Liga 1 Play-off #10: FC Steaua 3-1 CFR Cluj! Roș-albaștrii sunt campionii noștri!

⚽️🏆🔴🔵FC Steaua este campioana de drept a României  în sezonul 2021-2022, după ce a învins-o pe CFR Cluj în ambele partide directe din Play-off și a fost victimă a arbitrajului în penultima etapă. Fără acel gol primit din ofside în meciul cu FC Voluntari, roș-albaștrii ar fi terminat pe primul loc, cu 1 punct peste … Continuarea Liga 1 Play-off #10: FC Steaua 3-1 CFR Cluj! Roș-albaștrii sunt campionii noștri!

Liga 1 Play-off #9: FC Voluntari 2-2 FC Steaua! La un ofside de titlu…

Vis frânt pentru roș-albaștri! FCSB a ratat șansa de a trece pe primul loc și de a juca cu trofeul pe masă în ultima etapă de campionat, după ce a remizat, scor 2-2, pe terenul celor de la FC Voluntari. Astfel, odată cu acest rezultat, roș-albaștrii nu mai depind de propria evoluție și mai au … Continuarea Liga 1 Play-off #9: FC Voluntari 2-2 FC Steaua! La un ofside de titlu…

Cristian Gațu, Comandantul CSA în 1998: ”Echipa lui Becali este Steaua! Am primit ordin”

Comandant al Clubului Sportiv al Armatei în 1998, Cristian Gațu a acceptat să povestească tot ceea ce s-a întâmplat când echipa de fotbal a armatei a fost preluată de Viorel Păunescu, ulterior de Gigi Becali. Cristian Gațu: ”Echipa lui Becali este Steaua. Am primit ordin să separ echipa de fotbal de club”“Am primit ordin să separ echipa de fotbal de … Continuarea Cristian Gațu, Comandantul CSA în 1998: ”Echipa lui Becali este Steaua! Am primit ordin”

Liga 1 Play-off #8: CSU Craiova 0-1 FC Steaua! Victorie Mamut!

O victorie mare obținută exact când ne frigea buza, prin golul de generic marcat de Ivan Mamut în minutul 86. Croatul a fost introdus de Toni Petrea, parcă providențial, cu numai un minut înainte (85′) de a înscrie golul de 3 puncte. Trei puncte de aur, absolut meritate, obținute de Steaua din Liga 1 pe … Continuarea Liga 1 Play-off #8: CSU Craiova 0-1 FC Steaua! Victorie Mamut!

Liga 1 Play-off #7: FC Steaua 4-0 FC Argeș! Steaua în grafic

O victorie stelistă clară, împotriva celor de la FC Argeș, după o partidă în ton cu scorul de pe tabelă, 4-0. ▪️Șuturi la poartă: 13-2▪️Șuturi pe poartă: 8-0▪️Intervenții portar: 0-4▪️Faulturi: 11-17 Darius Olaru a fost MVP-ul meciului cu o dublă de generic (34′, 83′), un penalti scos (7′) și o prestație excelentă până la fluierul … Continuarea Liga 1 Play-off #7: FC Steaua 4-0 FC Argeș! Steaua în grafic

Liga 1 Play-off #6: FC Farul 0-4 FC Steaua! Victorie prețioasă

O victorie prețioasă!Spre disperarea unor jurnaliști, în frunte cu Decebal Rădulescu, FC Steaua s-a impus la Ovidiu împotriva Farului cu scorul de 4-0. Căpitanul Florin Tănase a bifat o triplă și s-a instalat pe primul loc în topul golgheterilor din Liga 1. Darius Olaru a completat lista marcatorilor. Statistica ține loc de alte cuvinte.⚽️FC Farul … Continuarea Liga 1 Play-off #6: FC Farul 0-4 FC Steaua! Victorie prețioasă

Liga 1 Play-off #5: CFR Cluj 0-1 FC Steaua! Victorie!!!

FC Steaua a câștigat după o dispută pe care a controlat-o încă din primul minut! Liderul Ligii 1 a tras un singur șut pe poarta Stelei și asta abia în minutul 94!!! Până la eliminarea pe deplin justificată a bosniacului Sušić, în minutul 43, arbitrajul prestat de Istvan Kovacs a fost exasperant pro CFR. Perla … Continuarea Liga 1 Play-off #5: CFR Cluj 0-1 FC Steaua! Victorie!!!

Liga 1 Play-off #4: FC Steaua 4-0 FC Voluntari! S-au distrat cu ei

Steaua din Liga 1 s-a impus la pas în meciul cu FC Voluntari, grație travaliului și paselor lui Darius Olaru și Tavi Popescu. Roș-albaștrii au dominat jocul, însă nu în maniera categorică în care au făcut-o etapa trecută cu CSU Craiova. FC Steaua 4-0 FC VoluntariPosesia 60-40%Șuturi 20-8Șuturi pe poartă 8-6Șuturi blocate 4-0 Darius Olaru, … Continuarea Liga 1 Play-off #4: FC Steaua 4-0 FC Voluntari! S-au distrat cu ei

Liga 1 Play-off #3: FC Steaua 0-2 CSU Craiova! „Prost să fii, noroc să ai!”

O victorie a oltenilor absolut întâmplătoare și total nemeritată. FC Steaua a dominat copios, dar mingea a refuzat să intre în poarta celor de la CSU Craiova. Asta e! Show must go on! X Ray AVANCRONICĂ ⚽️🏆Cel mai așteptat meci al etapei cu numărul 3 din Play-off-ul Ligii 1, cel dintre FC Steaua și CSU … Continuarea Liga 1 Play-off #3: FC Steaua 0-2 CSU Craiova! „Prost să fii, noroc să ai!”

Video & Foto. Liga 1 Play-off #2: FC Argeș 2-3 FC Steaua

Victorie electrizantă în Trivale! FCSB a câștigat, cu emoții, meciul de la Pitești, împotriva celor de la FC Argeș, din etapa a doua a play-off-ului, scor 3-2. Golul victoriei a fost reușit de Andrei Dumiter, în minutul 90+3, atacantul intrat în minutul 84, în locul lui Florin Tănase, care a reușit celelalte două goluri ale … Continuarea Video & Foto. Liga 1 Play-off #2: FC Argeș 2-3 FC Steaua

Liga 1 Play-off #2: FC Argeș 2-3 FC Steaua! Bulan, bulan, dar până când?

Un meci în care FC Argeș era să scoată o nemeritat remiză. Andrei Dumiter a făcut dreptate după un șut respins al lui Darius Olaru, MVP-ul partidei. O evoluție luminoasă a avut și Tavi Popescu. Căpitanul Florin Tănase a bifat o dublă și a întrat în istorie ca singurul fotbalist care a marcat în toate … Continuarea Liga 1 Play-off #2: FC Argeș 2-3 FC Steaua! Bulan, bulan, dar până când?

Decizia ICCJ în „Războiul Stelelor”

Înalta Curte de Casație și Justiție a luat o decizie în procesul care vizează marca „Steaua”, între FCSB și CSA. Instanța a admis recursurile ambelor părți și a decis să trimită dosarul pentru rejudecare la Curtea de Apel București. Avocații care au reprezentat FCSB susțin că această decizie este favorabilă clubului patronat de către Gigi … Continuarea Decizia ICCJ în „Războiul Stelelor”

Video & Foto. Liga 1 Play-off #1: FCSB 2-0 Farul

„Debut în forță în play-off! FCSB a început cu dreptul play-off-ul Ligii 1, cu o victorie clară, scor 2-0, împotriva celor de la Farul Constanța, echipă care se impusese pe Arena Națională, cu același scor, în urmă cu două săptămâni. Malcom Edjouma a deschis scorul în minutul 66, în timp ce Octavian Popescu a risipit … Continuarea Video & Foto. Liga 1 Play-off #1: FCSB 2-0 Farul

Liga 1 Play-off #1: FC Steaua 2-0 FC Farul! Revanșa adjudecată

Fc Steaua și-a luat revanșa după o partidă spectacol în care a dominat echipa lui Hagi la toate capitole. Malocom Edjouma și Tavi Popescu au lovit din nou, iar Florinel Coman a scuturat transversala cu un șut magistral de la 20 de metri. ⚽️ FC Steaua 2-0 FC Farul▪️Posesie: 51-49%▪️Șuturi la poartă: 16 – 9▪️Șuturi … Continuarea Liga 1 Play-off #1: FC Steaua 2-0 FC Farul! Revanșa adjudecată

Programul Stelei în Play-off-ul Ligii 1

Meciul revanșei în prima etapă de play-off! Astfel, FCSB va începe play-off-ul pe teren propriu, împotriva celor de la Farul Constanța, care au încheiat sezonul regular pe poziția a cincea. Partida se va disputa luni, 14 martie, pe Arena Națională (ora va fi anunțată ulterior). Programul complet al echipei noastre în play-off va fi următorul: … Continuarea Programul Stelei în Play-off-ul Ligii 1

Video & Foto: FC Steaua 1-0 FC Voluntari

O nouă ”bijuterie” marca Octavian Popescu! FCSB a încheiat sezonul regular cu o victorie împotriva celor de la FC Voluntari, scor 1-0, grație unui nou eurogol marca Octavian Popescu, în ultima fază a meciului. Roș-albaștrii au încheiat sezonul cu 62 de puncte, la 14 în urma liderului CFR Cluj și vor începe play-off-ul, după înjumătățire, … Continuarea Video & Foto: FC Steaua 1-0 FC Voluntari

Liga 1: FC Steaua 1-0 FC Voluntari! Tavi Popescu, „Salvatore della patria”!

Octavian Popescu aduce o victorie care a plutit în aer timp de 93 minute. O rachetă sol-aer, lansată de starul Stelei din Liga 1, s-a oprit în poarta lui Mihai Popa, cel care părea invincibil după nu mai puțin de 7 intervenții miraculoase. Balonul catapultat de la 30 m de Tavi, în ultimele secunde de … Continuarea Liga 1: FC Steaua 1-0 FC Voluntari! Tavi Popescu, „Salvatore della patria”!

Liga 1: FC Steaua 0-2 FC Farul! Înfrângere cu iz de ”omenie”

O înfrângere cu iz de „omenie”, altfel e greu de explicat jocul leșinat și plin de erori copilărești al roș-albaștrilor în disputa cu echipa ”nașului”. Un bilet în alb dat regelui pentru Play-off. Înainte de începerea partidei, antrenorul a anunțat că Radunovici a suferit o microleziune fibrilară, Florin Achim și-a dislocat umărul, în timp ce … Continuarea Liga 1: FC Steaua 0-2 FC Farul! Înfrângere cu iz de ”omenie”