frumoasa galerie din tara.. pana la moarte cu Steaua pana la moarte

Sa fie clar- ne este sila de aceasta mizerie fecaliana. este singurul vinovat...a nenorocit complet echipa. Nu da bani, aduce jucatori de 2 lei, antrenori zero adusi pe prietenii, jucatori pe cumetri, in conducere nepoti si fosti arbitri care ating culmea penibilului, distruge sistematic increderea jucatorilor umilindu-i public, calca in picioare simboluri, absenta totala macar a profesionalismului dak nu a dragostei pentru culorile Ros-Albastre - nu ar tre' sa ne deranjeze jocul Stelei ci prezenta acestui virus, rahat infect-el este cauza, acesta este doar efectul. In aceste conditii nu stiu cine se mai regaseste cu ceva din club- in afara de stadion care se pare ca este mosia sa, doar ,,Ghencea e casa lui'' nu? suporterii sunt sclavi...clubul nostru a murit atunci cand l-a preluat scursura...prefer sa joc in b si sa stiu ca Steaua e condusa de oameni onorabili devotati clubului care sa ne reprezinte cu adevarat. Raspunsul sta doar intr-un glont. Numai bine

Prezenta lui in Ghencea se apropie de sfarsit.

Dak stau si ma gandesc bine doar 1 sau 2 dintre actualii jucatori au ce cauta la Steaua tinand cont ca era o vreme ,poate uitata ,in care la Steaua erai adus pentru ca erai un jucator rapid ,un jucator care stia sa paseze din prima si nu in ultimul rand sa dribleze ...dar acum incerc sa imi dau seama cand am mai vazut un dribling la Steaua ,cand un jucator a avut tupeul sa nu paseze inapoi si sa faca ceva cu mingea aia rotunda ca si pe vremea celor din 86 (oare ei cum puteau?)probabil dak ar fi posibil un meci dintre generatia actuala si cea de din 86 ,batranii s-ar distra si acum cu Lovin si chiar cu Goian ,probabil Dica nu va ajunge sa prea nici macar un balon doar find ca Belo ar fi mult mai agil si mai rapid ca el, chiar si acum dupa 21 de ani...Si ma intreb ,cum sa mai ti cu o echipa de fotbal care nu joaca fotbal,e chiar ironic .....sau dramatic...Hai Steaua! :steag_steaua_ro:

MM Stoica a fost cel mai avizat și mai glumeț torționar al presei. Coabitarea cu el era infernalã. Îi plãcea sã domine, sã-i învrãjbeascã pe jurnaliști unii contra altora și pe suporterii Stelei, împotriva tuturor. Un cataclism.

Dar, strict din perspectiva echipei, își fãcea treaba. A dat și rateuri, care dintre manageri nu dã? A refuzat varianta Lobonț. Ce intuiție strîmbã! Dar a luat sute de decizii corecte. Jocul suferã și acum dupã Elton sau dupã Protasov, prezența lor în Ghencea fiind 100% creațiile insistenței lui Mihai Stoica.

Peste toate, rolul sãu cel mai important a fost unul nevãzut. I-a rezistat lui Gigi Becali. A absorbit extravaganțele patronului. Sã le zicem așa pentru cã așa pãreau. Azi, ele au luat forma unor maladii.

Am discutat de cîteva ori, tîrziu în noapte, cu Mihai Stoica, pe vremea cînd ne certam, el pentru echipã, eu pentru ziar. Era un om rãvãșit, cu nervii la pãmînt, presat din toate pãrțile. I-am spus cã se considerã prea important și cã nici unul dintre noi nu e în mijlocul unei teorii a conspirației, pentru cã nu sîntem indispensabili. În cazul lui am greșit. Fãrã MM Stoica, Steaua a intrat în cea mai dramaticã perioadã a istoriei sale recente.

Cît despre patetismul, izbucnirile și lacrimile sale, fãrã a-i scuza violențele, judec altfel dupã ce, zilele trecute, mi-a sãrit în ochi un text. Un jurnalist de la revista Fortune ajunge în fața directorului general de la Coca-Cola.

- Cu atîta rãspundere, cum reușiți sã dormiți?

- Ca un prunc!

- ??? Excelent, mã bucur!

- Nu aveți de ce. Ca un prunc, adicã mã scol noaptea din douã în douã ore și plîng.

Ceea ce fãcea și Mihai Stoica pe vremea cînd era în Ghencea. Acum plînge Steaua din douã în douã etape.

.....................................................................

in sfarsit mi-a dat si mie cineva dreptate,un ziarist pe care nu l-am simpatizat niciodata, dar caruia i-am respectat inteligenta si profesionalismul -Catalin tolontan!

P.S sincer imi e greu sa uit acele cuvinte :"plec de la Steaua pentru ca nu vreau sa asist la distrugerea ei!" ....

P. S iar pentru cei care se vor obosi sa ma injure sau sa ma acuze ca-l glorific pe "violentul" ex-conducator al Stelei ,le transmit atat: judecati-l pe MM dupa performante nu dupa comportament.

orice s-ar intampla voi fi stelist...oricum ar juca "echipa"...idiferent de trofee sau de parcursuri in Europa.a fi stelist inseamna a trai in fiecare zi ros-albastru....o pasa mai proasta,un dribling nereusit nu inseamna ca nu or sa-si mai revina niciodata...eu continui sa cred in traditie si in culori si sunt sigur ca Lacatus va face ordine...la bine la rau/Steaua e clubul meu tot mereu...asa cantam in peluze

Ai zis :

"As vrea sa vorbesc un pic si de Goian si sa ma inteb, retoric, de ce multi jucatori romani joaca din ce in ce mai prost dupa ce presa ii lauda. Imi amintesc osanalele la adresa lui Goe dupa meciul cu Olanda. Cred ca era deja transferat la toate echipele de top din Europa, alt fundas ca el nu mai exista. Sa nu ma inteleaga nimeni gresit, il admir pe Goian dar iata ca nu se dezminte nici el, dupa toata aceatsa campanie din ziare si televiziune a inceput sa joace prost si neglijent, faza golului din meciul cu Slavia sta marturie"

Pardon , dar nu poti judeca un jucator ca Goian dupa o singura faza ;)