fcsteaua.ro

Unirea Urziceni - Steaua

98 posts in this topic

Steaua intalneste astazi echipa Unirea Urziceni intr-un meci contand pentru optimile Cupei Romaniei.

Meciul se va disputa pe stadionul "Unirea" din Urziceni de la ora 20:30 si va fi transmis in direct de Antena 1.

Echipa probabila: Zapata - Golanski, Ninu, E. Baciu, Emeghara - Bãdoi, Ov. Petre, Cristocea, Surdu - Zaharia, V. Badea

Suporterii Stelei care doresc sa sustina Steaua in meciul de Cupa Romaniei la Urziceni iti pot procura bilete de meci de la biroul situat la tribuna oficiala a stadionului Steaua, dupa urmatorul program:

Astazi, 6 Decembrie - pana la ora 16

Biletele sunt gratuite, pe baza intelegerii cu clubul din Urziceni

In vederea evitarii aglomeratiei, va recomandam sa va procurati aceste bilete pe grupuri (de prieteni, brigazi etc).

Am inteles ca Dica va fi rezerva azi. Inr-un fel e bine pentru ca a jucat mult sezonul asta....iar acum vom vedea ce fac baietii fara Dica!!!...Momentul adevarului.. Forzza Steaua!!

:steagcruce:

sper sa nu citesc comentarii de genul "Cupa nu e o competitiae importanta deoarece nu ne aduce bani si nici calificarea in Liga Campionilor"... cine gandeste asa e o victima a aberatiilor scoase de Gigi Becali si MM. de fapt, MM asa isi pune problema si acum la Urziceni, intentionand sa abordeze partida cu echipa a doua ca sa nu-si pericliteze victoria din etapa de campionat de duminica.

din punctul meu de vedere, asta e testul suprem pentru Lacatus, si nu altul. sa bage ce jucatori vrea, sa adopte ce strategie ii convine, dar sa nu indrazneasca sa permita ca Steaua sa fie eliminata din nou din Cupa!

am si eu o intrebare pentru voi:ca transportul cum facem?ca de dus ne-am duce noi ca pana acum,dar la intors nu prea mai avem ca ce ne intorce.am vazut ca nu v-a mai intrebat cineva aseara,dar nu ati rsp.deci,cum se rezolva treaba?

scuze pentru greseli,dar nu stiu ce are tastatura asta

am inteles de la club ca ei nu au organizat nimic,se merge individual.vad ca nu-mi raspunde nimeni,sa inteleg ca dak nu esti din brigada nu ai nici o sansa sa te duci la meci.si biletele au fost date din partea clubului din Urziceni,nu din partea clubului Steaua.tare mult ii intereseaza sa le fim alaturi

alt meci in deplasare alt chin...nush ce dreq avem dar cand jucam in deplasare parca nu mai stim sa jucam fotbal...nu ca acasa am juca mai bine dar totusi...

Cupa poate salva sezonul asta...dar cred ca azi iar vom pierde din nou ca sa ne continuam seria de meciuri '' bune ''

conducerea noastra e de tot rahatul!!!!

in loc sa mearga sa preseze pentru armenteros, sa ofere mai mult(5-10 mil euro- ca baiatul merita.e tanar,22 de ani,184,e rapid,e tehnic,are forta de patrundere si sut bun-un an in CL si il vinzi cu 30) ei se duc sa cumpere juniori.

nu vad cum poate Dumitru Copil sa ajute Steaua in momentul asta.

nu vad cum poate Dumitru Copil sa scoata Steaua din criza.

si nici nu vad cum ar putea sa vina la noi avand in vedere ca el primeste in scotia un salariu de 100.000 de euro(asta inseamna ca si pretul lui va fi mare si va mai cere si un salar pe masura) iar eu nu cred ca Steaua isi permite sa plateasca de la foarte bine in sus un jucator care nu ar juca.

M-am mai uitat si eu azi peste celelalte campionate.

Dady, la osasuna, se pare ca si-a revenit dupa pb din iarna si se pare ca e golgeter cu 5 goluri

avand in vedere ca golgeterul spaniei are 8 goluri(luis fabiano,Messi si raul - toti cu 8) eu zic ca dady sta destul de bine.

si daca stam sa ne uitam ce au facut atacantii nostri, parca accidentatul ala era o achizitie mult mai buna decat zaharia sau Gurita.

nu stiu daca se va materializa transferul lui Thereau dar, daca baiatul nu o sa joace la fel ca anul trecut, o sa fie inca un transfer ratat.nu avem nevoie de inca un Badea.ne trebuie un jucator care sa joace fotbal, nu care sa aibe impresii de superstar.

pana la urma cred ca singurele transferuri care vor avea loc in aceasta iarna vor fi:

fundas: Ghionea

mijlocasi:Radoi si Plesan

atacant: Simion

Joaca NINU !!! foarte bine de mult merita si baiatul asta sansa lui, parerea mea, este un adevarat talent de ce nu or fi incercat sa-l integreze in jocul Stelei mai de mult ??!!!

Forta Steaua !!!

sper sa batem deseara pentru ca parerea mea e ca e importanta cupa pentru noi.va fi drumul nostru spre europa.nu cred ca mai avem sanse la titlu la cum jucam in momentul de fata.e bine ca Laca nu asculta de cioban dar tare imi e teama ca nu va mai rezista mult la Steaua.

de ar plleca odata ciobanul asta spurcat ca ne-a facut zilele amare.nici acum nu am uitat cand a venit Steaua la bz.m-am invoit de la munca numai sa ma duc sa ai vad.era pentru prima oara cand imi vedeam echipa de suflet jucand pe viu.pacat ca nu a fost o experienta asa grozava.nu mai era Steaua de care sunt indragostita ci doar o himera.sper ca intotdeauna ca vor veni si zile frumoase pentru noi toti cei ce iubim acest club.

sper deseara sa faca un meci frumos (slabe sanse)

bafta Stelei

stelista pina la moarte.anti-cioban

am inteles de la club ca ei nu au organizat nimic,se merge individual.vad ca nu-mi raspunde nimeni,sa inteleg ca dak nu esti din brigada nu ai nici o sansa sa te duci la meci.si biletele au fost date din partea clubului din Urziceni,nu din partea clubului Steaua.tare mult ii intereseaza sa le fim alaturi

Nu stiu daca merita sa-ti raspund, dar totusi o fac. Normal ca biletele au fost date de clubul din Urziceni, ca doar e stadionul lor. S-a precizat asta caci daca nu se preciza sigur veneai tu si ziceai ca a dat Gigi fecali biletele.

Nu cred ca trebuie sa iti asigure clubul transport la un meci disputat la 30 km de casa. Autoturism, ocazie, tren, microbuze care fac acest traseu, ia-ma nene, sunt atatea posibilitati. Dar parca e mai frumos sa te plangi pe net ca nu esti ajutat.

@geroge

De plecat,plecam,dar cu ce ne intoarcem?Microbuze nu mai circula la ora aia,masini nu au toti si tren mai e de dimineata.+la ocazie mergi pe noroc,cine opreste cand vede o gloata de oameni?

@korynna - daca sunteti o "gloata de oameni" si vreti sa mergeti impreuna (spre sau dinspre Urziceni), atunci v-ati fi putut organiza si lua in microbuz. Daca esti singura/cu 1-2 prieteni, puteti gasi o ocazie. Nu o sa fiti nici primii si nici ultimii care vin/pleaca asa. Totusi nu vad ce e nou, deplasari se fac de atatia ani, mai lungi, mai scurte, si meciurile sunt de obicei seara.

Nu stiu daca merita sa-ti raspund, dar totusi o fac. Normal ca biletele au fost date de clubul din Urziceni, ca doar e stadionul lor. S-a precizat asta caci daca nu se preciza sigur veneai tu si ziceai ca a dat Gigi fecali biletele.

Nu cred ca trebuie sa iti asigure clubul transport la un meci disputat la 30 km de casa. Autoturism, ocazie, tren, microbuze care fac acest traseu, ia-ma nene, sunt atatea posibilitati. Dar parca e mai frumos sa te plangi pe net ca nu esti ajutat.

dak nu merita sa-mi rsp nu o face frate,nu te obliga nimeni.eu nu m-am plans de nimic,am intrebat doar.de cate ori va intreaba cineva ceva zici ca va ia la bataie.iti repet,nu m-am plans de nimic,DOAR AM INTREBAT.nu prea am ca cine sa merg de aici,vin singur,ma intelegi.nu am masina aici,si ca ce sa ma intorc nu prea am,ca nu exista tren sau microbuz la ora aia.ti-e atat de greu sa raspunzi frumos?

@geroge

De plecat,plecam,dar cu ce ne intoarcem?Microbuze nu mai circula la ora aia,masini nu au toti si tren mai e de dimineata.+la ocazie mergi pe noroc,cine opreste cand vede o gloata de oameni?

vad ca nu prea suntem bagati in seama,dar asta e.insa iti propun ceva:eu vin singur la meci.dak e mergem ca trenul si apoi,la intorcere,poate ne combinam cativa la un taxi.ce spui?da un rsp acum.dak e da-mi id-ul tau sa vb

Am incredere in Lacatus .Cupa este un trofeu care l-a castigat de atatea ori ca jucator..sigur doreste una si ca antrenor.

nu-i nimic,eu unul plec singur din Bucuresti si ce o fi o fi.dak nu reusesc sa ma intorc,am tren de dimineata.cine mai vrea sa mearga,poate mergem ca trenul si acolo ne combinam mai multi la un taxi

pacat ca nu au fost convocati cativa jucatori de la Steaua 2 :dry:

daca totusi jucam cu rezerve atuncea de ce sa nu le dam si la juniori sansa sa arate ce pot

eu nu stiu ce ii cu Badoi

la inceputul sezonului am avut mare incredere in el findca a jucat foarte bine la Rapid mai ales in Cupa UEFA

la noi a jucat foarte slab pana acum

Edited by Raul1988

eu nu stiu ce ii cu Badoi

la inceputul sezonului am avut mare incredere in el findca a jucat foarte bine la Rapid mai ales in Cupa UEFA

la noi a jucat foarte slab pana acum

Ei nu stii?! Nu ai auzit ca ii pare rau ca a venit la Steaua si ca pana si Surdu se antreneaza mai bine decat el?? Nu ma asteptam la atitudinea asta din partea lui, dar asta e, ce sa-i facem! Alt moft de'al lui Gigi! :dry:

Am auzit ca jucam cu rezervele....adica n-am ce sa reprosez la cate trofee am castigat in ultimul timp ne permitem sa ratam si noi unul. Campionatul e ca si luat suntem smecheri rau nu ne mai trebuie noua cupa......

off topic:am vazut la meciul Brasov-otelu din cupa un banner al brasovenilor pe care scria stil ostil

mi se pare cidat sa existe doua factiuni in Romania cu acelasi nume

Forza Steaua

Cica asta ar fi primul 11 : Vâtcã - Golanski, Ninu, Baciu, Petre Marin - Bãdoi, Croitoru, Bicfalvi, Cristocea - Iacob, Zaharia

Niciun inchizator! :biggrin:

Sa dea Domnu" sa ajungem la penalti ca acolo cred ca o sa ne salveze Zapata ca e singurul jucator capabil la ora actuala........ Forza Steaua :steag_steaua_ro:

Asta ne-a mai ramas in sezonul asta,macar aici sa fim superiori,sper sa nu-mi dea iar in cap si sa piarda si meciul asta!!

Primul 11

Vâtcã - Golanski, Ninu, Baciu, Petre Marin - Bãdoi, Croitoru, Bicfalvi, Cristocea - Iacob, Zaharia

o luam serios :(((

Guest
This topic is now closed to further replies.