Guest SteauaToronto

Ceahlaul - Steaua 0 - 1 (0 - 1)

54 posts in this topic

Bine ca macar tu te-ai scos la pariuri :), noi nu ne-am riscat si am ramas saraci...

frate am pierdut....am pus 1x :)) si ales daramatul ala de Badea cand sa dea gol...oricum patetica evolutia....dar parca era mai marfa un 1-1...imi scoteam salariul pe o luna...

Finalul a fost de infarct.Ai nostri bajbaiau haotic pana la maximum 40 m in terenul nostru si se calcau pe picioare incercand sa se deposedeze intre ei( faza cu ovidelul care s-a repezit la deposedare si a cazut peste Rada). Norocul nostru ca nici nemtenii nu sau prea descurcat printre,,jaloane" si s-au rezumat mai mult la a cersi penalty-uri. Si nu pot sa nu remarc faza de contraatac purtata de Lovin care s-a incurcat in propriile-i picioare (dupa ce reusise doua driblinguri a incercat sa se dribleze si pe el,dar terminase gazul). Arbitrul,indolent si insensibil la scancetele lovinesciene nu a acordat nimic!

Steaua in momentul asta depinde de tactica adversarilor. Cu echipele care se inchid facem meciuri proaste si rezultate trase de par (Mioveni, Pandurii acasa, toate deplasarile de anul trecut) si cu echipele care ies la joc avem si noi ocazii dar nu jucam bine. Oricum si sa iesi la joc incepe sa profite cu Steaua: Urziceni cupa, Poli, U Cluj!!!

Ieri Ceahlaul a iesit la joc, mie nu-mi venea sa cred ce vraiste era in jumatatea lor de teren. Crededti ca daca Ceahlaul daca se aseza pe 2 linii mai scoteam ceva din jocul asta? am luat 3 puncte dar nu stam deloc bine. Si nici pe mine nu ma incalzesc cu nimic 3 puncte daca stiu ca iar nu vom juca nimic.