Guest SteauaToronto

Ceahlaul - Steaua 0 - 1 (0 - 1)

54 posts in this topic

Voi, astia, cu optimismul, pe ce va bazati ? Sau pe ce lume traiti ? Nu e destul de clar ca Steaua e o echipa de divizia C ? Nu stiu ce prizati voi, sau poate ca bagati in vena, dar n-ar fi rau sa va mai treziti din cand in cand.. "to smell the roses" !!!

Situatia e de cacao rau de tot. Terminatii astia n-au cum sa castige la pietricica decat daca isi dau aia autogoluri precum Gloria Bistrita. Lacatus observ ca a ajuns si el o simpla marioneta. Treaba e clara : adio performante, adio onoare, adio fotbal... adio Steaua !

The end !

nici optimism in exces nu e bun, dar nici pesimismul...

Steaua nu a luat bataie la 3 goluri in campionat de ani...

este posibil sa pierdem , dar doar la un gol diferenta.

la fel cum e posibil sa castigam cu 1 gol.

dar eu cred ca va fi egal...

poate scoatem 0-1 cu Ceahlaul in Deplasare da la cum am jucat in Cupa ne o trage si moldowenii ate este

Biletele la acest meci le poti cumpara de la magazinu de langa Tribuna Oficiala sau Din Parcarea Stadionului unde EXISTA o casa de bilete din Cate Stiu yo

voi fi tot timpul infectat cu virusul ros-albastru oricum ar juca Steaua fortzas teaua for ever vom trece si peste aceasta forma proaosta cu slavia a fost ghinion dar asta e anul 2008 va fi an ros albastru si Ceahlaul-Steaua va fi -2 (Dica si Neaga ) Forza Steaua :steag_steaua_ro:

O sa fie un meci castigat clar de nemteni,poate cu putin noroc o sa smulgem un egal,asta e valoarea echipei!!

sti ca esti foarte simpatic facand asemenea glume?

Axl, exagerezi ...

E vorba de un post mai vechi al meu in care faceam observatia ca la ultimele meciuri ale Stelei, vreo 4, 5, cred, am avut asistenti din Pascani. Nu acuz orasul de nimic, m-am nascut la vreo 20 de kilometri de el, il cunosc, e frumos dar sarac.

....stie cineva cum se merge la piatra neamt?adik dc stie cineva ceva trenuri si la ce ora.ms

Depinde de unde vii :Vaslui,Timisoara, Bucuresti,Paris...

Eu stiu mersul trenurilor pe de rost,dar neavand nici cea mai vaga idee de unde esti,...

Despre joc:nu stiu ce va fi,dar stiu cum va fi: un meci urat... :angry:

ce conteaza ca ne mai facem si aici de ras... mai are vreun rost. eu nu ma mai pot identifica cu Steaua aceasta...ach afc Becali.

si asta nu din cauza rezultatelor ( orice echipa are faze slabe) ci din cauza diavlolului

Meci foarte tare pentru cã nu prea suntem nici la nivelul care joacã Ceahlãul poate nu pierdem cine știe o sã avem noroc :unsure:

nu mai suport jocul ãsta :wacko:

sunt total dezamãgit :angry:

vreau înapoi Steaua pe care o cunoșteam , care juca fotbal cãștiga campionate etc.....

steag3

Voi, astia, cu optimismul, pe ce va bazati ? Sau pe ce lume traiti ? Nu e destul de clar ca Steaua e o echipa de divizia C ? Nu stiu ce prizati voi, sau poate ca bagati in vena, dar n-ar fi rau sa va mai treziti din cand in cand.. "to smell the roses" !!!

Situatia e de cacao rau de tot. Terminatii astia n-au cum sa castige la pietricica decat daca isi dau aia autogoluri precum Gloria Bistrita. Lacatus observ ca a ajuns si el o simpla marioneta. Treaba e clara : adio performante, adio onoare, adio fotbal... adio Steaua !

The end !

Ai dreptate ca situatia este de kko dar singurul lucru care ne diferentiaza de ceilalti este OPTIMISMUL,care a cam cedat in ultimul timp si nu e bine,nu cred ca o sa ajungem ca cateii sa ne injuram echipa cand luam goluri.1-0(pentru Steaua) sau meci egal,mai mult nu vad dar cred va vom invinge

Asta`i bahhhhh. GOOOOOOOOOLLLLLLLLL Vali BADEAAAA. de cand nu am mai vazut un gol din afara careului...... 3-0 le dam. Hai Steluta

Zicea cineva p-aici pe forum "poate sa-si dea ei vreun gol, ca noi nu cred...". un fel de "cere si ti se va da"

Din greseala am dat golul. Se mai intampla. Daca cumva urmaresti meciul la radio iti comunic ca Steaua e in corzi. Au ratat gazdele de vreo 2 ori intr un minut, avand o bara la care Zapata era batut.

Min 76 - iar am scapat.

-------

Min 88 - iar am scapat.

Cat noroc am putut sa avem meciul asta.

Edited by dax47

La faza la care zici ca Zapata era batut, el este cel care a respins mingea, trimitand-o pe langa poarta, razant cu bara.

Iar in minutul 76, am scapat, dar in urma unui fault in atac la Petre Marin.

Minuneeeeee!!!!!! Am castigat!!!!!!!!!!!!

Vorbind serios,ca sa castigam la vreo 3 goluri diferenta ar trebui ca adversarul nostru sa fie din divizia C si noi sa prindem o zi superbuna la ce echipa avem.

Meciul nu a fost de nota 1 ca pana acum ci de vreo nota 3-4 singurii remarcati pentru mine fiind Zapata care ne-a scos minim 2 goluri,Neaga si Nesu care au fugit foarte mult si au avut atitudine de stelisti si... cam atat.

Desi e jucatorul meu preferat de cand a venit la Steaua Dica nu mai are ce cauta in prima echipa pentru ca imi e clar ca e transferat si il doare in pix. Restul au fost caraghiosi ca sa nu zic altfel.

Stiu ca multi o sa ii sariti in cap lui Laca pentru ca l-a scos pe Neaga si l-a bagat pe Baciu. Si eu m-am gandit la fel insa apoi mi-a dat in cap ca de pe vremea lui CarpOli noi jucam mereu cu minim 2 inchizatori cateodata si cu trei. Ma gandeam ce naiba si ZerOli,Hagi,Pedrazzini si Lacatus sunt cu totii niste tampiti? Dupa vreo 3 secunde mi-a venit si raspunsul: la ce "forta ofensiva" avem,daca avem un avantaj e musai sa-l aparam cu dintii pentru ca toti acesti antrenori si-au dat seama ca nu au cu ce,mai ales de la mijloc in sus,asa ca se betoneaza in aparare.

Logic ca e usor sa te avanti in aparare cand ai niste jucatori tehnici cum contracandidatele noastre,in cazul nostru daca dam un gol e mana cereasca.

Dupa ce ca avem multi accidentati si putini jucatori de valoare,avem si formule de joc caraghioase. Indiferent de asezarea tactica din teren,de pe vremea carpei,Steaua joaca de f multe ori o formula ciudata,o sa exemplific prin asezarea de azi(nu stiu care o fi fost in realitate dar pe teren a fost cam asa:)

Zapata

Emeghara - Goian- Rada- Nesu(P Marin)

Ov Petre Lovin

vreo 15 m

Cristocea

Dica

Neaga

Badea

Deci un fel de 6-1-2-1,cam asa ceva.

Nu sunt vreun tactician dar asa a aratat echipa astazi de f multe ori,"bravii" Petre si Lovin stateau ca niste curci plouate retrasi prin aparare,iar atacul se baza pe patru oameni fiecare izolati pe partea lor,deci atacul a fost 0 din start,am dat gol cu ffff mult noroc. Oricum erau f amuzanti Lovin si Ov Petre cand incercau sa iasa sa deposedeze,am numarat doar 2 deposedari la ov Petre tot meciul iar Lovin a fost hilar cand incerca sa "dribleze" si sa depaseasca in viteza,prea tare a fost faza aia cand a cazut pentru ca nu i-a dat arbitrul fault,inca putin si plangea ca un copilas ofticat.

ca atacul sa mearga,mijlocul trebuie sa fie tare de tot,fie ofensiv sau defensiv,ori ai jucatori super-tehnici si te expui ori ai niste baieti care lasa mingea sa treaca dar omul nu. Noi nu avem nici una nici alta,cei 2 magnifici Lovin si ovidel sunt niste jaloane care abia asteapta sa fie driblate. Ma intrebam cum naiba sa combine Neaga,Dica,Cristocea si Badea cand erau izolati mereu cu vreo 2 oameni pe ei si cu cel mai apropiat coechipier la vreo 10 m de tine.

ca sa ai o ofensiva eficienta trebuie ca mijlocul sa fie f eficient,stiti cum e,oamenii din atac trebuie sa stea acolo nu sa vina mereu 30m inapoi ca sa isi mingile pentru ca mijlocasii fac pe ei.

Poti sa ataci cu 4 oameni de la mijloc in sus doar daca esti sevilla sau barca,sa faci asa ceva cu lotul Stelei e fatal din pc de vedere al golurilor si al situatiilor de poarta. Daca e sa judec la rece ei au avut vreo 3 ocazii periculoase noi am avut doar golul.

Abia astept "curatenia de iarna" care va fi uitata f repede de Jiji pentru ca vin sarbatorile,nu-i asa,cum sa faca el transferurile ca trebuie sa stea cu familia,sa taie porcul etc.

Si inchei cu vorba lui Andrei Vochin,care comentand un meci de fotbal al Stelei a spus ce gandeste orice suporter al Stelei in acest moment: "Cum a facut Steaua numarul asta de puncte la cum joaca?"

Numai bine.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

O victorie nemeritata...m-am saturat sa tremur pana in ultima secunda! Asta nu e Steaua!

jalnic...patetic...si "superlativele" pot continua....m-au mai si scos la pariuri...am pus x...

Mizerabil, infect, divizia C, maidan .....si noi ne-am bucurat de aceleasi "trairi". Bine ca macar tu te-ai scos la pariuri :), noi nu ne-am riscat si am ramas saraci...

A...si o scuza: au jucat prost ca s-au pregatit(menajat:) pentru CL!

LE. Recoba, eu nu joc pentru ca am o bafta de kkt. I-mi pare rau de ai pierdut, mai ales ca aveai ce face cu cash-ul acum in Dec. Castigi data viitoare. Bafta.

Edited by novac